RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (31.3.2015 14:13:03)

Ne, kad ti refundiraju maj, tebi ce od toga da isplate junsku platu i da taj izvod nose u socijalno, pa ce ovi da refundiraju, tebi firma da uplati jul...onda to ide u krug.
Poenta je da drzava refundira tek kad im se uplati, pa dodje da je bolovanje dva meseca na teret poslodavca, a ne jedan kao sto gospoda kazu.




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (31.3.2015 14:16:25)

O boze dragi....




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (31.3.2015 16:01:11)

Ja od sutra pocinjem da uplacujem, hvala Adi i Bubi na pomoci.
A sada mi recite kada najranije mogu da predam papire za bolovanje? I to mora da mi da moj izabrani lekar uz dz?




Kata90 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (31.3.2015 16:11:03)

da tvoj lekar treba da ti ispise bolovanje,kada mislis prestat sa poslom onda predas u firmu.....




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (31.3.2015 22:38:54)

Trudnicko ne moras da upaltis pa cekas refundaciju, ja nisam. Nego predas papire pa oni uplate. A porodiljsko mora prvo uplata pa se ceka refundacija




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.4.2015 9:36:15)

Bubi, u pravu si. Ja sam se jutros konsultovala sa knjigovodjom, traze samo potvrdu da su izmireni doprinosi.
Adulence, dala sam ti krivu info za onaj drugi mesec, izvini.
Ono sto sam ja cula jutros da taj obracun od 100% rade tako sto uzimaju prosek svih zaposlenih u firmi i na to obracunavaju 100%, a ne na platu trudnice[sm=zmeden.gif]
Znaci, lepo cu pobeci odavde sto pre, stvarno mi je muka od svega.




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.4.2015 10:14:28)

E sada sam u jos vecem zbunu,ako traze potvrdu da su izmireni doprinosi,to onda znaci da firma placa doprinose i za vremr trudnickog,ja ili sam glupa ili mi tu nesto ne stima




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.4.2015 10:19:03)

Adulence, iskreno da ti kazem i ja sam luda skroz, izvini ako sam te jos vise zbunila.
Jutros sam pricala sa knjigovodjom i to mi je ona rekla da su joj trazili u socijalnom kad je nosila za neku trudnicu.
Mozda Bubi zna vise.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.4.2015 10:43:01)

Potvrdu da su izmireni doprinosi traze za pravljenje i prodjzavanje markice za zdravstvenu knjizicu koliko znam. I tada mora biti uplacene za tri meseca unazad. Na primer ako u maji pravis knjizicu moraju biti izmireno doprinosi za januar ili februar. Bas zbog toga sto vecina ceka uplatu od drzave a oni toliko kasne.
Znaci ovako, ti danas otvoris bolovanje i te papire od ginekologa odneses knjigovodji. Za 30 dana ides na komisiju, a 2-3 dana pre toga ides kod ginekologa po nove papire. Oni ce ti reci sta nosis na komisiju a sta knjigovodji




Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.4.2015 10:50:54)

cekaj, sad sam ja zbunjena. ako UM pocinje od danas da uplacuje, zar nije onda ovog meseca da mora da "radi", pa tek sledeceg da otvara bolovanje?




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.4.2015 10:53:49)

Valerie mozda ses ovo odnosilo na mene i ja danas idem kod dr da otvorim bolovanje...




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.4.2015 10:55:16)


IZVORNA PORUKA: Valerie

cekaj, sad sam ja zbunjena. ako UM pocinje od danas da uplacuje, zar nije onda ovog meseca da mora da "radi", pa tek sledeceg da otvara bolovanje?



ja od danas uplacujem tihh 6 meseci, a zanima me kada najranije moze bolovanje da se otvori, u maju ???




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.4.2015 11:13:17)

Kako mislis uplacujes 6 meseci a otvaras bolovanje? Ako ces ti da placas 6 meseci onda bolovanje otvaras tek posle toga. A mogu da te prijave mesec dana unazad, znaci od 01.03. Sto bi znacilo da do avgusta placas i onda od septembra ides na bolovanje




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.4.2015 11:15:06)

a cekajte sto ona tek posle 6 meseci ide na bolovanje?




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.4.2015 11:18:35)

Zato sto hoce 100% i veci iznos od minimalca.




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.4.2015 11:23:31)

aha ok,ok, a ja cu svakako primati 100 posto jer sam na minimalcu....ok,ok...sve je jasno samo da jos neko potvrdi da se doprinosi ne mplacaju za vreme bolovanja i sve super...




vonavoj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.4.2015 13:40:34)

Ne mogu da ispratim sve..ali jr poenta sledeca,da bi primao porodiljsko 100% moras da radis 12meseci unazad..sledeca varijanta je da radis min 6 meseci i taj iznos ti ulazi u obracun i 6 meseci minimalca..za obracun mora da se gleda 12 meseci.
Kad si na trudnickom ne uplacujes doprinose,konkretno,prvi mesec uplacujes jer samo to ide na teret poslodavca.
Svaka koja zeli da se prijavi moze da po dogovoru uplati prva dva meseca,jedan je radila,a drugi je trudnicko i posle sve pada na teret socijalnog.




vonavoj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.4.2015 13:41:05)

Pisem sa moba..mozda konfuzno!




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.4.2015 13:50:16)

E ja sutra idem u socijlano i iskreno se nadam da cu dobiti tacne informacije sto se tice i obracuna i isplate.




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.4.2015 17:35:33)

To,to me je zanimalo da li se placaju doprinosi dok sam na trudnickom i porodiljskom...hvala puno....




bojanka -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (7.4.2015 12:25:31)

Meni su danas legle uplate za oktobar i novembar 35%
Jel zna neko intenzitet placanja? Posto su iz firme sve predali, trebalo bi uskoro da legne decembar, januar i februar. Da li prave duze pauze izmedj uplata?




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (7.4.2015 13:08:09)

Meni sto se tice 35% isplatili i januar i februar. Prve dve uplate, septembar i okkobar kasnili, a posle na po oko mesec dana uplacivali. Sa tim da su posle novogodisnjih praznika kasnili.
A sto se tice 65% za ovu godinu jos nista nisam primila.
Da napomenem da su moji iz preduzeca sve papire redovno i na vreme predavali, do 20 za prethodni mesec.




suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (13.4.2015 21:04:37)

E dođe vreme da se i ja priključim ovoj temi.
Totalno sam neobaveštena oko trudničkog bolovanja, ja sam na bolovanju sad od aprila, i kako to sad ide, jel će odmah da mi okasni plata, ili tek od sledećeg meseca, kad prođem prvu komisiju? I koliko uopšte kasni to sada?




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (13.4.2015 21:09:39)

Suzi prvu ces da primis redovno jer ti to poslodavac isplacuje. Sledeca tj majska ide na teret drzave e to kasni a koliko niko ne zna.... koliko sam videla najčešće 3-5 meseca




suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (13.4.2015 21:11:30)

Hmm pa dobro, država Srbija, čudilo bi me da je na vreme.
Hvalaa Maraj [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>