Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Mršavljenje



Poruka


lesica -> Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 16:00:35)

Pišite nam u ovoj temi kako se borite sa suvišnim kilogramima, na koji način se hranite, da li vežbate, koje vežbe su vam se pokazale najdelotvornijim, delite nam recepte, i sve ostale savete koje smatrate bitnim za zdravo skidanje kilograma.
Od 5.12. ćemo u okviru ove teme organizovati glasanje, tako da će svaki glas predstavljati bod (svaki korisnik glasa jednom), a takođe i svaki savet će biti nagrađen sa po jednim bodom (svaki poseban post /savet - 1 bod). Na kraju, 3 autora saveta sa najviše bodova osvajaju po Herbafast. Glasanje traje do 14.12.2014. (zaključno sa 14.12.). 15.12.2014. ćemo proglasiti dobitnike.



[img]http://www4.slikomat.com/13/1114/8su-focus.png[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/1114/9bk-Wannab.png[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/1114/zq9-MailHF.png[/img]



Zašto Herbafast?



Savremena ishrana se karakteriše smanjenim unosom biljnih vlakana, sto ima za posledicu ishranu visoke energetske gustine, koja uzrokuje gojaznost i mnoge hronične bolesti.
Herbafast Fiber je prirodni preparat koji sadrži dve vrste biljnih vlakana: Nutriose i Glukomanan, vitamine D3 i C, i mikronutrijent Zn.

Herbafast Fiber je bez glutena i bez GMO (Genetski modifikovanih organizama) koji:


Povećava lučenje pljuvačke i želudačne kiseline, čime se ubrzava i olakšava varenje hrane
U želucu vezuje velike količine vode, puni želudac, rasteže zidove želuca, i preko nerava koji se nalaze u zidu želuca, šalje informaciju mozgu da smo jeli, smanjuje kapacitet želuca i stvara osećaj sitosti
Usporava pražnjenje želuca i omogućava varenje hrane
Pun želudac smanjeno liči hormone (GRELIN) koji je zadužen za osećaj gladi i povećan unos hrane
Optimizira brzinu kretanja hrane kroz GIT
Smanjuje kalorijski – energetski unos( vlakna su niskokalorijska namirnica)
Smanjuje resorpciju – iskorišćavanje glukoze
Smanjuje oscilacije (skokove i padove) nivoa šećera u krvi
Optimizira resorpciju šećera
Smanjuje lučenje insulina
Smanjuje iskorišćavanje – resorpciju masti
Smanjeno stvaranje holesterola (smanjuje ponovno preuzimanje ž.kiselina iz creva)
Smanjuje taloženje i deponovanje masnog tkiva
Pomaže rast i kolonizaciju dobrih crevnih bakterija
Smanjuje mikrozapaljenske procese u crevima. Mikrozapaljenski procesi su odgovorni za nastanak mnogih bolesti (šecerna bolest, insulinska rezistencija, arterioskleroza, karcinom)
Stimuliše lokalni imunitet
Smanjuje vreme zadržavanja hrane u crevima
Povećava pokretljivost creva
Smanjuje procese truljenja koji su posledica predugog zadržavanja hrane u crevima
Smanjuje koncentraciju toksičnih materija i njihov prelazak u krv
Reguliše pražnjenje creva

Više o Herbafastu pročitajte OVDE





Podelite vaša iskustva, uspešna/neuspešna, sve savete koje imate za druge koji skidaju višak kilograma i osvojite Herbafast!!!




Klarita -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 16:02:27)

Jao, sto je mene sramotaaaaaa[sm=smiley9.gif]




dunja RR -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 16:28:11)

Ma kakva sramota [sm=smiley1.gif] pišiteee, da i ja pohvatam savete, nikako da skinem šlauf [sm=smiley36.gif]




vikiveki -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 16:31:04)

Koliko saveta može da se podeli i da li u okviru jednog posta treba i može da se podeli više saveta?




dunja RR -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 16:32:46)

Možete da podelite koliko želite saveta, što više to bolje, jer svaki savet donosi po jedan bod. Može i u jednom postu može i u više postova, po vašoj volji :)




Klarita -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 16:37:54)

Ja pocinjem [sm=smiley4.gif]

Izbacite gazirane napitke i grickalice[sm=smiley1.gif]




Kata90 -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 16:39:31)

Hocu reci,posto mojoj prijateljici nije pomoglo Herba Fast......i nazvali ih da pita zasto nije skinula ni jedan kilogram....rekli su da se onda zena mora proveriti sa zenske strane i da ima neki problem.....




mali_mis -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 16:40:00)

Ja cu da skupljam savete kako da se ugojim, znaci sve kontra od saveta za skidanje kg [sm=zz_biggrin.png]




Torbica -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 17:11:06)

Hrono ishrana - pravilno kombinovanje namirnica!




Bibilib -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 17:29:28)

Evo i meneee jer imam problem sa kilazom i nikako da skinem bar 5kg...
Slatko treba izbegavati i treba jesti redovno u manjim kolicinama...





vikiveki -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 18:47:27)

Moj prvi savet koji je osnova za svaki pokušaj skidanja kilaže: što više fizičke aktivnosti koja uključuje pored rekreacije(aerobik,fitnes,trčanje...) i obavljanje uobičajenih kućnih poslova:pranje prozora,ribanje,usisavanje i ostalo.Nekada se više preznojim ribajući kuću nego da sam trčala 500m[sm=smiley36.gif]




dijana1* -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 21:10:47)

Ja sam svoje kiligrame skinula ali mm je poceo da skida svoje. Nazalost ima ih mnogo.
Meni je pomogla ishrana kombinacija namirnica plus fizicka aktivnost, trcanje na traci, vezbe, sauna ali najvise mi je pomoglo plivanje. Plivam 50-60 min bez prestanka i uradim po koju vezbicu u bazenu.




isidora88 -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 21:50:55)

treba izbaciti hleb, slatkise, sokove, obavezna fizicka aktivnost[sm=smiley1.gif]




snezap -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 21:53:46)

Evo mog saveta: smanjiti unos testenina ili najbolje izbaciti, ako je moguce. Hleb ograniciti na dve tanje kriske dnevno. Slatkise, sokove i grickalice IZBACITI iz ishrane. Malo vezbanja, ne jesti posle 18:00 i kilice same idu [sm=bravo.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 22:01:39)

kao neko ko ima insulinsku rezistenciju i kilice ne idu nikako[sm=smiley36.gif] imam sjajne savete. Bejah na bolnickoj dijeti C pola (ko je lezao na endokrinologiji zna o cemu pricam) i grama jednog smrsala nisam, bejah na dijeti od 1200cal dnevno (cini mi se da nisam pogresila brojku) i ni grama smrsala nisam (ovu dijetu dva meseca drzala jela na satnicu umesto dorucka i vecere imala neke bljak suplemente ili sta je vec) i td. Moj jedini savet za mrsavljenje je opustite se, jurite za detetom, budite napolju sto vise (basta pomaze puno[sm=smiley36.gif]),ne brojte kalorije niti unos vode niti koliko ste dugo na traci trcale (jer sam godinama svaki drugi dan kardio trening bar odradjivala) ili bicikla vozile. dojenje ne pomaze ako vam nadolazi mleko samo ako jedete, tako da ni dojenjem smrsala nisam. Nisam ni probusila kasiku. Nista pod milim Bogom. A od porodjaja sam smrsala preko 20kg. I dalje sam debela[sm=smiley36.gif] i dalje imam insulinsku rezistenciju ali se vala vise ne nerviram zbog kg.[sm=zz_showoff.gif]




lanajelena -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 22:27:30)

E za ovo cu da se rukatam da dobijem[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]...sve sam probala...proteinska dijeta mi je najvise pomogla,najbrze sam skinula kg i nikad mi se nisu vracali,da je zdrava nije,hrono deluje skroz ok ali sam primetila da se kg brzo vracaju ako ne nastavis sa ovim do kraja zivota...ono sto ja praktikujem svako jutro je limun i topla voda,riba 2x nedeljno,ponekad caj od djumbira,persuna,puno setnje i malo probusena kasika,sve praktikujem sem kasike ali bice i to,nisam neko ko bi mogao da se zauvek odrekne kaloricne hrane ali cu da se trudim da je menjam...svima zelim puno srece a meni herbafast [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif]




lanajelena -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 22:29:26)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Možete da podelite koliko želite saveta, što više to bolje, jer svaki savet donosi po jedan bod. Može i u jednom postu može i u više postova, po vašoj volji :)

Pih tek sad ovo vidim...pa ja sve rekla u jednom [sm=jezicek.gif]




bubulence -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 22:39:10)

uh, meni ne treba herbafast (trenutno)ali saveta imam.
prvo, nece niko smrsati ako se izgladnjuje.
ja sam bas imala problema sa kg, tacnije bila sam gojazna. pila sam sve i svasta a pored toga jela kao mecava. pa se onda izlgadnjujem mesec dana, skinem 5kg pa nabacim 10.
prvo sam shvatila da moram biti aktivnija fizicki. to je znacilo da ne idem u najblizu prodavnocu nego u onu dalju, da ne izbacujem dve vrece smeca od jednom nego jednu, pa se po drugu vratim itd, nisam tip za teretane.
jela sam normalno, tacnije svu hranu, samo sam obratila paznju na kombinaciju namirnica, mada sam znala i da pogresim. ali npr imam pasulj za rucak, sipam jedan tanjir, uzmem pola parceta hleba, pojedem i ustajem od stola. nema dosipanja ni sedenja da drugima pravim drustvo.
jela sam i slatko ali npr kupim jednu bananicu i pojedem je posle rucka. ili onaj rafaelo ali 1kom itd... ako kupim cokoaldu pojescu bar pola...
uvece ako mi se nesto gricka uzmem sargarepu, ili cornflakes par komada pa gricnem, brzo me zasiti..
uglavnom, ovim nacinom ishrane sam za 4 meseca skinula oko 12kg... i to mi je bilo najlakse..
skidala sam i vise kg ali su se i vracali. od ove ‘dijete‘ mi se nisu vratili...




dijana1* -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 22:46:06)

Evo jedan recept za rucak ko zeli da skida kg.
Na ulju izdinstati crveni luk i praziluk, dodati pecurke i kukuruz ( smrznuti ili iz konzerve)
Posebno skuvati pirinac i pomesati ga sa pecurkama i kukuruzom.
Zaciniti sa malo vegete.
Uz ovo moze i salata po zelji.




dunja RR -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 22:53:59)

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Koliko saveta može da se podeli i da li u okviru jednog posta treba i može da se podeli više saveta?

Update, bolje da bude jedan savet jedan post -raspisale ste se što je super, pa ćemo vas teško pohvatati ako bude više u postu. Znači svaki post savet - 1 bod.




branki* -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 22:58:27)

izbaciti sve sokove,gazirane i negazirane,puni su secera i kalorija.




dijana1* -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 23:03:56)

umesto slatkisa[sm=smiley36.gif]

6 jabuka
suve kajsije
suve smokve
suvo grozdje
orasi
Izmesati seckane orahe, suvo grozdje, suve smokve i kajsije.
Izdubiti jabuke i staviti ih u posudu za pecenje i sipati casu vode.
Jabuke napuniti pripremljenim vocem i prekriti aluminijumskom folijom.
Peci u rerni oko 30 minuta na 180C. Skinuti foliju i peci jos 15 minuta.





isidora88 -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (14.11.2014 23:54:29)

izbaciti krompir, pirinac, jesti vise svezeg povrca




mati -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (15.11.2014 0:04:59)

Jao Dijo pogodi me sa crveni lukac(obozavam ga) a i sa ove jabuke. Super recept. Meni je sve sto ima pirinac i pecurke rizoto i lepse mi je hladno.
Ja nemam neki savet. Ali sam izgubila 3kg jureci za decom, zaboravim sebe da nahranim dok njima spremim, postavim, raspremim.




Mala Elena -> RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilograma i osvoji Herbafast! (15.11.2014 0:06:31)


IZVORNA PORUKA: mali_mis

Ja cu da skupljam savete kako da se ugojim, znaci sve kontra od saveta za skidanje kg [sm=zz_biggrin.png]



Evo i ja ovo potpisujem [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>