RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (11.11.2017 21:19:08)

Natin ajvarcic je super. Licno sam probala. Da mi mama ne pravi sigurno bih kupila.




Mala Elena -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (11.11.2017 21:37:25)


IZVORNA PORUKA: isidora88

Meni brat doneo med, bas je lep, livadski, meni je svaki med skoro isti. Ne razlikujem bas ukuse.
Meni se jedu domace jabuke, nigde ne mogu da ih nadjem



Mi uzeli od nekih drugara domaci med, livadski i bagremov i propolis. Ali nesto se ne useceri za mesec dana koliko stoji u plasticnoj tegli.

Nisam znala za Natinu mamu, izvrsnu domacicu.[sm=smiley1.gif]
Moja sveki pravi slatko od domace borovnice.




mikica88 -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (15.1.2018 7:51:54)

Ako med kristalise, dobar je, stavi se u malo topliju vodu ( ne vrucu ) i odlican je.




dunja RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (5.4.2018 20:46:30)

Da pohvalim Natino slatko od jagoda, fenomenalno je! [sm=bravo.gif]

A najviše nas je iznenadilo što Sava, koji do skora od voća nije hteo ništa osim jabuka, i ponekada banana, baš voli ovo slatko od jagoda.

Sada za vreme posta, ssve smo smazali [sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (5.4.2018 21:03:53)

Kad je tako dobro moracu i ja da narucim za sledeci post.[sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (1.5.2018 22:21:39)

Divna tema [sm=bravo.gif]
Ako ima koja Novosadjanka vredna nek se javi [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (16.11.2018 23:33:03)

Meni juče stigao Natine mame ajvar i orasi, i naravno slatko od jagoda, sve perfektno [sm=bravo.gif]

IZVORNA PORUKA: nata11

Inace imacu i orahe koje berem u selu kod tate na nadmorskoj visini od 800 m, znaci cisto ekolosko [sm=smiley1.gif]
A od jula meseca cu imati i leskovacki ajvar- dve vrste jedan iskljucivo od paprike, a drugi kombinacija paprika i paradajz.






Sanjica26 RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (17.11.2018 0:26:00)

Nato, ima li tog slatka od jagoda još?[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (18.11.2018 12:02:24)

Izgleda da ću i ja morati da pitam Natinu mamu za još, i džem i slatko od jagoda nestaju brzniom svetlosti.
Sava koji inače u životu ne bi liznuo džem, ovaj tamani, jedna tegla skoro otišla za dan i po. Evo upravo jede i samo viče DAAAAJ. Taata mu maže i hrani ga da mu se sinko ne ulepi [sm=smiley36.gif]

Mislim da je tajna u ovim fenomelanim šumskim jagodama sa velike visine + sjajna tehnika Natine mame, moje imenjakinje :)


Ajvar da ne spominjem, koliko je dobar, njega ja tamanim [sm=smiley36.gif]



Meda još imam, pa kada bude pri kraju javljam se Sanjice! Sanjicin med je oooodličan, i njega Sava voli, i to mi je toliko drago, ja nikako med nisam volela kao mala.
Imali smo ove godine i nekog šumskog meda što dobismo od mojih iz Semberije, pa onda doneli sa Limnosa prošle godine, skupilo se, pa dok se pojelo, ali nestaje polako.




Sanjica26 RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (18.11.2018 12:13:12)

Ja cekam da se Nata javi da narucim slatko[sm=smiley1.gif]

Med i moje vole. A ja nisam bila nikad ljubitelj. Juce su jele med i maslac sa cajem. Naravno Sofi je smazala. T je gnjavila, ali ona gnjavi u svemu.




dunja RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (18.11.2018 12:18:46)

Ja sam ove godine sve preko Natine mame direktno, ipak je Nata imala važnija posla :) [sm=smiley27.gif] [sm=smiley27.gif] pa smo se tako dogovorile.

Mogu ako hoćeš sutra da pitam Natinu mamu da li ima još, pa ako ima da vas povežem, ne znam koliko će Nata ulaziti u ovu temu?




Sanjica26 RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (18.11.2018 12:50:55)

Moze. Povezi me sa njom ako nije problem. Ipak stize Bozicni post. [sm=smiley1.gif]




Jekica86 -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (23.12.2018 18:57:17)

Super za berzicu. Verujem da je sve ukusno.
Kad pomenuste sumske jagode. Mljac.




madre -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (20.2.2019 16:44:50)

Drugarcici moji dragi, vec dugooo zelim da sa vama podelim nesto na ovu temu ali nikako...
Moja porodica i ja vec godinama pravimo sok od aronije. To je aronija sa nase plantaze i sok je u potpunosti bez vode, bez secera i bez konzervansa, znaci 100% aronija[sm=smiley1.gif] U pitanju je ambalaza od 0,7 l i cena je 700 dinara. Opste su poznate dobrobiti aronije, da ima visok sadrzaj antioksidanasa i njihovo protektivno dejstvo, ali ako vas bilo sta zanima vi pitajteee [sm=smiley1.gif]Ako inace pijete sokic ili znate nekog kome bi ovo znacilo, eto imajte u vidu[sm=smiley1.gif]
veliiiki pozdrav od vase madre[sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (20.2.2019 16:51:38)

Madre, to je sjajno [sm=bravo.gif] sok od aronije je fantastičan. Mi već godinama uzimamo od drugarice, oni isto imaju svoje sadnice i rade svašta od aronije, ne samo sok. Mislim da ih samo u DM-u ih ima, sve drugo rade za izvoz.

Imaću te u vidu, volim da probam [sm=smiley1.gif]




Duškić -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (21.2.2019 9:38:01)

I moji na selu isto imaju te sve moguce vockice, pa ih konzumiramo u svim mogucim kombinacijama.
Aronija, jagoda, ribizla, sok obozavamooo!




dunja RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (21.2.2019 11:23:08)

Madre, sjajno, i ja te imam u vidu, nakon porođaja [sm=bravo.gif]




madre -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (21.2.2019 17:57:50)

vazi, drustvo, hvalaaa vam[sm=smiley31.gif]




madre -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (21.2.2019 22:02:53)

anci, zaboravih da te pitam koje proizvode od aronije pravi drugarica i sta im najbolje ide? i mi imamo u planu da sirimo ponudu[sm=smiley1.gif] inace, zanima me jos da li marko pije sokic, ako da, na koji nacin ga pije, cist ili mu mesas sa necim? a ti i muz, pijete ujutru rakijsku casicu ili nekako drugacije?




nata11 -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (22.2.2019 7:54:16)

Madre zasto rakijsku casu?

Ja sam mislila da je to sirup pa rastvorim vodom i popijem. 
Jel ima ograničenja u dnevnoj kolicini? 




mama Jo -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (22.2.2019 8:36:14)

Madre, mi vec neko vreme u kuci pijemo sok od aronije i tako kao sto ti kazes - po jednu rakijsku casicu uz obrok... tako su nam lreporucili. Probala sam i starijoj cerkici da dam ali nije joj se bas nesto svidelo, mozda da joj razblazim bas, ne znam....
Bas i mene zanima dajee li deci?




Ana RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (22.2.2019 11:10:56)


IZVORNA PORUKA: madre

anci, zaboravih da te pitam koje proizvode od aronije pravi drugarica i sta im najbolje ide? i mi imamo u planu da sirimo ponudu[sm=smiley1.gif] inace, zanima me jos da li marko pije sokic, ako da, na koji nacin ga pije, cist ili mu mesas sa necim? a ti i muz, pijete ujutru rakijsku casicu ili nekako drugacije?


Madre, imaju sok, čaj, med sa aronijom, aroniju u prahu (za kolače, testa itd). Prodaju i smrznutu aroniju. Oni su inače baš posvećeni zdravom načinu života i ishrani, cela porodica.

E, Marka ne mogu da nateram da popije, probala sam na sve načine. Baš me nervira. Previše mu je oporo. Mm i ja popijemo ujutru pre doručka jednu rakijsku čašicu.




madre -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (15.3.2019 22:20:20)

IZVORNA PORUKA: nata11

Madre zasto rakijsku casu?

Ja sam mislila da je to sirup pa rastvorim vodom i popijem. 
Jel ima ograničenja u dnevnoj kolicini? 

nato, druze, ne znam kako mi je promakla tvoja poruka...
nije u pitanju dezertni sok, to je cuvar zdravlja[sm=smiley1.gif] pije se u dozi jedne rakijske casice dnevno kao preventiva. mada, moji bliski ga piju tako sto ga zaslade medom i dodaju vodu i naprave i slatko i zdravo. ja ga sipam u iscedjen grejp/pomorandzu[sm=smiley1.gif] postoji gomila kombinacija i varijanti...




Duškić -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (27.8.2019 6:34:45)

Ana , a hoce li da jede slatko od Aronije tvoj M.
Moja mama pravi i sok i liker , od skoro slatko i samo u toj varijanti hoce, ovako ne!




bikicaV -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (21.6.2020 22:37:43)

Sad ce poceti berzice prodaju. Pravila sam slatko od jagoda i uskoro od tresanja. Cena kolika je.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>