RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


mikica88 -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (8.9.2020 15:15:43)

Moja sestra je uzimala slatko od aronije i deca ga lepo jedu. Ja samo liker i lep mi je.




dunja RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (8.9.2020 18:04:39)

Ja sam nekoliko dana tražila dobar med za svekrvu ovde u Republici Srpskoj. Nije baš bilo lako naći, jer se ovde ljudi slabije oglašavaju i slabije su prisutni na društvenim mrežama, ali nađoh prema preporuci ljudi u Srbiji Pčelarsko gazdinstvio Skočajić iz Trebinja, ovo je njihova IG stranica, jedva sam ih našla i tu kontaktirala KLIK. Pisala sam im da smo zaraženi koronom i da imamo i svekrvu u bolnici i da tražimo dobar med, da nam je bitno da je prirodan i kvalitetan, što je i istina.
Mi inače volimo med, uzimamo na raznim emstima, odličan je Sanjicin (naše Sanjice sa RR), donosili smo bili i iz Grčke ranije, a ove godine smo uzeli nekoliko kg na Rtnju i uzeli smo pre mesec dana u Manastiru Sveta Petka kod Vrnjačke Banje, blagosloven med 2kg, međutim već smo sve potrošili, Zato sam tražila ovde nekog proverenog. Od Pčelarstva Skočajić nam je danas stiglo 3kg meda BESPLATNO!!! Ne znamo ljude uopšte, opet da napomenem, jednom sam im pisala! Hercegovački med je malo drugačiji od meda u Srbiji po onom što sam istraživala, ali je vrhunskog kvaliteta, od raznih lekovitih trava iz Hercegovine je, pre svega su to vrijesak i kadulja, a i pakovanje im je jako lepo. Ovaj med je jako lekovit! Moja preporuka za ove divne ljude i divan med, pišite im ukoliko želite, na IG, znam da su prisutni i u Srbiji.

Ima još dobrih ljudi na ovom svetu [sm=smiley27.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (8.9.2020 18:09:41)

Da znas da sam pre neki mislila da ti pisem.
Ova godina je bas grozna po pitanju meda. Nas kraj je nesto pobacio.
Ima, ali slabo. Svakako imam koju teglu vise[sm=smiley2.gif] O tom potom kad dodjete u Bg-u.




dunja RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (8.9.2020 18:10:04)

[sm=smiley31.gif]




jess021 -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (8.9.2020 20:35:54)

Dunja, sigurna sam da Bebilule zna gde u Bih ima dobar med.





mikica88 -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (8.9.2020 22:58:19)

Bas dobra preporuka. Divan poklon , medeni.




dunja RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (8.9.2020 23:30:18)

Zaboravih da kažem da sam pitala za cenu, rekoše mi 9 eura po kg ovde u RS, i namera mi je bila naravno da platim, drugo nisam očekivala, ali LJUDI nisu hteli da čuju.


Jess, Bebi je blizu mene, tj. ona je na Palama, mi u Foči, ali med je ipak hercegovački specijalitet, tamo nastaju ti lekoviti medovi koji nam sada posebno trebaju.

Semberija i Krajina imaju solidan bagremov med, ali ipak je hercegovački od trava par ekselans, verujem da bi i Bebi to rekla.


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja sam nekoliko dana tražila dobar med za svekrvu ovde u Republici Srpskoj. Nije baš bilo lako naći, jer se ovde ljudi slabije oglašavaju i slabije su prisutni na društvenim mrežama, ali nađoh prema preporuci ljudi u Srbiji Pčelarsko gazdinstvio Skočajić iz Trebinja, ovo je njihova IG stranica, jedva sam ih našla i tu kontaktirala KLIK. Pisala sam im da smo zaraženi koronom i da imamo i svekrvu u bolnici i da tražimo dobar med, da nam je bitno da je prirodan i kvalitetan, što je i istina.
Mi inače volimo med, uzimamo na raznim emstima, odličan je Sanjicin (naše Sanjice sa RR), donosili smo bili i iz Grčke ranije, a ove godine smo uzeli nekoliko kg na Rtnju i uzeli smo pre mesec dana u Manastiru Sveta Petka kod Vrnjačke Banje, blagosloven med 2kg, međutim već smo sve potrošili, Zato sam tražila ovde nekog proverenog. Od Pčelarstva Skočajić nam je danas stiglo 3kg meda BESPLATNO!!! Ne znamo ljude uopšte, opet da napomenem, jednom sam im pisala! Hercegovački med je malo drugačiji od meda u Srbiji po onom što sam istraživala, ali je vrhunskog kvaliteta, od raznih lekovitih trava iz Hercegovine je, pre svega su to vrijesak i kadulja, a i pakovanje im je jako lepo. Ovaj med je jako lekovit! Moja preporuka za ove divne ljude i divan med, pišite im ukoliko želite, na IG, znam da su prisutni i u Srbiji.

Ima još dobrih ljudi na ovom svetu [sm=smiley27.gif]





mikica88 -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (28.9.2020 15:47:30)

Ajvar stigao, slatko od sljiva , dzem od sljiva.




jess021 -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (28.9.2020 16:15:08)

Mikice, ovo je tema o prodaji domacih proizvoda 





mikica88 -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (29.9.2020 13:02:59)

Evo prodajem ajvar po 700din.




jess021 -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (29.9.2020 14:35:53)

Jel ima konzervans? 





dunja RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (29.9.2020 14:59:25)

Ne bi trebao da ima za te pare, jer u grupi Mali proizvođači ima da se nabai domaći ajvar za 500,600, 700, 800, bez konzervansa, pasterizovan. Skoro niko više ne stavlja konzervans. Ja sam uzela od Radanske ruže za 700. A u grupi sam uzela domaće sirupe, neke, jer imam od pokojne svekrve od višnje i drenjka, ali sam uzela nanu, malinu, dunju, uzela sam džemove bez šećera, kajsija, malina,borovnica, šipurak.
Naručila sam Tain, srpski vojnički hleb, jedva čekam da mi stigne, pravi neka žena iz Kg, ako bude ok, naručivaću redovno, pravi od ražanog i speltinog brašna, sa vodenice, ljudi je nenormalno hvale.
I domaće kobaje uzimam u grupi, fenomenalne. Sve u ovoj grupi je mnogo lepše, zdravije, ukusnije, povoljnije u odnosu na ono što se kupi u marketima, ja skoro više da ne idem u radnje.

E da, od jedne Grkinje u grupi (udata u Novom Sadu), uzela sam 7 litara domaćeg maslinovog ulja koje prave njeni roditelji u Grčkoj, juče mi je donela, jer su konačno otvorili granice za ljide koji imaju nekretnine u Gr.




mikica88 -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (29.9.2020 15:05:30)

Koliko je to maslinovo ulje? Kakvog je ukusa?
Da li sam ja sada osetljiva i na ukuse i mirise, mm je uzeo u kraju neko u zdravoj hrani, meni je bljak. Ja volim
MONINI .




jess021 -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (29.9.2020 15:15:58)

Dunja, a i da stavljaju, verovatno nece reci.

Kako dostavljaju ovi iz drugih gradova? 




dunja RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (29.9.2020 15:20:21)

Mi inače koristimo Monini ali iz Grčke uvek donesemo ekstradevičansko, samo nismo mogli ove god jer nismo ni išli u Gr zbog pandemije.
Volim i Monini (i njega nabavljam isto za 700 dinara/1L, ali ne kupujem u marketima jer je tamo uglavnom skuplje, osim kada su akcije), ali volim i ovo grčko, malo su drugačijea ulja, ali oba volim, jer suncokretovo ne koristim (zapravo koristim, ali isključivo hladno ceđeno kada nađem, prodaju neki ljudi, u Vojvodini uglavnom).

IZVORNA PORUKA: mikica88

Koliko je to maslinovo ulje? Kakvog je ukusa?
Da li sam ja sada osetljiva i na ukuse i mirise, mm je uzeo u kraju neko u zdravoj hrani, meni je bljak. Ja volim
MONINI .




jess021 -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (29.9.2020 15:23:35)

Dunja, na cemu kuvas? Na masti? 





mikica88 -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (29.9.2020 15:24:24)

Pa ja ga kupujem na akciji u maksiju.
To je fina cena. Stvarno . Jos kad je proverenog kvaliteta, gde ces lepse.




Sanjica26 RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (29.9.2020 15:26:42)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ne bi trebao da ima za te pare, jer u grupi Mali proizvođači ima da se nabai domaći ajvar za 500,600, 700, 800, bez konzervansa, pasterizovan. Skoro niko više ne stavlja konzervans. Ja sam uzela od Radanske ruže za 700. A u grupi sam uzela domaće sirupe, neke, jer imam od pokojne svekrve od višnje i drenjka, ali sam uzela nanu, malinu, dunju, uzela sam džemove bez šećera, kajsija, malina,borovnica, šipurak.
Naručila sam Tain, srpski vojnički hleb, jedva čekam da mi stigne, pravi neka žena iz Kg, ako bude ok, naručivaću redovno, pravi od ražanog i speltinog brašna, sa vodenice, ljudi je nenormalno hvale.
I domaće kobaje uzimam u grupi, fenomenalne. Sve u ovoj grupi je mnogo lepše, zdravije, ukusnije, povoljnije u odnosu na ono što se kupi u marketima, ja skoro više da ne idem u radnje.

E da, od jedne Grkinje u grupi (udata u Novom Sadu), uzela sam 7 litara domaćeg maslinovog ulja koje prave njeni roditelji u Grčkoj, juče mi je donela, jer su konačno otvorili granice za ljide koji imaju nekretnine u Gr.


Domace kobaje mi reci preko koga uzimas[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (29.9.2020 15:59:51)

Jess, za kzvanje koristim kako koje imam, ulje od kostica grozdja,hladno cedjeno suncokretovo ili maslinovo jer uglavnom svi mediteranski narodi sprenaju na maslinovom, to samo kod nas postoje oprecna misljenja da ne valja.
IZVORNA PORUKA: jess021

Dunja, na cemu kuvas? Na masti? 








dunja RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (29.9.2020 16:00:56)


Tagovacu te u grupi na objavi za kobaje 😉
IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ne bi trebao da ima za te pare, jer u grupi Mali proizvođači ima da se nabai domaći ajvar za 500,600, 700, 800, bez konzervansa, pasterizovan. Skoro niko više ne stavlja konzervans. Ja sam uzela od Radanske ruže za 700. A u grupi sam uzela domaće sirupe, neke, jer imam od pokojne svekrve od višnje i drenjka, ali sam uzela nanu, malinu, dunju, uzela sam džemove bez šećera, kajsija, malina,borovnica, šipurak.
Naručila sam Tain, srpski vojnički hleb, jedva čekam da mi stigne, pravi neka žena iz Kg, ako bude ok, naručivaću redovno, pravi od ražanog i speltinog brašna, sa vodenice, ljudi je nenormalno hvale.
I domaće kobaje uzimam u grupi, fenomenalne. Sve u ovoj grupi je mnogo lepše, zdravije, ukusnije, povoljnije u odnosu na ono što se kupi u marketima, ja skoro više da ne idem u radnje.

E da, od jedne Grkinje u grupi (udata u Novom Sadu), uzela sam 7 litara domaćeg maslinovog ulja koje prave njeni roditelji u Grčkoj, juče mi je donela, jer su konačno otvorili granice za ljide koji imaju nekretnine u Gr.


Domace kobaje mi reci preko koga uzimas[sm=smiley1.gif]






jess021 -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (29.9.2020 16:01:05)

Zato sam te i pitala, jer kao maslinovo nije dobro za visoke temperature





dunja RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (29.9.2020 16:03:29)


To kazu ne zato sto je stetno vec navodno gubi dobra svojstva ali ni to nije tacno, a kuvanje na suncokretovom jeste stetno.
IZVORNA PORUKA: jess021

Zato sam te i pitala, jer kao maslinovo nije dobro za visoke temperature








Khaleesi -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (29.9.2020 16:52:13)

Ja sad vidim da imamo ovu temu....

Mm je ove god kupio kosnice pa imamo domaci med. Prvo zbog nase dece smo kupili ali eto ispalo je vise pa sada prodajemo. To je cvetni, tj mesavina je livadski, lipov i suncokret, nismo posebno vozili pcele na pasu, vec je to tako ispalo ove godine. Nadamo se od proleca bagrem pa sve redom i kako Bog da. Tegla od kg je 700 dinara. Imamo i manje od 250 i 350 grama ako neko zeli da proba, po 200 i 300 din su. 💕




mikica88 -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (29.9.2020 17:07:12)


IZVORNA PORUKA: dunja RR


To kazu ne zato sto je stetno vec navodno gubi dobra svojstva ali ni to nije tacno, a kuvanje na suncokretovom jeste stetno.
IZVORNA PORUKA: jess021

Zato sam te i pitala, jer kao maslinovo nije dobro za visoke temperature







Da , ljudi ga koriste i vise puta za przenje.




dunja RR -> RE: Berzica domaćih proizvoda ( voće, povrće, zimnica...) (29.9.2020 17:15:07)

Ovo je jedan stari tekst, čitala sam ga davno, ali dobar KLIK

IZVORNA PORUKA: dunja RR


To kazu ne zato sto je stetno vec navodno gubi dobra svojstva ali ni to nije tacno, a kuvanje na suncokretovom jeste stetno.
IZVORNA PORUKA: jess021

Zato sam te i pitala, jer kao maslinovo nije dobro za visoke temperature










Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>