Razgovori mama 04 /15 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Ana RR -> Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 0:32:24)

Drage mame!

Pošto teme ovog tipa koristimo uglavnom za razonodu, molimo vas da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici postavljamo u za to predviđenim temama.

U vezi toga preporučujemo da pročitate
Opste uslove koriscenja foruma

Ako ta pravila budu kršena, chat teme ćemo zatvarati .

Pročitajte i Ringerajin vodič za korišćenje foruma klik

[img]http://www4.slikomat.com/13/0201/a31-zasto-.jpg[/img]






vonavoj -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 5:26:43)

Da se prijavim! Vreme za ruckanje! A u pola 9 idemo u savetovaliste,necu stici da se javim!




eca89 -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 6:57:28)

Dobro jutroo, evo i mene, sva sam tačkasta, glupe boginje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sad samo čekam da beba dobije i mm jer ni on nije imao. uh po cijelom tijelu ih ima, oka nisam sklopila, ona je nervozna, ništa spavala nije, ma haos. Nego žene pomagajte, čim da mažem, šta da radim i neko zna faze neka mi napise. Hvala




serpica -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 7:05:48)

eco pa gde bas sada [sm=smiley13.gif] ovako,uzmi krecno mleko i mazi,slobodno se tusiraj svako vece,i brufen ako imas temp. idi kod dr za svaki slucaj jer kazu da se boginje teze podnose kad ih dobijes kasnije. Za bebu ne brini,dr kazu da ima steceni imunitet prvih 6m a iako ih dobije lakse ce da podnese,moja Tara ih je imala sa 4m jedva cetiri tackice bez temp... ajde brzo da prodje [sm=smiley31.gif]




mali_mis -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 7:40:03)

Jutro mame [sm=kava.gif]
Eco zelim ti brz oporavak [sm=smiley31.gif]




eca89 -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 7:40:46)


IZVORNA PORUKA: serpica

eco pa gde bas sada [sm=smiley13.gif] ovako,uzmi krecno mleko i mazi,slobodno se tusiraj svako vece,i brufen ako imas temp. idi kod dr za svaki slucaj jer kazu da se boginje teze podnose kad ih dobijes kasnije. Za bebu ne brini,dr kazu da ima steceni imunitet prvih 6m a iako ih dobije lakse ce da podnese,moja Tara ih je imala sa 4m jedva cetiri tackice bez temp... ajde brzo da prodje [sm=smiley31.gif]


Ma, išla sam ovde ništa ne daju, samo kremu kupiš samu apoteci i to je to, temp.nemam bar zasad[sm=smiley19.gif]. Sama sam sa njom, ona je nervozna, valjda je osjetila da sam ja, svrbi me, ubi, jesam baksuz[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Trcosava -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 7:48:45)

Jutar!

Eco daju sirup protiv svraba, ali ti verovatno ne smeš jer dojiš. Jbg gde sad da te snađe. Brz oporavak.

Meni Ana od sinoć T 38. Imam brufen u kući, ali teško da joj nešto obara. Srećom pa ustajem noću zbog malog pa i nju proverim. Davala sam joj oko 1 isto sirup.

Sa mamom sam se juče posvađala, posle i sa mm. Grozan dan!




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 7:54:05)

Eco jel ima ko da ti pomogne? Mama ili svekrva? Neka drugarica koja je prelezala.
Sofija se cele noci budila, ali nije plakala. Samo je brbljala. T je u vrticu. Sad cu i ja ma posao.




branki* -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 7:55:11)

gde ste,mame..ja zaboravila da je prvi april,imamo nove teme..
eco,kakve glupe boginje,kud bas sad da te snadje..ali,sta ces,ne mozes da biras.zelim da ti samo prodje sto bezbolnije i lkakse..nemam savet,jer ih nikad nisam lezala,ali serpi ti rece.
trco,citala sam u negativi za mamu,joooj[sm=smiley13.gif]ma,bzv,stvarno.sad ces za bgd, pa da se izmirite lepo.
meni muz opet radio nocnu,sad dosao i odvede bozu u vrtic,popodne imamo kod defektologa.boka budna,oko 10 idemo kod decijeg hirurga.ona sad kakila zuto,sa malo zelenog,bez sluzi i sa gromuljicama.
juce bili do zajecara,uzeli sto za dnevnu sobu,mnogo je lep.boka celim putem do tamo preplakala,pa se smirila i u povratku je sisala i spavala.nocas je bila bas dobra,sisala samo oko pola 1 i u 4.vreme neko oblacno.




superm -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 7:57:02)

Eco, u apoteci znaju šta ti treba. Kolika je beba?




daca77 -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 8:03:52)

Jutro!!!
Branki, sredice se sve to... [sm=smiley31.gif]
Trco, izgleda da je bilo nedovoljno keksanja kad si se sa svima svadjala[sm=smiley1.gif]
Eco, znam kako ti je, jer sam ja varicelu prelezala sa 10.god.i mislila sam da mi se primakao kraj...ja sam imala neki tezi oblik i sada sumnjaju da od tada vucem uvecanu slezinu...toliko me je svrbelo i bolelo da sam iz koze htela da izadjem...najgora faza je dok izbijaju, posle nije strasno...zelim ti brz oporavak.
Kod nas klasika...ranoranioci i dalje, s tom razlikom sto mu to dodje jos sat vremena ranije... i beba podesila sat unapred [sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 8:04:17)

Ovde i pada kisa. Znaci Branki i ti si u akciji.
Prvi cas imam u odeljenju sa decom iz inkluzije. Spremila sam im slagalicu.
Pasulj sam juce spremila. Ceo lonac imam. Bice sigurno i za sutra.
Eco ne znam da li smeju za dojile fenistil kapi. To smo davale Dijana i ja deci. Nema nam Lo ona je isto skoro prelezala. Idi u temu boginje(varicele)




vonavoj -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 8:10:26)

Eco.a gde si pokupila boginje?? Da sto pre prodje!




sonyasha -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 8:18:01)

Dobro jutro ženske! Nije me bilo u ovim krajevima sto godina, nadam se ds me primate u društvance?
Što se boginja tiče, ono mleko je super, ali nekom deluje u potpunosti nekome ne! Želim ti da što pre prođe!
Odoh da smućkam kaficu!hoće neko?




Modessty -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 8:25:45)


IZVORNA PORUKA: eca89


IZVORNA PORUKA: serpica

eco pa gde bas sada [sm=smiley13.gif] ovako,uzmi krecno mleko i mazi,slobodno se tusiraj svako vece,i brufen ako imas temp. idi kod dr za svaki slucaj jer kazu da se boginje teze podnose kad ih dobijes kasnije. Za bebu ne brini,dr kazu da ima steceni imunitet prvih 6m a iako ih dobije lakse ce da podnese,moja Tara ih je imala sa 4m jedva cetiri tackice bez temp... ajde brzo da prodje [sm=smiley31.gif]


Ma, išla sam ovde ništa ne daju, samo kremu kupiš samu apoteci i to je to, temp.nemam bar zasad[sm=smiley19.gif]. Sama sam sa njom, ona je nervozna, valjda je osjetila da sam ja, svrbi me, ubi, jesam baksuz[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]



eco kupi hipermangan u apoteci i napravi kupku (malo, vrlo malo staviš u vodu da se onako zacrveni). On ublažva svrab i sad malo bezveze da se izrazim al kao steriliše krastice i brže prolaze. Ne boj se da će ti prebojiti kožu. Neće sigurno. samo nemoj da preteraš sa količinom. Napuniš kadu mlakom vodom i staviš malo hiipermangana i potopiš se na 10 min. To sigurno smeš




Modessty -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 8:26:43)


IZVORNA PORUKA: sonyasha

Dobro jutro ženske! Nije me bilo u ovim krajevima sto godina, nadam se ds me primate u društvance?
Što se boginja tiče, ono mleko je super, ali nekom deluje u potpunosti nekome ne! Želim ti da što pre prođe!
Odoh da smućkam kaficu!hoće neko?


Dobro jutro! E pa lepo da si nam se vratila [sm=smiley1.gif] Eno kafu skuvala trca već u kafani




doktorkakristal -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 8:35:21)

jutar mame kod nas lose vreme
ECO sve sto MOD rece,strpljivo i polako ,uzmi talk sa anestetikom
Dora u vrticu ja je ipak poslala,nema t,sad joj se sliva iz nosa i kaslje,aj sto ona kaslje mene razvali alergija nisam spavala dva sata nocas kasljem jezivo,kad dodje ovo prolece ljudi dodje mi da se roknem [sm=zz_banghead.gif]




Modessty -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 8:38:36)

Doco kad si već tu, a u vezi alergije. Da li smem Danilu da prsnem onaj Nasaleze sprej u nos? Možda mu bude bolje za spavanje? Ne budi se noću, ali mu se zapuši nosić pa se vrti i hrče. Pošto je alergija na grinje, a ja sumnjam i da mu smeta prašina (a ovih dana vetar duva stalno) sve se nadam da bi mu taj sprej malo pomogao. Kako sam razumela on obloži sluzokožu nosa.




eca89 -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 9:02:40)

Hvala vam žene, uzeću taj hipermangan, evo komsinica mi rece sad da ne kupujem kremu nikakvu i da ne mazem, da će one same proci, kao da je gore, ako ih odozgo sušim, šta li, joj i po glavi ih imam, ma svakuda, strasnoooooooooooooooooo[sm=smiley19.gif]




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 9:07:14)

Eco, ipak boginje [sm=smiley13.gif]
Pitaj u apoteci da li smes Pox clean da mazes posto si dojilja, idi u temu Varicele, ja sam pisala tamo ovih dana jer mi malecka ima boginje. Ajde lostavicu islike da vidis kako izgledaju posle izlaska.




bubulence -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 9:08:05)


IZVORNA PORUKA: eca89

Dobro jutroo, evo i mene, sva sam tačkasta, glupe boginje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sad samo čekam da beba dobije i mm jer ni on nije imao. uh po cijelom tijelu ih ima, oka nisam sklopila, ona je nervozna, ništa spavala nije, ma haos. Nego žene pomagajte, čim da mažem, šta da radim i neko zna faze neka mi napise. Hvala


Eco draga, gledaj sa vedrije strane, zamisli da si ih, ne daj Boze, dobila u trudnoci obzirom da ih nisi prelezala! Nadam se da nece preci na bebu, malena je, ali sto kaze Serpi tako mali lakse podnose. Ja se pomalo plasim jer E ide u vrtic a boginje vladaju. Moze da prenese na Masu ali se eto nadam da nece. Bar jos mesec, dva da mi ocvrsne...




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 9:09:54)

Evo sad sam citala upitstvo za Pox clean, ne pise nista za dojilje da ne smeju da ga koriste.




Modessty -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 9:11:44)

Eco nisu to kreme, to je krečno mleko i ono suši boginje tako da brže prolaze. Možeš i neki bebi puder da stavljaš. Ma šta ti je zgodno




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 9:24:32)

Eca, obavezno menjaj odecu ujutru i uvece, pogotovu kad puknu boginje da ti se ne siri i raznosi ona vodica iz njih jer je zarazna pa moze da ti se napravi jos boginja.
Ja sam Ivu presvlacila prvih 10 dana i ujutru i uvece, kuvala ves i peskire svako vece, menjala posteljinu, pogotovu jastucnicu, bili smo ko servis za pranje vesa. Mislim da je higijena lresudna kad su varicele u pitanju.
I bebu presvlaci i ne daj da ti dodiruje kozu (ja bi tako radila)




wivern -> RE: Razgovori mama 04 /15 [chat] (1.4.2015 9:36:09)

Eco evo i ja da ti se pridruzim sa tackama. Nemam boginje ali me alergija ubija, isla kod dr i dobila aerius da pijem. Zene treba mi pomoc, da li ga je neko koristio dok je dojio bebu. Dr mi je rekla da pravim vece razmake izmedju dojenja kad ga popijem. Ne znam sta da radim a uzasno sam buknula.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>