RE: Kolposkopija (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Verus -> RE: Kolposkopija (29.3.2009 20:00:23)

drzimo!!!




kumara -> RE: Kolposkopija (29.3.2009 20:08:47)

Draga, imas sve o tome na temi Ranice na grliću materice KLIK, a terapija je bila da odem na zamrzavanje, sto nikad nisam stigla da uradim. To je jedino sto pomaze, u mom slucaju.




jelllena -> RE: Kolposkopija (31.3.2009 9:59:32)

Ja sam radila kolposkopiju nista strasno vjerujte,kao obican pregled. I biopsiju sam radila ni to nisam osjetila a inace se plasim same ginekoloske ordinacije. Idite kod doktora pregledajte se da nebi posle bilo kasno nedaj boze. Ja sam imala hitnu operaciju jer na vrijeme nisam se javila ljekaru. Nazalost moje lose iskustvo me tjera da apelujem na sve zene da idu jednom u pola godine kod ginekologa..........




Rivana -> RE: Kolposkopija (1.4.2009 12:40:39)

Ja sam juce uzela uput za kolposkopiju i papu i zakazano mi za 14 april.Ja se ne plasim pregleda uvek mi trema od rezultata




Modessty -> RE: Kolposkopija (1.4.2009 14:02:51)

Ma kolposkopija se ne oseti!
Biopsija je na trenutak malo gadna, ali to tako brzo prodje da i neznaš šta te snašlo!

Sa ranicama se ne zezajte! OBAVEZNO SREDI RANICU čim ustanove da je imaš!!!!
Svaka promena na grliću materice je potencijalno opasna. A sama procedura uklanjanja, bilo zamrzavanjem ili spaljivanjem, je zaista skoro bezbolna.




Rivana -> RE: Kolposkopija (1.4.2009 19:13:50)

Jeste ranice su jako opasne ja sam zbog komlikovanog porodjaja lezala mesec dana u bolnici od toga dve nedelje na intezivnoj nezi e tamo drage moje svega sam se naslusala i videla toliko bolesnih i operisanih zena. Uzas!!!!
Da ne plasim ali svaka druga neke maligne promene na grlicu.




Rivana -> RE: Kolposkopija (14.4.2009 14:27:31)

ja danas bila na koposkopiji kaze doktor grlic od prodjaja katastrofa....kaze kao da je eksplodirao, ali ne vidi nista strasno[sm=smiley1.gif], osim te povrede od porodjaja gde je povrejden i grlic i vagina bebac bio veliki.
Uzeo mi papu, bice rezultati za cetiri nedelje, cekanje ubi[sm=smiley13.gif], kaze da mi je rano za papu posle porodjaja tek nakon 6 meseci se radi, a meni proslo tri. Taj neko polip sto sam imala nije video, kaze valjda je otpao u toku porodjaja. Eto, sad cekamo papau mada on kaze da misli da papa nece biti los, daj Boze!!!!




kumara -> RE: Kolposkopija (15.4.2009 2:00:19)

Jooooj, a da li ti je rekao da ce grlic zarasti? Javi rezultate Papa, obavezno! I super za polip!!!!




Rivana -> RE: Kolposkopija (15.4.2009 15:56:37)

Da on je rekao da je grlic tako zarastao i to je to, takav je kakav je, zarasto je tako, cak i deo vagine je takav, uzas rekao mi kao da je bio odvaljenn deo vagine pa naknadno siven, uzas. I da je bilo najbolje da sam se porodila carskim rezom, ali sta je tu je. Bitno kako kaze da nista lose nije video osimte povrede od porodjeja.Ja bas nadrljala[sm=smiley13.gif]




mihi -> RE: Kolposkopija (15.4.2009 18:32:39)

Ivana i ja sam imala polip ali to je decidualni polip koji posle porođaja nestane!!!!!!! I nema ga više, biopsiju sam radila 3X jer sam imala (ectopiu-ranicu) da bi u septembru prošle godine saznala da je više nemam zarasla sama od sebe!!!!!!!!




Rivana -> RE: Kolposkopija (16.4.2009 9:46:05)

E, a koja grupa ti PAPA bio? Ja cekam rezultatae pape




kumara -> RE: Kolposkopija (30.4.2009 9:51:25)


IZVORNA PORUKA: Rivana

Lenka i sta je pokazala biopsija


Evo draga tek sam sad dosla do nalaza. Pisalo je da imam CIN 1, i hronicnu upalu grlica, pa su mi sad uz jos neku intervenciju oko mioma, uradili konizaciju. Konizacija je skracivanje grlica materice tj, bukvalno se isece to lose tkivo. I onda se sve to usije, i zato mora da se miruje jer to zna jako da prokrvari, pa moraju ponovo da operisu.




Rivana -> RE: Kolposkopija (2.5.2009 14:47:36)

Kako si Lenka? Koliko moras da mirujes?




Rivana -> RE: Kolposkopija (2.5.2009 14:49:10)

Ja jos uvek cekam rezultate PAPA testa




gracija -> RE: Kolposkopija (2.5.2009 14:51:19)

Ja cu morati da idem za nekih mjesec dana na kolposkopiju.Muka me hvata vec sada.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Rivana -> RE: Kolposkopija (3.5.2009 12:01:30)

Ja cu morati da idem za nekih mjesec dana na kolposkopiju.Muka me hvata vec sada.[sm=smiley13.gif]


Verujem, mene muka hvata od cekanja rezultata za PAPA test uh...............




Koukla -> RE: Kolposkopija (9.5.2009 12:18:02)

IZVORNA PORUKA: gracija

Ja cu morati da idem za nekih mjesec dana na kolposkopiju.Muka me hvata vec sada.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


Gracija, bez panike, ja sam kolposkopiju radila pre par dana, nije nista strasno, mislim isto je kako kad ti uzima bris za PAPA test! Nikakav bol nisam osetila! Biće sve ok[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




kumara -> RE: Kolposkopija (28.5.2009 12:17:10)

Sad sam super! Odmirovala sam 3 nedelje, sad cekam kontrolu. Trebalo bi da sve bude ok. [sm=smiley1.gif]




Rivana -> RE: Kolposkopija (15.6.2009 13:40:43)

Evo meni konacno stigli rezultatai papa testa II grupa sam [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif], sve je ok hvala dragom Bogu. i VS je druga grupa [sm=smiley1.gif]




Rivana -> RE: Kolposkopija (15.6.2009 13:42:01)

Grlic mi je ostecen od teskog porodjaja ali to je tako kako je i tako je zarastao ali bitno je da je papa ok [sm=smiley1.gif]




Rivana -> RE: Kolposkopija (17.6.2009 11:35:16)

Nosila sam juce rezultate kod doktora kaze sve je ok kontrola naredne godine [sm=smiley1.gif] Hvala dragom Bogu!




boje -> RE: Kolposkopija (17.6.2009 11:36:53)

super Rivana. Drago mi je da je sve ok[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Rivana -> RE: Kolposkopija (17.6.2009 11:40:32)

[sm=smiley1.gif] hvala, sto bi rekli "pao mi je kamen sa srca" [sm=smiley1.gif]




Verus -> RE: Kolposkopija (28.7.2009 17:36:36)

Juce sam dobila poziv od dr. da mi jave da mi su nasli squamous celije na grlicu materice.  Sestra mi je rekla da su odmah testirali i na HPV virus i da sam bila negativna.  Kaze ona, pre su zbog ovakvog nalaza odmah radili kolposkopiju i operacije i kod zena koje su HVP negativne kao ja, ali SADA to se vise ne smatra "normalnom" praksom, nego se papa test ponovi za godinu dana (inace se i radim jednom godisnje), jer se te celije same "poprave".

Ja sam 2000 godine imala abnormalan papa test.  Znaci da sam i tada bila negativna na HPV (jednom inficiran uvek ga imas, samo moze biti latentan), i radili su mi i kolposkopiju i lasersku operaciju (LEEP proceduru).

Upravo ta LEEP procedura mi je ostavila grlic suzen, i unistila mi deo zlezda koje prave plodnu sluz i verovatno je razlog moje teskoce zatrudnjivanja.

E pa p*** im m****!  Dokle su ljudi vise tu za eksperimente???

Devojke, kada god dobijete abormalan papa, a niste pozitivne na HPV-nemojte raditi procedure odmah-ponovite papa posle godinu dana i vidite koje je stanje.

Razlog sto se procedure rade AKO ste pozitivne na HPV, jeste sto su 4 vrste virusa (16, 19...hm i ne secam se jos koji?), cest razlog za rak grlica materice.

Eto, mozda nekome pomognem pa da ga ne zaj*** ko mene.




Rivana -> RE: Kolposkopija (29.7.2009 10:41:04)

jao verus bas mi zao [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>