RE: Kolposkopija i biopsija (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


janajana -> RE: Kolposkopija i biopsija (1.4.2010 12:12:22)

ja sam pre nekoliko god. zbog kondiloma poslata na kolposkopiju, i nisam imala pojma da ce mi raditi i biopsiju, niko nije rekao cak dok su i radilo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image], sve bilo ok (naravno osim kondiloma) i papa II grupa... mislila sam da cu ih sve tamo po..ti jer sam otisla sama i vracala se BUS-om kuci... da bi mi posle mesec, dva na kontroli dali rezultat pape III i da se radi biopsija [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] naravno rezultat je bio pogresan jer sam radila jos dva puta papu (u roku od 2-3dana) i rezultat sasvim normalan... kako samo znaju da isprepadaju ljude [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




cipiripi -> RE: Kolposkopija i biopsija (1.4.2010 12:19:43)

i meni se jednom desilo da su mi pogresili papu..ima jedno 5 godina...
kljukali su me nekim lekovima koji su mi toliko tesko pali da sam za 7 dana smrsala 5 kg...
da se nisam trgla i proverila na jos par mesta ko zna sta bi bilo...
evo i dan danas papa mi je II....




vesana -> RE: Kolposkopija i biopsija (1.4.2010 12:49:39)

IZVORNA PORUKA: janajana

ja sam pre nekoliko god. zbog kondiloma poslata na kolposkopiju, i nisam imala pojma da ce mi raditi i biopsiju, niko nije rekao cak dok su i radilo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] , sve bilo ok (naravno osim kondiloma) i papa II grupa... mislila sam da cu ih sve tamo po..ti jer sam otisla sama i vracala se BUS-om kuci... da bi mi posle mesec, dva na kontroli dali rezultat pape III i da se radi biopsija [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] naravno rezultat je bio pogresan jer sam radila jos dva puta papu (u roku od 2-3dana) i rezultat sasvim normalan... kako samo znaju da isprepadaju ljude [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Ja ovaj tvoj post ništa nisam razumjela![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Jel možeš to ponovno objasniti? Radila biopsiju..dobila rezultat pape i da se radi biopsija...dva puta radila papu u roku 2-3 dana...???




janajana -> RE: Kolposkopija i biopsija (1.4.2010 13:45:06)

IZVORNA PORUKA: vesana

IZVORNA PORUKA: janajana

ja sam pre nekoliko god. zbog kondiloma poslata na kolposkopiju, i nisam imala pojma da ce mi raditi i biopsiju, niko nije rekao cak dok su i radilo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] , sve bilo ok (naravno osim kondiloma) i papa II grupa... mislila sam da cu ih sve tamo po..ti jer sam otisla sama i vracala se BUS-om kuci... da bi mi posle mesec, dva na kontroli dali rezultat pape III i da se radi biopsija [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] naravno rezultat je bio pogresan jer sam radila jos dva puta papu (u roku od 2-3dana) i rezultat sasvim normalan... kako samo znaju da isprepadaju ljude [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Ja ovaj tvoj post ništa nisam razumjela![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Jel možeš to ponovno objasniti? Radila biopsiju..dobila rezultat pape i da se radi biopsija...dva puta radila papu u roku 2-3 dana...???


radila biopsiju i tada je radjen papa, rezultati ok...
posle mesec-dva na kontroli radjen papa opet i rezultat IIIgrupa i rekli da se radi ponovo biopsija,
i naravno ne poslusam ih, iako sam bila na ivici nervnog, i kod moje dr ponovim papu jos dva puta u roku od 2-3 dana i papa normalna...
sto znaci prvi rez. koji je radjen na klinici je bio pogresan




liliana -> RE: Kolposkopija i biopsija (1.4.2010 14:07:37)

Meni se kjolposkopija radi na svaka 3 meseca, jer sam 2006.imala konizaciju. Zapravo, priča teče ovako: PAP-a rezultat mi nije bio dobar, pa me je doktorka poslala na hitnu biopsiju. Tom prilikom mi je uzet deo tkiva sa grlića na analizu i nije bio dobar, pa mi je rađena konizacija i odstranjen mi je deo grliča materica. Dijagnoza je bila CIN III-IV. Sada je sve OK, mada su mi rekli da nisu uspeli baš sve da odstrane-vidljive su neke čelije i da one neče se razvijati bar narednih 10 godina. Ali me brine-šta posle?!? 




vesana -> RE: Kolposkopija i biopsija (1.4.2010 23:26:38)

Janajana sad kužim! Svašta se događa po bolnicama kad je HPV u pitanju. Žene uglavnom nemaju pojma o tome pa oni to često jako dobro iskorištavaju. Isto je i u Hr. Ja sam na sudu sa bolnicom gdje su mi napravili nepotrebnu konizaciju!
Ali ovo sa dva papa testa u 2-3 dana isto nije u redu. Razmak između 2 papa testa bi trebao biti barem 6 tjedana!

Liliana, malo me čudi da su te samo tako ostavili "na čekanju". Ti trebaš kod iskusnog kolposkopičara koji ima više iskustva u radu LETZ tehnikom da ti lagano skine te promjene ako se ne protežu dublje! Naravno ako se promjene vide pod kolposkopom. Ne možeš tako nastaviti živjeti razmišljajući iz dana u dan kad će krenuti na opet na gore. Promjene se moraju ukloniti u potpunosti, nakon toga na kontrolu za 4 mjeseca, ako je ok onda još dvije kontrole svakih 6 mjeseci. Pod kontrole mislim papa+kolposkopija). Ako su tri uzastopna nalaza u redu, žena se smatra izliječenom i može nastaviti normalno živjeti i naravno redovito na kontrole. Svake 3 godine ako nema VR HPV-a. Svake godine ako ima!




janajana -> RE: Kolposkopija i biopsija (2.4.2010 15:12:27)

IZVORNA PORUKA: vesana

Janajana sad kužim! Svašta se događa po bolnicama kad je HPV u pitanju. Žene uglavnom nemaju pojma o tome pa oni to često jako dobro iskorištavaju. Isto je i u Hr. Ja sam na sudu sa bolnicom gdje su mi napravili nepotrebnu konizaciju!
Ali ovo sa dva papa testa u 2-3 dana isto nije u redu. Razmak između 2 papa testa bi trebao biti barem 6 tjedana!

papu sam morala da ponovim da bi se utvrdilo da li je bio pogresan rezultat ili ne prvog papa testa koji je bio III grupa




Rivana -> RE: Kolposkopija i biopsija (8.4.2010 11:00:59)

Prosle godine u aprilu radila sam papa test i kolposkopiju, hvala Bogu sve je bilo ok. Doktor mi je rekao da uradim kontrolu za godinu dana, ja sam zakazala pregled za 13 april, u Visegradskoj bez problema, naravno treba mi uput. Zovem moj dom zdravlja da zakazem kod doktorke po uput i zamislite sestra me pita sta ce mi uput, ja joj kazem ona kaze "E ne moze, papu mopzete i u domu zdravlja da uradite" Mogu papu ali u domu zdravlja nemaju aparat za kolposkopiju a i ja hocu kod ovog doktora u Visegradskoj da uradim sve. Ubedjivala sam se sa sestrom iz doma zdravlja i jedva mi je zakazala da dodjem po taj uput. E sad pitanje da li ce doktorka hteti da mi da, ma bezobrazluk zamislite ne mozete uput da uzmete!!!!!!!!!!!!




liliana -> RE: Kolposkopija i biopsija (8.4.2010 13:54:15)

Vesana, ne možeš mi tak reči  da moj dr nije iskusam ili što- zaboga ta žena mi je spasila život!
Kod mene je specifična situacija jer imam uterus duplex sa 2 odvojena grliča.  Karcinom se nalazio na takvom mjestu da ga nisu mogli jednostavno u potpunosti odstraniti, pa su ostale te čelije. Ako bi ih dirali, bilo je rizika da mi povrede i matericu, a onda bi moglo sve da ide u [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley35.gif[/image]!




vesana -> RE: Kolposkopija i biopsija (8.4.2010 14:52:18)

Nisam rekla da tvoj dr nije iskusan, samo sam odgovorila na tvoj post i dala svoje mišljenje. Nisam znala za tvoj specifični slučaj i zato sam ono napisala jer nije baš uobičajeno ostaviti promjene i čekati. Osim ako bi se te promjene postupno povlačile. Ako se ne povlače znači da infekcija nadvladava tvoj imunitet i nekako mi se to čini kao čekanje da krene na gore. Ne želim te plašiti i vjerujem da pozitivno razmišljanje može čuda napraviti i trebaš ostati pozitivna po tom pitanju ali možda nebi škodilo potražiti još koje mišljenje. Imam dosta iskustva sa HPV-om i problemima koji su sa njime povezani ali stvarno ne znam ništa u slučaju uterus duplexa. Mislim si...ako je sad riskantno nešto poduzimati...kako će biti ako promjene odu još dublje!
Nadam se da me nećeš krivo shvatiti ali provela sam skoro 3 godine razmišljajući o tome iz dana u dan...Prošla hrpu papa testova, kolposkopija, biopsiju, fulguraciju, konizaciju....Znam kako je tako živjeti i žao mi je što moraš to prolaziti. Zato sam predložila da se raspitaš i probaš nešto poduzeti pa da možeš nastaviti sa životom!




liliana -> RE: Kolposkopija i biopsija (8.4.2010 16:02:53)

Vesana, ja sam završila na konizaciji u Beogradu kod načelnika klinike (u to vreme) i on mi je radio operaciju. Čovek je uradio sve što se uraditi moglo. Očito nisi dobro shvatila moj post. Meni je konizacija rađena 2006. i od tad mi se PAP-a i kolposkopija rade na svaka 3 meseca, upravo zbog prevencije daljih promena, kako bi se moglo reagovati na vreme ukoliko bi bilo ponovne potrebe za nekom hirurškom intervencijom.




Rivana -> RE: Kolposkopija i biopsija (29.4.2010 10:31:00)

Radila koposkopiju pre neki dan i sve je bilo ok sad cekam papu da vidim rezultate!




alice_in_wonderland -> RE: Kolposkopija i biopsija (21.7.2010 10:29:42)

Drage moje,

Imam 28 godina i nemam djece, premda sam planirala da imam jedno uskoro. Medjutim...
Prije 3 mjeseca sam imala los rezultat kolposkopije i papa testa koji je tada bio CIN I, ali se do prosle sedmice to jako pogorsalo, i prosle sedmice rezultat mi je bio CIN III.
Doktor, privatnik, kod kojeg sam radila papa mi je preporucio biopsiju, cim prije, i to da mi je urade u Beogradu u nekoj sluzbenoj instituciji.
Sad, posto zivim daleko od Beograda, - Sarajevu, problem mi je stupiti u kontakt sa doktorima koji to rade u Bg, jer stvarno nikog ne znam. Ukoliko znate nekoga ko se bavi tim pitanjima i na dobrom je glasu, molim vas da mi kazete kako se zove i gdje radi, kako bih ga sto prije mogla kontaktirati.
Zabrinuta sam sad... I zbog moje buduce sposobnosti reprodukcije a i zbog samog rezultata papa - CIN III.
Hvala vam svima na pomoci.
Pozdrav
A




Nensi* -> RE: Kolposkopija i biopsija (21.7.2010 10:44:46)

Ja sam pre 4 godine radila biopsiju u Narodnog fronta kod dr.Perisica,ali nemam broj...Nadam se da ce neko drugi moci vise da ti pomogne...




alice_in_wonderland -> RE: Kolposkopija i biopsija (21.7.2010 11:58:50)

Hvala Nensi27. Sada sam po preporuci zvala GAK i nakon lutanja od broja do broja, preporucili su mi u ambulanti 5 da zovem lekarsku sobu u dnevnoj bolnici i da trazim Dr. Pikula.

Zna li neko ko je ona i kakav je specijalista?
Hvala puno




Anoniman -> RE: Kolposkopija i biopsija (21.7.2010 14:07:05)

Meni bliskoj osobi je otkrivena ranica na materici.

Kaže dr da će joj raditi kolposkopiju da vide kakva je situacija.
Uskoro planira bebu, je l* prvo mora da s ereši te ranice i koliko je bezbedno ako ostabne trudna u međuvremenu?




Anoniman -> RE: Kolposkopija i biopsija (7.9.2010 22:11:05)

evo da ponovim i ovde tekst koji sam napisala u crticama.
ne znam ni sama sta da kazem za rezultate papa testa. koliko sam shvatila u pitanju je neki jako rani, pocetni stadijum hpv. uradila mi je i kolposkopiju i rekla da imam samo jednu jedinu tackicu sto je odlicno. prepisala mi je folnu kiselinu i vitamin e i rekla da dodjem da ponovim papa test za tri meseca (to pise i na nalazu papa testa da se preporucuje). ona kaze da je potrebno ponavljati svaka tri meseca dok ne dobijem negativan nalaz ili dok ne budem prva, eventualno prva na drugu grupu. rekla je i da nam se ne zabranjuje da radimo na detetu jer se lako moglo desiti da ni sad nisam dosla nego da sam cekala par meseci da zatrudnim, mada bi idealno bilo da sacekam negativan papa test. ne znam, nisam pametna...ima li neko neko iskustvo?




milenatea -> RE: Kolposkopija i biopsija (3.5.2011 10:45:12)

ja u petak idem na kolposkopiju i papa test i vs nakon 6 meseci. od kolp me je najvise strah, kakav ce ishod da bude, posle svega sto sam prezivela... drzite mi palceve da bude sve ok...[sm=smiley13.gif]




dunja RR -> RE: Kolposkopija i biopsija (29.7.2011 17:08:59)


Papa test uredan, II grupa. Dr. mi je dala neke vaginalete da stavljam 7 dana, da bi se lepo očistila i pripremila za operaciju. Kaže da je sve super, i da je prosto neverovatno da neko sa ovakvim nalazima ima endometriozu. Ali, to je moja priča ...




dunja RR -> RE: Kolposkopija i biopsija (29.7.2011 17:11:12)


IZVORNA PORUKA: milenatea

ja u petak idem na kolposkopiju i papa test i vs nakon 6 meseci. od kolp me je najvise strah, kakav ce ishod da bude, posle svega sto sam prezivela... drzite mi palceve da bude sve ok...[sm=smiley13.gif]


draga kako je prošlo?




milenatea -> RE: Kolposkopija i biopsija (2.8.2011 23:32:26)

ja sam radila pre tri meseca, nije lose, mada se grlic ne boji, kaze oziljak, videcemo...oktobra opet idem na kontrolu. na kakvu operaciju ti ides, endometrioza?




dunja RR -> RE: Kolposkopija i biopsija (3.8.2011 0:23:54)

IZVORNA PORUKA: milenatea

ja sam radila pre tri meseca, nije lose, mada se grlic ne boji, kaze oziljak, videcemo...oktobra opet idem na kontrolu. na kakvu operaciju ti ides, endometrioza?


da, ali neće mi raditi laparo nego klasičnu




PoisonEve -> RE: Kolposkopija i biopsija (3.8.2011 1:48:25)

Sa 21 godinom pronadjena mi je ranica na grlicu. Lecila sam se u studentskoj poliklinici. Dr. je odbijala da me salje na dalje analize. Ranica se prosirila, moja mama je urgirala i morala da joj zapreti kako bi konacno dobili uput za NF. Isli smo kod Dr. Andje Knezevic koja je najbolji specijalista za grlice. Papa je tada bio III grupa. Uradjena mi je biopsija i ustanovljeno je prekancerogeno stanje. Ista doktorka mi je uradila konizaciju ali mi je grlic poprilicno skracen. Od tada idem na kontrole na svaka tri meseca i za sada je sve bilo ok. Jedino sto sad u trudnoci moze doci do prevremenog porodjaja ali i ne mora.
Tako da ukoliko se tako nesto otkrije na vreme, sve bude u redu.




milenatea -> RE: Kolposkopija i biopsija (3.8.2011 12:27:45)

nisam citala o takvoj vrsti operacije, ali procitacu sada malo na netu.

zelim ti puno srece i da posle toga sve bude u najboljem mogucem redu. [sm=rozica.gif]




milenatea -> RE: Kolposkopija i biopsija (3.8.2011 12:28:44)

meni je mozaik na grlicu uklonjem laserom, i ja sam isla na 3 meseca sada na 6. i jos uvek se plasim...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>