RE: Sobno cvece (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


red3lilu -> RE: Sobno cvece (18.7.2012 19:39:36)

nina to ti je calathea, ona je malko zahtevnija za održavanje, ja sam imala takvu kao na tvojoj slici, a i onu vrstu duguljastih listova, ni jednoj nisam uspela da "ugodim"




PoisonEve -> RE: Sobno cvece (18.7.2012 20:59:46)

Prelepa je[sm=smiley1.gif]
Bas mi se dopada Nina




Anoniman -> RE: Sobno cvece (18.7.2012 21:53:00)

Hvala Red za ime [sm=smiley1.gif] Pokušaću više da pronađem na Google. Meni stvarno ekstra raste-izgleda da sam pronašla pravo mesto u kuhinji, ali raste na sve strane. Moram da smislim kako da je obuzdam [sm=smiley36.gif]




red3lilu -> RE: Sobno cvece (18.7.2012 22:19:09)

ja sam malo čeprkala po temama i naišla na ovu, radila sam nekad u cvećari pa se podrazumeva da volim cveće, al neke biljčice me baš neće ili nemam odgovarajuće uslove...

nina pa to je super meni je kalatea lepa al eto ne ide mi.. a što bi je obuzdavala, ona bi trebala da pušta lisne drške iz zemlje, nije puzavica..?





Anoniman -> RE: Sobno cvece (18.7.2012 22:20:53)

Jao bolje da nisam guglala! Ima dvesta vrsta ove biljke!!! [sm=smiley36.gif]

I čini mi se kao da je svi sade u nekim lejicama... Gde da nađem leju u kuhinji? Jedino da kupim one pliće, a šire saksije-k'o tepsija, pa da je tamo presadim da može da raste žbunasto. [sm=smiley36.gif] I vidim neke vrste imaju baš velike cvetove jarkih boja, ova moja ima mnogo i često male cvetove belo-roze boje [sm=smiley1.gif]




red3lilu -> RE: Sobno cvece (18.7.2012 22:28:11)

Ma samo ti nju drži i dalje u kuhinji, očigledno joj odgovara kako je neguješ čim raste i lepo napreduje...

Uz put ću odmah i da se ispravim, pošto su vrste veoma srodne ovo je Marantha




Snelle -> RE: Sobno cvece (19.7.2012 13:48:46)

Nina, pa super što se grana i širi, znači da joj prija tu gde jeste [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Dve_srece_najvece_ -> RE: Sobno cvece (19.7.2012 14:36:32)


IZVORNA PORUKA: New Mom

Ja sam potpuni duduk za ovo. Imam bukvalno 1 saksiju, a čak ne znam ni kako se to zove. I živo je čak 2 godine, za nepoverovati.

Nego interesuje me imaju li neke koje podnose vlagu? Drugim rečima, da mogu da budu smeštene u kupatilo i da im nije ništa. Ili čak da im godi.
Zapalila sam se sad za tu ideju razmatrajući sad ovo preseljenje.



Vodena palma je idealna za kupatilo, i moze cak da se drzi u vodi, mada mozda je lakshe u zemlju, da se ne bi desilo da ispari voda u kojoj joj je koren.

http://www.zelenilo.com/images/proizvodi/velike/44VodenaPalma44.jpg

Bebac, ljubicice vole svetlo, ali ne direktno sunce, i zalivanje iz tanjirica, donje listove koji su krenuli da se sushe skidati da ne bi trulili u saksiji, to je normalna pojava odbacivanja starih listova, zalivanje jednom u 4-5 dana. nikako ne kvasiti lishce [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Sobno cvece (19.7.2012 14:51:14)


IZVORNA PORUKA: red3lilu

Uz put ću odmah i da se ispravim, pošto su vrste veoma srodne ovo je Marantha

E ja imam ovo!!! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Dakle, treba da se spuzava... Ok, odoh da je odvežem [sm=smiley36.gif]




vojvodjanka87 -> RE: Sobno cvece (21.9.2012 6:42:23)

Ta biljka se kod nas zove devojacke noge,ne znam da li si primetila al listovi joj se blago otvaraju i zatvaraju pa podrhtava,imala sam ga nazalost uginulo mi je jer cele zime nisam bila kuci pa valjda zbog hladnoce jadno[sm=smiley13.gif]




crazymama -> RE: Sobno cvece (21.9.2012 23:10:35)


IZVORNA PORUKA: crazymama

ja u kupatilu drzim bambus :)



moj bambus iz kupatila je pustio pelcer, samo je provirio iz vaze jednog dana :))




vojvodjanka87 -> RE: Sobno cvece (30.9.2012 11:05:35)

a zasto moji bambusi trunu?redovno menjam vodu i opet,treci za redom[sm=smiley13.gif]




Olga75 -> RE: Sobno cvece (30.9.2012 11:08:12)

ja sam prosle godine dobila jedan , prilicno je jadan ali mu ne menjam vodu samo malo dolivam one ustajale i povremeno ubacim granule kemire jer mislim da svaka biljka treba da ide u zemlju [sm=smiley36.gif]
on je prilicno jadan ali je pustio pelcer , sad sam ih odvojila pa cu jedan da ubacim onako : zemlja i kamenje pa puuuno vode , da ne kazem blato da vidim da li ce da bude malo manje jadan




vojvodjanka87 -> RE: Sobno cvece (30.9.2012 11:10:24)

ja sam mojima svasta radila,potapala vatu u vodu pa ih u to stavljala [sm=smiley13.gif] da ne budu samo u sundjeru...a sta je kemira ?




Olga75 -> RE: Sobno cvece (30.9.2012 11:13:11)

to je neko granulirano djubrivo , ja kupim jednu vrecu od 2 kg za bastu pa ga povremeno ubacujem i cvecu
posle cu u supu pa cu pogledati sastav i ako te zanima stavicu
ne kupujem one listale i cvetale i to nego ovako po poljoprivrednicki [sm=smiley36.gif]




Verolina -> RE: Sobno cvece (30.9.2012 11:15:04)

Mnogi misle da sam poludela, ali ja od kada pevam cvecu ono je nabujalo kao u botanickoj basti. Mislim da i ono voli ljubav, paznju i zivu rec.
P.S. Voli iskljucivo stranu muziku[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Takodje, adam mi je gej, uz evu place, ali ne i uz drugog adama[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] A mislila sam da je samo snajkin adam gej. Eto mi ga sad[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




vojvodjanka87 -> RE: Sobno cvece (30.9.2012 11:19:42)

vazi aj pogledaj,Verolina ja gajim adame od kad znam za sebe obozavam ih ali nikad mi nije cvetao ne znam zasto eve su mi onako jako su osetljive ali imam i njih,uglavnom mi adami propadnu zimi zbog grejanja i manjka svetlosti ali u prolece ozive kad ih zasadim u basticu obozavaju je[sm=smiley36.gif] a muziku sve biljke vole bar sam tako citala




vojvodjanka87 -> RE: Sobno cvece (30.9.2012 11:23:30)

Sad sam pelcovala lijandere jedva cekam prolece da narastu i cvetaju [sm=bravo.gif]




Verolina -> RE: Sobno cvece (30.9.2012 11:34:51)

Mozda su i tvoji gejevi[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Sanchy -> RE: Sobno cvece (27.10.2012 19:08:48)

Pa da pitam nesto i ovde[sm=smiley1.gif]...da li postoji neko ogranicenje kada su u pitanju sobne biljcice u istoj prostoriji gde boravi i mala beba veci deo dana u smislu da nisu dobre po zdravlje deteta itd...ne razumem se nesto puno ali eto dolazi zima i moram uneti biljcice unutra,,,konkretno me zanima fikus i bendzamin [sm=zmeden.gif]




Olga75 -> RE: Sobno cvece (27.10.2012 19:20:00)

ja nisam drzala nikakvo cvece u sobi gde je bila beba i to dosta dugo , sigurno da njene druge godine i sad je tamo samo par saksijica




Sanchy -> RE: Sobno cvece (27.10.2012 19:37:46)

Tamo gde je krevetac necu ni ja stavljati nista,,u pitanju je dnevna soba tu smo preko dana uglavnom ,soba ima 40 kvadrata,stavila bih samno ove dve saksije i moram nesto u kupatilo i nesto u hodnik ,gde cu s njima [sm=zmeden.gif]..sta da radim..




Olga75 -> RE: Sobno cvece (27.10.2012 19:49:31)

pa vrati ih , sta ces sa njima




caca81 -> RE: Sobno cvece (27.10.2012 20:19:13)

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Pa da pitam nesto i ovde[sm=smiley1.gif]...da li postoji neko ogranicenje kada su u pitanju sobne biljcice u istoj prostoriji gde boravi i mala beba veci deo dana u smislu da nisu dobre po zdravlje deteta itd...ne razumem se nesto puno ali eto dolazi zima i moram uneti biljcice unutra,,,konkretno me zanima fikus i bendzamin [sm=zmeden.gif]

Pa, znaš da biljke danju ispuštaju kiseonik, a noću ugljen-dioksid, tako da nema problema ako su biljke u bilo kojoj prostoriji sem u spavaćoj sobi.[sm=smiley1.gif]




NadaR -> RE: Sobno cvece (29.11.2012 9:15:41)

Predložite mi nešto sto voli sunce za prozor u kuhinji . Tu mi je sunčana strana i uglavnom sve nastrada od toplote i sunca. [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>