RE: Sobno cvece (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


Modessty -> RE: Sobno cvece (29.11.2012 10:32:43)

Dobila sam aloe veru u saksiji. Znam da se zaliva jednom nedeljno, tj da je najbolje staviti je u posudu sa vodom, pa ona upije koliko joj treba. I znam da je dobro da stoji u spavaćoj sobi. ALi ne rekoše mi da li voli direktno svetlo ili da bude malo u senci?! [sm=zmeden.gif]




liliana -> RE: Sobno cvece (4.12.2012 18:54:20)

Dobila sam cvet koji se zove "Božićno drvce" ili "Božićna ruža" (nisam baš sigurna). Zanima me da li ga neko ima i kako se gaji? Kakvi mu uslovi odgovaraju?
Bila bih vam veoma zahvalna na savetima, pošto sam ga dobila od jedne veoma meni drage rođake, pa bih baš volela da mi opstane.[sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Sobno cvece (4.12.2012 19:10:25)

Lili , to je ono sto na vrhu ima crveno lisce ?
ako je to , ja ga svake godine kupujem , izdrzi mi do marta i umre nacisto
kazu da ga ne treba puno zalivati i da ne voli jako tople prostorije i da ne mra na direktnu svetlost
ali meni nikad nije prezivelo tako da moji saveti nisu od neke koristi [sm=smiley13.gif]




Mishica 77 -> RE: Sobno cvece (4.12.2012 20:21:34)

I jam u dva navrata dobijala to cveće na poklon. Predivno je ali mi je oba puta kratko trajalo.
Nešto me neće.
Zato ja svo svoje "sobno cveće" držim na poslu. [sm=smiley36.gif]
Moj muž ima logično objašnjenje za to što mi cveće uspeva samo na poslu: to je zato što tamo ima ko da pazi na njega. [sm=jezicek.gif]




ksenija81 -> RE: Sobno cvece (5.12.2012 8:11:22)

Bozicno drvo i ne moze dugo da opstane, max godinu dana je uspelo! tako da nema sekiracije [sm=smiley1.gif]




mala buba -> RE: Sobno cvece (10.12.2012 7:44:05)

ne znam sta je posredi meni se svako cvece susi osim sanseverja.kaktusi mi sporo napreduju. cak mi se i cuvena sobna trava susi [sm=zmeden.gif]




Cvrčko -> RE: Sobno cvece (5.2.2013 12:59:53)

Treba mi pomoć!!!
Prošle nedelje sam dodavala zemlje u sobno cveće i sad imam roj mušica!!! Čime da ih potamanim?




boba 11 -> RE: Sobno cvece (5.2.2013 18:55:02)

i ja mogu da se pridruyim u tom problemu,roj musica od kako sam unela cvece letos i to stalno.Jedini mi je spas ona lampa ya komarce -koristim je kao nocno svetlo i musice se samoubijaju svaku noc.[sm=smiley36.gif]




boba 11 -> RE: Sobno cvece (5.2.2013 18:55:51)


IZVORNA PORUKA: Modessty

Dobila sam aloe veru u saksiji. Znam da se zaliva jednom nedeljno, tj da je najbolje staviti je u posudu sa vodom, pa ona upije koliko joj treba. I znam da je dobro da stoji u spavaćoj sobi. ALi ne rekoše mi da li voli direktno svetlo ili da bude malo u senci?! [sm=zmeden.gif]

moje je na svetlu i super napreduje,pu pu da ne ureknem




mala.bebica -> RE: Sobno cvece (5.2.2013 20:36:05)

znate li koliko se cesto poliva krasula? koliko puta? sutra cu da vam postavim sliku, imam i gardenija pa nesto je uhvatilo, list je pola zelen pola osusen.
[img]http://www4.slikomat.com/11/0205/ccq-100.jpg[/img]

a sad je
[img]http://www4.slikomat.com/11/0205/lvl-IMG-20.jpg[/img]

svaki dan je pomazim gledam je, valjda ce se oporavi,

ako imate Gardeniju pisite mi




Anck Su Nmaun -> RE: Sobno cvece (6.2.2013 9:16:46)

Mod , bobo i mala bebice Aloja se odrzava kao i kaktusi jer je sukulent, kao i krasula, za detaljnije odrzavanje sam bas puno pisala u temi kaktusi.
A ovako ukratko, te biljke uzivaju napolju na suncu leti, ali zimi nisu bas za u kuci, mogu ali im je lepse u nekom hladnijem hodniku oko 5 stepeni i tada se zalije jednom za celu zimu ili ni toliko.
Ako vec odlucite da stoji u toplom, ne zalivate dok ne primetite da je omeksala odnosno da joj fali vode u listovima, ali tada zbog manjka svetlosti dolazi do nepravilnog rasta biljke pa se izdeformise kad prezimljava u toplom.



A musice se javljaju kad je zemlja previse vlazna, smanji zalivanje.




mala.bebica -> RE: Sobno cvece (6.2.2013 10:42:10)

A jel imate neki odgovor za moju gardeniju?




Anck Su Nmaun -> RE: Sobno cvece (6.2.2013 12:39:27)

Gardenija ne podnosi suv vazduh, možda je u tome problem?
Trebalo bi joj lišće češće prskati vodom! A voda kojom je zalivas trebala bi biti mlaka, nikako ne hladna iz slavine.

prskaj joj cesto listice..mozda bude bolje.

Evo nesto prepisano.....
GARDENIA FLORIDA
Iz porodice broća, poreklom iz Kine. Žbun visine do 1.5m eliptičnih, kožastih listova, oko 7cm dužine, tamno zelene boje.
Cvetovi su beli, jednostavni ili dupli, relativno krupni, liče na cvet ruže i jako prijatno mirišu. Cveta krajem leta, u jesen, ponekad i zimi.
Za normalno razviće zahteva vlažan vazduh i vlažnu zemlju. Mora se redovno prskati i jače zalivati, leti 2x dnevno. Preko zime se drži u toploj i svetloj prostoriji do 18C stepeni. Leti je potrebna zaštita od direktnih sunčevih zraka.
Presadjuje se svake godine u proleće u mešavinu podjednakih delova šumske listače iz bukovih i četinarskih šuma, treset_a i livadske zemlje. Istovremeno se vrši orezivanje suvišnih i nepravilnih grana.
Razmnožava se u proleće reznicama koje se ožiljavaju pod staklom u pesku zagrejanom na 25C step., a same biljke se 2-3 puta dnevno prskaju. Krajem avgusta se mlade biljke presadjuju u saksije i čuvaju kao odrasle. Prvo cvetanje je posle 2-3 godine.




Verolina -> RE: Sobno cvece (6.2.2013 15:27:04)

Ovo nije sobno cvece, ali se pre presadjivanja sadi u saksiju. je l' neko imao iskustva sa negovanjem kineske tresnje koja se zove LICI? mnogo sam se primila na drvo i kupila sam dve semenke i posadila. I sad svaki dan zveram u saksije. [sm=smiley36.gif]




Bebilina -> RE: Sobno cvece (6.2.2013 22:05:46)

A jel gaji neko orhideje? [sm=smiley1.gif]
Meni su one omiljene, imam trenutno 6 komada i bas sam ih danas presadjivala i hranila. Jako lepo cvece, i izazov za odrzavanje. [sm=smiley1.gif]




Štetica -> RE: Sobno cvece (6.2.2013 22:28:30)

Cvrčko,taj problem musica i bubica sam imala i ja posle presadjivanja,i po savetu jedne bake sam izdrobila ljusku od zivog jajeta i stavila u saksije,vec 3meseca nijedne musice a nisam menjala ljusku,najjeftinije a i uspesno deluje.




Olga75 -> RE: Sobno cvece (7.2.2013 8:53:18)

meni samo bananu napadaju musice , ono bude citav roj e sad ja prskam nekim insekticidom , karenca mu je tri dana ( tako pise na onoj boci ) onda se one malo smire i tako
Bebilina , moja mama gaji orhideje , lepo joj idu ( pupupu ) a moje tako ocvetaju , ostane onaj stap i ne deseva se nista i ja im lepo kazem dovidjenja na dvoriste [sm=smiley23.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Sobno cvece (10.4.2013 8:40:09)

Presadila sam prosle nedelje moj veeliki fikus, i donela ga napokon u stan ( od mame, tamo je boravio 2 god dok se mi nismo preselili [sm=jezicek.gif]) , bas mi je falilo zelenila u kuci [sm=smiley1.gif]

A juce sam presadila 5 saksija kaktusa... ostalo mi je najmanje jos toliko [sm=jezicek.gif]




Žapkić -> RE: Sobno cvece (27.11.2013 19:38:45)

Dobila sam za Tinin rođendan od brata na poklon "Kućnu sreću"-onu što cveta, tj. ima narandžaste bobice.
Da li neko ima tu biljku?
Pošto ne znam ništa o njoj, dobro bi mi došao svaki savet i iskustvo...[sm=smiley1.gif]




nata11 -> RE: Sobno cvece (27.11.2013 19:59:07)

Opali mi svi listovi sa orhideje i jedno stablo (ima 2) se skroz osusilo da sam morala da ga isecem. Neznam da li bi joj znacio onaj rastvor za cvetanje da kupim sutra? [sm=smiley13.gif]




Štetica -> RE: Sobno cvece (27.11.2013 20:45:22)

Zapkic jako laka je za odrzavanje,stavi je u neki hladniji deo stana-kuce,gde ima dovoljno svetlosti da prezimi,samo da nesmrzne. Zalivanje-kad se setis,jednom u 10-15 dana. Na prolece kad pocnu noci da budu tople(april-maj) izneses je napolje i zalivanje svaki ili svaki drugi dan.




Žapkić -> RE: Sobno cvece (27.11.2013 21:16:02)

ce, veliko ti hvala. A jel tek na proleće da je presadim, pošto je sad u jako maloj saksiji?

Nisam znala da ona može napolje preko proleća i leta...




Štetica -> RE: Sobno cvece (27.11.2013 21:28:30)

Pa ako joj je mala saksija presadi je u 2 broja vecu,na prolece kad i ostalo cvece. Ako je to ono sa narandzastim bobicama kao drvce,onda sme napolje. Majka moja je ima 10-ak godina i bas je veliko a svake godine je napolju.




Žapkić -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 1:11:05)

Ali, ovo moje ne izgleda baš kao da će da bude drvce. Izgleda kao žbunić...[sm=zmeden.gif]




vikiveki -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 7:59:40)

Ja sam svo cveće unela u kuću,fikusa i adama sam standardno stavila u dnevnu sobu a ostalo cveće koje je bilo napolju je u kotlarnici.Palmica i šaflera su mi u hodniku e sad pošto im je ovo prva zima ja sam u nedoumici da li da ih držim u hodniku ili i njih da unesem u sobu gde je toplije.[sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>