RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


branki* -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 6:45:19)

Dobro jutro,mame!
Dobro jutro,ecka😘,jeste.moji jis spavaju,ja se probudila,ali sad ce i oni.uh da mi je da mi neko sad donese kafu u krevet!
I ovde je sunce.
Eco,je l se i dalje budi nocu?




eca89 -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 7:08:51)

Noćas nije, ali izbio joj je još jedan zubić, a ja jadna mislila da tu ima pauze 2-3 mjeseca, kad ono odozdo još jedan, nisam pametna. Nemam pojma šta ću sa njom za svadbu, ostala bi moja mama, ali kad se ona budi i urla, šta će joj žena.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 7:29:37)

Sofi nam se uvukla u krevet.Svakako jos malo treba da se sprenamo za sluzbu.
Branki dadilja je napunila 68 godina. Ali je zena zmaj za svoje godine
Mislim da u Bg-u nocu gase grejanje. Nek me neko ispravi. I kid mene u stanu je pretoplo. Jos mi zavrcemo radijatore i opet je toplo.




branki* -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 7:37:12)

mi smo ti glavni ranoranioci na rr[sm=smiley36.gif]vidim,ni trudnice jos nisu ustale!
sanjice,pojma nemam,javice se neko.doduse oni i kod nas nocu iskljuce,tj smanje grejanje,ali posto preko dana bude bas toplo,onda nije strasno,a nije ni napolju bas minus.ne znam kakva ce zima biti..
eco,bas nezgodno,isto kao i kod mene,nije toliki problem da je neko cuva,uskoci moja mama,svekrva,ali je ona bas nezgodna za cuvanje,kad je uhvati da se dernja,samo kod mene hoce da se smiri[sm=smiley13.gif]i sto bismo npr mogli nekad uvece da izadjemo,jer oni se rano uspavljuju oko pola 9,mi ne mozemo,jer se boka stalno budi i uspavljuje na sisi.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 7:41:54)

Branki moras to da preseces to budjenju nocu,tj sisanje. Naravno kad ti budes spremna.
Meni je Sofi obozavala da sisa, ali u tom periodu je samo dobijala oko 5 prvi jutarnji podoj.




eca89 -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 7:44:09)

IZVORNA PORUKA: branki RR


eco,bas nezgodno,isto kao i kod mene,nije toliki problem da je neko cuva,uskoci moja mama,svekrva,ali je ona bas nezgodna za cuvanje,kad je uhvati da se dernja,samo kod mene hoce da se smiri[sm=smiley13.gif]i sto bismo npr mogli nekad uvece da izadjemo,jer oni se rano uspavljuju oko pola 9,mi ne mozemo,jer se boka stalno budi i uspavljuje na sisi.


Upravo to, mogla bih ja nju ostaviti, ali to je problem, spavala je 4-5 dana i ja se jadna obradujem, jer je mm djever nezgodno je da je stalno sam, a šta da radim, kad se ona tako budi i traži samo mene, ludnica živa.




Trcosava -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 7:55:33)

E pa budna sam i ja od 7, ali nisam odmah ustala. Evo sad kaficu pa dalje da vidim šta ćemo.

Nego to buđenje. Uz Emicu koja je izuzetak, jel se meni čini ili sve dojene bebe noću se sto puta bude? Ovaj moj i u toku dana kad se probudi malo zakmeči, onda vidi da nema vajde i počne da se igra u krevetcu.
Inače, ne znam da li sam rekla, ali jedan dan dva puta padao i i drugi put kad je pao zvekne godnjom vilicom u sto i malo raseče desni. Mislim bila krv, posle sve ok. I sad vidim tu mu izbija jedinica. Čini mi se da je zub, nisam sigurna. Biće da se zato onoliko budio.




branki* -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 8:01:40)

Trco i meni se cini da se dojene bebe daleko cesce bude nocu.




eca89 -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 8:08:47)

Da, nažalost izgleda da je tako!




milicicak -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 8:17:29)

Jutro mame :)
Branki, u Bg gase grejanje u 10 sati uvece. A to koliko je toplo u stanu bukvalno zavisi od dela grada u kome si a ponekad i od dela ulice. Nema pravila.




jess021 -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 8:38:24)

Dobro jutro!
Branki, verujem da ti je cimanje to putovanje za BG, ali proci ce i to, a posle cete uzivati.
Lenka je toliko nocas plakala zbog grceva da sam i ja plakala sa njom, bas sam se uznemirila, sva sreca pa je mm tu da me vrati u libelu. Sad spavaju oboje[sm=smiley1.gif]




New Mom -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 8:43:32)


IZVORNA PORUKA: branki RR

Trco i meni se cini da se dojene bebe daleko cesce bude nocu.

Ne mora da znaci, zavisi od deteta do deteta. Ja sa svo troje isto, prvi dvoje brzo brzo prespavljivali prvo do 4h, pa do pola osam. A evo ova treca se jos malo malo budi po celu noc. Bukvalno trazi da je pomilujes da se bi se okrenula i nastavila da spava.




jess021 -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 8:45:45)

New mom, moramo da ti se pohvalimo da smo sinoc dva puta sikili bez silikonske[sm=smiley1.gif] Jutros je samo sikila, sad spava.
I da, bas nam je bilo lepo sinoc u radionici, hvala!!




milicicak -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 8:45:46)

Jess [sm=smiley31.gif] sta joj dajes za grceve? Mini bubi su biogaja i termofor dosta pomagali...
Da se upisem u klub onih koji ne spavaju. Pola noci je prekasljala, drugu polovinu je prekukala u snu. I u 6:15 otvara oci i kaze:Mama, ajde da damo ime nasem autu. On je plav, mislim da bi trebalo da se zove plavic :)




jess021 -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 8:47:08)

Milicicak[sm=smiley31.gif]
Dajem joj Bibilibi caj i Enterokind kapi, kapi joj pomazu preko dana, bas se lepo iskaki, ali to posle ponoci ne pomaze nista dok ne prodje samo, a traje nekih sat vremena koje ona bukvalno prevristi.




New Mom -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 8:47:36)


IZVORNA PORUKA: jess021

New mom, moramo da ti se pohvalimo da smo sinoc dva puta sikili bez silikonske[sm=smiley1.gif] Jutros je samo sikila, sad spava.
I da, bas nam je bilo lepo sinoc u radionici, hvala!!

[sm=smiley31.gif] Ma bicete vi ok! Samo se moras opustiti.




emicaa -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 9:39:15)

Dobro jutro,ja se kljukam lijekovima,Dora me je noćas pošteno iscimala,prvi put dva sata bila budna,drugi pola [sm=smiley13.gif]Mm je preuzeo u pola 6 da se ja vratim u krevet.




doktorkakristal -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 10:00:11)

moja Dora nije sikila pa se budi,mislim da nema pravila,zavisi od deteta,ja se iskreno nadam da ce ta faza uskoro da prodje,ja sam nesto mislila da li ima uticaja to sto spava sa mnom,da li bi se ista promenilo da ona spava u drugoj sobi [sm=smiley13.gif]




New Mom -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 10:20:50)

Moji svi od prvih meseci spavaju sami u sobi, pa eto, trece se budi malo malo.




wivern -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 10:31:05)

Di ste žene.
Pa mi se ne uklapamo u to buđenje dojenih beba. Budio se samo jednom od rodjenja u toku noći da siki. Ovo što zeza poslednjih dana ili je faza mada bih pre rekla da ga muče zubi. Jer spava i traži siku, tj ne otvara oči, i često i ne siki nego je samo drži u ustima.
Ja ustala, moje dete i mm još spavaju.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 10:37:26)

I ja sam napisala da se mi ne uklapamo u dojene bebe. Nije se nikad budila da sisa.Tek u pet prvi jutarnji podoj.
Obe spavaju zajedno u sobi. Ponekad Sofija zakmeci, ali samo da je pomazimo i nista drugo.




eca89 -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 17:31:40)

Hej drugarke evo i mene. Mi smo se divno proveli, bili vani cijeli dan skoro, sunce baš smo uživali.
Nego mamike, da vas pitam je li vaša beba imala ikad ne jeziku kao bubuljicu, nešto bijelo? Ja sam jutros primjetila kod A.i baš me brine, ne znam šta je[sm=zmeden.gif], pa me je strah. Pišite ako neko zna.




Ana RR -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 17:38:33)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Mislim da u Bg-u nocu gase grejanje. Nek me neko ispravi. I kid mene u stanu je pretoplo. Jos mi zavrcemo radijatore i opet je toplo.


Da, gase grejanje noću, tek kada je minus greju celu noć.




doktorkakristal -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 17:38:44)

mi setali malo,bili do parka,bas je zahladnelo ja se smrzla,sad kuvam za sutra pa da dam Dori nesto za veceru i tako od sutra opet posao kuca




emicaa -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (1.11.2015 18:22:36)

Ja sam čitav dan provela umotana u deku.Ustajala sam samo da spremim ručak.Mrzim ovakve dane [sm=smiley13.gif]T se cijeli dan sama igra,dodje samo da se izmazimo i ide dalje,ne znam kako bih se još ganjala sa njom da hoće.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>