RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Kampanje, promocije ...



Poruka


mila83 -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (18.12.2015 15:30:58)


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Ulazimo u finiš takmičenja :) Evo novog pitanja!

Zašto su probiotici korisni u žitaricama?



Probiotici su žive korisne bakterije koje povoljno utiču na jačanje imuniteta,kao i na razvoj i pravilnu funkciju sistema za varenje.




isidora88 -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (18.12.2015 19:48:05)

Probiotici su žive korisne (nepatogene) bakterije koje imaju brojne povoljne efkte na bebino zdravlje (mada ovo važi i za starije). Bifidobakterije su među najkorisnijim, a povoljno utiču na razvoj i pravilnu funkciju bebinih organa za varenje, ali imaju i druge brojne korisne efekte (sprečavaju crevne infekcije, jačaju imunitet, smanjuju verovatnoću nastanka ekcema…). Kako žitarice sadrže veliki broj korisnih vlakana koje pogoduju razmnožavanju probiotskih bakterija (to su zapravo prebiotici) , u kombinaciji sa bifidobakterijama ostvaruju puni korisni efekat!




branki* -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (18.12.2015 19:57:51)

Probiotici povoljno deluju na razvoj bebinih organa za varenje,za odrzavanje normalne crevne flore,samim tim i za jacanje imuniteta bebe.




Mariya -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (18.12.2015 20:38:14)


Zato što žitarice sadrže veliki broj korisnih vlakana koje pogoduju razmnožavanju probiotskih bakterija. Probiotici su žive korisne bakterije koje povoljno utiču na razvoj i pravilnu funkciju bebinih organa za varenje, ali imaju i druge brojne korisne efekte (sprečavaju crevne infekcije, jačaju imunitet itd.




nikiteki -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (18.12.2015 22:40:11)

Probiotici su žive korisne (nepatogene) bakterije koje imaju brojne povoljne efkte na bebino zdravlje (mada ovo važi i za starije). Bifidobakterije su među najkorisnijim, a povoljno utiču na razvoj i pravilnu funkciju bebinih organa za varenje, ali imaju i druge brojne korisne efekte (sprečavaju crevne infekcije, jačaju imunitet, smanjuju verovatnoću nastanka ekcema…). Kako žitarice sadrže veliki broj korisnih vlakana koje pogoduju razmnožavanju probiotskih bakterija (to su zapravo prebiotici) , u kombinaciji sa bifidobakterijama ostvaruju puni korisni efekat!




milicicak -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (18.12.2015 23:05:13)



IZVORNA PORUKA: marketing RR


Kada je najbolje dati prvi obrok sa žitaricama – ujutro ili pred spavanje?


Ako ste mislili na uvodjenje zitarica onda se svaka nova zitarica (kao i svaka nova namirnica) uvodi ujutru ili u ranim prepodnevnim casovima da bi se ispratila detetova reakcija. Ako ste mislila kada je najbolje da se zitarice jedu kao obrok, ja bih rekla i ujutru i uvece :) mi smo dugo za dorucak/veceru jeli Nestle zitarice/kacamak ili pirinac (svaki treci dan u kombinaciji sa zumancem).


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Ulazimo u finiš takmičenja :) Evo novog pitanja!

Zašto su probiotici korisni u žitaricama?



Probiotici su korisne bakterije koje pomazu varenje, povoljno uticu na odrzavanje povoljne crevne flore i imaju pozitivan efekat na imuni sistem.




dunja RR -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (19.12.2015 0:05:17)

Milicicak i ostale devojke, skoro pročitah da zbog fitinske kiseline moraju osim žitarica da se potapaju i orašasti plodovi - orasi, lešnici .. to nisam imala pojma. Posle se valjda suše u rerni. Žene da li vi potapate orahe i ostalo, 12 sati pre upotrebe?




milicicak -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (19.12.2015 8:04:36)

Dunjci, ja potapam lesnike i orahe i bacam tu vodu kad pravim mleko. Kad orahe, lesnike i bademe koristim za kolace ne potapam.




adulence -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (19.12.2015 8:08:07)

Probiotici su korisne bakterije koje pomazu pri varenju i povoljno uticu na odrzavanje crevne flore,a i mogu uticati na jacanje imuniteta...




mila83 -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (19.12.2015 9:16:36)

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Milicicak i ostale devojke, skoro pročitah da zbog fitinske kiseline moraju osim žitarica da se potapaju i orašasti plodovi - orasi, lešnici .. to nisam imala pojma. Posle se valjda suše u rerni. Žene da li vi potapate orahe i ostalo, 12 sati pre upotrebe?


To sam i ja cula Dunja..kad pravim mleko od njih,onda bacam tu vodu,ali sto kaze Milicicak za kolace i neke vocne kombinacije ne potapam.. Ja sam cula da se trebaju potapati i semenke poput suncokreta,lana,susama..isto tako,potopiti par sati,oprati,pa osusiti..ni to nisam nikad radila.

Pretpostavljam da to malo sto deca pojedu kroz neki obrok ili kolacic da ne smeta [sm=zmeden.gif]




Mala Elena -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (19.12.2015 9:37:36)

Probiotici u zitaricama su korisni jer pomazu odrzavanju normalne funkcije organa za varenje, pogodno deluju na crevnu floru, tj sprecavaju crevne infekcije, jacaju imunitet deteta itd...




muzicarka -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (19.12.2015 10:37:06)

Probiotici su korisne bakterije vazne za zdravlje i odraslih i dece i beba. Povoljno uticu na razvoj i pravilnu funkciju organa za varenje, sprecavaju crevne infekcije, jacaju imunitet, smanjuju verovatnocu nastanka ekcema...




MakiJ -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (19.12.2015 15:30:33)

Bifidobakterije su među najkorisnijim, a povoljno utiču na razvoj i pravilnu funkciju bebinih organa za varenje, ali imaju i druge brojne korisne efekte (sprečavaju crevne infekcije, jačaju imunitet, smanjuju verovatnoću nastanka ekcema…). Kako žitarice sadrže veliki broj korisnih vlakana koje pogoduju razmnožavanju probiotskih bakterija (to su zapravo prebiotici) , u kombinaciji sa bifidobakterijama ostvaruju puni korisni efekat!




dddaca -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (19.12.2015 16:13:53)

Zitarice sadrze veliki broj korisnih vlakana koja pogoduju razmnozavanju probiotskih bakterija (tzv.prebiotici) Probiotici su zive korisne bakterije koje prirodno nastanjuju nasa creva i imaju niz prednosti i povoljnih efekata po bebino i nase zdravlje. Najkorisnije medju njima, bifidobakterije povoljno uticu na razvoj i pravilnu funkciju bebinih organa za varenje, sprecavaju crevne infekcije, jacaju imunitet, smanjuju mogucnost nastanka ekcema itd. Bifidobakterije u kombinaciji sa prebioticima iz zitarica ostvaruju pravi efekat




Anarunika -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (19.12.2015 17:37:28)

Probiotici su dobre bakterije koje nam pomažu da bolje varimo hranu, povoljno utiču na crevnu floru a i na ukupan imunološki sistem.

Danas smo jeli ovsene pahuljice sa bananom i kašikom soka od breskve.Obzirom da joj rastu zubi ,malo joj je draža glodalica [sm=smiley36.gif]

[img]http://www4.slikomat.com/13/1219/laq-IMG-20.jpg[/img]




dunja RR -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (19.12.2015 22:55:36)

Oki, znači da za kolače ne potapam, ja ih za to uglavnom i koristim.

IZVORNA PORUKA: milicicak

Dunjci, ja potapam lesnike i orahe i bacam tu vodu kad pravim mleko. Kad orahe, lesnike i bademe koristim za kolace ne potapam.





To sam i ja cula Dunja..kad pravim mleko od njih,onda bacam tu vodu,ali sto kaze Milicicak za kolace i neke vocne kombinacije ne potapam.. Ja sam cula da se trebaju potapati i semenke poput suncokreta,lana,susama..isto tako,potopiti par sati,oprati,pa osusiti..ni to nisam nikad radila.

Pretpostavljam da to malo sto deca pojedu kroz neki obrok ili kolacic da ne smeta [sm=zmeden.gif]




bojana92 -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (20.12.2015 0:31:53)


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Ulazimo u finiš takmičenja :) Evo novog pitanja!

Zašto su probiotici korisni u žitaricama?


Probiotici su korisne bakterije i povoljno uticu na razvoj i pravilnu funkciju bebinih organa za varenje,sprecavaju crevne infekcijem,jacaju imunitet,smanjuju verovatnocu nastanka ekcema,..
[img]http://www4.slikomat.com/13/1219/oe2-DSC027.jpg[/img]
Slika je malo mutna,tu smo za veceru imali sutlijas.:) Beban obozava pirinac u svakom obliku :)




dddaca -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (20.12.2015 13:11:25)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Oki, znači da za kolače ne potapam, ja ih za to uglavnom i koristim.

IZVORNA PORUKA: milicicak

Dunjci, ja potapam lesnike i orahe i bacam tu vodu kad pravim mleko. Kad orahe, lesnike i bademe koristim za kolace ne potapam.




Ja sam cula da se trebaju potapati i semenke poput suncokreta,lana,susama..



Laneno seme i susam koliko sam ja cula ne treba da se potapaju. Najbolje je da se samelju neposredno pre koriscenja jer brzo oksidiraju. Sto se oraha, badema i lesnika tice, znam da bi ih trebalo potopiti, ali to nikad nisam radila. Mozda cu da pocnem kad ih uvedem bebi u ishranu




Mariya -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (20.12.2015 13:23:44)

Ni ja ne potapam jezgrasto voće pre upotrebe,ali volim da ih propržim pre jela,ne znam da li se to važi? [sm=jezicek.gif]
Pošto H još ne dajem ali ih jede nešto malo kroz kolače i ja smatram da je to mala količina da joj šteti.




isidora88 -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (20.12.2015 13:48:11)

Ja nikad nisam potapala orase, lesnike i slicno...prvi put sad cujem za to.
Doduse nisam sinu ni davala to samo da jede niti u kasicama, jeo je kroz kolace [sm=smiley36.gif]




isidora88 -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (20.12.2015 14:57:14)

evo i moje dusice kad je bio mali i ruckao kasice[sm=smiley1.gif]
[img]http://www4.slikomat.com/13/1220/2x-DSCN30.jpg[/img]




Anarunika -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (20.12.2015 15:55:54)

Ni ja nisam čula za potapanje orašastog voća. Doduše,klincima to i nisam davala dugo...




marketing RR -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (20.12.2015 16:05:00)

Treba li žitaricama dodavati šećer?




mali_mis -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (20.12.2015 16:21:12)


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Treba li žitaricama dodavati šećer?


Jok [sm=zz_biggrin.png]
Od secera se kvare zubi.




milicicak -> RE: Novogodišnji Nestle nagradni konkurs za najvrednije forumaše!!! (20.12.2015 16:37:31)


IZVORNA PORUKA: mali_mis


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Treba li žitaricama dodavati šećer?


Jok [sm=zz_biggrin.png]
Od secera se kvare zubi.

Misu umrla sam od smeha [sm=smiley36.gif]
Zitaricama me treba dodavati secer.
Dunja, sto se fitske kiseline i orasastih plodova tice. Logika je da se ne potapaju kad se koriste za kolace jer je kolicina fitske kiseline koja se na taj nacin unese zanemarljivo mala.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>