Dajete li bebama čaj? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


eugenija -> Dajete li bebama čaj? (28.10.2009 8:27:22)

Dajete li bebama čaj i koji koristite.. Ja kuham Viktoru kamilicu, ali ne jaku, i rado popije dnevno oko 100ml u više navrata.
Uzela sam i Hippov čaj od kmilice u granulama, ali mi deluje toliko neprirodno, da sam obustavila spremanje istog.
Može li se malim bebama davati i neki drugi čaj, recimo od šipka (radi unosa vitamina c)?




Anoniman -> RE: Dajete li bebama čaj? (28.10.2009 8:34:38)

Imala sam istu nedoumicu samo sa mojim Lukom koji ima 3 god. U principu, ja nisam za upotrebu čajeva jer kažu ljudi da oni imaju lekovito dejstvo, i nisu za svakodnevnu upotrebu (no, to je samo moje mišljenje). Ovde sam pisala o tome: Čajevi KLIK

Kada je bio bebac, pokušala sam da mu dam jako blagu kamilicu, nije bio fasciniran, no ipak je više popio nje nego vode. To je trajalo par dana, onda mi se kesica čaja raspala u flašici, sve se prosulo, Luka urla, ja se iznervirala i nikada više mu nisam ponudila čaj.

Pre nekih 7 dana sam počela da mu dajem oko 100ml čaja od brusnice. Dal je slučajnost ili ne (nemojte mi se smejati, ja u principu ne verujem u lekovito dejstvo čajeva, no, pošto nisam sigurna da ga nemaju, ne bih davala bebi)... uglavnom, od kada Luki dajem brusnicu, on se uopšte ne buni kada mu prevlačim kožicu na piši, šta više smeje se i ponavlja "Vidiš mama, ne boli me!"




eugenija -> RE: Dajete li bebama čaj? (28.10.2009 8:44:55)

E pa super za brusnicu!!!

Lepo i da je prihvatio, a još lepše ako ima nekog uticaja na pišu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Sreća majena!


I ja kamilicu ostavim tek toliko da malo voda dobije žutu boju, ma manje od minut.. Obožava da je pije!




oliveradj -> RE: Dajete li bebama čaj? (28.10.2009 9:47:10)

U poslednje vreme ne pije čajeve, pila je dugo komoraču jer je dugo imala grčeve, sad mi stoji kamilica Linova i moram je dati nekome da iskoristi neće je valjda su joj dojadili. Ponekada joj dajem beli slez jer je dobar za grlo kad primetim da kašljuca.




gagana83 -> RE: Dajete li bebama čaj? (28.10.2009 10:08:05)

Ja uzela onaj Hipp od komoraca ali ga Una nece,mozda da probam sa kamolicom?!




Anoniman -> RE: Dajete li bebama čaj? (28.10.2009 10:10:52)

Moja Sara pije taj od komoraca i to fino, al sta mi vredi kad joj nista ne pomaze! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Samo vodu nece da pije... ne znam zasto, nije joj valjda ukusna, iako stavljamo malo secera.




gagana83 -> RE: Dajete li bebama čaj? (28.10.2009 10:12:28)

Ma moja nece ni vodu ni caj




Anoniman -> RE: Dajete li bebama čaj? (28.10.2009 10:13:59)

IZVORNA PORUKA: Trinny

Moja Sara pije taj od komoraca i to fino, al sta mi vredi kad joj nista ne pomaze! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


Malo off, ali moram: Jeste probale VI da pijete čaj od komorača? Ima ga za dojilje. Mom Luki su grčevi prošli kada sam njemu davala Plantex a ja pila taj čaj.




gagana83 -> RE: Dajete li bebama čaj? (28.10.2009 10:17:59)

Ja pijem Humanin od komoraca,Uni su se malo smanjili grcevi ne znam da li od njega ili od Baby friend sirupa.




Anoniman -> RE: Dajete li bebama čaj? (28.10.2009 10:29:36)

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Trinny

Moja Sara pije taj od komoraca i to fino, al sta mi vredi kad joj nista ne pomaze! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


Malo off, ali moram: Jeste probale VI da pijete čaj od komorača? Ima ga za dojilje. Mom Luki su grčevi prošli kada sam njemu davala Plantex a ja pila taj čaj.


Jel? Ja nisam, a pila sam hipov za dojilje, pa nista.




Anoniman -> RE: Dajete li bebama čaj? (28.10.2009 10:32:54)

IZVORNA PORUKA: Trinny

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Trinny

Moja Sara pije taj od komoraca i to fino, al sta mi vredi kad joj nista ne pomaze! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


Malo off, ali moram: Jeste probale VI da pijete čaj od komorača? Ima ga za dojilje. Mom Luki su grčevi prošli kada sam njemu davala Plantex a ja pila taj čaj.


Jel? Ja nisam, a pila sam hipov za dojilje, pa nista.



Ubiće nas moderatori, ali ja sam morala to da vas pitam ovde jer ste mi obe bile na temi.
Mislim da je Hipov za povećanje količine mleka (sorry ako lupetam) i ja sam pila taj Humanin.




Pansophia -> RE: Dajete li bebama čaj? (25.11.2009 20:50:07)

Ne dajem bebi nikakav caj, jer ne znam kakve stetne sastojke koji caj ima.
Pijem Hippov caj za dojilje.




mihi -> RE: Dajete li bebama čaj? (25.11.2009 21:45:46)

Ima super Hippovih čajeva za bebe, kamilica i komorač do 6. meseca a posle ima raznih voćnih, Miloš najviše pije neki od šumskog voća Hippov naravno!




Anoniman -> RE: Dajete li bebama čaj? (25.11.2009 21:50:46)

Bebi dajem blage cajeve od kamilice, sipka i nane. Nekad hoce da ih pije, a nekad nece. Starijem detetu nisam davala nista osim vode, i sad ga ne mozemo naterati da popije caj[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] a ima 3,5 godine.




*Alexx* -> RE: Dajete li bebama čaj? (26.11.2009 8:37:54)

Andrej nece da pije ni caj ni vodu. Samo napravi grimasu kao da hoce da povraca [sm=smiley36.gif]. Vise ga i ne nudim. Mozda bi trebalo?




MERYEN -> RE: Dajete li bebama čaj? (26.11.2009 8:41:06)

Davala sam Jovanu od komorace hipov caj i milupin,davala sam mu i kamilicu kad je imao tvrdu stolicu.




Anoniman -> RE: Dajete li bebama čaj? (26.11.2009 9:25:19)

Do 6 meseca sam Nesi davala Hippov komorac i kamilicu, a od 6 meseci njihove vocne, i planiram da mu dajem njihove cajeve jos neko vreme jer su ovi u kesicama cista hemija.




Pansophia -> RE: Dajete li bebama čaj? (26.11.2009 21:18:57)

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Andrej nece da pije ni caj ni vodu. Samo napravi grimasu kao da hoce da povraca [sm=smiley36.gif] . Vise ga i ne nudim. Mozda bi trebalo?

Mozda bi trebalo nuditi vodu. Ja svaki dan ponudim bebcu. Nekad hoce, nekad nece. Nekad popije bas dosta, a nekad samo malo. I primetila sam da u razlicito doba dana pije drugacije. Uvece obicno popije vise vode, verovatno je tada zedan.

Kada napuni 6 meseci davacu mu Hippove cajeve, vocne i kamilicu.




Pansophia -> RE: Dajete li bebama čaj? (26.11.2009 21:20:55)



A koju vodu dajete bebama?





Buba76 -> RE: Dajete li bebama čaj? (26.11.2009 21:23:03)

Moj sin je 3 god. i ni dan danas nece nikakav caj.Iskreno,ni ja ne volim bas cajeve...
Voda-Rosa,nju je poceo piti sa 10 meseci,odbijao je svaku tecnost dok je sisao.




eugenija -> RE: Dajete li bebama čaj? (26.11.2009 21:25:35)

IZVORNA PORUKA: Pansophia



A koju vodu dajete bebama?




Ja mu i dalje ne dajem vodu, samo blagi, blagi čaj od kamilice, tek toliko da voda malo promeni boju... Popije za jedan dan 120 ml čaja. Često je žedan, i sad već sam traži, zeva da pije.. Obožaaava..




marince1 -> RE: Dajete li bebama čaj? (26.11.2009 21:41:35)

IZVORNA PORUKA: Pansophia

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Andrej nece da pije ni caj ni vodu. Samo napravi grimasu kao da hoce da povraca [sm=smiley36.gif] . Vise ga i ne nudim. Mozda bi trebalo?

Mozda bi trebalo nuditi vodu. Ja svaki dan ponudim bebcu. Nekad hoce, nekad nece. Nekad popije bas dosta, a nekad samo malo. I primetila sam da u razlicito doba dana pije drugacije. Uvece obicno popije vise vode, verovatno je tada zedan.

Kada napuni 6 meseci davacu mu Hippove cajeve, vocne i kamilicu.



I moj David,nekad hoce,a cesto pravi grimase i nema sanse (vodu).
o caju necu ni da pricam!




Anoniman -> RE: Dajete li bebama čaj? (26.11.2009 21:46:59)

Evo teme o vodi KLIK




Trcosava -> RE: Dajete li bebama čaj? (9.1.2010 16:48:52)

ajmo žene help! ovo moje dete od jutros neće da spava - zaspi na 5 min i dreka... nebitno da li spava na rukama ili u krevetcu

skuvala bih joj kamilicu (kaki mi 1 u 2 dana i to je zeleno) ali ne znam na koliko ml koliko cvetića

i koliko i kako da joj dajem? na flašicu ili kašičicu???




JULIE -> RE: Dajete li bebama čaj? (9.1.2010 16:53:30)

Cao trcko.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]Ne pokazuje mi nesto tvoj ticker,reci mi koliko ima bebica?Ne znam za cvetice,a sto ne skuvas onaj klasican u filter kesicama?Ja sam mikiju njega davala i to na flasicu nezasladjen.Caj ne moze da mu skodii neka pije koliko hoce...A jel imas mleka da nije beba gladna pa zato place jer i zeleno kaki?




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>