RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


mali_mis -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (21.8.2013 11:06:51)

Ovde se svasta nesto procita i nauci. Figurice su vam prelepe [sm=bravo.gif]
Fondan od penastih bombona mi zvuci interesantno, moglo bi se isprobati. Onaj iz Minjine kuhinjice je mama prosle godine isprobavala. Cind, njoj se malo stvrdnuo na torti, ali ne previse.




Figaro88 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (21.8.2013 16:23:00)

Napravila sam dve torte,jednu vecu sa Barbikom,haljina nije bas najbolje ispala,fondan se kidao,a ja bas nisam vesta u oblikovanju,ali je ok,Andrei se svidja sto je najvaznije.Druga je mala,sa medom,samo sto moj nije ispao ni priblizno lepo kao Morianin[sm=smiley36.gif]Fondan se bas lepo obojio i onim bojama iz kesice,i lako se oblikuuje,a ostala mi je trecina sigurno od kilograma...




little_one -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (22.8.2013 22:02:33)

Pronasla sam recept za domaci fondan, koji ne ukljucuje glicerin ni fruktozu ni glukozu vec bukvalno sastojke koje imate u kuci....ja sam vec 2 puta pravila fondan po ovom receptu i kao pocetnik sam prilicno zadovoljna...pa rekoh da podijelim sa vama receptic....vrijedi pogledati i komentare ispod recepta za pokoji dodatni savjet.

KLIK

P.S. U slikama recepta ima i moj prvi pokusaj sa ovim fondanom, ljubicas_ta torta sa leptirima...nisam imala nego tu jednu boju pa je i ona bila dovoljna za probnu verziju, a radjena je bila za moj rodjus pa slavljenica nije imala nista protiv. [sm=smiley36.gif]




jole82 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (27.8.2013 18:03:24)

Evo da se i ja zapljunem na ovu temu [sm=smiley36.gif]
Pa ovoliko nisam ni anatomiju izucavala, koliko pravljanje fondana [sm=smiley23.gif]...uzevsi u obzir da sam totalni antitalenat kad je slatko u pitanju (samo u pravljenju, ne i u jelu..hihihi). Jedinu "tortu" koju znam da pravim je (ne znam ni naziv) al to je ono piskote - slatka pavlaka - crveno voce..
Nego blizi se krstenje nase devojcice pa sam cvrsto odlucila da ne samo da cu joj ja praviti tortu, nego da ce biti i fondana...pa kad je bal nek je maskenbal...a dobro malo i da smorim sveki[sm=jezicek.gif]
Jos malo cu da studiram koju cu tortu i kakva ce biti dekoracija..najverovatnije cu neku cokoladnu sa coolinarke(izgleda jednostavno, ukusno i ima kore..cisto zbog fondana) a jos se lomim da li krug ili kocka..
I tako eto mene uskoro sa nekim pitanjcem ako negde zapnem..




jole82 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (29.8.2013 23:13:42)

Teodorino krstenje ce brze nego sto sam mislila...sledece subote!
Studirajuci recept za tu cokoladnu tortu, nabasah na link na jednom od komentara koji me poslao na veooma slican recept torte po imenu ni manje ni vise nego "Teodora torta" hahahaha...e pa sad "moram" tu tortu da pravim
Teodora torta
A moje pitanje glasi...da li mogu fondan da stavljam na tu tortu? ( naravno umesto ovih 400g slaga za dekoraciju)
Imate li neki savet sta da premazem ispod fondana a da ne spada, da se ne topi i tako to?
Da li moze ovaj fil da bude ta "podloga" ispod fondana? Ili moram puter krem ili nesto slicno?[sm=zmeden.gif]
Help [sm=smiley1.gif]

Ili mi je bolje da pravim ovu..ona je sa slatkom pavlakom, a Teodora je sa slagom?
Cokoladna torta




Janncica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (29.8.2013 23:36:47)

Morala sam da virnem,da pohvalim mladu dragu domacicu... [sm=smiley36.gif] [sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]
Sve su super za jelo(toliko od mene....ja sam majstor za slana testa).
[sm=bravo.gif]




marince1 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (29.8.2013 23:54:46)

MEni deluje cvrsce ova Teodorina,a i nekako mi simbolicno.
JA sam sad nafilovala nugat,sutra cu fondan.JA bih ipak premazala buter kremom,da ne rizikujes




jole82 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (29.8.2013 23:55:27)

Hahahha Janncice hvala hvala...pa i ja sam za slano[sm=smiley36.gif] zato sam ko prvace..
Da me vidis samo sa blokcetom, olovkom i grbom na ledjima[sm=jezicek.gif]

marince pa i ja bih pre ovu zbog simbolike :)
Nego jel dobar onaj recept na Minjinoj kuhinjici za taj buter krem...ili ima nesto sto je provereno?




little_one -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (30.8.2013 8:21:45)

Jole ova teodora djeluje dovoljno cvrsto, a vidim u slikama da je vec neko radio sa fondanom....sto se tice buter kreme, sa Minjinom sigurno neces pogrijesiti....ja sam stavljala izmiksan margarin sa secerom u jako tankom sloju oko torte cisto da se fino zalijepi a ne bih eksperimentisala sa filom oko torte jer moze da otopi fondan...mada ovaj sto sam ja radila, cini mi se nista ne otapa....obavezno slicicu da nam stavis! [sm=bravo.gif]




jole82 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (30.8.2013 15:31:54)

Hvala LO i marince [sm=smiley31.gif]
Sinoc sam sanjala da pravim tortu [sm=smiley29.gif]....ahahahah...smejte mi se slobodno al ovo mi je 3 torta u zivotu i prva sa fondanom..a i nace sam streber i volim prvo dooobro da proucim materiju, napravim plan pa da se bacim u akciju..
A slicice cu obavezno da stavim..ma kako god ispalo [sm=smiley1.gif]




Janncica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (30.8.2013 15:50:58)


IZVORNA PORUKA: jole82
i nace sam streber i volim prvo dooobro da proucim materiju, napravim plan pa da se bacim u akciju..



Mogu da zamislim tu nauku sad... [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




jole82 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (30.8.2013 15:53:54)

Hahaha..e al opet sam na nesquicku [sm=smiley36.gif]...umalo sinoc da mi pozli posle 3 solje [sm=jezicek.gif]
PS Nisam trudna [sm=jezicek.gif]




Janncica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (30.8.2013 16:04:32)

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Ja ne mogu ni da ga probam vise...[sm=smiley11.gif] [sm=smiley36.gif]

bez sale,ja bih bas volela da probam da napravim tu sa fondanom tortu. Ali sam duduk za to... moje svo umece su torte bez kora(muljare,sto kaze mm),a na njih obavezno sveki stavlja slag. [sm=smiley36.gif]




marince1 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (31.8.2013 0:14:01)

Evo moje tortice za Dunjino krstrenje

[img]http://www4.slikomat.com/13/0831/lqt-2013-0.jpg[/img]




Lu -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (31.8.2013 7:15:52)

Wow Marince baš je divna, nježne boje[sm=smiley1.gif]




little_one -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (31.8.2013 8:03:23)

Predivna je! Super je ispala, bas njezna! [sm=bravo.gif]




adulence -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (31.8.2013 9:07:18)

Jole natera me da udjem u ovu temu...e ovako ja sam do pre pet minuta bila misljenja da cu za ivvino krstenje i rodjendan da narucim tortu,no citajuci sada postove,dobila sam zelju da ptobam,iskreno nisam imala nikakvu zelju samo zato sto sam jos gora od jole i napravila sam samo jednu tortu u zivvotu,ko zna mozda cu na kraju i naruciti,ali imam veliku zelju da probam pa da vidim kako ce da ispadne...mislim ja cak ne znam ni da li se fondan kupuje ili se pravi eto toliko...




Janncica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (31.8.2013 9:24:28)


IZVORNA PORUKA: adulence

Jole natera me da udjem u ovu temu...e ovako ja sam do pre pet minuta bila misljenja da cu za ivvino krstenje i rodjendan da narucim tortu,no citajuci sada postove,dobila sam zelju da ptobam,iskreno nisam imala nikakvu zelju samo zato sto sam jos gora od jole i napravila sam samo jednu tortu u zivvotu,ko zna mozda cu na kraju i naruciti,ali imam veliku zelju da probam pa da vidim kako ce da ispadne...mislim ja cak ne znam ni da li se fondan kupuje ili se pravi eto toliko...


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Da se nadjemo,nas tri domacice,da vezbamo zajedno... [sm=smiley36.gif]

Marince [sm=love.gif] Ekstra je.... Bas bas




adulence -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (31.8.2013 9:27:12)

bas vala,bitno je da slanise znamo da pravimo....




lesica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (31.8.2013 23:30:45)

Marince, za malu cicu divna torta! Bravo mama!!!




jole82 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (2.9.2013 13:13:09)

Marince [sm=bravo.gif] za tortu. Super je!!

Nego zene imam pitanje...
Pre neki dan sam probno napravila neku ruzicu i masnicu cisto da vidim ide li to meni..i nije lose za prvi put[sm=smiley14.gif]
Uzela sam gotov fondan, posto da ga napravim nema sanse...
To sam ostavila u sobi onako stoji na nekoj tacni posto to naravno niko nece jesti..i naravno to se bas stvrdlo..
E sad mene zanima, s' obzirom da je krstenje u subotu, ja cu tortu praviti u petak pre podne, da bi mogla lepo da se stegne...
Kada je najbolje da stavim fondan?
Da li ce i fondan na torti ovoliko da se stegne (bice u frizideru naravno) ako ga stavim u petak uvece?[sm=zmeden.gif]
ili moram u subotu ujutru?
Pomagajte[sm=smiley1.gif]
Evo i slicice moje prve ruzice i masne ...
[img]http://www.dodaj.rs/t/D/bT/BdZfgP6/fotografija0376.jpg[/img]




lesica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (2.9.2013 13:21:19)

Jole, neće se stvrdnuti od petka do subote. Figurice nemaju podlogu, a na torti ima fil koji ide direktno ispod fondana, tako da dodatno omekšava fondan i ne dozvoljava mu da se stvrdne. Tako da taman ti je satnica, petak pre podne torta, petak popodne/veče fondan, i u subotu krštenje.




little_one -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (2.9.2013 13:34:50)

A masnica i ruza su odlicne! [sm=bravo.gif] Jesi radila po nekom uputstvu ili tvoje maste djelo?




jole82 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (2.9.2013 13:47:37)

Hvala lesice [sm=smiley1.gif] to mi nije palo na pamet..da da ima vrlo logike
Ja cu ipak po savetu odavde...da premazem tortu puter kremom, jer u ovu tortu ide slag..pa da se ne razdrocka..
Tako da torta ujutru prvo da se stegne, pa malo kasnije puter krem i on da se stegne, pa tek onda fondan..
LO hvala...videla sam na netu kako se pravi..ima dosta klipova..a ove ruzice ne izgledaju lose, s obzirom koliko se sa sve listicima vrlo jednostavno prave od jednog parceta fondana..pa s obzirom da mi je prvi put da ne eksperimentisem ja mnogo [sm=smiley36.gif]




little_one -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (2.9.2013 14:06:18)

Da da vidjela sam da ima dosta klipova na netu za pravljenje figurica, al opet treba imati ruku za to! Svaka cast! Sto se mene tice ovo izgleda profi! [sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>