RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


jole82 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 0:17:59)

Jutros napravila tortu prvi put u zivotu, popodne premazala buter kremom i od 21h se akam sa fondanom (doduse vezbala sam pomalo ove ruzice i masnice prethodnih dana [sm=smiley9.gif])..i evo konacno je gotova torta za Teodorino krstenje, koje je sutra [sm=smiley1.gif] Za prvi put, ja sam prezadovoljna [sm=smiley4.gif]
[img]http://www.dodaj.rs/t/1N/Sj/TWxnzhO/fotografija0391.jpg[/img]
[img]http://www.dodaj.rs/t/x/HW/3pY2ItaX/fotografija0390.jpg[/img]




viking -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 2:17:41)

Jole, ovo je fenomenalno! [sm=bravo.gif]




Modessty -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 4:03:47)

JOle i Marinče torte su vam fenomenalne!!!
JOle ti si radila koliko sam ukapirala sa gotovim fondanom. A ti Marinče?

Ja sam pravila fondan od onih maršmelou bombonica (mislim daima slika na predhodnim stranicama) i zadovoljna sam kako ispadaju figurice a i lako se pravi. Nije neka filozofija. Ali on nije za prekrivanje torte. Prvo što bi trebalo mnoooogo bombonica i šećera a drugo što se brzo suši i puca kad se istanji




dijana1* -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 8:53:21)

Jole fenomenalno[sm=bravo.gif] sigurna sam da ce se Teodora obradovati[sm=bravo.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 9:00:38)

Jole svaka cast. Teodora ce da bude odusevljena kao svaka Teodora
[sm=smiley36.gif]
Meni ide tesko bojenje fondana. Mozda treba kad se stavi boja dugo da se mesi.




Tiziana -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 9:55:43)

A sad jedno glupo pitanje,a gde kupujete gotov fondan i cime ga bojite? ili ga vec kupite u boji!?ja sam mislila da napravim od onih bombona,ali sad citam ovde da to ne valja za prekrivanje cele torte...




lesica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 9:58:57)

Jole, bravo [sm=bravo.gif] Fenomenalna je torta!

Tiziana, ima u bolje snabdevenim prodavnicama zdrave hrane da se kupi gum pasta ( ona je prava stvar za oblaganje torti) i boji se prehrambenim bojama.




little_one -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 10:05:26)

Jole super je ispala....svaka cast! [sm=bravo.gif]





Janncica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 10:55:11)

Jole eto mene na casove kod tebe za koji dan... Odlicna je [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




adulence -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 10:59:08)

predivna i ja se prijavljujem za casove...




Tiziana -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 11:18:38)

Ma Jole je profi,izgleda kao iz poslasticarnice!

Hvala lesice. A te prehrambene boje,to je ono u malim flasicama,ima da se kupi po samoposlugama?
I jos jedno pitanje,a sta je to buter krem? obican buter ili nesto drugo!?

Hvala [sm=smiley1.gif]




lesica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 11:21:59)

Prehrambene boje imaš u kesicama kao prah, u flašicama tečne, i gel boje, ima ih po marketima ali ih ima i po tim prodavnicama zdrave hrane.

A buter krem ti se pravi miksanjem butera i šećera i čini mi se malo mleka- ja ga ne koristim.




Tiziana -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 11:24:50)

Znaci moze i bez buter krema da se nanese fondan na tortu!?
Hvala puno.
Ja bih se tako zeznula da nisam videla temu ovde,ko zna na sta bi mi licila torta!!![sm=smiley1.gif]




nata11 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 11:28:54)

Jole super je [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Ja se i dalje ne usudjujem da se upustim u pravljenje fondana.




lesica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 11:31:20)

Tiziana, dodavanje buter krema zavisi po meni isključivo od toga kakvu tortu praviš, tj koliko je fil masan [sm=smiley36.gif] a s' obzirom na to da ja pravim neke torte sa gomilom jaja, slatke pavlake i tako tih masnjikavih stvari, onda ne treba.
I da, ako se rešiš ipak za buter krem, nanosiš ga u jako tankom sloju, tipa nožem, kao kad se razmazuje neki krem po parčetu hleba.




Tiziana -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 12:39:41)

Pa ja bih pravila reform tortu.A ja uvek pravim 1,5 kolicinu fila tako da ga bude bas dosta.




lesica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 12:45:16)

E pa onda mislim da ti i ne treba buter krem. Samo malo pre stavljanja fondana izvadiš tortu iz frižider, koliko da se malo, malo opusti fil kojim si premazala tortu, i nema razloga da lepo ne prione fondan.




Tiziana -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 14:44:06)

Super!! Hvala puno. Javljam kako je proslo. Doduse rodjendan je za 2 ned,ali cu svejedno javiti kako je proslo,a mozda u medjuvremenu budem imala jos koju dilemu!




Moiraina -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (7.9.2013 20:08:24)

Jole, torta je fenomenalna, svaka čast!
Ja sam pravila čuvenu Bokinu tortu, celu tortu sam premazala tanjim slojem tog fila (u njega ide čokolada - gooomila čokolade [sm=smiley36.gif], slatka pavlaka i puter), pa preko toga fondan. Fondan se super zalepio, nije se stvrdnuo i ispalo je baš dobro. Na Minjinom sajtu sam pročitala da kao fondan ne bi trebalo stavljati preko fila u koji ide mleko, ne znam zašto, valjda se fondan onda rastopi ili šta već...
Bebcu ću za prvi rođendan da pravim jaffa tortu, ali uz neke izmene (isprobano za moj rođendan), kore sam napravila kao za Bokinu tortu, jer su mi se one originalne zalepile i raspale. Premazaću celu tortu čokoladnim filom i staviću preko toga fondan.
Ja fondan bojim gel bojama, ali može bilo kojim prehrambenim.




jole82 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (8.9.2013 10:58:41)

Hvala zene [sm=smiley1.gif]
Da, gotov fondan sam uzela i boje u gelu..
A posto u ovu tortu kao jedan od filova ide slag, nisam htela posebno za prvi put da se zezam, pa sam ipak premazala tortu buter kremom..nije tesko ni da se napravi, ni da se premaze, a u ovoj torti se i ne oseca..
Inace torta je preukusna..i kad se lepo stegne, vrlo je lako da se postavi fondan...bilo nas je 18-oro..i posle full rucka u restoranu bilo je ljudi koji su hteli jos jedno parce[sm=smiley36.gif], i ostalo je da mi zapakuju skoro 1/8 torte...koja je sinoc nestala[sm=jezicek.gif]




ivaMark -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (8.9.2013 22:20:41)

Jole, prelepa je... bas za devojcicu [sm=bravo.gif]
Moracu da iscitam i neke stranice unazad... nisam nesto vesta kada su torte u pitanju a kamoli ovakvo ukrasavanje [sm=smiley1.gif]




tijatija -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (13.9.2013 13:27:54)

imam par glupih pitanja [sm=smiley13.gif] marshmallov fondan ( dali se pravi od onih penstih bonbona ili nesto specijalno ) ? i pre stavljanja fondana staviti buter krem [sm=zmeden.gif]




tijatija -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (13.9.2013 13:32:59)


IZVORNA PORUKA: lesica RR

A buter krem ti se pravi miksanjem butera i šećera i čini mi se malo mleka- ja ga ne koristim.

Nasla sam odgovor na moje jedno pitanje [sm=smiley2.gif]




Torbica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (13.9.2013 14:26:46)

Tijatija, da od bombona obicnih, uz dodatak prah secera. Imas na coolinarici recept, kratko se bombone stave u mikrotalasnu sa malo vode, da omeknu, umese sa prah secerom i to je sva mudrost. Lako, brzo i ekstra. Ja tako pravim. [sm=smiley1.gif]




tijatija -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.9.2013 20:50:59)

Hvala torbice ali ja sam ceo dan trazila te bombone i nisam nasla po vecim marketama izbor nam je inace katastofalana, a kad pitam prodavacicu dali slucajno imaju, gleda me kao da sam blesava [sm=zmeden.gif] Sad sam napravila ( probni fondan) i jaaaaako sam zadovoljna, mozda je vec neko stavio recept ali ja cu da ga ponovim.
http://www.coolinarika.com/recept/domaci-fondan/
Ispao je strasno, ne cepa se ne lepi se za cas se napravi i sto je najj bolje ne ide glicerin u njega[sm=zmeden.gif] jedina mana sto nije beo nego zutkast ali meni nije trenutno to bino jer sam ga obojala . I da NAJ vaznije ... nisam stavila vodu, sad sam videla da sam zaboravila [sm=smiley36.gif] tako da ako se to i vama desi nije strasno




Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>