RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


little_one -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (15.9.2013 9:19:22)

Tijatija ja sam radila po tom fondanu i izadje mi skroz bijeli....ali ja sam stavljala u njega sto svijetliji med i margarin za kolace...ako stavis obicni margarin od njega pozuti...meni je bas bijel ispao, bas kao u receptu sto je...mozda je u tom greska...


Inace taj recept je savrsen, toliko jednostavan za sve!




Torbica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (15.9.2013 11:04:41)

http://www.coolinarika.com/recept/758377/
ijatija, ja sam po ovome pravila, jako brzo, lako i odlicna je masa, ne puca, lako se radi sa njom. Pozz




Torbica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (15.9.2013 11:07:02)

Pojelo se slovo T. Tijatija [sm=smiley1.gif]




tijatija -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (15.9.2013 13:23:08)

ja sam stavila obican margarin ( ovde nije neki izbor) koji si ti stavljala, sad nesto razmisljam da li moze da se stavi mast[sm=zmeden.gif]




little_one -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (15.9.2013 17:56:03)

Ja sam stavljala onaj margarin za kreme KLIK i od njega ne bude zut sigurno....a ide ga tako malo da ne znam koliko pravi razliku al sam citala od zena da upravo ta mala kolicina napravi razliku kao i sto svijetliji med da bude...




tijatija -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (15.9.2013 19:26:36)

Taj margarin samo na reklame[sm=smiley36.gif] Torta je gotova cekam malo da se stegne i krecem u akciju jedva cekam[sm=bravo.gif]




little_one -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (30.9.2013 13:22:16)

Dugujem vam nasu rodjendansku tortu...slavlje bilo u subotu, evo i torte [sm=smiley36.gif]

[img]http://www.dodaj.rs/t/24/Bc/3dfoMmzc/dsc08173.jpg[/img]




Meisje -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (30.9.2013 14:06:15)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]Bolja nego u prodavnici




jole82 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (30.9.2013 14:09:08)

LO svaka cast [sm=bravo.gif] torta je prelepa [sm=bravo.gif]




jovicaa -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (11.10.2013 22:18:09)

a kako obojite fondan, recimo ako mi treba vise razlicitih boja? pravim po meru za svaku boju ili kako? i koliko i koje boje se stavlja?
i koliko dugo figurice od fondana mogu da stoje u frizideru? vidim da si ti moriana planirala da cuvas u frizideru?
sto se mene tice bolje je samo jednom da pravim bez probe, zato sto ja dve iste stvari u zivotu nisam uspela da napravim[sm=smiley36.gif]




jovicaa -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (11.10.2013 22:42:45)

evo prelistavam temu, skontala sam prehrambene tecne boje. koja kolicina je potrebna i da li se stavljaju sa svim sastojcima ili kada se umesi fondan?




Moiraina -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (11.10.2013 22:49:55)

Čuvala sam u frižideru neke dve nedelje, posle sam izvadila i posle par dana je počela da se topi pa je završila u kanti za smeće (doduše bilo je toplo tih dana), ionako je bilo samo za probu. Prošli put sam napravila 2kg fondana [sm=smiley29.gif] i naravno pola sam bacila. Sada ću napraviti jednu meru, računam da će mi pola od toga (možda i manje) biti dovoljno da prekrijem celu tortu (to ću obojiti u plavo) a ostatak će biti dovoljan za ukrašavanje. Napraviću medu sličnog onome što sam stavljala sliku, onda veliki broj 1 i žute zvezdice. Biće tu još nekih detalja, nadam se, stavljam sliku kako god bude ispalo na kraju [sm=smiley36.gif]
Imaš na netu dosta tutoriala za pravljenje figurica, ja sam tog medu napravila po uzoru na fotografiju sa neta, i sada ću napraviti takvog uz neke izmene...
Ja sam bojila tek kada je fondan bio skroz gotov, čačkalicom koju prvo umočim u boju (koristila sam boje u gelu) pa onda u fondan, i tako dok ne dobijem željenu nijansu.




jovicaa -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (11.10.2013 22:53:36)

aha, evo pogledala sam i link iz minine kuhinjice...
posto ne znam kako da napravim mali uzorak fondana pa da isprobam svoje vestine.. ne znam kako da smanjim ovu meru,
ja cu dan pre rodjendana, pa u krajnjem slucaju ako ne uspe uvek mogu da zafrljacim fondan i stavim slag na plazma torticu.
nego da li je preko plazme potreban buter krem(ili kako se vec zove) ili fondan moze direkt na plazmu?
super je meda... ja cu naci valjda neki tutorijal za vozic..




Moiraina -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (11.10.2013 23:11:50)

Jesi li mislila da cela torta bude u obliku vozića ili samo figurica? Evo jedan od tutoriala za figuricu klik, ne deluje previše komplikovano...




jovicaa -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (11.10.2013 23:26:13)

KLIK
he he bas sam krenula da stavim ovaj tutorial i vidim da si ti stavila slican, ako ne i isti[sm=smiley1.gif]
pokusacu tako nesto... mislila sam da vozic bude na torti od gore, a torta kao zelena povrsina, pa mozda dodam jos neke detalje...
a u cemu cuvate ove torte, ako su previse visoke za zvono? mislim ne moze u frizider bez zvona... a ne moze bez frizidera
gde se kupuje tajlo lepak, glicerin, ti nastavci za ukrasavanje i druga oprema?




Moiraina -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (11.10.2013 23:39:41)

[sm=smiley1.gif]
Ja sam glicerin, podlogu i boje kupila (tj. naručila) ovde, valjda smem da stavim link...




jovicaa -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (12.10.2013 12:41:21)

da li glicerin moze da se kupi recimo u nekom marketu? ili svi narucujete?
i gde uzimate tecne prehrambene boje?




lesica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (12.10.2013 12:45:15)

Jovice, glicerin kupiš u apoteci.

Prehrambene boje uzmeš u zdravoj hrani, ja uzimam sve i u prahu, i tečne i gel, na šta naiđem, doduše najviše volim gel boje. E sad, i njih ima po zdravim hranama samo zavisi od snabdevenosti. A da, za praškaste kad ih staviš na fondan, dodaj po kap dve vode da bi se lepše i lakše obojilo. Intenzitet boje zavisi samo od količine koju dodaješ, ja uvek krenem sa po malo pa pridodajem.




jovicaa -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (12.10.2013 12:49:08)

hvala lesice... cim nabavim sav materijal pravim jedan probni vozic...
jos me samo zanima gde drzite torte? mislim gde ih cuvate, kako ih smestite u frizider a da ne pokupe ostale mirise, ako su visoke pa se ne mogu prekriti zvonom?




lesica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (12.10.2013 12:52:25)

Očistim lepo frižider, izbacim sve kritično, i stavim tacnu sa sodom bikarbonom- kada je pretoplo, a zimi ostavim na sobnoj temperaturi ( mada mi to zavisi od sastava torte, ako nema ništa kritično tipa jaja) jer je u mojoj kuhinji hladnije.




jovicaa -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (13.10.2013 10:54:57)

a da li ste uzimale nesto bas od alata za fondan?
vidim ima svasta na ovom sajtu..
kako pravite slova?




little_one -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (13.10.2013 16:17:10)


IZVORNA PORUKA: jovicaa

kako pravite slova?


Ja sam stampala slova u velicini koja mi je potrebna i izrezala a onda lagano cackalicom oznacila ivice na fondanu i rezala ostrim nozem, lagano uz lenjir npr ili slobodnom rukom u zavisnosti da li je slovo "oblo" ili "pravo".




jovicaa -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (13.10.2013 18:38:12)

super ideja little one i ja cu tako ili cu ih seci onako slobodnom rukom, pa kako ispadnu...




Trcosava -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (3.11.2013 12:10:16)

Ne mogu da prelistavam celu temu, u slučaju da ne nađem glicerin, šta mogu umeto njega?




mati -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (3.11.2013 12:14:11)

Glicerin sigurno nalazis u apoteci...
A na znam sta ide kap zamena ili je to onda drugi recept.
Imam ja glicerin... Da ti dobacim...[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>