RE: Alergija na mlecne proteine (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


Peace* -> RE: Alergija na mlecne proteine (21.5.2015 14:13:41)

Waterlemon je probao i nije mu se dopao. [sm=smiley36.gif] Ali pineapple će garant obožavati, i Kiki bombone najradije jede od "nananasa". [sm=smiley36.gif]

Hvala.




degu -> RE: Alergija na mlecne proteine (21.5.2015 14:54:20)


IZVORNA PORUKA: Christabel

Veliki pozdrav za Tash i Marka!

Degu, negde posle Uskrsa sam soju izbacila. A jos nesto kasnije i sojin lecitin. Znam da sam pre 10ak dana pojela parce hleba sa sojinim brasnom, slucajno. I mozda jos nesto. Jedem i one proizvode gde pise moze da bude u tragovima. A jedes li ti proizvode sa glutenom ili ne? Jedes li ista sto pise da ima neki E u sebi cak i ako taj E nema mleka?
E da, sta je sa mlecnom kiselinom?
A nekakav margarin, sme li to?
Znam da moram da poostrim dijetu, ali nesto mi govori da tu ima jos necega, nadam se da gresim...

Mama krava, i kod vas je klasicna alergija. Sreca pa ne reaguje na mleko preko tvog mleka, ako sam dobro razumela.

Zna li neko je l na tim pregledima rade analizu krvi sa onim enzimima, biohemijom... meni je to jako bitno da znam, da li je metabolicki sve ok. Ako mora ispitivanja, mora ali sam jako razocarana Tirsovom sa prvim detetom jer su mi od 10 dana tamo pokvarili dijetu, u peleni bilo sluzi i negde tackica krvi i po njima je to ok jer nije bilo puno krvi. Zato sam i pitala za Institut.
A vi koje ste na dijeti, jesu li vam to lekari preporucili ili ste same?


E maksimalno izbegavam,gluten unosim al iskljucivo domaci hleb jedem, kao i malena, ona vec ima 11 meseci pa i sama jede. Margarin svakako ne koristim. Nije problem sojin lecitin i ulje,problem je brasno i sojino mleko. Tragove sad unosim kroz menaž cokoladu al u pocetku,prvih 6 n ni to jer su creva bila vec naceta. Nama se slicno manifestovala alergija,kao vama.
Tash nemoj tako,najbitnije je da su zdravi hvala Bogu,a alergiju cemo pregurati. Znam da je tesko, detetu pogotovo i nama sto smo nemocne,al nek im to bude najveci problem u zivotu i bice dobro.




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (21.5.2015 15:37:31)

degu, a je l vama na kraju potvrdjena alergija nekim testovima ili nije? Je l vi ono bese idete kod dr P., pprivatno ili drzavno? I sta su vama radili od analiza? Izvini sto te teram da se ponavljas, citala sam ovih dana sve unazad i iskreno, pomesalo mi se nesto.
A jedes li kupovne makarone npr. one imaju samo psenicnu krupicu, so, vodu.
Tash, ja cu ti poslati pp nesto u vezi sa specijalnim mlekom jer znam da si pre koju godinu pisala detaljno o tome, cisto da znam ako ustreba




mama krava -> RE: Alergija na mlecne proteine (21.5.2015 15:45:26)

Rosita je bila kod dr P sa deteom u Tiršovoj i nije joj se svideo. Ja slučano poznajem ženu koja radi u kuhinji u Tiršovoj i ona mi komentariše kako dr P u jelovniku dečjem odobrava virsle I sl, dok se kod ovog R to nikada ne može naći u jelovniku. Nekako ovog P nešto ni osoblje ne miriše.

Mi smo zadovoljni sa R i mislim da ćemo svakako otići kod njega privatno na kontrolu, pošto izgleda više neće raditi u Tiršovoj,

I naš alergolog iz Dragiše Mišović nam je hvalio dr R.




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (21.5.2015 20:08:31)

Hvala. Mi smo J.odveli jednom privatno kod P.kad mi je predlozio dijetu koju cu sad sa ovom bebom da isprobam. Jedino mi se nije svidelo sto sam cula da od svih on radi i bebama ona snimanja cudesa. A otisli smo jer mi je dijagnoza jednog drugog doktora iz Tirsove 'nedokazana crevna infekcija" bila totalno bezveze. Mi smo u startu hteli kod R.ali nije tad bio na odeljenju.

Nego kad se zove da se zakaze, je l ja mogu da kazem kod koga bih pregled?

I jos da cujem iskustva sa Instituta ako ih ima.

Ispade sad ja tu puno mislim, ali ono lezanje u Tirsovoj je bilo grozno i na kraju nista. Mozemo mi i u NS, svakako moramo putovati ali bar da se raspitam da znam kod koga cemo. makar i privatno




degu -> RE: Alergija na mlecne proteine (21.5.2015 21:27:45)

mi smo bili u NS-u u decijoj bolnici,cim smo spomenuli krv zadrzani smo na posmatranju. Odradjena je koprokultura, mislim i analiza na gljivice i viruse,krv,urin,ultrazvuk abdomena i na kraju je prick testom dokazana alergija. Jedem kupovnu testeninu,ipak verujem donekle deklaracijama,ne jedem iz pekare nista. Sad 26.6.imamo zakazan alergotest,pa cemo dalje kod alergologa. Do sad nas je vodio pedijatar iz kabineta za poremecaje ishrane,cista formalnost,vise sam ja upucena u alergiju nego ta dr-ka.




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (21.5.2015 22:05:10)

Tash [sm=smiley31.gif]
Christabel, mi smo mini bubu vodili na IMD kod dr Kitic. Mada ja sam nju tamo odvela skoro sigurna u alergiju, ne intoleranciju. Prvi pregled smo imali sa njenih 6 meseci, dr je ispipala, isprevrtala, mene ispitala o simptomima i cim sam rekla da se osipa kad joj kapnem mleko na kozu rekla to je alergija, mama na dijetu, od ad mleka samo Novalac Allernova, test opterecenja sa godinu dana.
Negde sam pisala kako taj test izgleda, ne mogu sad sa tel da trazim.
Meni se dr Kitic i IMD dopadaju, iskreno za sve specijalisticke preglede pre biram njih nego Tirsovu koja mi je ispred nosa. Al to je moj licni utisak.
Nije tema al da ne zaboravim Krasova bajadera ima mleko samo u tragovima :)




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (22.5.2015 11:39:58)

Slazem se za Imd sa milicicak. I mi smo kod dr Kitic sad al prvi fenomenalni doktor na imd bio nam je Ivica Stankovic koji je sad u penziji. Ma na slikama nam je objasnjavao sta i kako, toliko detaljno. Hvala mu do neba. A P iz Tirsove? Arogantan, neprofesionalan. Hteli smo da legnemo u bolnicu i na hodniku saznajemo sta ce nasem detetu da rade, slucajno, jedna sestra prica drugoj. On nam nista nije rekao. A nije nas ni slusao. Dignemo frku i potpisemo da necemo na svoju odgovornost. I pobegnemo na imd glavom bez obzira.




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (22.5.2015 16:10:06)

Hvala vam puno na informacijama. Razgovaracu sa muzem pa cemo videti sta cemo.




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (22.5.2015 16:10:23)

Hvala vam puno na informacijama. Razgovaracu sa muzem pa cemo videti sta cemo.
A degu, koliko ste lezale u bolnici taj prvi put?




degu -> RE: Alergija na mlecne proteine (22.5.2015 16:25:46)

5 dana smo bile i mogu ti reći da je bilo grozno, al je hvala Bogu prošlo. Sad bih radije radila sve privatno nego da prolazimo kroz to.




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (22.5.2015 17:17:28)

Uh, mogu da zamislim. Kako si tamo sa dijetom ili jos nisi tad pocela sa dijetom? I da li se zakazuje za ambulantni pregled? I imas li neke preporuke kod koga bi u NS moglo da se ide privatno za takve stvari- znaci gastroenterolog, uz stomaka? Za Bg sam nasla za dr R.u onoj privatnoj klinici

A vi koje ste isle na Institut, a niste lezale tamo s bebama, nije nikom na pregledu radjen uz, analize krvi, mokrace... To pretpostavljam da ne moze bez hospitalizacije?

Kad se samo setim onoga iz Tirsove... kao posmatranje, ali blagi Boze, dr je samo jednom dosao da vidi pelenu, ovako kao sestra dodje, stavi plus da je beba kakila, merili su mi svaki podoj tj.sama sam merila 10 dana i nista na kraju. Jedino eto taj uz stomaka, laboratorijske analize i prik i to je sve bilo ok al to moze za dan dva da se uradi. Nekako mislim da je svuda tako, po meni to nije pracenje bebinih stolica i reagovanja na mleko koje sisa al ok, ko sam ja da se tu pitam...

Mi imamo uput za Tirsovu ali ako nadjem da cemo negde mozda bolje proci, trazicu od dr za tamo ili cemo u krajnjem slucaju privatno...




degu -> RE: Alergija na mlecne proteine (22.5.2015 21:19:43)

tad sam tek krenula sa dijetom i nisam ni jela njihovu hranu. U NS-u nemas ni krevet vec spavas na stolici pored bebe. Isto su merili svaki podoj,nju izmaltretirali sa braunilama,nije mogla ni da sisa,ni da spava tamo sirota,preplakala je 5 dana,uh kad se setim. Nemam preporuke, jer ni mi nismo nasli dobrog dr-a. Ja sam se s dijetom dobro snasla zahvaljujuci rr,nasim dragim zenama i informacijama iz prve ruke,a savete od dr-a nisam dobila,sem da "ogranicim" unos mlecnih proizvoda.




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (22.5.2015 23:09:14)

Joj, degu, zar ni kreveta za mamu dojilju, blagi Boze! A hranu su ti verovatno onda donosili. Meni ne bi imao ni ko da donosi. Slazem se s tobom da su doktori potpuno neupuceni u te dijete, sve mi se cini kao i da ne veruju u to, vec su vise stava da ako beba sisa ne moze da joj bude nista a ako se i otkrije alergija, onda izbacuju mami samo tu namirnicu bez obzira sto je uz nju dosta toga povezano i drugih. Oni su tu da provere da nije neki dublji problem u pitanju, a o dijetama svaka mama sama.

Kupili smo danas neku presovanu sunku za mene. Ima tri neka E u sebi al nisu vezani za mleko i soju. Nasla sam i neki hleb tj.somun gde pise da sadrzi samo psen.brasno, so, kvasac. Nema aditive. Ne znam sta da radim za keks. Posni gustav nema ni mleka ni jaja ni soju i ne pise da moze da ima toga u tragovima ali znam sigurno da se pravi na istoj traci kao i ostali keksi.
Mnogo me bune sad ove stolice kad je jedno vreme bilo ok. Nisu dobre. Skoro smo ih nosili na analizu opet al tad nisu bile bas ovakve




degu -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.5.2015 7:45:49)

bio je krevet za mame dojilje al u odvojenoj sobi od bebe,gde nisam ni mogla povesti bebu na podoj u miru. Meni taj krevet nije bio opcija jer se T budila non stop. Ja bih ti preporucila da sama pravis hleb,sunku i slaninu probaj domacu da nadjes. Sto se keksa tice,posni gustav je ok,al dok se sluz ne iscisti pokusaj i tragove mleka i soje da izbacis.




World -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.5.2015 10:04:07)

Nasla sam i neki hleb tj.somun gde pise da sadrzi samo psen.brasno, so, kvasac.


ne vjeruj svemu sto pise, stavljaju oni svasta nesto u hljebove, a vrlo cesto i soju.. najsigurnije ti je da sama pravis..




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.5.2015 13:01:16)

To stoji. Samo treba da nabavim i onaj aparat za hleb. A tonus hleb i njihovi proizvodi?




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.5.2015 13:24:42)

Koliko ja znam tonus hlebovi imaju sojino brasno ali bolje proveri.
Ja sam jela obican hleb iz pekare kad sam ponovo sebi uvela gluten.
Christabel, nisam te najbolje razumela. Ti sumnjas na intoleranciju na mleko? Ono sto mozes sad odmah da uradis je analiza stolice na kiselost, time se proverava netolerancija na laktozu. A u isto vreme mozes da proveris i da li ima kandide ili nekih drugih parazita u stolici. Takodje privatno mozes i da uradis obicnu ks sa leukocitnom formulom, ako su eozinofili povecani to moze da bude znak alergije.
Na IMD-u nismo lezali, bili smo tamo samo jedan dan ali je cisto, uredno, ima dosta mladih sestara koje su jako fine.




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.5.2015 13:46:33)

K.ima neku blagu alergiju na mleko, potvrdjenu jednim nestandardnin testom za koji sumnjam da ga doktori priznaju za relevantan. Ono sto ona ima vec duze vreme su sluzave stolice sa tu i tamo sitnom tackicom krvi. Situacija bude dobra, pa onda opet sluz. Ono sto ja sumnjam jeste pre svega neka intolerancija, ne klasicna alergija jer ipak sam dugo vec na nekakvoj dijeti pa ne bi smelo ovoliko sluzi opet da se javi. Zato sad sumnjam i na gluten. Stolicu smo davali par puta na analizu na bakterije, kandidu, viruse, parazite i sve je uvek bilo u redu. Kisela je kad ima sluzi, to na osnovu mog nosa.
Sad vec na pregled moramo ici ali ga se pribojavam u smislu da cemo biti otaljani i da ce neko eventualno lezanje u bolnici pokvariti sve ovo sto sam do sad dijetom postigla (ciscenje mog organizma od mleka i jaja pre svega, jer to ne unosim bas dugo, vise od 2 meseca). Zato vas i pitam za iskustva jer kao roditelj koji je vise sludjen i stolicama a i jos nekim problemima koje imamo pokusavam da pronadjem gde bi bilo najbolje da odvedem svoju bebu a ne nezadovoljna jednim doktorom da lutam u krug. Stalno mi se vraca to prvo negativno iskustvo sa starijom i Tirsovom gde nista nije bilo reseno pa i posle taj privatni dr ali i opet je sve ostalo nedoreceno




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.5.2015 13:55:25)

Iz nekog mog iskustva netolerancija (bilo kakva) je jako tesko dokaziva i ume da bude borba sa vetrenjacama jer je lekarima lakse da sve simptome prepisu previse briznoj majci.
Meni se dr Kitic sa IMD-a svidela pre svega kao covek, nije nas otaljala na prvom pregledu ali moje dete je alergicno (koprivnjaca, povracanje, oticanje pa posle toga haos stolice) pa tu nije bilo mnogo sumnje u dijagnozu...
I ako nije tajna koji test ste radili?




bubulence -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.5.2015 16:33:34)


IZVORNA PORUKA: milicicak

Bubi, sta ti znaci to ja ne jeden nista mlecno? Ne jedes samo mleko i mlecne proizvode ili si izbacila i sve preradjevine koje sadrze mleko, surutku, kazein? ( ne bi verovala ali i Rumenko ima surutku!!!)
Organizmu treba nekoliko dana do nekoliko nedelja da se ocisti od mleka, generalno poboljsanje se vidi nakon 3-5 dana ali moze da prodje i neko vreme. Ne mogu sad da se set_im, da li ti je Masa samo povracala ili se osula od ad? Da li je imala ekcem ili neke promene na kozi? Ako nema tragova krvi u stolici mislim da je jos rano da se bilo sta zakljuci ali obavezno kod dr na testiranje ako postoji bilo kakva sumnja na alergiju na pkm ili bilo sta drugo. Ostaje ti jos da izbacis i gluten i jaja iz ishrane da proveris, ali i za bilo kakav vidjiv rezultat toga treba da prodje minimum nedelju dana.
Alergija na pkm se obicno javlja izmedju drugog i treceg meseca bebinog zivota.


nije bilo tragova krvi u stolici ali se jeste osipala, oko usta i po vratu, mada osip prodje za pola sata... povracala bi ponekad i to sluzavo bas kao belance bude, a ima i sluzi u stolici. a ja vec 3 nedelje ne jedem ama bas nista sto sadrzi mleko, sve citam, uglavnom zivim na hlebu, supama, belom mesu... jaja sam izbacila pre 4-5 dana a evo ona danas opet ima proliv i dosta sluzi u stolici...




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.5.2015 19:28:15)

milicicak, neki vega test u subotici, nije preko krvi nego neki stapic je bebi u ruci a drufi ide na alergene. Ali to ne pokazuje intoleranciju. Sve u svemu, i ja se plasim da dr ne veruju u intoleranciju preko majcinog mleka a ja im.necu dati da mi pokvare dijetu zarad nekog posmatranja. Zdravorazumski, ako se iskljuce infekcije, metabolicki problemi, sta vec oni preko analiza gledaju, ostaje samo alergija i intolerancija. I cinjenica da negativan alergo test ne znaci nuzno odsustvo alergije.

Zaboravila sam reci da smo do sada 2 puta radili kks i eos su uvek bili niski.

Proverila sam za tonus, nema soje. Jela sam danas njihove plocice.

A vi koje niste jele gluten, jeste li pravile svoj hleb od heljde ili cega vec?




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.5.2015 19:39:11)

Bubi, to sto opisujes lici na alergiju. Kazein moze u organizmu da se zadrzi i do 6 nedelja, tako da je moguce da se ni ti ni Masa niste skroz ocistile od njega. Voce i povrce smes da jedes (osim jagoda), menaz cokolada je ok, i ostala mesa mozes da jedes, kukuruz (bilo palenta bilo onaj iz kesice kuvan). Udri po masti i slanini :)
Cris, ja sam na pocetku dijete izbacila sve. Hleb sam menjala krompirom, palentom i pirincem. A onda sam otkrila pirincane galete, one skroz mogu da zamene hleb, i kad pravis sendvic i uz rucak, veceru. I ja bih svakako pomenula dr za koga se odlucim taj vega test, iskreno ja im nisam naklonjena ali svaka info moze da znaci za dijagnozu




bubulence -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.5.2015 23:35:25)

milicicak a ja sam jela jagode, procitala sam negde da ne smetaju... pih...
zaboravila sam da kazem da je imala ekcem na obrazu, nista veliko i strasno, samo onako kao da se peruta koza, velicine oko1cm i to se povuklo cim sam prestala da koristim mlecne proizvode.
odlucila sam da naredna 3 dana jedem samo kuvano meso i kuvani krompir, da se organizam ocisti pa cu onda jedan dan da jedem gluten i da vidim reakciju, pa ako je nema probacu jaje i tako dalje... dok ne dodjemo na red za alergotest...
a jel smem da jedem paradajz?




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (24.5.2015 1:06:41)

Cije su te pirincane galete? Je l to ima u prodaji ovako po vecim marketima- maxi, idea? Vidis to bih mogla probati. A i proju cu praviti, nje se gotovo nikad ne setim.
Ni ja ne mislim da je vega test alfa i omega ali to je muzu palo na pamet kao da probamo i vidimo sta ce pokazati. Nista od tih alergija nije u jakom obliku ali pokazuje na mleko, jagode, kikiriki, kecap, cokoladu, margarin i neke konzervanse, to od nutritivnih. Malo je nezgodno npr.to cokolada i margarin, kecap- to je verovatno neki sastojak u njima a ne proizvod kao takav. Jer npr.na kakao nije bilo reakcije ni na paradajz. Ne znam ni kako bih opisala jacinu te reakcije, recimo 15ak%.

bubulece, ja sam sad krenula sa dijetom gde ne jedem mleko, jaja, soju, ribu, orasaste plodove, med i crveno voce i povrce. To mi je sa prvom bebom savetovao jedan lekar. Nemam pojma zasto crveno povrce, al hajde poslusacu ga. Tako da paradajz kod nas otpada a primerila sam dok sam jela kecap i sok od paradajza da joj se vise mlekce vraca i podriguje i bljucka dosta. Ako vama ne smeta, jedi.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>