RE: Alergija na mlecne proteine (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (13.6.2015 11:48:05)

Mame, koje je mleko bolje da uzmem bebi kao dohranu Aptamil Allergy digestive care ili Allernovu ar?




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (13.6.2015 14:48:03)

Chris, mi smo na Allernovi po preporuci GE. Znam da su neke mame koristile Aptamil ali to sve zavisi od deteta do deteta.
Iskreno, mislim da je bolje da sacekas pregled pa da sa dr vidis koje mleko ce da preporuci.




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (13.6.2015 16:38:59)

Meni se sve cini da to zavisi od doktora. U Tirsovoj preporucuju Aptamil, na Institutu Alernovu. Mozda gresim ali mi se cini da imaju neki dogovor sa proizvodjacem, uvoznikom, kako god.

Stvar je u tome sto je moja beba u zadnje slabije sisala i to prepisujem geru, ja se nisam cedila, pre 2 dana se stvori zastoj mleka, sad je to proslo a od sinoc drasticno mala kolicina mleka. Dugo sisa, vuce u prazno... izmuzem jedva 20-30ml posle podoja i to rucno pola sata. Eto dijeta, obaveze, malo spavanja i nerviranje i ode mleko. Pomislila sam da je ovo idealna prilika da zavrsimo s dojenjem ali mi je psihicki jako tesko, plus ne znam kako ce reagovati na to i na taj grozan ukus. Najsigurnije mi je neocate ali ga u mom gradu verovatno nema plus je najskuplje. Videcu kako ce danas i sutra proci, pa cu odluciti




degu -> RE: Alergija na mlecne proteine (13.6.2015 16:49:04)

a sto zelis da se resis dojenja? Stavljaj bebu vise na siku i navuci ce mleko ponovo. Sve smo mi prosle i stres i nespavanje, ja i dalje ne spavam,godinu dana pa mleka imam.
Mame jeste li imale problem sa anemijom kod alergicne dece? T je bas anemicna,a citam da moze imati veze.




mama krava -> RE: Alergija na mlecne proteine (13.6.2015 16:56:51)

Nisam mu skoro proveravala, ali je kad god bism ovadili bio na granici, ali opet....uglavnom smo vadili kada je bio bolestan, pa su dr to tome pripisivali....inace on iygleda kao da volu moze rep da iscupa! [sm=lev.gif]




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (13.6.2015 17:25:30)

Chris, prvo, Neocate je pislednja opcija iz prostog razloga sto za decu nije najbolje da piju kratke peptidne lance i amino kiseline umesto proteina i zato se koristi samo kad se mora. Dok god ti beba reaguje samo preko stolice o Neocatu ne treba da razmisljas.
Ti mozes da probas jedno pa drugo i da vidis sta ce detetu vise odgovarati.
Mini buba ima krvnu sliku ko konj, tako da ne mora da ima veze malokrvnost sa alergijom. Ali ona obozava meso i dosta ga jede :)




degu -> RE: Alergija na mlecne proteine (13.6.2015 17:47:19)

I T jede super al iz nekog razloga ga ne usvaja, isto izgleda kao da bi mogla volu rep očupati [sm=smiley36.gif]




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (13.6.2015 18:26:53)

degu, ne mogu bas reci da bih da prekinemo dojenje jer mi je tesko a i njoj ko zna kako ce leci ta formula. Stvar je u tome sto se njoj stolice nisu popravile, krvi nije bilo 2 dana ali sluzi jeste Od alergenog unosim gluten. O prekidu razmisljam jer i dalje ne znam sta joj smeta, pa da joj ne skodim vise. Ali te formule su cista hemija




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (13.6.2015 18:45:56)

milicicak, vidim da se razumes u mleka pa bih te pitala jos nesto. Neocate je 100% amino kiseline je l tako? Sto to nije dobro za bebe? To mu dodje kao da je vec svareno, njihov organizam to samo onda preuzme, je l tako?
Aptamil allergy digestive care pise da ima 10-20% slobodnoh amino kis. i 80-90% peptida kratkog lanca. Na bazi je hidrolizovane surutke. Ne pise ima li kazeina. Ako nema zasto vecina dr za bebe alergicne na kazein ne preporucuje to mleko nego alernovu koja ima kazein, hidrolizovan naravno. Za alernovu nisam nasla podatak koliko ima peptida a koliko amino kis. Kako u stvari ide proces hidrolize - protein, peptid kratkog lanca, aminokis? Ili ima nesto izmedju?




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (13.6.2015 19:37:11)

Chris, nije dobro bas iz tog razloga sto njihov organizam treba samo da preuzme amino kiseline iz mleka. To ti dodje kao kad bodi bilderi zele na brzinu da povecaju misicnu masu pa piju amino kiseline koje direktno idu u krvotok i ugradjuju se u misice (nije bas tako jednostavno ali to je u kratkim crtama). Proces razlaganja prteina do aminokiselina u organizmu je jako bitan ne samo iz razloga da bi se svi enzimi u procesu razlaganja aktivirali nego zato sto postoje i oni proteini koji se duze razlazu (kazein npr) i oni kojise krace razlazu (surutka npr) pa se u organizmu napravi neki balans dostupnih aminokiselina koje su neophodne za skoro sve zivotne procese.
A razlika izmedju Aptamila i Novalaka je u tome koju su proteinsku frakciju mleka odlucili da hidrolizuju. Aptamil hidrolizuje surutku tako sto ceo protein vestacki razlozi prvo na duze peptidne lance pa, na krace peptidne lance i ono sto ostane slobodnih aminokiselina a Novalak hidrolizuje kazein na slican nacin. Ja licno mislim da su to uradili da bi podelili trziste. Ako pitas da li postoji neko mleko sa koje ima samo duze peptidne lance, to stvarno ne znam.
Ja sam se odlucila za Novalak prvo zato sto ga je dr iz IMD preporucila i drugo zato sto je hidrolizat kazeina pa sam nekako bila sigurnija da je ono sto mini bubi smeta maksimalno razgradjeno. Nemam pojma zasto i verovatno nisam u pravu ali eto to je razlog.
Ako nema poboljsanja kod bebe, a vec je dosta vremena proslo i dijeta bi trebalo da da rezultat, ostaje ti ili da izbacis gluten kao jedini preostali alergen ili da uvedes AD mleko ili da trazis drugi razlog za sluzave stolice... najjednostavnije bi ti bilo da uvedes ad i pokusas da odrzis mleko nekako i ako posle par dana nema promene onda mozes da budes sigurna da mleko nije razlog sluzavih stolica.




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (13.6.2015 21:31:01)

Hvala na detaljnom odgovoru. Ono sto me i dalje buni je da li to znaci da ako je surutka razlozena u Aptamilu, kazein u njemu u osnovnom obliku ili ga uopste nema.
Razmisljali smo o te dve opcije. Za sad mi je bitno da nekako vratim svoje mleko, pa tek onda smem da eksperimentisem. Ponudila sam.bebi danas 25ml mog mleka na flasicu, posle podoja, odbija. Pronacu i pte podoja ali mi se cini da je problem sto ne zna, ili nece na flasicu




little_one -> RE: Alergija na mlecne proteine (14.6.2015 17:10:26)

Meni moja Aleks je i slabije napredovala ali nisam odustajala od dojenja. Ima li nekih skrivenih alergena koje unosis, mozda soja. Ja sam pocela i svoj hljeb da pravim da bi izbjegli soju i potencijalno mlijecno u hljebu, sve ali bas sve preradjevine sam izbacila kao i jaja i trebalo je i 6 nedjelja da se povuce krv iz stolice kao i sluz kojoj je i duze mislim trebalo. Naravno, mi smo uradili i sve analize stolice na bakterije, viruse i gljivice da bi izbjegli sumnju na krvarenje od toga, kao i pregled na fisure.

Nemoj da odustajes od dojenja. Mi smo sticajem okolnosti zbog moje operacije morali prekinuti, iako nismo trebali ali komplikacije nakon operacije su nas natjerale, i grozno mi je sto mora da pije Alernovu od svog 11tog mjeseca. Izdrzi i poslusaj degu, bebu sto vise na siku da navuce mlijeka, mozda je nervozna i zbog vrucina pa samim tim i vise zedna pa zato trazi dodatno siku, nudi kad god trazi i mlijeka eto za par dana, a ti sto opustenije da ne blokiras otpustanje mlijeka i bice sve ok, garantujem.




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (14.6.2015 21:47:56)

Ja sam na granici da odlucim da ne vodim D sad na test opterecenja, vec na jesen. Leto, vrucina, prosle g posle testa nakalemio je jos nesto na unistena creva, a meni je dosta raznoraznih stresova koji su nas u zadnje vreme snasli.
Cris, znam da sam ostala duzna odgovor, nisam svracala puno, pisem cim uzmognem :)
D je ks u granicama obicno.
Ja sam od uvodjenja mlecnog meni posle dijete mogla da podnesem km proizvode, sad posle moje operacije i jogurt mi pravi havariju pa sam opet na dijeti.




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (14.6.2015 23:51:33)

Hvala vam na podrsci. Pocela sam da se cedim posle podoja da povecam kolicinu. Stavljala bih ja bebu cesce da sisa ali ona i ovo sto sisa, sisa s mukom. U poslednjih par dana se i po sat vremena natezemo da nesto pojede, jer jako puno podriguje i vraca joj se mleko, pa se bacaka i izvija. Mame cije bebe su imale ger u tom obliku znaju o cemu pricam. Tako da je nocu stavljam da sisa jednom i obavezno pred zoru sto zna da prespava. Tad je najmirnija.
Probala sam moje mleko da joj dam na flasicu, iste muke plus sto uopste ne zna / nece na flasicu. Tako da dohranu nismo za sad uzeli




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (15.6.2015 0:06:26)

Inace ne jedem mlecno, jaja, soju, orasaste plodove, med, citruse (sem limunske kiseline u nekom pekmezu da bih izbegla konzervans), crveno voce i povrce, suhomesnato sem Zlatiborac sunke (ona ima e250, to je nitritna so, to i mm stavlja kad sole sunke) i domace slanine koja ima isto to. Ne jedem ni krastavce (iako nekad to prekrsim), kupus, pasulj, grasak, boraniju, nista kiselo, izbegavam luk jer to sve ili nadima, ili stvara kiselinu. Nekad popijem koji gutljaj gaziranog. Ne pijem kafu, sokove, cajeve sem hipp za dojenje i od sipka. I ona opet malo malo pa iskaki zeleno sluzavo tegljivo, grci stomak, muci se. Cini mi se da kako vreme odmice, ta sluz se sve cesce javlja. Plus ger. Gluten jos nemam petlje da izbacim, cekam pregled.




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (15.6.2015 0:19:31)

lo, zaboravih da napisem da smo i mi radili analize na gljivice, bakterije i viruse vise puta i sve je bilo u redu. Ponovicu analize opet pred pregled i gledacu da odnesem najgoru mogucu stolicu.

mama krava, pisala si o dr R.da biste nastavili kod njega da idete ako ne bude radio u Tirsovoj. Napisacu ti pp gde jos radi privatno a nije ona skupa klinika, slucajno sam saznala. Cim sednem za komp jer mi ovaj browser preko telefona ne otvara prozorcic za pp




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (4.7.2015 11:29:24)

Ljudi moji, syta to meni smeta u jogurtu ako reakcija nastupa posle 12 do 24 sata? Imala sam operaciju zucne kese, to je proteklo ok ali mi se aktivirao iritabilni kolon, to sam malo primirila, shvatila da mi mlecno izgleda smeta, mada sam samo jogurt uzimala i malo mladi sir postoperativno, iskljucim mlecno, sredim se/ sad ne verujem da je samo zbo toga, iritabilni kolon je kompleksna stvar, evo drugi pokusaj uvodjenja jogurta/ nakon 24 sata ucestale stolice, kao ono kod dece... ? Laktoza bi valjda ranije odreagovala? Da li je moguce u kasnim godinama da po;ne nepodno[enje kazeina?




World -> RE: Alergija na mlecne proteine (4.7.2015 11:37:50)

Jesi li probala domaci jogurt ili kupovni?
A za iritabilna crijeva evo procitaj sta sve moze da smeta KLIK




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (4.7.2015 12:05:48)

Kupovni, domaci na zalost ne mogu napraviti, mislim koja bi mi bila vajda i da se bakcem sa kupovnim mlekom i od toga pravi, drugo mi nije na raspolaganju...

Ovo mi je bila druga velika epizoda IBS-a, doduse cim mi bude bolje ja hvatam krivine sa hranom, tesko mi je da prihvatim da sa 30 godina toliko moram da vodim racuna sta jedem, ali moracu... gluten jedem, mahunarke odavno ne, ne jedem przeno, pohovano, zacinjeno... jedino slatkise jedem ali i to nista "jace" od npr welnes keksa sa kakao prelovom... Iskreno, mrsava sam oduvek i jos ako ne jedem kako treba, lako smrsam... no ajde to je druga tema.

Uglavnom, necu sigurno dugo opet probati jogurt. Kefir, kupovni isto, mi, interesantno, nije posebno smetao, mozda malko ubrzao probavu ali nikakvi grcevi, neprijatnost...





mama krava -> RE: Alergija na mlecne proteine (4.7.2015 12:49:11)

Probaj kiselo mleko....mnogo je bolje sa stomak i generalno ishranu... a bilo bi super da pokusas da nabavis kefir i domacemleko pa da pravis...nproba na pijaci da dogovoris sa nekim....




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (4.7.2015 12:54:03)

Hvala zene. Pa sad cu opet da pauziram, pa su probati kiselo. A videcu i o varijanti sa pravljenjem domaceg. Milikice, imas ti nekog pouzdanog?




mama krava -> RE: Alergija na mlecne proteine (4.7.2015 13:44:46)

Meni tipna Bajloniju donosi kozje za Nadu....a] ima i kozje i ovcje kis mleko koji su fenomenalni!




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (4.7.2015 14:54:11)

Ajd kad prodju odmori, pitam te detalje :*




World -> RE: Alergija na mlecne proteine (5.7.2015 12:44:40)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Kupovni, domaci na zalost ne mogu napraviti, mislim koja bi mi bila vajda i da se bakcem sa kupovnim mlekom i od toga pravi, drugo mi nije na raspolaganju...



nema vajde da se bakces sa kupovnim.. pomislila sam mozda da ti smeta nesto sto mozda stavljaju u kupovne jogurte, mozda bi domaci prosao.. a kefir bi ti definitivno bio najbolji, sama da ga pravis...


IZVORNA PORUKA: Rosita

gluten jedem, mahunarke odavno ne, ne jedem przeno, pohovano, zacinjeno... jedino slatkise jedem ali i to nista "jace" od npr welnes keksa sa kakao prelovom...




sa takvim crijevima bi definitivno trebala izbaciti gluten, po mom misljenju mozes slobodno jesti i przeno i pohovano i zacinjeno, ali pod uslovom da przis npr. na domacoj masti, pohujes u jajetu i nekom brasnu tipa bademovo, susamovo i sl, a zacinjeno samo zacinima koji nemaju glutaminat, mislim na one gotove vegete i sl. mozes nabaviti suve zacine koji su samo biljke i so, ili zacinjavati sama svjezim stvarima tipa bijeli luk i sl. kupovne slatkise definitivno izbaci, svejedno ti je da li je "welness", "fitnes" ili slicnog naziva koji kao podsjeca ljude da je to nesto bolje od "obicnog" keksa, sve je to apsolutno isto sto se tice nutritivne (bez)vrijednosti.. nekad kad budes imala vremena okreni sastav na raznim keksovima i vidjeces da sadrze apsolutne iste stvari tipa hidrogenizovana biljna ulja (tj. margarine), secer, sojino ili bijelo brasno i obicno gomilu aditiva i aroma.




branki* -> RE: Alergija na mlecne proteine (5.7.2015 12:59:10)

rosi,a da li da npr ,posto vec patis sa tim,odradis onaj test intolerancije igg na 90 namirnica i vidis sta ti je sve u crvenoj zoni?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>