RE: Alergija na mlecne proteine (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (24.5.2015 8:48:59)

Bubi, draga, dijeta od 3 dana za alergiju ne znaci nista, veruj mi. Neki alergeni se po nekoliko meseci zadrzavaju u organizmu i mogu da naprave haos. Da bi dijeta imla smisla mora da bude najmanje 7 dana pa tek onda da se prineti boljitak kod bebe. Drugo, moras odrzati mleko. Dakle jedes meso, krompir, pirinac, kukuruz, povrce i voce osim tih jagoda. Paradajz mozes da izbegavas a i ne moras, mada vecina dr zaista preporucuje da se crveno voce i povrce izbegava. I uopste ne mora da bude bareno, kuvaj da bude ukusno, nacin pripreme hrane ne utice na njen alergeni potencijal.
Chris, pirincane galete raznih proizvodjaca imas u Maksiju (oni cak imaju one njihove), zdravim hranama, ja ih kod mene nalazim u skoro svakoj prodavnici. Taj vega test, paa ne znam, verovatno beba reaguje na neki E...
I zene, znam da je sad svaka pelena opsesija i svaki trag sluzi blaga katastrofa ali probajte da se opustite i budete pozitivne, sve ce to brzo proci :)




bubulence -> RE: Alergija na mlecne proteine (24.5.2015 14:52:46)

hvala devojke na savetima, eto , ja sam jela i jagode i paradajz, mozda je i to problem...
danas je kakila bez sluzi ali proliv...




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (24.5.2015 20:23:54)

Uzimate li neki preparat kalcijuma?




degu -> RE: Alergija na mlecne proteine (24.5.2015 20:54:07)

ja uzmem nekad kad se setim iskreno, nadam se da ga kroz ishranu dovoljno unosim.




World -> RE: Alergija na mlecne proteine (24.5.2015 21:05:49)

Kalcijuma ima dosta u susamu, brokulama, pravilo iskuvanom temeljcu od kostiju.. ionako ga ni nema u pasterizovanom i preradjenom dugotrajnom mlijeku, tako da se ne sikirate puno..




bubulence -> RE: Alergija na mlecne proteine (24.5.2015 21:44:59)

da, slazem se sa W...
ja ni ranije nisam pila mleko, ustvari slabo sam konzumirala mlecne proizvode... mleko samo u kafi, ponekad jogurt uz dorucak i to je to... i onoliko koliko ima u slatkisima, kiflicama itd... tako da sada nista ne gubim sto sam i to malo izbacila...




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (24.5.2015 23:44:29)

suam jedem, brokoli ne. Tj.ne jedem jos uvek ni onu hranu.koja se izbegava zbog grceva- pasulj, grasak, kupus, brokoli... da ne padne bebi tesko na stomacic jer ima bas osetljiv stomak. Gledacu da brokoli krenem da jedem. Inace mlecne proizvode sam dosta jela pre, ne toliko mleko koliko sireve, puter, pavlaku, kiselo mleko, jogurt




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (25.5.2015 12:47:12)

Mamike, a koliko se obicno ceka na pregled gastroenterologa na Institutu tj.od momenta zakazivanja do tog prvog pregleda, koliko prodje?




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (25.5.2015 18:22:38)

Chris, to zavisi od meseca do meseca. Najbolje je da ih zoves i da pitas. Mislim da i zakazivanje moze telefonom




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (28.5.2015 16:26:07)

Hvala. Mi smo u ponedeljak zakazali u Tirsovoj. Prvo smo dobili termin negde u julu pa sam pitala kad ima termin kod dr R.pa su nam zakazali za kraj juna. Nadam se da nismo pogresili sa izborom lekara jedino mi je malo kasno jos mesec dana. Sve u svemu, planiramo od pedijatra da trazimo upit i za Imd ako bi tamo ranije dobili termin jer su u zadnjih par dana stoliceo bas tecne, sluzave, sluz je zelena i opet ima tackica krvi.

Pocela sam opet biogaiu. Da li ima neki drugi probiotik koji smeju uzimati deca sa alergijama, da li ste vi neki davale? Ima neki nov probiodrops Ivancic i sinovi i ima onaj Multilac baby




mama krava -> RE: Alergija na mlecne proteine (28.5.2015 16:36:19)

Latopic

Ovo je probiotik namenjen ljudima sa nutritivnim alergijama i atopijskim dermatitisom. Prilično je skup i pije se 3 meseca da bi bilo vidljivog efekta. Čuva se u frižideru i daje se kroz hranu ili mleko/vodu. To je prašak.

Potrađi po apotekama negede imaju akcije da kad kupiš 2 kutija dobiješ 1 gratis. Potrebne su ti 3 kutije za mesec dana jer je po 10kom u 1 pakovanju.




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (28.5.2015 21:09:33)

Hvala. Sutra cemo ici i kod pedijatra da vidim da li su ove stolice sad neka infekcija ili ne, zaista mi nije jasno kako posle tolike dijete kad je bilo i bolje moze sad u ovoj meri da se pogorsa.

A koji d vitamin dajete bebama? Mi koristimo ad kapi pa sam mislila i to da promenim, ali necu vigantol sigurno. Znam da su sve ostale sem ad uljani rastvor, ali je pitanje koje ulje stavljaju.




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (28.5.2015 22:06:51)

Moj je lose reagovao na vigantol. Davala sam d3 primax. Kad nam treba probiotik pije bulardi, ali on je mislim za starije od 1 g.




lesica -> RE: Alergija na mlecne proteine (28.5.2015 22:11:58)

Christabel, ako već daješ biogaju, uzmi biogaju sa D3 vitaminom.
Moj bebac nema alergiju ali je imao jezive grčeve od vigantola, pa nam je dr ovo preporučila. I mogu reći da sam vrlo vrlo zadovoljna.




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (29.5.2015 13:05:06)

Ja bih bila oprezna sa biogajom, iako nema logike, vise mama dece alergicne na km de zalilo na nepodnosenje biogaje i pogorsavanje tegoba. Ja sam jedna od njih, nama je biogaja i te kako odmagala a isto je bilo i kod snelle jer je N posle biogaje dobio krv u stolici. Moze biti slucajnost al oprez nije na odmet.




little_one -> RE: Alergija na mlecne proteine (29.5.2015 15:24:32)

Evo i nas opet ovdje. Danas smo isli na prick test. Negativan je. Sad nas ceka kontrola i test opterecenja. Stvarno ne znam sta da ocekujem.

I jedno pitanje, zar prick test nije najvise vezan za alergije koje se manifestuju osipom? Danas me degu zbunila jer kaze da su oni radili prick test koji je bio pozitivan a oni se nisu nikad osipali. Nama se alergija kao i njima manifestovala sa krvi u stolici. Ja sam ocekivala ovakav rezultat prick testa jer kod nas se alergija manifestuje preko krvi u stolici.




mama krava -> RE: Alergija na mlecne proteine (29.5.2015 15:33:09)

Ja bih da napipšem šta nam je jedan alergolog, načelnik klinike Dragiša Mišović rekao , pre neki dan, kada samo upali kod njega na pregled jer je naš alergolog bio na GO...

Pošto sam počela priču od početka[sm=smiley29.gif]...i počela o alergijama i kako je počeo da mi slinavi sad na mace...ovaj dr mi samo napomenuo da to nije alergija, jer je on još uvek mali i to su uglavnom senzibilizacije....i da nema svrhe da se rade bilo kakvi testovi upravo zbog kontradiktornih rezultata zbog mladosti organizma i imunog sistema...pa me onda upita kako znamo za alergijiu na PKM, tj pitao nas da li smo radili test... I ja kad sam mu ispričala da smo otkrili tako što je prilikom uvodjenja mleka u ishranu imao reakciju sa gušenjem i oticanjem....reče mi da su alergije koje se tako manifestuju klasične prolazne alergije[sm=bravo.gif].

Mislim, i naš dr nam je to rekao, ali mi znači kada čujem usaglašeno mišljenje lekara!




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (29.5.2015 15:34:33)

Lo, i ja mislim kao i ti. I nama je prick negativan. Test opterecenja mlekom (i maminog srca) je za mesec dana[sm=zz_cold.gif]
Milkice, pratim sta vam se desava kad je kisa, isto sve i nama, laringitis, cudesa, nije tema, ali bez kombinacije aerius i pulmikort ne mozemo da ga sastavimo. Poceli sa homeopatijom, prosao krace kise, al ova velika ga pokosila. Jos cu dati sanse homeopatiji jer kontam da ga je zena sad bolje upoznala. Sory za off




mama krava -> RE: Alergija na mlecne proteine (29.5.2015 15:48:15)

Rosita draga ljubac veliki za tebe i drugara našeg...[sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]...

Mi ne možemo bez urbazona kad nas dohvati, ali jbg...ja postala nekako cool...kažu dr da će sve proći kad poraste još malo...Želim i biram da im verujem! Bićemo u toko oko homeopatije jer se i ja razmišljam....




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (29.5.2015 16:51:42)

IZVORNA PORUKA: little_one

Evo i nas opet ovdje. Danas smo isli na prick test. Negativan je. Sad nas ceka kontrola i test opterecenja. Stvarno ne znam sta da ocekujem.

I jedno pitanje, zar prick test nije najvise vezan za alergije koje se manifestuju osipom? Danas me degu zbunila jer kaze da su oni radili prick test koji je bio pozitivan a oni se nisu nikad osipali. Nama se alergija kao i njima manifestovala sa krvi u stolici. Ja sam ocekivala ovakav rezultat prick testa jer kod nas se alergija manifestuje preko krvi u stolici.

LO, jeste prik je najpouzdaniji kod one dece kojima se alergija ispoljava osipom. I zato je test opterecenja zlatni standard. Drzim palceve da sve dobro prodje.
Mi smo stali sa uvodjenjem mlecnog, izgleda da su dve kasicice pavlake ili tri kasicice jogurta maksimum koji moze da podnese bez reakcije :(




little_one -> RE: Alergija na mlecne proteine (30.5.2015 8:42:59)

Ojoj, opet je reagovala? E pa stvarno, bas sam se nadala da cete se rijesiti muke.

Nama dr na bolovanju i trebali smo 9tog juna na kontrolu al cemo sad tek 13tog jula. I to je upitno. Razmisljam da prvo odradimo bocke pa da onda idemo na opterecenje. Mnogo kasnimo, zadnju bocku sa tri mjeseca smo primili :(




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (30.5.2015 21:24:43)

Lo, mislis na vakcine? Jesu li vam odlozene zbog alergije?

Hvala za preporuke za kapi i probiotike. Uzela sam d3 infant ali pise da sadrzi biljno ulje a nije naznaceno koje?! Nadam se da nije sojino. Od probiotika cu davati biogaiu neko vreme jos pa ako se nista bitno ne promeni, uzecu neki drugi




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (30.5.2015 22:31:12)

Ako mislis na d3 proizvodjaca primax - to je ja mislim taj infant- zvala sam ih u to vreme, nije sojino ulje vec od semenki grozdja. A i sojino valjda ne smeta .




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (1.6.2015 0:49:55)

Jeste. Te kapi su. Na mojim pise Pharmanova za Primax. I ja sam razmisljala da ih pozovem, ali posto si ti proverila, sada sam mirna.

Istrazivala sam malo o probioticima, mozda nekom zatreba. Ivancic i sinovi ima Probiodrops za bebe, kapi su, ali pise da se bakterije uzgajaju na soji i da moze da sadrzi tragove soje, pa sam to eliminisala.

Multilac baby symbiotik ima neke silne bakterije i kukuruzni skrob. Ne pise na cemu se bakterije uzgajaju. Moze za bebe od 4m+. Pise da je pogodan za one alergicne na pkm jer nema kazeina i mleka ni u tragovima.

Za biogaiu pise da ima suncokretovo ulje i masne kiseline nekog lanca, 2 vrste bakterija. Ne pise gde se bakterije uzgajaju tj.pise da su izolovane iz majcinog mleka. Kako god.

Sutra cu ili dati multilac ili opet kupiti biogaiu. Ne znam koliko multilac dugo sme da pije. Pedijatrica je u rekl da dam sta hocu. Ivancica necu zbog soje




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (1.6.2015 13:14:02)

Ivancic ne , meni su isto pisali za soju. Vidi na sajtu bulardija, on je meni n.1 probiotik.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>