RE: Alergija na mlecne proteine (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (5.7.2015 13:11:43)

Rosi, draga bas mi je zao sto se mucis [sm=smiley31.gif]
iskreno, ja mislim da je kod tebe pre problem laktoza nego kazein ili gluten (btw, i u jogurtu ima laktoze). Neki ljudi nakon duzeg perioda ne konzumiranja mleka jednostavno postepeno izgube aktivnost enzima koji sluze za razgradnju laktoze.
Probaj sa kefirom, mozda ti pomogne. A mozes i sir da jedes. I u Zlatiborcu ima super kozije kiselo mleko, to mozes da probas.
Nadam se da ce se sve brzo srediti [sm=smiley31.gif]




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (5.7.2015 14:21:38)

World, ma znam ja sta sve sadrze wellnes i slicni, ja sam to navela kao primer za moje nejedenje tipa bomba torte i tih teskih stvari, nego suv keks sa malo preliva maksimalno... a znas da imam alergicno dete i sve citam, i sve znam. Videcu da li moram bas tako radikalno... nacin zivota kojim zivim mi to tesko dozvoljava. Pride, ja definitivno imam slab stomak jos od najranijeg detinjstva jer sa 10 godina dijagnostifikovan mi je cir na dvanaestercu... to je sad ok ali vazda nesto... Masno i przeno ne smem jer nemam zucnu kesu [sm=smiley1.gif]. Hahaha, koji sam pacijent, malo crnog humora. No dobro, samo treba discipline i otkrivanja sta moze, sta ne.

Branki, videcu kako se stvari odvijaju. Posto je cena kostanja toga [sm=smiley1.gif]?

Milicice :*. Jogurt definitivno ne ide. Ima i jogurt bez laktoze, ali nisam htela, htela sam da se testiram, da potvrdim i potvrdila sam da ne ide.

Sad necu nista opet jedno vreme, pa cu videti s cim se kockam sledeci put.




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (5.7.2015 14:37:31)

Da, pa i ja nekako misli mislim da je laktoza, ali mi cudna duzina odlaganja reakcije. Valjda je prolazno, jer su mi creva dugo bila iritirana. Uspela sam bila da ih smirim bez mlecnog, a sa glutenom, plus probiotici.




branki* -> RE: Alergija na mlecne proteine (5.7.2015 15:00:11)

rosi,igg na 90 namirnica je oko 16000(skupo)...ima i test na manje,cini mi se 12 namirnica,on je oko 5500.i da,definitivno bi trebalo da koristis probiotik.




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (5.7.2015 15:10:08)

Skupo jeste :( Al ako budem morala... Meni je gastro rekao da sa probiotika predjem na neke kapi, ali nisam jer mi je posle razgovora sa njim bilo bolje- eto i psiholoske komponente ibs-a.

Hvala puno, ne masim temu , molim lepo, pise alergija na mlecne proteine :)




World -> RE: Alergija na mlecne proteine (6.7.2015 22:31:48)

World, ma znam ja sta sve sadrze wellnes i slicni, ja sam to navela kao primer za moje nejedenje tipa bomba torte i tih teskih stvari, nego suv keks sa malo preliva maksimalno... a znas da imam alergicno dete i sve citam, i sve znam. Videcu da li moram bas tako radikalno... nacin zivota kojim zivim mi to tesko dozvoljava. Pride, ja definitivno imam slab stomak jos od najranijeg detinjstva jer sa 10 godina dijagnostifikovan mi je cir na dvanaestercu... to je sad ok ali vazda nesto... Masno i przeno ne smem jer nemam zucnu kesu


ti si odlican kandidat za potpuno promjenu.. sto se tice nacina zivota, kako god da zivis sve se moze ako se dobro organizujes, zucna kesa i masno i przeno opet spada u ona pogresna ucenja, bitno je o kakvoj masnoci se radi.. gluten je inace zlo i za ljude sa dobrim crijevima, a kamoli sa tim tvojim takvim, tako da bi ti to bilo ono bas bas obavezno.. a sto se tice tih testova na intoleranciju sve to sama mozes na sebi da isprobas i da utvrdis sta ti smeta a sta ne... ne otimaj se bona, pokusavam da te izlijecim.. [sm=smiley36.gif]

salim se, ali naslusala sam se bas puno prica o svemu i svacemu i dokazano ljudima pomoglo to sto sam vec pisala... eto, necu vise, obecavam, morala sam ovo da napisem... [sm=smiley1.gif]




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (7.7.2015 10:01:11)

Hahahaha, world, hold on ,come on !!! https://www.youtube.com/watch?v=-LQFlynwdYc

Znamo i ti i ja da si u pravu. Jos da dodjes da mi spremas sve to [sm=smiley36.gif]

Hvala draga :*




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (11.7.2015 13:54:18)

Mame, je l moze neka od vas cije dete pije allernovu ar da mi napise sastav tog mleka




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (12.7.2015 7:41:31)

Chris, nadam se da se vidi
[img]http://www.dodaj.rs/f/3w/TL/3JRzi68X/img20150712073811093.jpg[/img]




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (13.7.2015 10:01:55)

Vidi se, hvala puno. Problem je u tome sto sam ja vec dva dana u bolnici zbog nekog proliva i temperature. Muz bebi daje Aptamil ADC i ona to naravno nece da pije, popije max oko 30-60ml. Sad joj odledjuje moje mleko iz zamrzivaca pa toga popije malo vise, oko 120-130. sto je za njen uzrast isto malo al bolje ista nego nista. U zadnje vreme joj se ger bas pogorsao, tako da je slabije i sisala. Kad smo isli na pregled, dr je rekao da u slucaju potrebe za dohranom dobije hidrolizat proteina i to i pise na izvestaju s tim da u zagradi pise Aptamil Allergy... Ja sam mislila da je svejedno koji hidrolizat pa nisam detaljno ni ispitivala.
Kod nas u gradu nema Alernove vec bih morala da porucujem. Sastav me je zanimao da uporedim sa Aptamilom i narucimo s nadom da ce to bolje piti. Koliko se secam, na Aptamilu pise da sadrzi glukozni sirup (a na sajtu im pise maltodekstrin sto je onda isto), koncentrisani proteini surutke, biljna ulja (ali ne pise koja), ima cak i riblje ulje (a ja ne jedem ribu), a ovog hemijskog dela se ne secam po stavkama ali mislim da je to manje vise isto.




degu -> RE: Alergija na mlecne proteine (26.9.2015 12:09:45)

ja sam ostala dužna da napišem kako napredujemo. Uveli smo jogurt, kiselo mleko, maslac, pavlaku, mileram, sve super prihvata. Čak je i domaće mleko probala kroz testo, još joj nisam dala da pije. Sledeći nam je neki sir. Stolica odlična, svarena, bez sluzi, nije česta, nije prolivasta, nijee ni tvrda, sve je odlično. Mislim da je spremna i na mleko, da ga baš pije i došla sam u iskušenje da joj dam domaće, ali ću to odložiti kad budem htela da prestanem da dojim




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (26.9.2015 13:04:44)

Sjajno! Bravo i divno. Ja mislim da cu kad se primaknemo trecem rodjendanu da probam da radim stvari u kucnoj radinosti, mozda ga i ne budem vodila na test.




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (27.9.2015 11:14:33)

Degu[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] divne predivne vesti [sm=bravo.gif]




degu -> RE: Alergija na mlecne proteine (27.9.2015 11:19:03)

Hvala žene moje na podršci sve ovo vreme [sm=smiley31.gif]
Jedva čekam da se i mi s vama radujemo, a i to će uskoro [sm=bravo.gif]




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (9.2.2016 19:44:33)

Ja sve vreme pisem u razgovorima mama. Juce bio test opterecenja, kad sve saberemo popio 200 ml. Danas je popio 80 ak. I vec me grize savest jer mislim da je puno ovo sto mu danas dadoh[sm=smiley13.gif]. Mada vidim kod lo da su drugi jutro u bolnicu dali 200 ml. Do veceras sve ok. Veceras jedna malo nesvarena smrdljikava stolica. Videcemo dalje. Sutra je tata sa D i prati mu stolicu, on je manje opsesivan pa se bojim da ce biti nerealan. U svakom slucaju mislim da sutra pre podne nista ne dajemo iako su rekli, moram sad da otpratim. D je hvala Bogu veseo i normalno se ponasa. Eto zene, ja sam se malo smorila pogotovo sto mu danas dadoh toliko al sad sta je tu je.Grlim.




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (9.2.2016 19:50:00)

Rosi, znam da je uzasno tesko, ali ja bih zanemarila tu jednu stolicu. Naravno, ako ostane na samo jednoj. I ispostovala bih proceduru, tj onako kako su vam rekli u IMD, ako je protokol da se daje tri dana onda dajes tri dana.
Grlim jako i navijam da sve bude u redu




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (10.2.2016 14:14:46)

Milicice, hvala, ti si moj glas razuma. Od sinoc nije imao stolicu, cekamo. Treci dan su rekli moze i nesto mlecno, pojeo je kasicicu jogurta i pola kasicice sirnog namaza, jedva, odvratno mu je. Nije hteo vise, ja sam posle otisla iz kuce i kad sam se vratila bilo je vec kasno jer rekli su do dva. Cekam sledecu stolicu. Ljubim te.




mama krava -> RE: Alergija na mlecne proteine (10.2.2016 15:41:28)

Rosi, draga, biće to sve ok...i ne mora da mu se svidja! Na kraju ne mora ni da jede, ali samo da krajnji ishod bude potvrda da mu više ne smeta i da ne brineš o svakom njegovom zalogaju!

PS: Milicicak...a kako ide Tari sa mlečnim? Jede li?




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (10.2.2016 16:41:53)

Rosi, drzim palceve [sm=smiley31.gif]
A kako nama ide...pa na sir i dalje reaguje i na kontakt, ali jogurt, pavlaku, kajmak i buter tolerise u nekim kolicinama, ono solja na 500g brasna. Mleko prolazi u testu ali u manjim kolicinama.
Ali nece da jede pavlaku i pije jogurt jos uvek, kiselo joj. Ja sam iskreno sad mnogo opustenija ali i dalje pazim da ne dohvati nesto sa sirom, mlecnu cokoladu ili torte sa slagom
PS navukla se na sojino cokoladno mleko al od njega ima takve gasove da ponekad mislim da zivim na djubristu [sm=smiley36.gif] al ga stalno trazi. Jel se nekome to desavalo?




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (10.2.2016 17:17:46)

Meni licno i personalno. Isto tako reagujem na soju. Spasavaj se ko moze[sm=smiley36.gif]





degu -> RE: Alergija na mlecne proteine (10.2.2016 23:38:48)

Rosi meni sve ovo dobro zvuči i kod nas je bila po koja nesvarena stolica u početku, dok se i organizam ne navikne. Optimistična sam u vašem slučaju i držim fige. T obožava kiselo mleko i kefir, kao da dete hoće da nadoknadi sve što nije mogla i jede baš dosta, obično mleko joj izaziva nagon za povraćanje i ne pokušavam da joj dam. Biće sve ok [sm=bravo.gif]




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (10.2.2016 23:49:39)

Danas je bila jedna dobra stolica [sm=bravo.gif] Za veceru proja sa malo sira unutra, njegove proje su bas sa sirom u tragovima. Da li da vam kazem da je uzeo kockicu mlecne cokolade i to je jedino sto mu se svidelo [sm=jezicek.gif]
milkic, naravno, bilo bi totalno bezveze da budem pretenciozna, nek sme pa da l hoce manje vise. Jedino sto bi bilo pozeljno da hoce zbog vrtica... ali sve je to jos uvek toliko daleko i nebitno, korak po korak.




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (11.2.2016 13:29:41)

Dr kaze da mu i danas dam mleko zbog te jedne stolice. Jutros je pojeo kasicicu pavlake u sendvicu. Kaze kad smo ga vec izlozili da ne uzmicem ova dva tri dana od mleka. Sad je popio pola solje kakaoa... Uf, bas mi je tesko to sa mlekom, sve ostalo ok lagodno mu dajem. Eto ...




little_one -> RE: Alergija na mlecne proteine (11.2.2016 16:12:36)

Rosi, drzim fige, kod nas je bila u pocetku jedna il dvije sumnjive stolice a poslije sve ok, Aleks sad ne mozes da joj navuces mlijecno koliko voli, inace prva recenica joj bila hocu sira [sm=smiley36.gif]

Drzim fige draga moja, momak je to i po, zavrsio je on sa alergijom.

Poljubac i za ostale male alergircare [sm=smiley31.gif]




Zemunka85 -> RE: Alergija na mlecne proteine (12.2.2016 20:21:20)

ROsi i ja drzim fige [sm=bravo.gif]

LO koliko tebe nisam videlaaaaaaaaaaa [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>