RE: Pregled dojki (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Cakana84 -> RE: Pregled dojki (5.11.2014 20:30:04)

Nikako da vam se javim u temi.
Bila sam prošle nedelje kod dr Inića na Onkologiji, kaže treba da se radi operacija.m Savetuje ponovni UZ za tri meseca, pa kod njega da precizira datum. Druga priča što neće da mi zakažu UZ.

Kaže da se radi u opštoj anesteziji, maska i laku noć, praviće 3 reza.

Eto, pa šta bude. Ne plašim se, bar ne sada.




Peace* -> RE: Pregled dojki (12.11.2014 13:55:00)

Cakana, a što tri reza? Jel to nešto veliko?

Ne treba da se plašiš. to je časkom gotovo, i onda si mirna. [sm=smiley31.gif]




Bibilib -> RE: Pregled dojki (12.11.2014 17:24:40)

Napokon da vam se javim u ovoj temi,
prvo Cakana i Mati hvala na savetima,ali ocigledno je da cu morati da odem kod dr.evo vec treci mesec kako ne dojim dete a mleka jos ima a
drugo stvarno mi je zao Cakana sto je operacija neizbezna ali bolje na vreme...i naravno imas nasu posrsku [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




bubulence -> RE: Pregled dojki (12.11.2014 19:45:18)

cakana nisam u toku uopste [sm=zmeden.gif].
bibi meni je mleko islo jos vise od godinu dana nakon prestanka dojenja... u medjuvremenu sam isla kod dr, spomenula i to i on je rekao da ne brinem.




indy_25 -> RE: Pregled dojki (12.11.2014 20:49:21)

Ja uvijek imam malo mlijeka kad stisnem bradavice.




Cakana84 -> RE: Pregled dojki (12.11.2014 22:12:39)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Cakana, a što tri reza? Jel to nešto veliko?



Za sada nije, 12mm. Sledeći pregled je 25.2 sa snimkom. Njegove prognoze su 99% op, ako se nekim čudom to ne smanji.
Tri reza jer se na desnoj dojci nalaze 2 fibroadenoma od 11 i 12mm, a na levoj jedan manji od 9mm. Pa kada već rade neka skinu i taj.
Znam da je njima to više nego rutinska operacija, tako da se za sada ne plašim, ali normalno nikome nije svejedno kada se približi taj dan.

Bib, nema na čemu, tu smo da pomognemo koliko možemo i umemo.




Bibilib -> RE: Pregled dojki (12.11.2014 23:55:31)

Bubi da znas da si mi skinula deo tereta,hvala puno i tebi sto si podelila svoje iskustvo sa nama... i mnogo mi znaci to sto ti je dr. rekao[sm=smiley1.gif]




Peace* -> RE: Pregled dojki (13.11.2014 8:40:34)


IZVORNA PORUKA: Cakana84


IZVORNA PORUKA: Peace*

Cakana, a što tri reza? Jel to nešto veliko?



Za sada nije, 12mm. Sledeći pregled je 25.2 sa snimkom. Njegove prognoze su 99% op, ako se nekim čudom to ne smanji.
Tri reza jer se na desnoj dojci nalaze 2 fibroadenoma od 11 i 12mm, a na levoj jedan manji od 9mm. Pa kada već rade neka skinu i taj.
Znam da je njima to više nego rutinska operacija, tako da se za sada ne plašim, ali normalno nikome nije svejedno kada se približi taj dan.

Bib, nema na čemu, tu smo da pomognemo koliko možemo i umemo.


Naravno da ti nije svejedno, ali kad prođe, shvatićeš da to zaista nije strašno, i da posle zaista ne boli, prosto, nije zaista ništa strašno.

A ti na desnoj dojci, nisu jedan do drugog? Ne može kroz jedan rez da ih izvadi?
Pitam jer, ja sam imala dva: jedan od 15, i pored jedan od 3, pa su ih vadili kroz jedan rez.




Cakana84 -> RE: Pregled dojki (13.11.2014 10:09:16)

Nisu, jedan ja na desnoj strani dojke, bliše bradavaci, a drugi bliže ivici ka pazuhu. Zato mora dva reza.




Peace* -> RE: Pregled dojki (13.11.2014 12:29:15)

Biće to sve ok, videćeš. [sm=smiley31.gif]




Bibilib -> RE: Pregled dojki (22.11.2014 0:48:44)

Cakana da li si isla kod doktora?[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




soni -> RE: Pregled dojki (29.11.2014 23:12:01)

mene je ove godine u jednom periodu leva dojka bas bolela... isla sam kod lekara...i rucni pregled i uz..kazu da je sve bilo ok...




choopa choops -> RE: Pregled dojki (30.11.2014 0:41:52)

Ja nisam nijednom do sada išla na pregled. Jednom me prije nekoliko godina boljelo nešto, i ja nazovem DZ da pitam kod koga treba da idem i sestra me preko telefona nagrdi kao šta ja rješavam probleme telefonski da moram lično da dođem u DZ, ma svašta mi je rekla [sm=zmeden.gif] Ja onda nisam ni otišla jer ne znam koji ljekar to uopšte gleda??? [sm=zmeden.gif]




Alumatik -> RE: Pregled dojki (3.2.2015 17:46:51)

Jel moze kontakt gde radi dr Inic i koliko se krece cena pregleda?




Azra_ -> RE: Pregled dojki (22.3.2015 1:05:54)

Šta mislite, da li je bolje da se redovna kontrola-uvz dojki uradi kod onkologa, ili kod radiologa? Zakazujem privatno, pa bar kad biram.... Ako neko ima preporuku za Niš, neka javi!




dunja RR -> RE: Pregled dojki (22.3.2015 3:29:30)

Azra, po meni najbolje otići kod hirurga-onkologa, kao što je recimo Inić. Inić meni nije ni radio UZ, već samo pregled. Kažu da on može napipa sve bolje od UZ-a. Ja sam mu bila donela i UZ i izveštaj sa mamografije, za mamo je rekao da su me bzv cimali, jer pre 40 nije validna, a ni UZ nije nešto zagledao previše. Tada mi je rekao da je najbolje odraditi magnetnu rezonancu (kod njega na kliničkom), ali sam ja ubrzo zatrudnela pa ne odradih tada, otići ću kod njega kada završim sa dojenjem.




dunja RR -> RE: Pregled dojki (22.3.2015 3:32:03)


IZVORNA PORUKA: Alumatik

Jel moze kontakt gde radi dr Inic i koliko se krece cena pregleda?


Ukucaj na guglu Inić privatno, izbaciće ti ordinaciju na Bogosloviji u kojoj radi. Ja sam pre dve godine platila čini mi se pregled oko 4.000, ali mi je on sam rekao da sledeći put ne trošim pare već dođem kod njega na klinički (mislim da sredom prima pacijente ali proveri).




Azra_ -> RE: Pregled dojki (22.3.2015 11:48:46)

Jeste Dunja. Hirurg-onkolog, to je jednim udarcem dve muve. A ne ono, prvo te pregledaju, pa šta god im je sumnjivo, oni traže dalju konsultaciju. Nažalost, u Nišu ja takvog ne mogu da nađem. U KC da, ali tamo na red ne dolaze ni oni kojima je hitno, kamo li ja koja idem na kontrolu. privatno nisam videla da ima takav da radi ovde. :-(




Azra_ -> RE: Pregled dojki (23.3.2015 13:40:48)

Koje je beše vreme ciklusa najbolje da se uradi uvz??? Koliko da prođe od ciklusa?




Valerie -> RE: Pregled dojki (12.6.2015 23:11:20)

ja zakazala uz dojke za sledecu nedelju, nesto malo sam napipala odmah ispod linije dlaka u pazuhu... ginekolog rekla da idem na uz kod radiologa. nadam se da nije nista, posebno sad zbog [sm=nosecka.gif] je sve nateklo i boluckavo, ali moram da odem... nisam bila 4,5 godine, stvarno sam neozbiljna. ali to ti je - trudnoca pa duuugo dojenje, pa opet trudnoca, ko bi na grudi mislio [sm=smiley13.gif]




Azra_ -> RE: Pregled dojki (12.6.2015 23:52:07)

Bolje da te pogleda dr i da budeš mirna. Verujem da će sve biti ok.




Valerie -> RE: Pregled dojki (13.6.2015 9:49:24)

ma da. prvo cu uz, pa mozda posle i kod hirurga, ako bude bilo sta sumnjivo. ne bih da razmisljam, planiram oper dugo da dojim. a vec su mi grudi ogromne, spremaju se [sm=smiley1.gif]




Valerie -> RE: Pregled dojki (16.6.2015 13:23:11)

na srecu, sve je ok. najverovatnije masno tkivo, ili nesto kao natecena zlezda (pise nesto lgl), radiolog tvrdi da nije nista ozbiljno, oko 1cm je. kaze da ce se mozda samo resorbovati.
bas mi je laknulo. kod hirurga cu jednog dana, sad sam se smirila.




jess021 -> RE: Pregled dojki (16.6.2015 22:10:07)

Valerie, divno. Sad si bar mirna.
Bas mi je drago da je sve u redu.[sm=smiley1.gif]




Azra_ -> RE: Pregled dojki (16.6.2015 23:45:55)

Super![sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>