RE: Imunoloski faktori i VTO (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


mina@ -> RE: Imunoloski faktori i VTO (2.10.2013 18:47:49)


IZVORNA PORUKA: viking RR

Mina, dr Miljić gostuje po klinikama, juče sam bila u Jevremovoj i rekli su mi da dolazi dva puta mesečno kod njih, sledeći put je tamo 14. oktobra ali se termini baš brzo popunjavaju, zovi ih čim pročitaš ovu poruku. Inače, u Jevremovoj će te susret s Miljićem koštati 6.500 din (toliko sam ja platila u aprilu). Mislim da je u drugim klinikama jeftinije ali nisam sigurna.


Jao tesko meni draga moja!!!![sm=smiley13.gif].... Ja sam ti 200 km od Bg. i toliko faktora treba da uklopim, posao moj, pa mm (da bi me vozio), pa da nadjem doktora... uzas.... videcu do kraja nedelje da li mogu nekog hematologa blize meni da nadjem, privatno naravno, ako ne, moram da zakazem, ili kod njega ili kod dr.a Elezovica, mada kao sto rekoh preporucili su mi Miljica, ali koliko vidim obojica su dobri....




viking -> RE: Imunoloski faktori i VTO (2.10.2013 18:52:13)

Aha, izvini onda, ne piše ti grad ispod slike, pa nisam znala odakle si... Dobro kod Miljića je to što on uvek gostuje popodne i uveče (juče je u Jevremovoj bio do 22h), pa možete da dođete i posle posla.




mina@ -> RE: Imunoloski faktori i VTO (2.10.2013 19:03:56)

Videcu do petka da se organizujemo nekako i da dodjem do nekog hematologa....

da se ne bi vracala u nazad na forumu, kazi mi molim te da li imas nekog iskustva sa Miljicem????




viking -> RE: Imunoloski faktori i VTO (2.10.2013 19:11:16)

Imam, doduše bila sam samo jednom, i ići ću sad 14. oktobra ponovo. Mada, ja nisam neki težak slučaj, imam samo visok rizik od trombofilije i u VTO postupku mi nije prepisao nikakvu terapiju.




mina@ -> RE: Imunoloski faktori i VTO (2.10.2013 19:14:10)

Sta to znaci imas visok rizik na trombofiliju, koji rezultati nisu u redu????

ja imamantikardiolipinska antitela Igm 10.97 a dozvoljeno je do 8

i imam MTHFR heterozigot c677t i heterozigot a1289?????

po tvom misljenu i iskustvu da li sam ja za neku terapiju????




viking -> RE: Imunoloski faktori i VTO (2.10.2013 19:35:12)

Stvarno ne znam, ne razumem se, možda se javi neko ko je imao isto. A naravno, lekar je tu najmerodavniji.




viking -> RE: Imunoloski faktori i VTO (2.10.2013 23:20:32)


IZVORNA PORUKA: lepao

Meni je jedna doktorica rekla da moram primati heparin u slijedecoj trudnoci jer su mi na testovima trombofilije nasli da imam mutaciju na FII gen iako su mu svi drugi nalazi bili ok...drugi doktor mi je rekao da nemam trombofiliju posto su mi svi testovi osim tog gena bili negativni.
Sada nisam pametna koga da slusam?





pari -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.10.2013 7:26:41)

ja imam recimo 4G/4G gensku varijantu i rekla mi je dr da treba da uzimam fragmin (heparin) od aspiracije pa na dalje...
Zatrudneti se i izneti trudnoću se može i bez toga, ali ovo je samo još jedna stvar više da se osiguramo...




daca77 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.10.2013 13:55:13)

Ja pocela da uzimam Fragmin i mogu reci da uzasno pece[sm=smiley19.gif]




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.10.2013 13:56:25)

Jel ga sama daješ? I ja trebam da krenem za dan dva.




daca77 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.10.2013 15:10:32)

Ma kakvi sama, Dunja...ja bih odmah izvadila iglu[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.10.2013 15:12:20)

E, pa reci tom koji ti daje da malo uspori, verovatno te zato i peče jer brzo da.




daca77 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.10.2013 15:16:07)

Zaovi?![sm=smiley1.gif]




17 joka -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.10.2013 18:38:45)

Daco slazem se sa Dunjom nek ti daje sporije i bice lakse




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.10.2013 18:47:30)

Bitno je da davanje fragmina ne traje više od minuta, i Daco neka bude pod uglom od 90 stepeni. Sestre obično daju pod ugloM od 45 a to nije pravilno za fragmin. Setila sam se da su meni tako u FRontu dali posle kiretaže i peklo je. Prati kako ti daju pa reaguj. Miljić insistira da bude pod uglom od 90, a i dr. Jelena. Ne znam zašto u Frontu to ne praktikuju, mada tamo i ne vole fragmin, nekima ga i izbace u postupku jer ne podržavaju studiju o tome da fragmin može da pomogne u postupku VTO.




Suncepravde -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.10.2013 20:06:35)

Evo i ovde da se javim, imala sam konsultacije sa dr.Miljicem. On je sve moje rezultate pregledao i rekao da sam zdrava sto se hematoloske strane tice, jer su mi svi rezultati bili u redu osim sto imam Pai 4g/5g. U njegovom izvestaju stoji da taj gen nije bio odgovoran za prethodne spontane. Nisam dobila ni fraxiparin, ni aspirin, vec samo folnu kiselinu 1 dnevno, sto ja vec uzimam.
Vecina doktora su tvrdili da je problem mutacija tj. urodjena trombofilija, ali kod mene je u pitanju bila stitna zlezda.
Ipak je dobro sto sam ispitala sve ove imunoloske faktore, jer sad znam na cemu sam. Nadam se da ce nekom moje iskustvo pomoci!




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.10.2013 20:15:47)

Suncepravde, srećno sada u daljim koracima!




zece -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.10.2013 20:37:40)

koi se tie imunoloski faktori jas tie ispituvanja gi nemam napraveno




lepao -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.10.2013 22:56:57)

Meni je jedna doktorica rekla da moram primati heparin u slijedecoj trudnoci jer su mi na testovima trombofilije nasli da imam mutaciju na FII gen iako su mu svi drugi nalazi bili ok...drugi doktor mi je rekao da nemam trombofiliju posto su mi svi testovi osim tog gena bili negativni.
Sada nisam pametna koga da slusam?




mina@ -> RE: Imunoloski faktori i VTO (14.10.2013 14:16:08)

Devojke, samo da javim, da sam za iduci ponedeljak zakazala kod prof. Elezovica. U medjuvremenu sam uradila i homocistien koji mi je geneticar preporucio zbog mutacije koju imam i on je na gornjoj granici... videcu sta kaze profa....




plačljiva -> RE: Imunoloski faktori i VTO (15.10.2013 21:42:35)

Drage moje i dok čekam svoju drugu VTO ja sam odradila neke analize za trombofilije...Otišlo je mnogo para ali šta ću za dete ću dati sve ako treba...Samo da mi Bog podari jednu [sm=duda.gif]
Evo rezultata:MTHFR heterozigot
PAI 4G/5G
faktor II I V OK
Aptt 24,8 ok
LUPUS ANTIKOAGULANS 0,95 ok
ANTITROMBIN III 100 ok
PROTEIN C 109 ok
PROTEIN S 70 ok
APCR 4,3 ok
ANTIFOSFOLIPIDNA AT I ANTIKARDIOLIPINSKA AT OK.
Brine me sto ove Pai i mthfr nisu dobre sve je ostalo znaci ok.Sta ste vi uzimale od terapije sa istom mutacijom...[sm=smiley1.gif]




17 joka -> RE: Imunoloski faktori i VTO (15.10.2013 21:45:57)

Plačljiva podarice naravno [sm=smiley31.gif] sve ce se srediti




17 joka -> RE: Imunoloski faktori i VTO (15.10.2013 21:47:43)

Plačljiva podarice naravno [sm=smiley31.gif] sve ce se srediti




pari -> RE: Imunoloski faktori i VTO (15.10.2013 21:51:50)

plačljiva, biće sve u redu!
ja imam PAI 4G /4G i za sad uzimam aspirin...a na dan aspiracije da počnem sa fragminom...




plačljiva -> RE: Imunoloski faktori i VTO (15.10.2013 21:56:42)

IMA LI još nekih analiza što treba da odradim?Mislim da sam sve...E sada naći dobrog hematologa?Miljić ili Elezović?Moraću privatno jer su đubrad kada se ode državno nažalost...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>