RE: Imunoloski faktori i VTO (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


mina@ -> RE: Imunoloski faktori i VTO (4.11.2013 15:38:16)

Ma sve je to igra bez granica!!!!!
Ja sam zbog svojih rezultata bila kod hematologa, on me je pokrio terapijom za VTO, ali to nije uzrok mog steriliteta, i ta terapija moze da pomogne a mozda i ne, zavisi sta je pravi uzrok. Zato cu ovih dana da zakazem kod reumatologa tj. pokusala sam danas ali od dva dobijena termina nisam mogla da odaberem zbog posla i 200 km udaljenosti od BG-da, pa da se ovih dana organizujem i odem i kod nje. Mozda ona pronadje pravi uzrok [sm=zmeden.gif]




Azra_ -> RE: Imunoloski faktori i VTO (4.11.2013 15:43:16)

Imunologija je potpuno neistražena oblast. Jako je komplikovano. Jednostavno, i oni ne znaju razlog zašto organizam izgubi kompas i kako da ga vrate na pravi put. jedino što mogu je da potisnu imunitet. Biološki lekovi napreduju, jesu velika nada, ali su skupi.

A kada bi i svaki, najzdraviji čovek, bez nekog problema odradio sve imunološke analize, verujem da bi svakom drugom našli neku ˝falinku˝.




mostarka86 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (5.11.2013 13:31:50)

ja iščitavam ovu temu danima, ali opet nikako na zelenu granu. taman mislim da sam nešto ukopčala, kada naletim na neke nove stvari. ja sam imala 4 IVF, svaki put je došlo do oplodnje, transfera, ali  ne dolazi do implantacije. jedan dr.mi je rekao da mi upravo ova pozitivna antitijela mogu biti uzrok (između ostalog). pa planiram da rješavam jedan po jedan problem.

jeste LAC mi je pozitivan, ali me je hematolog uputio imunologu zbog toga. planiram da uradim još neke dodtane ptretrage, trombofilijske, MTHFR, F II, F V, PAI, ali kod nas se nigdje ne rde u bolnici, samo privatno. a privatno nam je uraditi ove pretrage duplo skuplje nego u BG, tako da planiram otići u BG uraditi privatno ove spomenute pretrage, te sam planirala onda otići sa svim tim imunologu negdje u BG, ali nikako da nađem na netu ima li igdje privatno da radi. 




Jole84 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (5.11.2013 16:25:25)

Drugarice,naša Joka me zamolila da vas pitam gde u Bg mogu da se urade ove analize i od kog dr može da dobije uput? Hvala unapred [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (5.11.2013 16:49:51)

Pozdravi joku.puno puno.Mene je uputio hematolog,da radim te analize.




tamaricapn -> RE: Imunoloski faktori i VTO (5.11.2013 17:18:15)

Jole sve imunoloske analize moze na uputu u transfuziji krvi u Bg ja cekam kod nih jer nemaju neke reagense trenutno




Jole84 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (5.11.2013 17:28:02)

Hvala vam puno [sm=smiley31.gif]
A da li od ginekologa da traži uput za hematologa? I da li se zakazuje na transfuziji?




tamaricapn -> RE: Imunoloski faktori i VTO (5.11.2013 17:33:58)

meni je dao ginekolog zakazuje se ja cekam vec 1mesec a svakodnevno ih zovem i uvek kazu nemaju reagense ali se nadam da ce dobiti za 10 dana tako su mi i rekli ja sam sama to trazila da radim pred vto cisto zbog sebe




Jole84 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (5.11.2013 17:43:41)

Hvala Tamarice,sve sam joj prenela [sm=smiley1.gif]




17 joka -> RE: Imunoloski faktori i VTO (5.11.2013 22:49:00)

devojke samo da vas jako [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]

tamarice molim te napisi mi samo njihov brtoj tel i anresu u PP, hvala vam puno




Azra_ -> RE: Imunoloski faktori i VTO (5.11.2013 23:53:47)

Ono što ja znam je da je LAC jako važan, kako za implantaciju, tako i za opstanak trudnoće. Ja sam imala neke imunološke probleme nevezano za trudnoću. kada sam svojoj doktorki, reumatologu, rekla da planiram trudnoću, odradile smo kompletnu imunologiju, i sećam se da kada je tumačila analize prokomentarisala da je LAC jako bitan. Naravno, bilo bi idealno da je sve u granicama normale.




mostarka86 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (7.11.2013 10:11:07)

i ja sam našla da je LAC bitam zbog implantacije, jer kao, nestručno rečeno, zbog ovih antitjela, organizam odbacuje embrij, jer ga ne prepoznaje kao nešto dobro u organizmu.
hematologu sam tražila da mi da uputnicu za vandržavno liječenje, mogli bi to odraditi u SPlitu, jer naša bolnica sarađuje sa njom, ali mi nije dala uputnicu, nego mi čak nije dala ni terapiju, bilo kakvu, nego rekla imaš LAC, idi imunologu. Kako su samo bazobrazne. Čovjek dade i pamet i pare, uništavaš organizam lijekovima, hormonima, a gdje je tek stres, a one neće da te pregledaju. Kaže nisi imala spontanih, nisi za hematologa. Krajnje površno. Meni je rekao jedan dr. da je svaka neuspjšena VTO, odnosno implantacija, jedna vrsta ranog pobačaja, jer je došlo do oplodnje, stvoren je embrij, ali ga je tijelo odbacilo.
Ma fuj, treba čovjek imati bezbroj postupaka i izgubiti koju bebu, da bi došao na red za terapiju. UF!!!! Zar nije bolje spriječit, nego liječit!




Bebana17 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (7.11.2013 19:07:49)

Ja sam danas bila kod dr Miljića, i pala sam u nesvest na prepisanu terapiju: za svo vreme kontraceptiva pre postupka ja treba da primam fragmin (ne razumem zašto baš fragmin) od 5000 jedinica, pa i kad počne stimulacija, sve do aspiracije (kad primam 2500 jedinica) pa nastavljam do transfer 5000 jedinica, a na dan transfera oper 2500 jedinica, i onda prvi dan posle transfera ujutru i uveče po 2500 jedinica. Znam da je dobar hematolog, ali ovo meni deluje prerano započeta terapija, ništa ne razumem (što mi je i Kopitovićka danas rekla na histeroskopiji, iako ga baš respektuje, i njega i Elezovića).




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (7.11.2013 19:10:48)

Bebana,koje faktore imas na trombofiliju?




Bebana17 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (7.11.2013 19:25:24)

Cece, imam (heterozigot) Faktor V leiden.




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (7.11.2013 20:06:22)

Samo to,a pai i mthfr su ti dobri.Ja imam pai 4g4g na clexane sam od bete,ali po meni ima logike uvesti ga i ranije.




mostarka86 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (25.11.2013 18:03:26)

Molim vas za pomoć...dobila sam nalaze trom.pretraga iz Konzilijuma.
Koliko sam skontala, sve je ok, osim PAI, i da tu imam mutaciju.kopiram vam nalaz:
Nalaz:
· U genima za koagulacioni faktor V (Leiden V), koagulacioni faktor II (protrombin II, G20210A) i metilentetrahidrofolat
reduktazu (MTHFR, C677T) mutacije NISU nađene.
· U analiziranom uzorku nađen je 4G/5G GENOTIP koji dovodi do povećane ekspresije PAI gena odnosno povećanih
nivoa plazminogen aktivator inhibitora-1.

Pored ovog imam pozitivna LA antitijela, odnosno LAC, i povećan IGG, i antiTPO.

Dok ne dođem do dr.na pregled, možete li me imalo uputiti u ovaj problem. Da li je iko imao iskustvo sa ovakvim nalazima, da li se za ovo daje terapija?
Pomagajte, pls...




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (25.11.2013 18:07:27)

Draga mostarka, predlažem da postaviš pitanje i u temu "Pitajte endokrinologa", gde imamo stručnjake koji će ti odgovoriti (odgovaraju i na pitanja iz hematologije). Danas je krenula tema, verujemo da će ti pomoći, evo linka KLIK

Srećno!




mostarka86 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (25.11.2013 18:20:49)

Draga, hvala punooo...sad ću odmah pisati :*




lepao -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.11.2013 0:04:13)

Ja imam mutaciju heterozigot na fii genu i nisam pametna sta da radim ukoliko ostanem trudna.
Neko kaze samo aspirin neko i aspirin i heparin neko samo heparin.
Neko kaze pocetkom trudnoce neko poslije 3 mjeseca neko cijelu trudnocu.

Treba mi savjet!




17 joka -> RE: Imunoloski faktori i VTO (16.12.2013 16:44:34)

ja sam dobila mišljenje hematologa i uput svog dr. da idem kod Miljica, sad ko je vec bio moze li mi reci kad on radi, zakazuje li e kad idete prvi put.
Hoće li mi Miljic dati da radim imunologiju , trombofilije?




Štetica -> RE: Imunoloski faktori i VTO (16.12.2013 17:05:45)

Jole nebih da te obeshrabrim ali kod Miljica u KCS ces jako tesko doci na red i znam da je Placljivu otkacio u fazonu to ti netreba. A privatno je u Ivanovicima i cena je 5-6000 za pregled a+ sve analize. Ja sam radila samo osnovne pa me kostalo 250e a nisam imala nikakvih problema pa mi nije trebalo nista od dodatnih,znaci to je najeftinije sto mozes da prodjes privatno.
Deo analiza mozes da uradis i u zavodu za transfuziju ali se i sa overenim uputom placa oko 10000.




wivern -> RE: Imunoloski faktori i VTO (16.12.2013 17:20:41)

Za koliko se privatno dobiju trombofilije? Mada su mi u Mariboru rekli da ne moram da ih odraadim ipak sam resila da I to odradim...da se mozda kasnije ne bih jela sto nisam..




17 joka -> RE: Imunoloski faktori i VTO (16.12.2013 18:07:37)

Štetice, ma neznam šta da mislim recicu da mi to traze ovi iz Praga

a rece mi da ima jo Elezević čini mi se pa da kod nekog od njih idem




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (16.12.2013 18:12:07)

Za oko nedelju dana. Bolje uradi, evo ja sam ti živ primer da može caka baš u tome biti ..fraxiparin sredio stvar ..
Segedin mi nisto to nije tražio i crvc, biohemijska. Ivanovići tražili, oba puta trudnoća.

IZVORNA PORUKA: wivern

Za koliko se privatno dobiju trombofilije? Mada su mi u Mariboru rekli da ne moram da ih odraadim ipak sam resila da I to odradim...da se mozda kasnije ne bih jela sto nisam..





Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>