RE: Imunoloski faktori i VTO (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


pari -> RE: Imunoloski faktori i VTO (15.10.2013 22:47:54)

kod Miljica je tesko zakazati...tako sam cula... kod prof Elezovica malo lakse,radi u Bel medicu...oba su jako dobri strucnjaci.




neni7 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (16.10.2013 9:39:03)

plačljiva
ja imam iste mutacije i povećana antitela štitne od terapije sam u postupku uzimala folan, pronizon, beviplex, fragmin i pre postupka ohb12, išla sam kod Miljića. Zakaži kod njega ili kod Elezovića.Puno sreće u sledećem pokušaju[sm=bravo.gif]




neni7 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (16.10.2013 9:44:14)

e sad se setih meni je Miljić tražio i homocistein i d-dimer




daca77 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (16.10.2013 10:30:13)

Ja ne znam gde da se bockam[sm=zmeden.gif]...stomak mi je nakon 25 uboda ceo u cvoricima i prosto igla ne moze da probije sve to...dali su mi 2-3 injek.u kukove, ali posle me strasno boli pri lezanju...prosto ne znam sta da radim...jutros sam bila toliko besna da sam htela na svoju ruku, pre bete, da prekinem sa uzimanjem.[sm=smiley13.gif]




pari -> RE: Imunoloski faktori i VTO (16.10.2013 19:00:36)

daco, ne daj se... a da se posavetuješ sa nekim gde sve sme? guza, ruka...




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (16.10.2013 19:08:14)

Daco,ja si dajem u butine sama.Pod uglom od 90 stepeni ,stisnem izmedju dva prsta i lagano istisnem.Ja nemam ni cvorice ni modrice..A iz početka bilo je svega[sm=jezicek.gif]
Vremenom ces se navici,samo opusteno jos par dana i
[sm=bravo.gif] vidimo se u prvom[sm=bravo.gif]




17 joka -> RE: Imunoloski faktori i VTO (16.10.2013 19:10:15)

Daco izdrzi verujem da nije lako ali je vredno truda [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




daca77 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (17.10.2013 9:00:24)

Cece, u butinu mi nisu davali...mislim da bi me tu bas bolelo, ali probacu[sm=smiley13.gif]




zmajče -> RE: Imunoloski faktori i VTO (17.10.2013 10:20:35)

Daco draga jel ispustiš vazduh pri bockanju? Meni rekli da ne ispuštam kod ivanovića međutim sestra u dz ispušta tako da sam ja ispuštala i samo jako krnem da probije kožu i ne ostane čvorić moraš baš jako da ubodeš jeste gadno al preživi se posle nema čvorića i sve oko 2-3cm oko pupka i sa gornje i sa donje strane sme.Stalno sam menjala strane tako da nisam imala čvorića.
Bila sam kod Miljića sa rez koje mi je trazio da ponovim u konzilijumu nema poverenja u biomediku i svi su mi ok nije mi snizen protein s tako da mi ne treba po njemu terapija nego samo da pratim d-dimer i kontrola za 4 meseca.




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (17.10.2013 10:50:06)

Daco,mene butine nista ne bole a nekako si tu najviše volim bockati.Imam samo male tačkice od uboda.Vazduh ne istiscem,samo pod uglom od 90 stepeni i iglicu do kraja gurnes..Draga,jedva cekam subotu da slavimo[sm=bravo.gif]




daca77 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (17.10.2013 12:14:46)

Zmajce, ne izbacujem ni ja vazduh, ali od 2 uboda mi se stvorili plavi kruzici, a ispod koze cvorici svuda redom...obicno prvo pritisnem mesto uboda, pa ako ne napipam nista, kazem sveki da tu bocne[sm=smiley1.gif]




mina@ -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.10.2013 20:00:37)

devojke, samo da se javim. Bila sam kod dr. Elezovica, lepo smo popricali, napisao mi je za VTO od prvog dana terapiju, kad, sta kako, rekao koje analize da ponovim i tako...

Zadovoljna sam i samo jos da me pozovu iz Fronta pa da krenemo... [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




plačljiva -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.10.2013 21:22:11)

Mina poslala sam ti pp.Kada ćeš na VTO?[sm=smiley1.gif]




mina@ -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.10.2013 21:25:02)

Cekam draga da me pozovu iz Fronta, nesto su otegli...

poslala sam pp




plašljiva -> RE: Imunoloski faktori i VTO (29.10.2013 16:30:56)

Devojke drage,

U postuku sam VTO. Do kraja nedelje očekujem aspiraciju. Ovo mi je prva VTO. Imam jednu nerazjašnjenu situaciju koju želim da podelim sa Vama. Ustanovljeno mi je da sam Heterozigot MTHFR, Pai 4g/4g, smanjen protein S i prvi slabo pozitivan lupu antikoagulants. Sa svim ovim sam bila kod dr. Jelene Todorović koja mi je prepisala terapiju fragminom ali pošto njen izveštaj neprihvataju u Frontu jer nema ono sub internista-hematolog otišla sam kod dr Ive Elezovića koji je potvrdio njeno mišljenje i prepisao mi Faxiparin 0,4. I sa svim tim sam otišla pre neki dan kod načelnice Garalejić u Front koja me malo više zbunila. Rekla mi je da ona neće da rizikuje da ja iskrvarim do kuće posle aspiracije, da ove analize u Americi ni za novac nebi mogla da uradim pre prve VTO. Da se to radi posle više neuspešnih (što svi znamo), Rekla mi je da si nedajem ništa. I eto. Uskoro je aspiracija a ja neznam da li će ona nakraju odobriti da ja primam fraxiparin. Da li je neka devojka imala iskustva sa Frontom i fraxiparinom. Pozdrav za sve.




17 joka -> RE: Imunoloski faktori i VTO (29.10.2013 16:50:46)

Nemam reci za njihove gluposti i bezobrazluk,treba po njima imati dva tri neuspela pokusaja ili nedaj boze pobacaja da bi dali da se rade analize tako i rece meni endokrinolog. Insistiraj na terapiji. Veliki pozdrav i puno srece i uspeha.




mina@ -> RE: Imunoloski faktori i VTO (29.10.2013 17:44:39)

Meni u izvestaju od Elezovica pise "sest sati nakon transfera primiti fraxiparin", tako da imam ako treba i da se bijem sa njima ali ima da ga daju, ona je ginekolog a ne hematolog, i nazalost ovo nije Amerika...ali nazalost...
Prosto nemam reci na njeno ponasanje, a kada bi isla privatno kod nje tada bi ti dala i muzicku zelju ako je imas... ufffff [sm=hudicek1.gif]

ja sam prijavljena za Front, ali zbog nje, najvise bih volela da sada ulete privatnici i da idem kod nekog od njih




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (29.10.2013 18:07:52)

Nemam reči Plašljiva, zaista. Ti imaš problem sa mutacijama, šta tu ima više da komentarišu.

Ni meni nisu dali da idem kući posle kiretaže, isti razlog, da ne iskrvarim, a ja imala dve kapi krvi, i prokrvarila tek posle 40 dana ..




plašljiva -> RE: Imunoloski faktori i VTO (29.10.2013 19:15:20)

Šta da Vam kažem, danas sam prestala sa aspirinom jer mi je dr.jelena savetovala da prestanem 4 dana pre aspiracije jer nesmeju da se kombinuju fraxiparin i aspirin. Dovoljno mi je stresa oko postupka i samo mi je još i ovo trebalo. Javiću Vam šta je bilo na kraju. Kaže ona meni moramo imati poverenja u njih a ne da se lečimo preko interneta. A oni u stvari samo misle da zaštite sebe.




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (29.10.2013 19:35:33)

Da li si pisala dr. Jeleni mail? Ja sam se baš pre 5 minuta čula sa njom, ali zaboravih da je pitam za tebe, ali sutra ću je videti, pa mogu da pitam ako hoćeš?




plašljiva -> RE: Imunoloski faktori i VTO (29.10.2013 20:49:30)

Draga Dunja pisala sam našoj dr.Jeleni. Upućena je u situaciju. I ona mi kaže da ne postoji šansa da iskrvarim ukoliko budem primala faxiparin 8h od aspiracije. Možeš joj spomenuti kada je vidiš da čuješ i njeno ne formalno mišljenje povodom komentara načelnice. Nadam se da će se dobro završiti i da će mi sestra preneti posle aspiracije da treba da primim fraxiparin tog dana. To je sve čemu se nadam.




mina@ -> RE: Imunoloski faktori i VTO (30.10.2013 20:38:41)

Drge moje, mojoj istrazi nikad kraja.... posle hematologa, i konsultacija sa njim, sada sam se bacila na potragu za reumatologom.
Posto imam sindrom lepljive krvi tj. antikardiolipinska antitela pozitivna a lupus mi je na gornjoj granici, saznala sam da se tim problemom bave reumatolozi..... Boze, da li ce se ovaj krug ikada zatvoriti...[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




jess021 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (31.10.2013 10:51:02)

Molim Vas ako neko zna gde se u Novom Sadu rade ispitivanja na trombofiliju, drzavno?!
Ne znam da li u KCV ili u Zavodu za transfuziju. I da, sta treba da pise na uputu, posto je dr voljna da mi da uput, ali mislim da nije sigurna sta na njemu treba da pise.
Hvala[sm=smiley1.gif]




dijana1* -> RE: Imunoloski faktori i VTO (4.11.2013 14:58:04)


IZVORNA PORUKA: mostarka86

Poštovani, otvaram ovu temu u nadi da će mi neko znati odgovoriti na pitanje. Postoji li u Srbiji ili regiji imunolog koji radi privatno? Molim Vas, informacija mi je hitno potrebna. Naime, pretrage su mi pokazale da imam pozitivna neka antitijela između ostalog LAC-lupusa antikoagulant, IGM, i još ponešto i potrebna mi je terapija kako bi mogla u novi postupak vantjelesne oplodnje. Do našeg bolničkog dr. je teško doći, s obzirom da imamo samo jednog. Voljela bi otići privatno nekome, jer je zakazivanje pregleda sigurno brže. Kod našeg sam naručena za 5 mjeseci.
Unaprijed hvala na odgovorima.






Azra_ -> RE: Imunoloski faktori i VTO (4.11.2013 15:34:37)

Koliko je meni poznato, ako ti je LAC pozitivan, to bi trebao da pogleda i reumatolog. Neka me ispravi neko, ako grešim...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>