RE: Česnica (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


nata11 -> RE: Česnica (7.1.2016 19:25:30)

Kod nas se cesnica lomi na Badnje vece. Idemo u crkvu na paljenje badnjaka pa onda na veceru kuci.




choopa choops -> RE: Česnica (8.1.2016 0:40:51)

Ja je najcesce mijesim uvecw jer ujutru ne stizem od djece. Sinpc je bila gotova u 2:15h, jedino nisam imalaa kad da ke ukrasim jer sam bila koma.[sm=smiley36.gif]




branki* -> RE: Česnica (8.1.2016 8:04:57)

Ja izvukla drvce da budem zdrava cele godine[sm=smiley1.gif]novcic jos niko nije izvukao.




Trcosava -> RE: Česnica (8.1.2016 8:27:21)

Kod nas je Anči izvukla paricu. Svaki put je izvuče. Ne stavljam badnjak (niti ga imam u kući), ne stavljam pšenicu. Sve u svemu. samo paricu i to ne pravim ni pravu česnicu nego lisnatu pogaču sam ovaj put pravila.




emicaa -> RE: Česnica (8.1.2016 11:37:06)

Kod nas je sveki vidjela ali je rodica od mm uzela taj komad tako da po meni je sveki našla [sm=smiley36.gif]
Nisam ni ja pravila pravu česnicu nego onaj ruža hljeb.




vikiveki -> RE: Česnica (8.1.2016 12:32:48)

Ja sam juče rano ujutru pravila česnicu po receptu Bibilib i super mi je ispala,lomili smo česnicu za doručkom i ja sam izvukla paru,muž badnjak, a deca su pasulj i kukuruz[sm=smiley1.gif]




milicicak -> RE: Česnica (8.1.2016 13:21:21)


IZVORNA PORUKA: nata11

Kod nas se cesnica lomi na Badnje vece. Idemo u crkvu na paljenje badnjaka pa onda na veceru kuci.

Nato, jesi li ti iz Leskovca ili okoline? Moja mama ima taj obicaj, cesnica se lomi na Badnje vece i tada je obavezno da cela porodica bude na okupu. Mm izvukao paricu ove godine :)




Peace* -> RE: Česnica (8.1.2016 14:57:53)

Mi smo za Božić kod svekra i svekrve. Kod njih se česnica lomi za ručak na Božić. Lomi je svekar i deli redom: prvo najstarijem sinu, pa srednjem sinu, pa najmlađem sinu, zatim starijem muškom unučetu, pa mlađem muškom unučetu, onda starijoj snaji, malđoj snaji, pa najstarijem ženskom unučetu, pa domaćici (svekrvi), na kraju sebi. Ove godine ja dobila parice, i sveki otkupila odmah novčić, da ostane u kući.




vikiveki -> RE: Česnica (8.1.2016 14:59:40)

Peace,nisam znala da novčić može da se otkupi...je li ima takav običaj?




Maraj -> RE: Česnica (8.1.2016 15:04:33)

Mi lomimo cesnicu na badnje veče. Domacin je lomi na onoliko delova koliko ima clanova plus jedno parce za kucu. Svako sebi izabere parce.
Ove godine parica bila kod L. Bas sam presrecna bila. Prvo njegovo lomnjenje cesnice i parica kod njega [sm=smiley1.gif]
inace mi samo paricu stavljamo u cesnicu




choopa choops -> RE: Česnica (8.1.2016 15:24:52)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Mi smo za Božić kod svekra i svekrve. Kod njih se česnica lomi za ručak na Božić. Lomi je svekar i deli redom: prvo najstarijem sinu, pa srednjem sinu, pa najmlađem sinu, zatim starijem muškom unučetu, pa mlađem muškom unučetu, onda starijoj snaji, malđoj snaji, pa najstarijem ženskom unučetu, pa domaćici (svekrvi), na kraju sebi. Ove godine ja dobila parice, i sveki otkupila odmah novčić, da ostane u kući.

Sviđa mi se običaj [sm=smiley1.gif]

Mi je isto lomimo za ručak i baš se sprema česnica da bude što bogatija, ne kao običan hleb....E sad pošto mi za ručak idemo kod mojih jer je moj sin tamo polaznik, mi našu lomimo za doručkom sa našim polaznikom. Ove godine sam ja u našoj našla parče badnjaka, niko nije izvukao novac u toj polovini. Odemo kod mojih za ručak, ja nađem pare u njihovoj česnici. Vratimo se kući uzmem malo česnice, vidim nema para a i nisam mogla sve da pojedem, ostavim je onako na tanjiriću vani pa ću pojest kasnije. Odspavamo, ja uzmem nešto da čalabrcnem, pomislim uh bre kako se stvrdnula česnica kao dvopek vjerovatno jer je prevruće, vadim kad ono eurići se zavukli kod same kore [sm=smiley36.gif] hoće me pare na sve strane ove godine [sm=smiley4.gif]




Mala Elena -> RE: Česnica (8.1.2016 17:37:12)

Haha, choopo! Bravo. I ja izvukla paricu,videcemo hoce li biti bolje [sm=smiley1.gif]




nata11 -> RE: Česnica (9.1.2016 11:47:01)


IZVORNA PORUKA: milicicak


IZVORNA PORUKA: nata11

Kod nas se cesnica lomi na Badnje vece. Idemo u crkvu na paljenje badnjaka pa onda na veceru kuci.

Nato, jesi li ti iz Leskovca ili okoline? Moja mama ima taj obicaj, cesnica se lomi na Badnje vece i tada je obavezno da cela porodica bude na okupu. Mm izvukao paricu ove godine :)


Da Leskovac [sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Česnica (6.1.2017 13:16:22)

jeste umesile?ja nisam jos,veceras cu[sm=smiley1.gif]




IvanaSK RR -> RE: Česnica (6.1.2017 13:43:44)

I ja cu veceras.
Cesnicu spremam kao pogacu i to jedemo uz doručak - rucak na Bozic. Stavljam novcic u nju. Muz je lomi, sin izabere svoje parce, mi naravno uzmemo ostatak :)




milicicak -> RE: Česnica (6.1.2017 13:43:51)

Ja cu sutra, masnu pogacu. Samo da se setim gde mi je parica [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Česnica (7.1.2017 20:44:31)

Ja sam jutros opet pravila po receptu od Bibilib, samo stavljam svih pola litre mleka (ne stavljam vodu), i ne stavljam margarin nego maslac, e da i stavim šećera 2 i soli 2 kašičice (videh na Minjinoj kuhinjici da ona stavlja po 2). Mekana ko duša, Sava je najviše pojeo. A ja našla paricu [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Česnica (7.1.2017 21:11:27)

Kod nas je muz nasao paricu :)
Ja sam stavljala maslac, dve kasikice secera, jednu soli i pola mleko, pola vodu.




Sanjalicaaa -> RE: Česnica (7.1.2017 21:30:43)

Čitam sad, raznih običaja ima.
Recimo jedna moja baka je pravila česnicu kao pogaču i lovili su je za Badnje veče, a druga je pravila kao pitu i jeli su je za Božićni ručak.
Kod nas je Ilija izvukao paru. Konkurencije je bila velika, naš osmoro [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Česnica (7.1.2017 21:34:23)

ja ne pravim klasicnu pogacu nego pogacu cvijet,kod nas je i ove godine muzeva rodica nasla paricu.




dijana1* -> RE: Česnica (7.1.2017 21:35:54)

Mi smo danas bili kod mojih tako da je mama pravila cesnicu a ja sam pronasla novcic. Srdjan se uhvatio za glavu[sm=jezicek.gif]




milicicak -> RE: Česnica (7.1.2017 21:42:24)

Sad sam malo konsultovala cika gugleta, bas ima puno razlicitih obicaja vezanih za cesnicu. U stvari me mama rastuzila... Ona inace misli da sam ja antihrist i mimo svakog reda i obicaja pa me danas pitala da li cu ja kad ona umre da nastavim tradiciju Badnje veceri i cesnice... Da se ne lazemo, ja sam cesnicu pocela da pravim kad se mini buba rodila da njoj bude zanimljivo to sa trazenjem parice i sve a pravim je za Bozic jer ne znam da napravim hleb. Dakle, stvarno jesam antihrist. Ali mi je bas bilo tuzno kad me pitala da li cu da nastavim tradiciju jer to valjda prenosi sa majke na cerku... Zivece ona jos sto godina ali definitivno cu morati da naucim da mesim hleb.




mati -> RE: Česnica (7.1.2018 18:42:06)


IZVORNA PORUKA: nata11

Kod nas se cesnica lomi na Badnje vece. Idemo u crkvu na paljenje badnjaka pa onda na veceru kuci.

I kod nas je ovako. Maki je pronasao paricu, ali smo pripremili i drugu, bas ako on izvuce da Mita ne place, Matija naravno razume, ali ovaj mali samo da i on dobije...




Anck Su Nmaun -> RE: Česnica (7.1.2018 19:02:47)

Kod nas za Bozicni rucak, H danas izvukla paricu [sm=bravo.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Česnica (7.1.2018 19:04:08)


IZVORNA PORUKA: milicicak

Da se ne lazemo, ja sam cesnicu pocela da pravim kad se mini buba rodila da njoj bude zanimljivo to sa trazenjem parice i sve a pravim je za Bozic jer ne znam da napravim hleb. Dakle, stvarno jesam antihrist.

Uh uh sta sam onda tek ja. Ja sam obicno kod mojih za Bozic, jos je ni jednom nisam napravila [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>