RE: Bakarna (nehormonska) spirala (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


Bebilina -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (19.12.2011 1:12:51)

Verus meni je upravo to prestajanje zvucalo neprirodno i bilo bauk... Mislim menstruacije su prirodni, sastavni deo reproduktivnog zivota odrasle zene i ja se sigurnije osecam kad su redovne. Bez njih kao pokazatelja moze i do trudnoce i pored spirale doci koja ako se odmah ne ukloni moze da nasteti plodu... To mene licno plasi... [sm=smiley13.gif]




Verus -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (19.12.2011 12:23:39)

Od par njih sam cula da su dosta krvarile sa bakarnom i da moze i da malo produzi cikluse, a i da nesto "tera" matericu da luci nesto bla bla...Moram naci taj clanak, pa izvuci bar bitne stavke ako ne nadjem lep da stavim na srpskom....

Ma meni se iskreno ne radi nijedna metoda, ali moram, ne bih da opet ubzo zatrudim  desava se, eto kao i sa ovom bebom...




bokicans -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (28.8.2012 11:03:02)

Ja sam šokirano ,zbunjena!!,Sada odem do dr po rezultate papa testa,i cerv,brisa,sve je ok i pitam sestru,posto moja dr nije tu,da li mogu kod drugog lekara na ugradnju spirale?Još plus da ne cekam naredni ciklus a moja se vraca 11 sep)Kaze ona meni,mi to ne radimo!!!!Na Ginekologiji ne rade ugradnju spirale!!!!! A pise cenovnik 5000 dinara ugradnja!Pa jbt gde da idem kod molera?!??




bokicans -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (30.8.2012 12:42:35)

Evo da se i ja javim ,stavila sam bakarnu obicnu spiralu.Inace u dz je stavljanje 5000 i to na dopunskom radu a 6000 kod privatnika i 2500 je njihova spirala.Eto...Sada cemo da vidimo kako ce se stvari odvijati nadam se najboljem




Katarin -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (1.9.2012 14:59:36)

Cao :) ja se izvinjam samo da vas pitam? Mogu li da koristim spiralu ako nisam radjalai ne planiram to da uradim uskoro? Imam 18 godina, i cula sam da je to najbolja zastita, medjutim veliki broj ljudi mi kaze da to ne mogu da uradim kao nerotkinja. Molim vas pomozite mi ...




Katarin -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (1.9.2012 15:29:30)

odgovor, hitno mi je potreban




anajid -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (1.9.2012 15:31:15)

Katarin ja mislim da se bilo koja vrsta spirale preporucuje samo zenama koje su rodile,znaci tebi su mozda preporucljivije anti bebi pilule,ali to je najbolje da se posavetujes sa svojim ginekologom.




Katarin -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (1.9.2012 15:51:06)

Hvala :) Zanima me i sta mislis o anti bebi pilulama?




anajid -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (1.9.2012 15:53:19)

Ja ih nisam nikada koristila,tako da stvarno ne znam.Javice se neko ko jeste pa ce ti reci svoja iskustva.




Anoniman -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (1.9.2012 15:53:30)

Svojevremeno su postojale neke mini spirale, koje su se ugrađivale i devojkama koje još nisu rađale. O tome bi opširnije morala da se raspitaš u domu zdravlja, ali ja mislim da je za tvoj uzrast najbolja kontracepcija anti bebi pilulama. Baš mi je drago kad vidim da su devojke odgovorne prema sebi i svom telu[sm=bravo.gif]




NadaR -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (1.9.2012 15:55:24)

evo temice pa procitaj malo : Kontracepcija




Bebilina -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (1.10.2012 23:34:24)

Zakazala za 12ned po porodjaju. Doca koji ce ovog puta da je "ugradjuje" voli da telu da to vreme da se sve vrati na staro.




Sonreir -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (21.10.2012 20:15:29)

Da li je neka od vas (koje imate spirale ili koje ste je nekada imale) imala problem kod vadjenja spirale (nema konca) pa da je spirala morala biti izvadjena kiretiranjem pod anestezijom? Interesuje me posle koliko vremena od vadjenja spirale ste ostale ponovo trudne?




Sonreir -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (23.10.2012 13:56:50)

Samo da podignem temu, niko mi ne odgovara.




Sonreir -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (24.10.2012 11:19:10)

[sm=smiley13.gif]




jovana13 -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (23.12.2012 22:31:34)

Danas mi je 3dc,cim mi prodje meca idem kod dr da uradim briseve i da vidi jel nema neka ranica,pa onda da kupim spiralu i cekam sledeci ciklus da mi stavi. E sad dogovoricu se sa njim koju spiralu da stavim ja bih ovu bez hormona, ali me zanima da li utice na povecanje bolova u toku menst.ili ostaju isti? Ja imam bolove prva 3 dana a menst.traje 5-6.




MASHKA -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (18.3.2013 12:38:10)

žene ja sad zvala ginekološku ordinaciju da pitam za spiralu a doktor će meni:
ja ne ugrađujem spirale jer se bavim lečenjem steriliteta a spirala nije kontraceptivno već abortivno sredstvo!?
jel znate vi nešto o ovome?[sm=zmeden.gif]




MarijaBg -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (18.3.2013 14:19:29)

Mashka, zanimljiv neki doktor, ja bih rekla da se sali [sm=smiley36.gif]
Ja sam resila da stavim Mirenu - hormonsku. Dogovorila se sa mojom dr, bas cu sad kad budem isla za 2 nedelje na kontrolu da vidim i kad cemo to da odradimo [sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (18.3.2013 14:25:48)

pa spirala ne dozvoljava nidaciju i da jeste manje - vise abortivno sredstvo
mislim , kontracepcija
kontra - suprotno
ception - zacece
a taj ginekolog je neki filosof [sm=smiley36.gif]
mislim ako neko nece bebu tako mo je svejedno da li ce oplodjena jajna celija da se izbaci ili da li ce spermici da se pobiju ili da li ce jajna celija da izdje pre oplodnje svaka cast za ginekologa koji se bavi Bozanskim poslom




Trcosava -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (18.3.2013 16:12:25)


IZVORNA PORUKA: MASHKA

žene ja sad zvala ginekološku ordinaciju da pitam za spiralu a doktor će meni:
ja ne ugrađujem spirale jer se bavim lečenjem steriliteta a spirala nije kontraceptivno već abortivno sredstvo!?
jel znate vi nešto o ovome?[sm=zmeden.gif]

zameni lekara




jovana13 -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (18.3.2013 20:34:05)

Ja na to gledam ovako. I spirala i pilule i kondom su zastita od trudnoce e sad princip delovanja nije isti ali je sustina ista. A za tog dr nemam reci.... [sm=jezicek.gif]




jovana13 -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (18.3.2013 20:34:40)

Ja jos nisam otisla kod dr definitivno cu ove nedelje [sm=smiley36.gif]




Bebilina -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (18.3.2013 20:54:36)


IZVORNA PORUKA: Sonreir

Da li je neka od vas (koje imate spirale ili koje ste je nekada imale) imala problem kod vadjenja spirale (nema konca) pa da je spirala morala biti izvadjena kiretiranjem pod anestezijom? Interesuje me posle koliko vremena od vadjenja spirale ste ostale ponovo trudne?

Sonreir nisam imala problem, imala sam 4god bakarnu spiralu I doktorica je izvukla jednim potezom... Zatrudnela sam nakon jednog ciklusa jer je savetovala da pustimo da prodje zbog eventualnog oziljacnog tkiva na materici, ali nije ga bilo I odmah sladeceg meseca smo radili na bebi I ostala sam trudna.

Kakvo je tvoje iskustvo? Jel pitas za sebe ili nekog drugog?

Ja sam po drugi put ugradila spiralu, ali ovog puta Mirenu. Kad sam prvi put otisla nova doktorica koja I sama ima troje dece I imala je Mirenu izmedju I sada je ima, me je ubedila da odlozim I razmislim o njoj. Kaze da bakarnu nije godinama ugradila, da sa Mirenom nijedan problem jos nije imala.
Tako da sam ja odlozila do nedavno I 7 meseci nakon porodjaja se odlucila da isprobam pa da vidim kako ce biti. Mada za sad nemam sta da isprobavam jer jos nisam dobila od porodjaja I kolicinski jos uvek puno I cesto dojim, tako da su sanse da dobijem I bez spirale I sa njom niske. Imam kontrolu za par nedelja, pa videcemo kako sve izgleda, dal je na mestu.
Inace mi ugradjivanje ovog puta nije bilo nimalo prijatno I trajalo je poduze. Nije mogla doktorica da dohvati grlic I spekulumu nije verovala da ostane na mestu. Posle 15, moram priznati neprijatnih I bolnih, minuta uspela je.
Imala sam te veceri malo krvarenje, malo vise nego prvi put, malo neprijatan osecaj I tup bol I otad nista, zadovoljna za sad.
Mm je takodje zadovoljan, ratosiljasmo se opet kondoma
[sm=smiley36.gif]




MASHKA -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (19.3.2013 9:27:44)

žene jel znate koliko košta mirena a koliko bakarna?
ovde je ugradnja 2500 din.




MarijaBg -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (19.3.2013 10:15:32)

Bebilina [sm=bravo.gif] Jedva cekam da je i ja ugradim, ne mogu da zamislim sex sa kondomom posle dvoje dece [sm=smiley36.gif]
Mashka, Mirena je oko 100 eura




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>