RE: Bakarna (nehormonska) spirala (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


Golee -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (27.7.2015 15:48:04)

Caoo..da li se nekome desava slicnooo..rodila sam prije godinu i 10 mj ,imam bakarnu spiralu vec godinu i 7 mjeseci...nakon porodjaja prvu men sam dobila posle godinu dana i od tada su mi bile redovne,trajanje 4 dana,sve ok..medjutim prosli mjesec dobijem deset dana ranije,a ovaj evo vec deset dana mi kasni [sm=zz_unsure.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (18.2.2016 8:07:01)

Interesuje me koliko posle porodjaja moze da se stavi spirala?





vonavoj -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (18.2.2016 8:26:26)

moja dr praktikuje kad se prestane sa dojenjem.. ja bi trebalo sad da stavim,ali razmisljam mirenu..sestre imaju bas obilne menstr.sa bakarnom!




Anck Su Nmaun -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (18.2.2016 9:16:07)

Hvala Von..ja nisam pametna koju bih [sm=smiley5.gif]




vonavoj -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (18.2.2016 9:29:00)

Ja cekam da idem na pregled sad,pa da cujem sta ce mi dr reci..ali od mirene se ne krvari puno,a od bakarne moje sestre puno..i to sestri ciklus traje po 10 dana...mada svaka od nas je razlicita!




vocicana -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (6.10.2016 20:17:12)

Ja sam juce narucila u apoteci bakarnu spiralu.
Razgovarala sam sa doktorkom, ona je vise za ovu hormonsku, preporucila mi je Levosert, ali sam uopsteno procitala jako puno negativnih iskustava sto se hormonske tice, tj, odbacivanje, spoting konstantno prisutan, gubitak libida, jer je progesteron u pitanju.
Znam da se sa bakarnom spiralom vise krvari i ciklusi traju malo duze, ali sve nest drugo, ne. Videcu na kraju. Cekam da se zavrsi ciklus, radimo PAPA test i briseve, sledeci ciklus stavljam. Jako su mi neuredni cilusi, jos se ti hormoni od porodjaja nisu sredili, sve je u haosu, bar ne zelim da razmisljam da li sam trudna, jer zaista sam svaki put u pms-u pred razvodom braka. Nadam se dobrom ishodu, javicu utiske.




Anck Su Nmaun -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (31.10.2016 7:55:50)

Ja sma bas pre neki dan pricala sam mojojm doktorkom i preporucila mi je bakarnu bas . Jedino me odbija to krvarenje, e sad da li je to pod obavezno da se vise krvari... ne znam [sm=zmeden.gif]




vocicana -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (31.10.2016 10:10:38)

Pa sa hormonskom skoro i da se obustavlja krvarenje, ali je spoting neizbezan, kao tackasto krvarenje, kao i kod mnogih zena nedostatak libida, iako je veoma malo sintetizovanog progesterona u njima. Ne znam, ja sam uzela bakarnu, stavljam je cim prestane krvarenje, smorena sam od neredovnosti, od promene obilnosti, a najsmorenija od manijakalnog straha od trudnoce, svakog meseca upropastim uzivanje sa mm paranojom od navedene stvari.
Malo grceva ocekujem u pocetku posle plasiranja spirale, kazu da je normalno, a koliko ce obilno biti, bas cu pisati u temi. Htela sam hormonsku Levosert spiralu, ali su mi iskustva vise negativna zbog gore navedenih stvari. Resila sam, necu pilulu, hocu ovo mehanicko sredstvo. Samo jos dve stvari, ne sme se koristiti tampon, kao ni mnoge stvari od vaginaleta koje su tvrde kao recimo Lomexin i slicne stvari. Tu je mozda zackoljica, ali ja tampone i inace ne koristim, trako da me to ne dotice puno. Kada stavim, javljam utiske.




Anck Su Nmaun -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (31.10.2016 10:16:34)

A jaaooo pa ja tampone bas koristim , ne bvolim uoske [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]

A ono za Libido mi se uospe ne dopada [sm=jezicek.gif]




vocicana -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (31.10.2016 18:42:40)

Kome pricas, ali sta cu, probacu nehormonsku, pa javljam utiske.[sm=smiley36.gif]




vocicana -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (10.11.2016 13:02:49)

Draga Anck, evo konacno i mene nakon obavljene intervencije.
Stavljena spirala za 20 sec. Malo je neprijatno jer se mora malo izdilatirati grlic, izmeri se dubina i stavi prem uputstvu. Osetila nista nisam.
Pitala sam dr za tampone, rekla je da mogu , tako da ako se odlucis slobodno. Javljam utiske. Par dana bez odnosa dok se ona lepo smesti i to je to.
Preporucujem.
Eto i mog iskustva.




Anck Su Nmaun -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (10.11.2016 14:52:58)

Znaci malo je bolelo hmm?
javljaj obavezno za iskustva, krvarenje i slicno?
Jesi sama kupovala ili si njihovu uzimala..koja je cena draga?




vocicana -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (10.11.2016 15:51:59)

E pa Anck, stvarno nista strasno, samo dilatatorom je otvorila grlic, drzala ekarter dole i samo je plasirala, izmerila dubinu i gurnula. Za sada ima malo krvarenja, niti imam grceve niti me ista smara, sve normalno. Javicu kako ide dalje. Uzela sam Ancora 375 uu normalnu bakarnu spiralu, nosi se 5 godina. PLatila sam je 3630, jedva sam i to nasla, ali cene su da se soknes. Nisam htela hormonsku, ne bi ni uzimala kontracepciju hormonsku,nesto sam se predomislila.
Nadam se da je to dobra fora i da ce sve biti ok.




vocicana -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (11.11.2016 19:27:56)

Drugi dan od plasiranja, krvarenje je oskudno, kao pred zavrsetak ciklusa, ocekujem da za dva dana prestane. Nema grceva i bolova u stomaku. Iskustvo pisem ovde, mozda ce nekoj zenici znaciti ako se odluci, tako cu pisati do prvog ciklusa sa njom, zbog obilnosti i ostalo.
Anck ja sam lose shvatila za tampone, mogu se koristiti kada se nosi spirala, ne smeju se stavljati kada se ona plasiora tih prvih 5-6 dana, dok se organizam ne navikne na nju.




Anck Su Nmaun -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (11.11.2016 20:02:34)

Samo ti draga pisi..mene interesuje sve [sm=jezicek.gif]




vocicana -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (12.11.2016 13:46:29)

Danas jos oskudnije krvarenje. Nema bolova, samo povremeno, zanemarljivo. Anck, nije lose, videcemo kako ce proci khm..khm...kada dobijem zeleno svetlo za to, da li boli, da li ima nekih promena...
Jednini problem koji mozda moze da se ima je psihicki da se stalno misli sto se ima ta sprava dole , ovako nista, mada ja i zaboravim na to. Imam zlatnu doktorku, kakva carica!




Animsaj9 -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (12.11.2016 14:05:35)

Voci i koliko dugo ces je nositi , godinu, dve... tj. kada se vadi.
Interesuje me ovako informativno, ja bas ne smem da cackam po grlicu, osetljiv je, imala sam i ranicu i upalu posle porodjaja pisala sam tamo po temama, da ne svrljam ovde...




vocicana -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (12.11.2016 22:07:15)

Ancora koju ja imam 375uu nosi se 5 godina, vadi se 3-4 dana ciklusa, samo se povuce koncic i izlazi u komadu. Sto se grlica tice, hvala BOgu nije bilo nikakvih tegoba, nicega, pa sam se opustila znam kako je delikatno imati problem. Razmisljala sam sta da radim, koju kontracepciju da izaberem, odlucila sam se sa ovo, imam par dobrih koleginica koje je dugo nose a i sveki je nosila u 3 navrata do klimaksa, bila je prezadovoljna, tako da sam tako i presekla. Ne bi pila tabletice, jer osciliram sa kilazom, tako smrsam naglo da odmah menjam sve, tako je bilo i prosli put, drasticno sam skinula kilazu, odmah je ciklus dosao ranije i nisam se dobro osecala. Ovako kako bude. Ne smeju se imati odnosi 5-6 dana, dok to ne slegne na mesto. Krvarenje je gotovo stalo, malo pre se tusnula sredila, kazem, javicu posle khm, khm, da li nesto boli, ima li nekakvih promena, jednostavno ne razmisljam o njoj, takocu se najbolje opustiti. Sa muzem sam pred razvodom bila zbog toga da li sam trudna...da li sam trudna...sada ako se zakaci ja cu bitii carica[sm=smiley1.gif]




isidora88 -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (12.11.2016 22:18:29)

Voci jel taj koncic dostupan da tako kazem? Mislim jel visi negde?
Jel muskarci mogu da osete taj koncic? Ja se jos dvoumim, ne bih da moze da se pomeri u toku sexa ili tako nesto




vocicana -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (13.11.2016 8:03:22)

NNe moze, da oseti koncic.[sm=smiley36.gif]
U uputstvu proizvodjaca, da bi zena bika sigurna pise i da se slobodno proveri da li je tu, taj koncic se hvata prilikom vadjenja spirale i to je ono...sigurica.
Ja se nadam da se ne moze pomeriti. Salim se, ne bi trebalo, takvog je oblika sa zubcima unutra, da se fino zakaci za endometrijum, tu se usidri i stoji.
Ja sam ok, cula se sa dr juce, krvarenje je reaktivnog tipa i stace za koji dan, nije to mnogo ali me cak i ovi dnevni ulosci smaraju do besvesti.
Dobro se osecam.




vocicana -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (14.11.2016 11:43:09)

Jos malo krvavrim...bas sam se vise smorila od dnevnih ulozaka.
Mislila sam jutros da ce prestati, ali svuda tako i pise, citala sam neka iskustva sa foruma. Nista ne boli.




Makanja -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (16.11.2016 7:38:03)

Pozdrav Za svih.stose tice spirale-mirene,imalasam iskustva 10 punih god.ustvari kodmene je bila paragrad.to je s pozlacenim nitima.doktormije preporucio zbog tog sto Sam rodila 3 djece ublizo,a injekcije primala svakog mj.u trudnocama zbog iste negativne krvne grupe mene I muza.tako da nisam smjela zatrudnim nikako 5 god.posle trece bebe.jakosam bila mlada,bojala se,ustvari nikakvo iskustvo nisam imala ni o kakvim zastitama.posle trece bebe ugradio mije doktor paragrad na deset god.bez hormona.rekao mi je prvi mozda 5-6 mj.imaces krvi,sukrvice sve dokse paragrad ne ustabili.od te spirale-paragrad bez hormona rekaomije takodze da zene nemogu budu deblje,100%redovna minustracija malo vse,99,9 nemoze se zatrudni,sve upravu.10 punih god.sam bila rahat.juce Sam otisla da zamjenim jerje proslo 10 god.stamise dosilo pri izvlacenju doktorica povukla osjetilasam malo ko grc u stomaku.kadje pogledala doktorica ima konac ima drskica ima lijevi dio nema desni.islasam na ultrazvuk sve pretrazili nema nigdje.e sad stace bude dalje neznam.al namjeru imam opet novi paragrad-spiralu postavim.stose tice spirala na 5 god.nebi nikad pogotov hormonsku.moje prijatjice su ugradzivale.svaka nije imala minustraciju po nekoliko mj.pa malo ima pa opet nema.cak podzu ih glave jako bolit,te naglo mnogo se ugoje Za neprepoznat.stomak naduvase ko dasu u trudnci po 3-4mj.svesu to povadile I stavila paragrad-spiralu bez hormona na 10 god.a to stose tice spirala bilo koih mozes otic Kod ginekologa kad god pozelis I izvadit nemoras cekat dokad traje.vjerujte svakom bi zeni preporucila tu spiralu bez hormona na 10 God.stose tice postavljanja vjerujte meni Gore bude kadmi rade papa test,tako I ostranjivanja.nista strasno a tako relaks sa svojim covjekom.sve najbolje Za svih.[sm=smiley1.gif][sm=bravo.gif]pozdravvvvv




Makanja -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (16.11.2016 7:55:39)

I vjerujte ko god odvas ima vise krvarenja a jos probleme sa cistama moj doktor kojeg imam I mogoje cjenim,preporucila bi spiralu na 5 god.ito sa hormonima.a spirala bilo koja vrsta bez hormona vjerujte da dobro pomaze da ste u nekoj normalnoj kilazi.mozda stose vise cisti zena kad ima minustraciju.neznam stoje,Samo znam da nemogu prec kg.preko 66 najvise 68 kg.




vocicana -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (16.11.2016 13:24:28)

Draga Makanja hvala ti veliko na ovom tvom bogatom iskustvu koje si sa nama podelila. Ja samu 7-om danu od stavljanja bakarne spirale, moje krvarenje ne mogu ni nazvati krvarenjem, ali je prisutno i dalje, sinoc je sve bilo ok, nije bilo nicega, sada opet nesto malo. Ne bojim se, zelela sam ovo. Protiv sam vestackih hormona, puno sam citala o obe varijante, svesna da svasta nesto moze da se dogodi kao nus pojava. Nadam se da ce i krvarenje stati u potpunosti, znam da moze da potraje mozda i dva tri meseca, ali zelim biti sigurna i opustena, to mije najvaznije,kako kazes relax sa svojim covekom.
Nije bolno, nije neprijatno, ne treba misliti da nosis u sebi nesto sto i ne osecas, opustiti se i uzivati u svemu.
Ljubim vas buduce spiralasice![sm=smiley36.gif]




Makanja -> RE: Bakarna (nehormonska) spirala (16.11.2016 14:41:25)

Nema na cem se zahvaljivat,svi trebamo svoja iskustva tacno idpricat,ispisat uvijek nekom dobro dodzu.vjeruj menije bas moralo uzet neku zastitu,jer lakomi zatrudnjet.kakomi doktor objasnio takomi I bilo.5-6 mj.normalno sve da bude,pretrpjela se al isplatilo se.sveje to normalno dokse ne smjesti spirala.kao I nausnice stavis nove pa par dana usi bole hehe
Sveje to pretrpi ako sta zelis hehe pozzzz




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>