RE: Tragovi krvi u stolici (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Sanjalicaaa -> RE: Tragovi krvi u stolici (1.4.2015 13:25:12)

Moj G je imao krvavu sluz u stolici pre 2-3 nedelje. Dr je odmah rekla da je verovatno Campylobacter. Dali smo koprokulturu i stvarno jeste. Ta bakterija se dobija od loše termički obrađenog pilećeg ili ćurećeg mesa. Ta bakterija se ne leči. Davala sam mu probiotik i proslo je.

Mada branki tvoje bebence je jos malo, nije od toga sigurno, ali eto za druge mame da znaju.




moja ciklama -> RE: Tragovi krvi u stolici (18.6.2015 1:40:00)

Devojke, prepala sam se.
Moja D večeras imala 2 sluzave sa nitima krvi stolice.
Jutros imala proliv u dve stolice. Ceo dan ok. I večeras to.
Vodili samo je DR. kaže početak prehlade. Naravno da pratimo stanje.
Uključila joj probiotik i ORS (kako da je nateram da popije?), Aptamil bez laktoze.
Meni nema spavanja noćas.
Samo da joj bude dobro.

Imate li iskustva?




dijana1* -> RE: Tragovi krvi u stolici (18.6.2015 1:54:24)

MC jeste li uvodili neke nove namirnice? Da nije stomacni virus. Stavi je na dijetu i prati.
Verujem da ce biti sve ok. [sm=smiley31.gif]




doktorkakristal -> RE: Tragovi krvi u stolici (18.6.2015 7:39:40)

MC ne mora da znaci da je odmah nesto ozbiljno,prati je,i kao sto Dija rece obavezno djeta




branki* -> RE: Tragovi krvi u stolici (18.6.2015 16:23:04)

Ciklamo,,meni je boka imala jednu takvu epizodu.ako si nesto uvodila novo od namirnica,stopiraj,obavezno probiotik koristi i to neki dobar,ne krace od dve nedelje.prati.




moja ciklama -> RE: Tragovi krvi u stolici (18.6.2015 21:30:06)

Devojke, hvala Vam.
Danas potpuno normalan dan. Jedna stolica, noramalna.
Hvala Bogu!




degu -> RE: Tragovi krvi u stolici (18.6.2015 21:37:05)

mozda je neki virus protrcao. Da joj nisi slucajno kravlje mleko uvodila?
Super da je danas ok [sm=bravo.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Tragovi krvi u stolici (17.4.2016 13:34:05)

Jutros obrisem G i vidim krv na papiru. Pogledam u wc solju, nisam mogla da vidim puno od one pene od osvezivaca, ali rekla bih da je i na kaki bilo krvi. Posle se mm setio da je juce jeo pecenu papriku. Malo je reci da sam se prepala, odsekle su mi se noge. Ne mogu da docekam ponovo da kaki. Sutra cu ga kod dr.




branki* -> RE: Tragovi krvi u stolici (17.4.2016 13:44:49)

Sanjalice,to je najverovatnije onda od paprike ili hoce ako je g bilo baaas tvrdo onako.




degu -> RE: Tragovi krvi u stolici (12.2.2017 22:58:14)

Evonas nazalost opet u ovoj temi [sm=smiley13.gif]
Bogdan je imao fine stolice, taman je ustalio na 4-5 dnevno, nocu nije kakio,kad su krenule zutozelene stolice. Ajd i tu nisam panicila,mislim grcevi su. Onda je opet krenuo cesce da kaki,uz svaki podoj, cas zuto,cas zelenkasto, to mi je vec bilo sumnjivo, al opet citam normalno je. Od petka su krenule prolivaste,zelene,sluzave stolice,u toj sluzi nalazim i malo krvi. Odneli smo stolicu na analizu, koprokulturu,gljivice,rota i adenovirus, ja sam odmah ukinula mlecno. Stolice su grozne, sama sluz,tamnozelene. T sa alergijom nikad nisu bile tako grozne. Tek danas je imao dve mozda stolice sa nekim sadrzajem. Uzas koliko je iziritiran. Cela guza mu se upalila, ne mogu da je saniram koliko ga da stolica nagriza. Jos nas zakacio vikend,sutra idemo kod dr-a. Jedino me tesi sto on sisa,veseo je,ne place, nema T, ok spava, tj nista losije nego inace, nicim ne pokazuje da ga nesto muci. Srvarno prozivljavam ponovo isti kosmae,plasim se da ce nas opet poslati u NS u bolnicu,ja nisam sad u stanju da spavam na stilici [sm=smiley13.gif] bojim se da ne zakaci tamo neki virus da ne zaglibimo jos vise, bas se brinem.[sm=smiley13.gif]




Skockica -> RE: Tragovi krvi u stolici (12.2.2017 23:04:55)

Drzi se degu trebalo bi da to ide na bolje ako je danas bilo iole normalnije. Nemoj se sekirati unapred, cuvaj mleko [sm=smiley31.gif]




degu -> RE: Tragovi krvi u stolici (12.2.2017 23:22:03)

Hvala na podrsci! I ja se nadam da je neki virus i da ce proci tako,danecemo morati da prolazi kroz razna ispitivanja.




branki* -> RE: Tragovi krvi u stolici (13.2.2017 6:06:18)

jao,degu,nece valjda opet[sm=smiley13.gif]
ja se iskreno nadam da je nesto prolaznog karaktera.boka je imala jednu epizodu sa krvavom stolicom,prethodno tamno zelene ,muljave,grozne,proslo je,nista nije bilo,mislim da sam i pisala u ovoj temi.drzim palceve da nije nista[sm=smiley27.gif]




degu -> RE: Tragovi krvi u stolici (13.2.2017 7:17:50)

Branki pisala si ali nisam nasla kako se zavrsilo, hvala ti na odgovoru i ja se nadam da je neka infekcija i da ce proci,jer stvarno mi T nikad nije imala ni ovu boju stolice,pa kao zabokrecina nit je to taki naglo doslo. Prvo je vristala po celu noc jedno mesec dana,pa su tek onda krenule lose stolice. On je mirna beba,cak da ga ne ureknem krenuo je da sastavlja po 3, 3 i po sata da spava,ne pokazuje da ga muci nesto, sem taj prvi dan kad ga je vidno boleo stomacic. Danas su nalazi i idemo kod dr-a,uh.




IvanaSK RR -> RE: Tragovi krvi u stolici (13.2.2017 8:42:28)

Degu, nadam se da ce brzo proci i da necete u bolnicu. Drzi se, i nemoj mnogo da nam se nerviras 😘




emicaa -> RE: Tragovi krvi u stolici (13.2.2017 9:50:28)

Degu drzim palceve da sve bude dobro,da ne morate u bolnicu [sm=smiley31.gif]




milicicak -> RE: Tragovi krvi u stolici (13.2.2017 9:55:26)

Degu [sm=smiley31.gif] koliko on sad ima?
Ako su nalazi ok i ti iskljucila mlecno a on je generalno dobro mislim da nema potrebe za bolnicom. Drzim palceve da se sve brzo sredi
Javi rezultate




degu -> RE: Tragovi krvi u stolici (13.2.2017 11:14:08)

Mico ima mesec dana samo, mukica mala. Sve je negativno sto smo radili, danas je za nijansu bolje, nisu ceste i za sad nema krvi. Nije ni blizu kako treba ali bar se nesto i zuto nazire. Izvadili smo i krv i idemo u 12 kod dr-a.




milicicak -> RE: Tragovi krvi u stolici (13.2.2017 11:19:06)

Mis mali :)
Bitno je da ide na bolje. Javi sta kaze dr




branki* -> RE: Tragovi krvi u stolici (13.2.2017 15:10:28)

javi nam degu kakvo je stanje i sta kazu dr kad imas vremena.mislim na vas[sm=smiley27.gif]




degu -> RE: Tragovi krvi u stolici (13.2.2017 15:44:50)

Krv ne pokazuje nikakvu infekcuju. Dr-ka kaze da izbacim mlecno 7 dana pa cemo videti da li ide na bolje. Danas nisu toliko ceste stolice,ali ima krvi i sluzi. Nadam e da ce sutra biti malo bolje,izbacicu i jaja, ostavicu samo gluten. Ako se nista ne popravi za 7 dana,moracemo u bolnicu.




Sanjica26 RR -> RE: Tragovi krvi u stolici (13.2.2017 15:48:04)

Degu nece biti krvi. Ne brini. A sluzave stolice ce biti dok se creva ne oporave ako je u pitanju alergija. Ja se nadam da nije.




degu -> RE: Tragovi krvi u stolici (13.2.2017 15:53:21)

A sad je pitanje i na sta je alergican, ako je mlecno resicemo lako. Taman sam se ponadala bolje je mrvicu,kad opet krv. Vise ne mogu da odredim da li je u stolici ili na stolici. Sve mu je vise nadrazeno. Guzu sam mu malo oporavila,valjda kako su se malo proredele stolice. Tako mi ga je zao,tako je malen. [sm=smiley13.gif]




Maraj -> RE: Tragovi krvi u stolici (13.2.2017 16:12:31)

Degu i moj L je imao istu stolicu kao tvoj B. Ne znam da l sam pisala u ovoj temi. Al znam da sam stalbo kukala da je stolica zelena , redja , da smrdi. Davala sam mu i probiotik. I nista . Isto smo davali na analizu i koprokulturu i adeno i rota virus. Ma sve je bilo ok. Jednostavno je proslo samo od sebe.




degu -> RE: Tragovi krvi u stolici (13.2.2017 16:53:28)

Joj Maraj tesis me stvarno, samo da prodje da ne gledam tu gadost upelenama, muka me hvata kad trebam da ih otvorim.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>