RE: Amniocenteza (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Skockica -> RE: Amniocenteza (16.1.2017 14:00:09)

Ok meni Google "rekao" da je trisomie 13 Patauov a trisomie 18 Edwardsov sindrom.
Sto ti kazes vrv ne postoji ta sigurna zona ali sam htela reci da mi nije jasno cemu toliko insistiranje na amniocentezi i zastrasivanje tipa dete moze umreti u stomaku ili ubrzo po rodjenju kad rezultati nisu tako strasni. To se uostalom moze desiti i kad su rezultati "fenomenalni".




tamara837 -> RE: Amniocenteza (17.1.2017 20:08:50)

Placentocenteza CNS mene salju na to jer se rezultati dobiju u roku dva tri dana.u Bgd naravno privatno.Jel radila koja ?




tamara837 -> RE: Amniocenteza (18.1.2017 14:38:19)

U subotu dan D ,danas sam kupila Rhogam jer je suprugA+ tako su mi rekli iz ordinacije.




wivern -> RE: Amniocenteza (18.1.2017 15:32:36)

Tamara a sta je Rhogam?




degu -> RE: Amniocenteza (18.1.2017 16:00:08)

Wiv verovatno je Tamara Rh negativna, pa mora primiti Rhogam posle intervencije, kao i posle pirodjaja da organizam ne bi stvarao antitela protiv ploda u ovoj i buducim trudnocama.




tamara837 -> RE: Amniocenteza (18.1.2017 17:14:19)

Upravo da ja sam A- ampula kosta oko 6.700 din informativno




Mariya -> RE: Amniocenteza (18.1.2017 17:23:51)

Tamara a zašto ideš, zbog rezultata double testa?




wivern -> RE: Amniocenteza (18.1.2017 22:43:43)

Aha, meni nije bilo jasno jer je napisala da joj je suprug A+.




tamara837 -> RE: Amniocenteza (19.1.2017 12:27:02)

Da inace na expertnom je bebica morfoloski ok (malo pojacan eho crevca)ali dabl mi je 1:80 te radi toga mi je predlozena Placentocenteza zbog brzih rezultata .u subotu idem u Bgd.cena je +- 300 e +Rogam 6.700 ampula.Molim iskustva sa dr.J....ic kod njega idem




Zelim da znam -> RE: Amniocenteza (19.4.2017 7:35:26)

Pozdrav svim članicama i članovima

Moje iskustvo sa amnio na Paprikovcu-Banja Luka htela sam da napišem na temi Paprikovac ali postoji tema amnio pa se nadam da će mame sa Paprikovca uspeti da ga pronađu ovde.
Na amnio sam upućena isključivo zbog godina, dabl test je pokazao niske rizike u svim segmentima koje dabl analizira. Nakon razgovora u genetskom savetovalištu čekali smo poziv. Ono što sam svatila je da bi dobro bilo pronaći iskusnog lekara za zahvat. Tako sam i planirala, međutim nisam na kraju imala vremna za to. Sama sam kriva jer sam se iz nekog razloga zabrojala tj. svatila da se amnio radi oko 20 nedelje. I shodno tome mislila da vremena imam. Ali amnio se radi između 17 i 19 nedelje. Poziv je došao u četvrtak i naručena sam za ponedeljak rano ujutro. Tada više nije bilo šanse da sa bilo kojim lekarom dogovorim da "me pripazi". Uhvatila me panika. Ali sve info koje sam imala bile su: svi lekari koji na Paprikovcu rade amnio su dobri, iskusni i znaju šta rade bez razlike. Ok, to me umirilo.
U zakazano vreme bila sam tamo. Kao i sve ostale trudnice jer zakazuju u isto vreme svima. Prvo su uvodili one koje su imale dogovor sa nekim lekarom (kao što je bio i moj plan). Gledali smo koji od lekara će ostati i komentarisale između sebe (one koje su bile bez dogovora). Smenjivali su se lekari i trudnice i ostao je dr. Savić. Nisam imala pojma da li je to dobro ili loše. Samog zahvata se plašila nisam (dobranooo sam se informisala). Mij strah je bio samo u tome da li će biti dobro urađeno. Posle uopšenog razgovora i prpreme odlučila sam da sam čin ne gledam. Lekar me zapričavao u toku zahvata i na tome mu hvala, ali osetila sam svaki milimetar igle. Nije bio problem, znala sam da je tako. Vrlo važno svima koji se pitaju, NE BOLI. Nije čak ni preterano neprijatno i traje svega nekoliko sekundi. Pre uboda lekar je detaljno razmotrio gde bi bilo bezbedno mesto uboda. Nakon zahvata ponovno je gledao i na monitoru meni pokazao bebu, poprilično dugo mi je pustio zvuk ozkucaja bebinog srca da budem sigurna da ga dobro čujem. S obzirom da je mene zanimalo nekoliko pitanja o tome šta dalje i na šta da reagujem moram reći da je bio iznenađujuće ljubazan, strpljivo i detaljno je odgovorio na sva moja pitanja. Da ne bi dužila ako nekoga zanima napisaću koja i koji su odgovori. Od terapije ništa, mirovanje 24h. Ja sam ipak mirovala nešto duže. Usledili su dani pažljivog posmatranja svega šta se dešava. Sat za satom, dan za danom. I zbog tih par dana brige nisam sigurna da li bi ponovila više ikada ovaj zahvat. Kada osetim bebine pokrete umirim se, ali briga i dalje postoji. Sedam dana nakon zahvata odlazi se kod lekara koji vodi trudnoću na kontrolni uz. Ja sam ga jedva dočekala. Monitor je pokazao da je sve tačno onako kako treba biti.
Nalaz amnio još uvek čekam, ali sam on me ne zabrinjava toliko koliko sam brinula o neželjenim efektima zahvata. A nisam bila dovoljno hrabra da ga odbijem.
Hvala vam na stpljenju
P.S. izvinite na dužini posta




Srecko47E -> RE: Amniocenteza (1.12.2017 1:34:37)

Korisno za sve.
Lepo napisano.Nadam se sa je sve ok proslo




Zelim da znam -> RE: Amniocenteza (1.12.2017 6:49:00)

Hvala. Da, sve je uredu. Naš dečak sada ima dva i po meseca. Ukoliko nekoga zanima porod u privatnom porodilištu u Banja Luci slobodno neka pita, jer je on tamo rođen.




Srecko47E -> RE: Amniocenteza (1.12.2017 22:29:05)

Bas mi je drago.
Cestitam.




bojana92 -> RE: Amniocenteza (20.1.2018 0:12:01)

Da li je neko skoro radio amnio u betaniji?Meni je zakazano za 30.1




Misha i Ljisha -> RE: Amniocenteza (20.1.2018 9:52:46)

Ja sam radila kordocentezu u Betaniji. Procedura je ista




bojana92 -> RE: Amniocenteza (20.1.2018 21:06:12)

I ja treba tamo da radim.Jel mozes detaljno da mi objasnis kako rade,jel boli procedura?Koliko si cekala rezultate?




Misha i Ljisha -> RE: Amniocenteza (20.1.2018 21:52:51)

Ne boli nista. Dodjes. Legnes na sto. Dr uzme ultrazvuk vidi gde je beba i sve ukupbo traje 30 sekundi valjda. Uzme iglu bocne sestra izvadi plodovu vodu i to je to. Ides kuci. Ne boli cak meni amnio nije bila ni neprijatna, kordocenteza mi je bila neprijatnija ali stvarno nema razloga za zabrinutost. Kad dodjes javis se levo od informacija na patologiji. Sestre uzmu podatke. Potpises se. I onda sacekas u cekaonici. Nekad se dugo ceka dok dr ne dodje ali kaz3m ti ave bude brzo gotovo kad udjes kod dr. Samo b3z nervoze. Mislim da mozda daju i bensedine trudnicama koje su nervozne. Meni nisu nijednom. Dosla sam smirena svaki put. Rezultati budu u roku od 3 do 5 nedelja. Nazalost. Kordocenteza se ceka krace.




Maraj -> RE: Amniocenteza (20.1.2018 22:25:46)

Bojana, ti si bas mlada. Jel na svoju ruku radis ili po preporuci dr?




bojana92 -> RE: Amniocenteza (21.1.2018 1:27:13)

Hvala Ljiso.Da li se odmah posle procedure ide kuci,ili lezis malo tamo?Maraj,salje me geneticarka,zbog povisene bete,i snizenog papa.Sva tri rizika niska,al beta 2 i nesto,a papa 0,54,kaze da su jako udaljeni jedno od drugog,i da je beta mozda povisena zbog krvarenja,pa bolje da proverim.




Misha i Ljisha -> RE: Amniocenteza (21.1.2018 10:53:01)

Ja sam posle kordocebteze odmah kuci. Tako ti kazu a u decijoj bolnici te stave u posebnu sobu da odlezis jedno 15 min al nisam ni toliko mm je dosao odmah po mene. Ja mislim da uzorak svejedno nosis u deciju bolnicu na genetiku i to mora odmah tako da ne lezis. Jedink ako si rb negativna pa cekad da ti daju rogan.




New Mom -> RE: Amniocenteza (21.1.2018 22:00:23)


IZVORNA PORUKA: bojana92

Da li je neko skoro radio amnio u betaniji?Meni je zakazano za 30.1

U Betaniju se ide samo ako si Rh-. Ako si Rh+, proslediće te na Polikliniku.
Dolazi se oko 9h u hol ispred patologije trudnoće, donosi se izveštaj genetičara, uput ginekologa, krvna grupa i lična karta na uvid.
Tamo se potpiše saglasnost za proceduru.
Onda se čeka dok nekog od dežurnih dr sa patologije bude slobodan da radi.
Sama procedura je najviše 15 minuta (od toga 14 se gleda UZ). Špricem se uzima 20ml i taj špric se odmah daje trudnici da ga nosi u Dečiju bolnicu.. Mora neko da bude u pratnji, bez toga ne puštaju.
Ako si Rh-, onda te ostave na patologiji koliko da primiš Rhogam.
Uzorak se nosi na odeljenje genetike, na 5.spratu Dečije bolnice, sa izveštajem genetičara. Predaje se na vratima desno, gde piše laboratorija (pozvonite).




superm -> RE: Amniocenteza (21.1.2018 23:26:26)

New Mom, nije me dugo bilo na forumu. Ti čekaš 5. dete? Svaka ti čast!




bojana92 -> RE: Amniocenteza (22.1.2018 19:25:12)

Hvala [sm=smiley1.gif]




MamaNecaVo -> RE: Amniocenteza (24.1.2018 0:11:11)

Bojana a testove privatno?Ja sam nekako za izbegavanje amnio iako je i meni savetovana.




bojana92 -> RE: Amniocenteza (24.1.2018 14:07:11)

Jako su skupi da bih isla na njih.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>