RE: Operacija krajnika (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Maslacak15 -> RE: Operacija krajnika (2.6.2014 19:33:56)

Ja mislim da o tome treba dobro razmisliti i u saradnji sa lekarom proceniti da li je stvarno neophodno vadjenje. Krajnici su relativno najvece velicine kod dece, od puberteta dolazi do regresije. I njihova imunoloska aktivnost je najveca kod male dece. Ja licno sam kao mala imala dosta problema, naprimala sam se antibiotika zbog gnojne angine. I nisam mogla cestito da zatvorim usta. Bilo je oce nece i zakljucili su zajedno sa mojim roditeljima bolje ipak ne. Svi moji problemi su prestali sa nekih 12 godina. Od tada nisam imala ni jednu jedinu upalu grla. Krajnici ipak imaju i vaznu filizolosku ulogu kao barijera prodoru patogena ka donjim disajnim putevima.




Tiziana -> RE: Operacija krajnika (2.6.2014 20:26:59)

Mi smo dobro razmislili i odluka je pala.videcemo kako ce biti. Neka deca su se preporodila posle intervencije,kod neke se nista nije promenilo, mi se nadamo ovom prvom. javljam kako je proslo.




Torbica -> RE: Operacija krajnika (2.6.2014 20:41:21)

Slažem se sa Maslačak, mora postojati jasna indikacija i dogovor sa dr. Kod mojih za sada nema naznaka za bilo šta po tom pitanju. Ćerki je samo jedan uvećan, ali baš, međutim naša dr misli da za sada posmatramo jer se ne razboljeva. popila je Tonsilotren homeopatski. ORL kada je pregledao rekao je da asimetrija jeste indikacija za operaciju, međutim, i instiktivno i stručno smatram da ona nije kandidat za operaciju, što i naša dr pedijatar smatra. Dok god se ne razboljeva. Poslednji put je imala upalu grla pre dve godine, sa 4 godinice.




superm -> RE: Operacija krajnika (2.6.2014 20:43:55)

TORBICE, poslala sam ti PP. Ako mozes, odgovori mi. hVALA.




Torbica -> RE: Operacija krajnika (2.6.2014 20:50:45)

Odgovorila pre dva minuta!




Tiziana -> RE: Operacija krajnika (2.6.2014 21:15:40)

Da i mi smo pili Tonzilotren,ali nista nam nije pomoglo.
Nama jadno dete od rodjenja nije spavao sa zatvorenim ustima, glave je uvek zabacena naza,spava sav iskrivljen,ali mi je najgore od svega toga sto ne cuje.ako nas ne gleda,velika je verovatnoca da nece cuti sta mu kazemo.zato smo se i odlucili na ovaj korak.samo treci.




Torbica -> RE: Operacija krajnika (2.6.2014 21:32:31)

Uh, uh, baš gadno. Nemamo mi ništa od svega toga. Ja bih je trčeći vodila na operaciju da ima probleme...
Ona je popila svoj konstitucioni lek u startu, pre nekih godinu ipo, tako da mislim da i to ima veze sa reakcijom na Tonsilotren.




vikiveki -> RE: Operacija krajnika (2.6.2014 21:35:25)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ja mislim da o tome treba dobro razmisliti i u saradnji sa lekarom proceniti da li je stvarno neophodno vadjenje. Krajnici su relativno najvece velicine kod dece, od puberteta dolazi do regresije. I njihova imunoloska aktivnost je najveca kod male dece. Ja licno sam kao mala imala dosta problema, naprimala sam se antibiotika zbog gnojne angine. I nisam mogla cestito da zatvorim usta. Bilo je oce nece i zakljucili su zajedno sa mojim roditeljima bolje ipak ne. Svi moji problemi su prestali sa nekih 12 godina. Od tada nisam imala ni jednu jedinu upalu grla. Krajnici ipak imaju i vaznu filizolosku ulogu kao barijera prodoru patogena ka donjim disajnim putevima.

Upravo zbog toga sam se ja i dvoumila za operaciju jer moja ćer4a nije imala nikad gnojnu anginu ,samo povremeno kada se nahladi kao i druga deca kašlje i slinavi i to je to.




Torbica -> RE: Operacija krajnika (2.6.2014 21:50:07)

Viviveki, a zašto je onda bio savet da se dr-a da se operiše?




Tiziana -> RE: Operacija krajnika (2.6.2014 22:59:42)

Sta je konstitucioni lek?




Torbica -> RE: Operacija krajnika (2.6.2014 23:08:12)

To se odredi nakon homeopatske anamneze, specificno je za svakoga ponaosob. Konstitucioni lek je najvazniji u homeopatiji, dovodi organizam u ravnotezu, mislim da sam pisala na temi da ne idem u off. U svakom slucaju nije isto sa njim ili bez njega. On mu dodje kao podloga za sve ostalo.




dijana1* -> RE: Operacija krajnika (2.6.2014 23:16:33)


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Da i mi smo pili Tonzilotren,ali nista nam nije pomoglo.
Nama jadno dete od rodjenja nije spavao sa zatvorenim ustima, glave je uvek zabacena naza,spava sav iskrivljen,ali mi je najgore od svega toga sto ne cuje.ako nas ne gleda,velika je verovatnoca da nece cuti sta mu kazemo.zato smo se i odlucili na ovaj korak.samo treci.


I Vuk spava otvorenih usta, hrce, krajnici spojeni, podocnjaci, stalno umoran i stalno bolestan, iz usta neverovatan zadah, jos uvek piski i sve je gore po tom pitanju cak je i danju poceo i dr. sumnja da moze i to biti povezano. Mislim da je on kandidat. Da nije bio bolestan nikada ga ne bih vodila ali toliko je sirupa popio i to najjacih da je to strasno iz sirupa u sirup[sm=smiley13.gif]




Torbica -> RE: Operacija krajnika (3.6.2014 8:16:07)

Jooj Dijana, uzas. Kandidat ali skolski!Sto pre!




lanajelena -> RE: Operacija krajnika (3.6.2014 8:25:18)

Zene i pre nego sto sam procitala vase komentare sam mu rekla,za sada je odusevljen pogotovo sladoledom [sm=smiley36.gif]
Maslacak slazem se ali mislim da mi jesmo kandidati jer su Dusanu stalno otecene zlezde i kad je zdrav i kad je bolestan,sto se tice bolesti hvala Bogu pa su se proredile ali zato kad se prehladi ima nazalni govor koji mu je otezavao kad je tek pocinjao da prica,najvise bih volela da ne ide,cak sam mislila i da ga vodim kod neke babe sto cupa dlake ali sam odustala




Didy -> RE: Operacija krajnika (3.6.2014 8:29:33)

Moj Stefan je kao Tizijanin sin imao zacepljene usne kanale i uvek je bio pun sekreta. Isto smo izvadili samo 3. i ima cevcicu u desnom uhu. On je kao mali bio mnogo bolestan i odatle nalaz timpanometrije los i zacepljeni kanali. To je bila glavna indikacija za operaciju. Ova dva krajnika mu nikad nisu pravila problem, njih sigurno necemo vaditi, iako je bilo lekara i laika koji su savetovali - Ma, kad vec operisete, izvadite i oa dva da ste mirni! E, o tome ja pricam, ne pricam napamet.




mihi -> RE: Operacija krajnika (3.6.2014 10:25:33)

Dijana moj sin je imao slicne probleme, predlagali su operaciji. Pocela sam pre dva meseca da mu dajem Tonziletron, homeopatski lek ali registrovan kod nas kupuje se u apoteci, Nemački proizvod. Krajnici su se smanjili, apetit mu je odlican, ja sam prezadovoljna. Mozda da pokušate operacija je uvek poslednja opcija.




lanajelena -> RE: Operacija krajnika (3.6.2014 10:36:37)

obzirom da nam je operacija za devet dana neverujem da im svrhu da mu sad to kupujem [sm=smiley13.gif]




Torbica -> RE: Operacija krajnika (3.6.2014 10:40:26)

Tonzilotren! [sm=bravo.gif]
Super, bas mi je drago!




Tiziana -> RE: Operacija krajnika (3.6.2014 14:37:29)

Evo da se prijavim da smo izvadili 3. krajnik i preziveli [sm=smiley1.gif] Salim se, vise smo preziveli muz i ja,dete nema pojma sta ga je snaslo. Dosli u pola 9,oko pet do 9 su ga odveli u 9.05 ga vratili. Malo je kmecao jedno pola sata u bunilu i zaspao. Probudili ga oko pola 11 i otpustili nas kuci! Usput su mu secnuli i resicu ispod jezika.
Dosli kuci, trazio da jede,sve normalno.

Mihi kod nas nisu prehlade i razboljevanja bile uzrok zapusenih usiju vec alergijski rinitis,a kako mu je i sluznica nosa otecena od alergije,a dole krajnik zapusio izlaz,nije jadnom imalo gde da prodje. njemu je nos stalno zapusen,a samo retko curi nesto iz nosa pa je cesto imao zbog toga glavobolje.

Ali nadam se da je to sad sve iza nas.





Anck Su Nmaun -> RE: Operacija krajnika (3.6.2014 20:18:22)


IZVORNA PORUKA: lanajelena

,cak sam mislila i da ga vodim kod neke babe sto cupa dlake ali sam odustala


Ima jedno selo odakle je sve to i poteklo, to cupanje. Covek je bio maher u tome, mene vodili kao devojcicu... i... sta bi ipak sam ih vadila.
Kuma vikala jao meni je pomoglo bla bla truc. Pre mesec dana je imala uzasnu upalu na inekcijama 15 dana bila i zakazala Op.

Pusti nek sami sebi cupaju... od toga nema vajde.




Torbica -> RE: Operacija krajnika (3.6.2014 20:24:58)

Tiziana, sto manje dete, to lakse, drago mi je! [sm=bravo.gif]




Tiziana -> RE: Operacija krajnika (3.6.2014 22:01:36)

Evo da prijavim da nam dete posle minimum 3 godine dise ponovo na nos! sad kad smo to shvatili umalo se nisam rasplakala..




Torbica -> RE: Operacija krajnika (3.6.2014 22:03:51)

Mukica mala.... Pa bas se namuci...




Tiziana -> RE: Operacija krajnika (3.6.2014 22:06:37)

Pa jeste.bas.Svako jutro se budio sa ispucalim suvim ustima..Samo jos da 'procuje' :-)




lanajelena -> RE: Operacija krajnika (3.6.2014 22:12:51)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA: lanajelena

,cak sam mislila i da ga vodim kod neke babe sto cupa dlake ali sam odustala


Ima jedno selo odakle je sve to i poteklo, to cupanje. Covek je bio maher u tome, mene vodili kao devojcicu... i... sta bi ipak sam ih vadila.
Kuma vikala jao meni je pomoglo bla bla truc. Pre mesec dana je imala uzasnu upalu na inekcijama 15 dana bila i zakazala Op.

Pusti nek sami sebi cupaju... od toga nema vajde.

Zbog toga sam i odustala,bolje dok je mladji nego da se povrati pa da moram kasnije da ga vodim

Tizi [sm=bravo.gif],samo kad je sve dobro proslo




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>