RE: Mašina za sušenje veša (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Tehnika



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Mašina za sušenje veša (30.1.2019 13:16:54)

Ma super je to Rosi. I da si stavila manje vesa verovatno bi malo poguzvala. To je normalno. Ne može bas da bude extra. Ali meni to uopšte nije problem, bitno mi je da za par sati imam cist i suv ves. Ako nesto treba ispeglacu, ono sto je po kuci moze i bez peglanja[sm=smiley36.gif]
I dalje vristim od smeha merenju vesa na vagi [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Mašina za sušenje veša (30.1.2019 13:23:11)

Super rosi....
I ja mozda jednog dana uzmem kombinivanu[sm=smiley1.gif]
Nego to sto pere 8kg a susi 5kg...jel moze da se nakon pranja izvadi polw vesa pa ukljuci 2 puta susenje? Koliko trajecto susenje? To je ustvari kao neka jaca centrifuga?




Sanjica26 RR -> RE: Mašina za sušenje veša (30.1.2019 13:24:48)

Super Rosi.




Rosita -> RE: Mašina za sušenje veša (30.1.2019 13:26:42)

Kuhinjskoj😂
Da ti kažem, i meni je super. Do sad sam živela sa mašinon od ispod 1000 obrtaja, starom. Peglam po potrebi. Uopšte ni ne očekujem da mi mašina ispegla, neka ona dobro osuši i neka ne bude zgužvanije nego kod prirodnog sušenja. Sve preko toga, milina veća.




IvanaSK RR -> RE: Mašina za sušenje veša (30.1.2019 13:27:57)

Maraj, ona pere 8 kg a susi 5 kg. Kad je samo pranje napunis je do kraja. Kad je sušenje napunis pola i ukljucis da i opere i osusi. A mozes i da napunis celu, ona opere, ti izvadis pola vesa i onda ukljucis susenje.
E moja ima 1500 obrtaja, al ja to nekad smanjim, to mi vise izguzva ves. Zavisi od programa, na programu od 40 stepemi mi je 1000 obrtaja. 1500 je na 60 stepeni.




Rosita -> RE: Mašina za sušenje veša (30.1.2019 13:29:13)



IZVORNA PORUKA: Maraj

Super rosi....
I ja mozda jednog dana uzmem kombinivanu[sm=smiley1.gif]
Nego to sto pere 8kg a susi 5kg...jel moze da se nakon pranja izvadi polw vesa pa ukljuci 2 puta susenje? Koliko trajecto susenje? To je ustvari kao neka jaca centrifuga?



Može tako, da se vadi. Može i odmah staviš manje pa uključiš nakon pranja da pređe na sušenje. Ne znam koji je princip, nije samo jača centrifuga već ceo proces grejanja, traje bome 2.5 h. Ima da se našteluje na kraće.




IvanaSK RR -> RE: Mašina za sušenje veša (30.1.2019 13:36:21)

Rosi, ja nisam videla da ima da se namesti na krace 😂 zao mi sto nisi uzela moj model, da mi kazes i ostale cake.
Mada, ja to namestim da ona zavrsi sve u toku noci. Retko kad odvojeno uključujem.




Rosita -> RE: Mašina za sušenje veša (31.1.2019 10:49:02)

Ivana, provalila sam ovako- znaš onu kolonu na displeju gde su opcije sušenja (ofinger, pegla, sunce...), njih kad menjaš drugi krug, smanji se vreme. Npr. evo ofinger. Najpre nudi. 2.5 h. A u sledećem vrtenju opcuja 60 min. Evo sušim na 60. Ne očekujem previše, igram se :D




IvanaSK RR -> RE: Mašina za sušenje veša (31.1.2019 11:16:48)

Hahaha, bas cu pogledati. Samo se ti igraj. Javi kako je osuseno.




Rosita -> RE: Mašina za sušenje veša (31.1.2019 11:44:18)

Sigurno ima i tvoja. Kaže u uputstvu zavisno kakvu osušenost želiš možeš promeniti fabričko podešavanje trajanja. Ovako kako ti napisah. Ako sušim sat umesto 2.5 nije skroz suv. Ali ok je, peškiri su opušteni, meki, nisu pogužvani a vlažnost je kao kad se istuširaš i umotaš u njega ili možda kao kao oceđenu kosu umotaš.




IvanaSK RR -> RE: Mašina za sušenje veša (31.1.2019 12:04:49)

Ima, ima sigurno [sm=smiley36.gif] kad završi sušenje nemoj odmah vaditi ves, ostavi ga u mašini desetak, petnaest minuta.




suzi kju -> RE: Mašina za sušenje veša (9.2.2019 14:21:02)

Mi cemo veceras ici da pogledamo neku.Ova nije skroz crkla ali to je to, prodacemo je posto zasto, muz ako hoce bela je i popravlja. 

Rosi pisala si z vlagu, i meni to predstavlja najveći problem, kondenzacija velika unutra toplo i vlazna napolju hladno cele zime mi je peskir stajao pored balkon vrata. 

I u cosku u decijoj sobi se javila vlaga i budj. Sada kad odemo na odmor to ce muz da sredi. 

Dvoumimo se izmedju ove dve https://www.tehnomanija.rs/bela-tehnika/masine-za-pranje-i-susenje-vesa/beko-masina-htv-8733-xs0.html
https://www.tehnomanija.rs/bela-tehnika/masine-za-pranje-i-susenje-vesa/beko-masina-htv-8733-xs0.html


Prv ima vise obrtaja, i 10 god garancije, ostalo je isto. 




Rosita -> RE: Mašina za sušenje veša (9.2.2019 17:25:41)

Suzi, uzmi one tablete što skupljaju vlagu. Mi smo preprskali i stavili to u sobu. Ne sušimo više u stanu a ta posuda ispod tablete nakupi baš dosta vode. Neverovatno.
I ti uzimaš kombinovanu.
Ja zasad zadovoljna. Lepo pere. Malo skuplja kad suši, ali to nije do samog modela.
Je l čistite vi one tragove tkanine nakon sušenja što se nakupe? Ja vidljive, ne zalazih između gume.




Sanjica26 RR -> RE: Mašina za sušenje veša (9.2.2019 17:31:35)

Kod mene se podigne poklopac od bubnja i svako susenje ocistimo. I vodu prospemo. Mm s vremena na vreme ocisti i onaj deo gde je filter.

Sad ne znam kako je kod kombinovanih. Verovatno slicno.




Rosita -> RE: Mašina za sušenje veša (9.2.2019 17:37:22)

Nema nikakav poklopac. U uputstvu piše samo filter povremeno treba čistiti🤔




Sanjica26 RR -> RE: Mašina za sušenje veša (9.2.2019 17:47:48)

Kod mene je ovako. [img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1963725-4691.jpg[/img]
Opet kažem mozda je drugacije kod kombinovanih. Sad sam vec sigurna da se samo taj filter cisti. Recice ti vec neko. 




vonavoj -> RE: Mašina za sušenje veša (9.2.2019 17:49:45)

I ja radim isto kao i Sanjica,ali kontam da kombinovana to nema..




lesica -> RE: Mašina za sušenje veša (9.2.2019 18:12:58)

Suzi, savet - gledajte u coolshop-u, značajno su jeftiniji.
A kao neko ko se bori sa vlagom u kući, mogu slobodno da kažem da nam se stanje jako popravilo od kako smo uzeli sušilicu.




IvanaSK RR -> RE: Mašina za sušenje veša (9.2.2019 18:45:09)

Da, da, samo filter povremeno kod kombinovanih.
Suzi, ne znam kakva je Beko, mi imamo Candy. Ti se dvoumis izmedju ove dve na dnu strane Beko i Candy?




Ivanka 75 -> RE: Mašina za sušenje veša (9.2.2019 20:13:50)

Ja imam kondenzatorsku Gorenje susilicu vec 8 godina. Filter na vratima cistim posle svakog susenja a onaj filter dole posle svakog 3 otprilike.




Rosita -> RE: Mašina za sušenje veša (9.2.2019 21:49:27)

I mi smo uzeli u coolshopu. Ok, znači filter.




suzi kju -> RE: Mašina za sušenje veša (10.2.2019 13:14:46)

Porucili smo ovu
https://www.tehnomanija.rs/bela-tehnika/masine-za-pranje-i-susenje-vesa/candy-masine-za-pranje-i-gvsw-485-twc-5s.html


Ona Beko koju smo hteli je samo online, sto znaci da ne moze na rate kao sto smo planirali, jedino ako kupimo eksponat, i u tom slučaju je jos skuplja, oko 55-56 000. Pa smo se odlučila za ovu. Videcemo kakva ce ova biti, nista nemamo Candy u stanu. 




Duškić -> RE: Mašina za sušenje veša (10.2.2019 13:43:21)

Ja imam Candy za sudove.extra.




IvanaSK RR -> RE: Mašina za sušenje veša (10.2.2019 13:45:34)

Suzi, ta tvoja je slicna Rositinoj. Moja je 9/6 kg vesa.
Kad ti stize?




Rosita -> RE: Mašina za sušenje veša (10.2.2019 13:52:30)

Izgleda vizuelno isto. Naziv se razlikuje u broju 5 i slovu H- kod mene ima. Baš javi.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>