RE: Folna kiselina (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Sesilija 83 -> RE: Folna kiselina (17.3.2011 8:58:50)

Ana mozda sam dosadna ali ipak mi posalji da pogledam  o aroniji, unapred hvala!




Anoniman -> RE: Folna kiselina (17.3.2011 10:40:40)

Imas o aroniji sve na netu. Samo kucaj sibirska aronija, dobices mnogo lepih odgovora. Ja sam juce narucila sadnice i od jeseni se bacam na "zdrave" sokove sto zbog [sm=duda.gif] , sto zbog zdravlja. Pozdrav.[sm=smiley1.gif]




SnezaNS -> RE: Folna kiselina (19.3.2011 1:37:15)

ja pijem Femibion sada vec Femibion II, koji sadrzi i folnu kiselinu i jos sto nekih vitamina.. :)




Sesilija 83 -> RE: Folna kiselina (19.3.2011 11:12:51)

Lena a gde kod nas ima sadnica?




Anoniman -> RE: Folna kiselina (24.3.2011 13:00:52)

Izvina kasnom odgovoru mogu ti poslati veceras br.tel od ovih sto sam ja uzela. 600din po sadnici dvogodisnjoj, i to mozes naruciti kolko hoces i sad odma. A ima jos jedni kod njih su oko 300din jednogodisnje, al tek na jesen, sad vise nemaju. Bolje su ti ove dvogodisnje. Bar tako kazu, veca sanska da se prime.




Anoniman -> RE: Folna kiselina (25.3.2011 11:45:49)

Evo ti br.za aronije  , oni imaju ove dvogodisnje a za jednogodisnje

EDIT Ana RR: Molim Vas da ovakve informacije šaljete putem privatnih poruka.




Anoniman -> RE: Folna kiselina (26.3.2011 21:55:48)

Izvinite na losoj poruci, vredelo je pokusati posto mi pp poruke ne rade. Danas sam videla aroniju u "basti" ako to nekoga interesuje.




Sesilija 83 -> RE: Folna kiselina (27.3.2011 11:14:12)

Lena izvini na pec pec! Ana hvala na pp,sve sam pronasla..




Anoniman -> RE: Folna kiselina (28.3.2011 8:44:07)

Ma ja sam predpostavila da cd tako biti; dobro je da si nasla. Ja nasla i borovnicu, i crnu ribizlu, a ovi dana cu kupiti i crvenu. Sve su to biljcice pune vitamina, a uz to i ukusne.




Zell -> RE: Folna kiselina (29.3.2011 21:54:41)

treba mi savet... koje prenatal multivitamine + minerale da pocnem koristiti? Gledala sam po netu koliko sam uspela naci od ovih koji se piju i kao priprema za trudnocu ima NW Prenatal, Centravit Prenatal i Pregnacare. Kakva su iskustva i sta predlazete?




Anoniman -> RE: Folna kiselina (29.3.2011 23:01:33)

Ja sam uzela "natural wealth" , pijem od skoro tako da ti ne mogu puno pomoci. Njih sam uzela iz razloga sto sam ranije kupovala njihove proizvode za mm i znam da su dobri. Imas 100tab.(to je za 3 meseca). Neko je ranije napisao i to da prenatal ne goji kao mamavit. Pozdrav.




Malecka074 -> RE: Folna kiselina (29.3.2011 23:34:25)

I ja sam uzela  "natural wealth". Kazu da je to dobar izbor. E, sad...ne znam. Tek cu da vidim kasnije, kad opet budem proveravala krvnu sliku, da li je ok![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Zell -> RE: Folna kiselina (30.3.2011 9:39:54)

Kupila! hvala cure [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




jance -> RE: Folna kiselina (5.4.2011 14:30:23)

isto bi volela da cujem reakcije za Pregncare... ili vec nesto dobro van nase zemlje drage..
sestra mi studira u Slovackoj pa joj je lakse da nabavi preko neta neke od tih trudnickih vitamina, a nadam se i jeftinije, pa reko sta bi mi preporucile?..inace sam se zgrozila kad sam ovde videla cene za prenatalne vitamine..aman bre ljudi kod nas je zatrudnjivanje i trudnoca izgleda najunosniji biznis!




Capa -> RE: Folna kiselina (5.4.2011 14:46:40)

Ja sam prvo pila Mamavit, ali su mi one malo teže padale na želudac, a i trebalo mi je neko vreme da uspem da ih progutam ( ja inače teško gutam tablete ), pa sam ih pila tako što na kašičicu slatkog stavim tabletu, pa tako progutam (jer ona se "uvalja" u to slatko, pa lakše sklizne). Posle nekog vremena sam se prebacila na Pregnacare, jer su to kapsule (Mamavit su tablete) i one mi ne prave nikakav problem. One se piju na pun stomak, proizvodi ih Vitabiotics iz Londona. Sastav svih tih kompleksa vitamina i minerala za trudnice je vrlo sličan, pa je meni moj dr rekao da je svejedno koji ću da uzimam. E,da, ima razlike u ceni ( Mamavit je oko 600, 700 dinara, a Pregnacare je oko 1100, 1200 ). 




jance -> RE: Folna kiselina (5.4.2011 14:52:17)

pazi ako je samo toliko onda nije strasno...ovde sto sam u gradu gledala nista nije bilo ispod 1500din i to samo pakovanje od 30 tableta ili kapsula...
videcu sa sekom ako ona nadje u Bratislavi za neku mozda i nizu cenu onda cu biti srecna, ako ne , ondak neka mi ne kupuje cokolade sledecih 8 meseci kad bude dolazila, neka mi uzme samo ovo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] . inace na netu sam videlada ima i kombinacija sa DHA , jesi pila obican Pregnacare ili  kombinaciju?




Capa -> RE: Folna kiselina (5.4.2011 15:00:46)

Šta je to DHA ?
Sada sam gledala, nigde mi na kutiji to ne piše. Piše samo Pregnacare with Folic Acid    ( including 16 vitamins & minerals ). Ove cene koje sam napisala su ti za pakovanja od 30 kapsula, znači za mesec dana.
Ne znam da li si se konsultovala sa dr, znam da su i tu stavovi različiti. Neki dr uopšte ne prepisuju te komplekse, jer idu na varijantu prirodnim putem unositi sve to ( znači, voće i povrće ); neki prepisuju i pre trudnoće, neki samo u prvih par meseci trudnoće. Meni je moj dr konkretno rekao da ih pijem sve vreme trudnoće ...
Inače, to sam zaboravila da ti kažem, neki tvrde da se od Mamavita goje jako. Ja nisam imala takvo iskustvo.




Ana RR -> RE: Folna kiselina (5.4.2011 15:03:15)

DHA - Dokosaheksanoična kiselina

Za DHA je naucno dokazano da je vitalni sastojak fosfolipida ćelijske membrane kod ljudi, naročito ćelija mozga i retine. Zato je važna za normalan razvoj mozga fetusa i njegovo funkcionisanje tokom celog života, kao i za propusnost i elastičnost moždanih ćelija, što ima direktnog uticaja na raspoloženje i na kognitivne funkcije.




Ana RR -> RE: Folna kiselina (5.4.2011 15:04:44)

Pregnacare je odličan, ja ću se vratiti na njih pošto mi je gvožđe opalo na 13 otkako pijem Femibion 2.




jance -> RE: Folna kiselina (5.4.2011 15:07:22)

iskreno na sve strane cujem samo lose o Mamavitu, te goji, te je muka od njih.. zato se i zanimam za druge..meni je moj dr. rekao samo folnu do kraja 3.meseca pa tek onda neki multivitaminski kompleks...zato se ja sada vec raspitujem jer cu ako Bog da uskoro uci u drugo tromesecje pa ce mi reci da uzmem neki multivitamin.
bivsa koleginica mi je rekla da pije Prenatal, ali sam takodje cula da njemu fale neki kljucni vitamini [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
da, spominjali su i neke Centrum Mama ili Centravit Mama, tako nesto, sad cu i to da istrazim...




Anoniman -> RE: Folna kiselina (5.4.2011 15:21:12)

Devojke, prenatal je oko 1300din, a ima te ga za 3 meseca, i malo se boljd podnosi od mamavit. Opet, sve zavisi i od naseg organizma. Meni je inace muka na sve i svasta, a njih pijem ujutru jer imaju malo bolju absorciju nego uvece i ne mogu da se zalim. Veoma malo mi je muka. Pozdrav.




nina26 -> RE: Folna kiselina (6.4.2011 17:23:46)

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pregnacare je odličan, ja ću se vratiti na njih pošto mi je gvožđe opalo na 13 otkako pijem Femibion 2.


Anci, stvarno opada gvozdje od Femibiona ? Ja sam isto pocela da ga pijem, i ne svidja mi se uopste ako obara gvozdje jer sam ga bas lepo popravila [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




New Mom -> RE: Folna kiselina (6.4.2011 17:53:35)

IZVORNA PORUKA: jance

iskreno na sve strane cujem samo lose o Mamavitu, te goji, te je muka od njih.. zato se i zanimam za druge..meni je moj dr. rekao samo folnu do kraja 3.meseca pa tek onda neki multivitaminski kompleks...zato se ja sada vec raspitujem jer cu ako Bog da uskoro uci u drugo tromesecje pa ce mi reci da uzmem neki multivitamin.

Meni jeste bilo muka od Mamavita do ulaska u peti mesec, ali moram da priznam da sam ga uzimala, prvo: pre preporuke dr (nije mi ni rekao da pređem na multivitamine do 5.meseca, ali mene svi u okolini tripovali da treba); i drugo: pila ga na prazan stomak (velika greška). Pila sam ga do 7.meseca i onda prestala (po savetu nutricioniskinje jer je smatrala da se dobro hranim) i nisam imala potrebe, KS i feremija je bila ekstra.
Pijem ih i sada još od porođaja, i ni u jednom trenutnu nisam videla da se gojim od njih.




Anoniman -> RE: Folna kiselina (6.4.2011 20:26:27)

Svakoj od nas odgovora neki lek, a drugi ne. Mislim da zato i postoji toliko vrsta multi vinamina i minerala.




vukosava -> RE: Folna kiselina (7.4.2011 9:25:57)

ja sam picila prenatal sa folnom i gvozdjem svaki dan odkad sam saznala da sam trudna, preskocila samo 3 x i bebi mi je bila 56.5 cm [sm=duda.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>