RE: Folna kiselina (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Zell -> RE: Folna kiselina (8.4.2011 12:56:20)

IZVORNA PORUKA: vukosava

ja sam picila prenatal sa folnom i gvozdjem svaki dan odkad sam saznala da sam trudna, preskocila samo 3 x i bebi mi je bila 56.5 cm [sm=duda.gif]


prenatal od Natural Wealth-a? Dodatno si uzimala jos folne i gvozdja [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anoniman -> RE: Folna kiselina (8.4.2011 16:22:18)

Ja mislim da joj folna nije skodila. A sto se tice gvozdja tu mora da se bude jako obazriv. Ako se unese previse gvozdja i ako se dugo pije dolazi do talozenja u organizmu (da vam ne slazem jetra ili zeludac ili i jedno i drugo) a onda nastaje katastrofa.
Inace, ne znam kako doktori misle da prirodnim putem unesemo sve te vitamine, minerale i ostale potrebne elemente?[sm=zmeden.gif]. Da li svataju kolika je to kolicina hrane? Sta im je? Oni ne svataju (ili zaboravljaju) da svo to voce i povrce danas dolazi iz plastenika i da je vestacki stvoreno? Danasnja jabuka je bljutava, a samo pocetkom '90-tih si mogo da se ubijes jeduci socne i zdrave jabuke. Necu da kazem i ranije jer to vec ne pamtim. [sm=jezicek.gif]




Anoniman -> RE: Folna kiselina (8.4.2011 16:25:54)

Ispravka: ne kaze se "svataju" vec "SHVATAJU". Izvinite na omašci. [sm=jezicek.gif]




Ana RR -> RE: Folna kiselina (8.4.2011 16:58:25)

IZVORNA PORUKA: nina26

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pregnacare je odličan, ja ću se vratiti na njih pošto mi je gvožđe opalo na 13 otkako pijem Femibion 2.


Anci, stvarno opada gvozdje od Femibiona ? Ja sam isto pocela da ga pijem, i ne svidja mi se uopste ako obara gvozdje jer sam ga bas lepo popravila [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]



Meni je za mesec dana sa 24 palo na 13, a dok sam pila Pregnacare sve je bilo ok. Za koji dan opet vadim krv pa ću baš videti kakva je situacija i onda se vraćam na Pregnacare.




blum -> RE: Folna kiselina (10.5.2011 21:27:57)

drage moje ja pijem vitanim e i aspirin protect 100. dali smijem piti i cajeve  iskreno neznam gdje da ovo pitam ovdje ili u cajevima
[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image] malo mi se pojacao sekret pa da sredim cajevima ali neznam hoceli skodit tabletama




Anoniman -> RE: Folna kiselina (11.5.2011 10:45:39)

Čajevi ne smetaju tabletama, al ti ipak nemoj u isto vreme da ih piješ, nek prodje sat vremena od tabletica pa onda čajevi. Čajevi će da ti "pročiste" unutra sve, al kolko će da ti srede sekret ne znam. Verovatno hoće, mada, mozda si pročitala da su cure pisale kako im se malo povećao sekret. Meni nije, osim što sam imala malo čudnu O, ali to može da bude i od inekcija. Šta pijes od čajeva?




Ana RR -> RE: Folna kiselina (11.5.2011 10:49:47)

Blum,  neće ti smetati čajevi. Ja sam uvek pila virak, jedino uz klomifen sam pravila pauzu.




blum -> RE: Folna kiselina (11.5.2011 18:47:59)

hvallla na pomoci ana rr ( virak i macinu travu)




Anoniman -> RE: Folna kiselina (12.5.2011 10:05:18)

Ok su ti čajići. Samo napred do [sm=duda.gif].[sm=jezicek.gif]




smeskicTB -> RE: Folna kiselina (14.5.2011 21:45:05)

cula sam da i dodartnim unosom magnezijuma, pospesujemo mogucnost brzeg zatrudjnjivanja.
tacnije, u domu zdravlja sam na jednom flajeru procitala preporuku za folnu, c vitamin, magnezijum, selen, omega 3.
a moja kuma je poslednja tri meseca pre trudnoce uzimala magnezijum..i veruje da joj ej pomogao.
da li je neko imao iskustvo sa njim?
citajuci na netu saznajem da se preporucuje tokom trudnoce za opustanje materice..




SnezaNS -> RE: Folna kiselina (14.5.2011 23:00:05)

meni je doktorica rekla da pijem magnezijum zbog grceva u nogama....




Anoniman -> RE: Folna kiselina (15.5.2011 21:51:04)

A šta radi magnezijum? [sm=zmeden.gif]




lidija 011 -> RE: Folna kiselina (16.5.2011 19:30:05)

Opusta misice, samim tim i matericu... Ima ga(ako se ne varam) u femibionu




SnezaNS -> RE: Folna kiselina (17.5.2011 0:20:53)

ja pijem i femibion i dodatno magnezijum uvece.. kad se setim :) zato sto mi nije neophodan, grcevi su prestali :)




vukosava -> RE: Folna kiselina (17.5.2011 4:20:04)

ja vam od srca preporucujem da pijete redovno ove prenatal tablete. ja sam ih pila odkad sam saznala da sam trudna od 1.aprila 2010 a zatrudnela sam 15. marta 2010. samo sam 3 x propustila i izgurala sam trudnocu bez povisenog secera i krvnog pritiska i pored toga sto sam matora i gojazna. da li je to uz ostale faktore pomoglo, mislim da nije skodilo...




vukosava -> RE: Folna kiselina (17.5.2011 4:24:09)

IZVORNA PORUKA: Zell

IZVORNA PORUKA: vukosava

ja sam picila prenatal sa folnom i gvozdjem svaki dan odkad sam saznala da sam trudna, preskocila samo 3 x i bebi mi je bila 56.5 cm [sm=duda.gif]


prenatal od Natural Wealth-a? Dodatno si uzimala jos folne i gvozdja [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]



Prenatal Plus sa gvodjem Akyma Pharmaceuticals - ovako nesto:
Vitamin A (Acetate and Beta Carotene) .......................................4000 I.U.
Vitamin C (Ascorbic acid)……………………………………...........….120 mg
Vitamin D-3 (Cholecalciferol)……………….....................................400 I.U.
Vitamin E (dl- Alpha Tocopheryl Acetate)……………………...............22 mg
Thiamine (Vitamin B-1 from Thiamine Mononitrate………............…1.84 mg
Riboflavin (Vitamin B - 2)………………………………………...............…3 mg
Niacin(Niacinamide)…………………………………………………….... 20 mg
Vitamin B-6 (Pyridoxine HCl)…………………………………................10 mg
Folic Acid……………………………………………………............……...1 mg
Vitamin B-12 (Cyanocobalamin)……………………………................12 mcg
Calcium (Calcium Carbonate)……………………………….........…....200 mg
Iron (Ferrous Fumarate)………………………………………...........…...27 mg
Zinc (Zinc Oxide)………………………………………………...........…..25 mg
Copper (Cupric Oxide)…………………………………………...........… ..2 mg




vukosava -> RE: Folna kiselina (17.5.2011 4:25:53)


IZVORNA PORUKA: SnezaNS

meni je doktorica rekla da pijem magnezijum zbog grceva u nogama....


ja nisam ovo dodatno al sam zato nakon porodjaja imala bas bas grceve (carski - valjda je rizik veci jer se vise lezi nakon operacije) pa sam uzimala magnezijum i kalijum




Anoniman -> RE: Folna kiselina (17.5.2011 10:56:55)

Hvala za magnezijum. Ja pijem još sad prenatal i ok ga podnosim. Nemam mučnine što je jako bitno jer mi je muka od svega i svačega. Al sad nisam razumela jel postoje 2 preparata "prenatal" i "prenatal sa gvoždjem" ili sam ja to loše ukapirala?




smeskicTB -> RE: Folna kiselina (17.5.2011 11:54:48)

meni je prijateljica preporucila ne life, calivitin..odlican je proizvod. kaze da je mnogo zena zadovoljno, njena snaja ga je koristila i pre i psole trudnoce..
da li ste cule o njemu nesto?

ovo je njegov sastav:
Sastav jedne tablete:   Beta karoten 2,5mg Vitamin E 7,5I.J. Vitamin C 60mg Tiamin 0,8mg Riboflavin 1mg Niacinamid 9mg Folna kiselina 200mcg Pantotenska kiselina 4mg Piridoksin 1mcg Biotin 60mcg Kolin 10mg Inozitol 10mg PABA 1mg Vitamin B12 1mcg Kalcij 325mg Magnezij 112,5mg Kalij 5mg Cink 8mg Mangan 1mg Željezo 4mg Bakar 1mg Jod 75mcg Krom pikolinat 25mcg ˙
ima 90tableta i oko 1200dinara je.




Anoniman -> RE: Folna kiselina (17.5.2011 12:19:44)

Po opisu ne zvuči loše. Nisam čula do sada, al ti probaj pa ćeš videti. Verovatno je dobar. Generalno su to sve slični preparati.




smeskicTB -> RE: Folna kiselina (19.5.2011 10:22:27)

sada sam videla pcelice tvoj odgovor..
i ja mislim da su svi oni slicni, samo se nekada desi da neki ne odgavara..





Anoniman -> RE: Folna kiselina (19.5.2011 10:45:35)

To ti je ko sa mamavitom, nekome je odličan, a nekome je muka od njega i goji se. Mada opet ne znam, ja sam uzela prenatal i super mi je. Imam vrlo, vrlo blagu mučninu, gotovo zanemarljivu, a i ne gojim se od njega, a osećam se dobro. Uz to ga pijem ujutru.[sm=jezicek.gif]




smeskicTB -> RE: Folna kiselina (19.5.2011 11:31:19)

ja za prenatal znam samo pozitivne utiske!
svakako, svi se oni jako malo razlikuju..
recimo, mojoj kumi dr kod kojeg ide, sada, u trudnoci vec nije preporucio uopste nikakav kompleks..samo folnu i c vitamin..a prethodna dr joj je i e vitamin..

da li znate zasta je e vitamin koristan?




blesavko -> RE: Folna kiselina (31.5.2011 22:09:21)

Jel zna neka od trudilica koja je cana Sant-E-Gal-a, vitamina E?




blesavko -> RE: Folna kiselina (31.5.2011 22:09:59)

ma kakva cana...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]...cena




Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>