RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


ivanicasale -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (8.2.2014 12:31:16)

masato da li i ti radis u Kc Nis vto?DA li si bila juce u bolnicu za terapiju?
Ja sam Gonal primala u stomak a za menopur stvarno ne znam pa pozovi ih oko 13h jer tada idemo za bocke pa ce neko da ti se javi pa ih pitaj.

mojoj drugarici iz K.M beta pala na 8[sm=smiley13.gif]




Masato -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (8.2.2014 17:26:28)

Ivanice, ims pp




Štetica -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (8.2.2014 17:50:05)

Masato mozes i u stomak a mozes i u ruku,obe. U stomak manje boli. Srecno.




Masato -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (8.2.2014 19:06:06)

Hvala Stetice na odgovoru. I ja sam citala da manje boli u stomak. Probacu tako, pa kako bude [sm=smiley1.gif]




Štetica -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (8.2.2014 21:00:22)

Masato dva prsta od pupka,pa u donji deo stomaka,nadam se da me razumes,i kupi najmanje igle mislim da im je oznaka 0,4. U tom delu ima sala,pa zato i najmanje boli.




joxy88 -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (10.2.2014 14:36:46)

Zenske odem ja u petak po upute za analize i doktorka u d.z, kako sam joj spomenula vto, je pocela da vice na mene kako moj dr nije normalan sto me salje na vto, kako sam mlada za to, da sam zdrava(kod nas je problem kod supruga, ima oligoastenoteratozoospermiu gr l), da je kod supruga sve to resivo i sta jos sve nije ispricala... Nije mi ni napisala sve upute, zamolila me da pocne ona da me leci, da bi dokazala mom dr da ja mogu da ostanem prirodno trudna a ne da me sa 26 salje na vto...Ja sam iz njene ordinacije izasla placuci, moj dr. je preduzimao brze korake, brzo sam dosla do price o vto i nade da cu uskoro imati bebu, a posle predavanja dr od 40min koja me bukvalno moli da ne slusam dr i da ce ona uspeti da mi pomogne da zatrudnim prirodno, da nisam trebala da slusam misljenje samo jednog dr...Sad vise neznam sta da radim, da li da sacekam, da se javim dr kasnije i pokusam sa ovom doktorkom, uzasno se osecam[sm=zmeden.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




crle83 -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (11.2.2014 13:35:41)

Kakva su vasa iskustva sa cekanjem pozivnog pisma? Prosli smo druogstepenu komisiju u Nisu prije mjesec dana ali administracija je zakazala i pismo kasni....tek danas je papirologija stigla u Republicki fond za zo. Ja sam se nadala da cemo biti u programu u aprili ali sad cisto sumnjam....




Lepterija -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (11.2.2014 14:13:01)

joxy, ne ocajavaj nego donesi odluku i ne dozvoli da te neko pokoleba! sa 26 i jesi i nisi mlada. I ja sam bila u identicnoj tvojoj situaciji, udala se sa 25, sa 26 saznala da mm ima istu dijagnozu tvog muza. Ja potpuno zdrava. Ako si zdrava, sta ima tvoja dr tebe da leci i kako ona da ti pomogne. Za los spermogram nema leka, postoje razne vitaminske ili hormonske terapije koje nekom muskarcu pomognu ali vecini ne. Ili bude kratkotrajno.
Ja sam donela ovakvu odluku posle savetovanja sa raznim urolozima: zamrznuti spermu u Spebu u Le i cekati do moje 30. ako se ne desi prirodna trudnoca, ici na vto. tako je i bilo. zamrznuli smo stanje od pola miliona spermica u mililitru. Cekali do mojih 30, probali u Nisu o drzavnom trosku, prosli sve komisije, dosla do stimulacije, oni na Gaku provere spermogram i kazu da mm nema vise zdravih spermica i iskljuce nas iz programa. Odemo u Spebo i tamo urade bolji spermogram od onog zamrznutog, 3 000 000 spermica. Uradimo sa tom svezom spermom VTO i evo trudna sam sa blizancima iz prvog pokusaja.
Znaci, moj savet, ne slusaj tu ludu dr. Ti odluci sa koliko godina zelis da ides na VTO. Ako ces cekati, zamrznite spermu da biste se psihicki rasteretili i ne biste razmisljali sta ako izgubi spermice skroz. Sto mladja krenes u proces, imas vise sanse, pogotovo su ogromne sanse kad je zena zdrava.
Ako cete pokusati lecenje muza, predlazem Vinku Vukotic iz TTC klinike u BG. Pre svih terapija bitno je da muz odradi hormone, da bi znao sta sme i ne sme primati.
Pitaj jos nesto ako ti nije jasno i ako ti mogu pomoci.
Sredi se, donesi odluku i gledaj samo u tom pravcu. ne dozvoli raznim ginekolozima da ti lece muza. To ne zna ni vecina urologa, malo je strucnjaka za muski sterilitet. Vukoticka je mozda najbolja u Srbiji. Imas sajt te klinike. Srecno




ivanicasale -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (11.2.2014 18:40:04)

Joxy slazem se sa Leptirijom.Ja imam 26 god i ovo mi je sada druga vto i kod nas je problem muski sterilitet i ja sa policisticnim jajnicima tako da nemoj da gubis vreme,ako treba promeni doktora.MM su lecili u Bgd i nakon 8mes njemu su skroz unistili spermogram tako da idi na vto odmah nemoj da se maltretiras sa lecenjem.




ivanicasale -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (11.2.2014 18:59:56)

Masato mene sada bockaju i sa Diferelinom i Puregonom u stomak manje me boli i danas mi je sestra rekla da moze obe u stomak i tako da me bockaju u stomak.




Masato -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (11.2.2014 21:50:35)

Super Ivanice. Vidoh negde da si odreagovala lose na puregon u ruku, pa onda bolje se bockaj s tomak. Ja sam rasporedila, diferelin u ruku, a gonal i menopur u stomak, mada mene u stomak boli. Videcemo u cetvrtak sta dalje, da li ce biti bocki jos i koliko...




joxy88 -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (12.2.2014 11:00:33)

Hvala na podrsci i savetima Ivanice i Lepterija!! Pocela sam sa analizama... Ako predam u socijalnom do kraja feb, moguce je vto u aprilu, maju...Ivanice kod kog dr ti radis vto? [sm=smiley1.gif]




hanka -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (12.2.2014 12:52:24)

Vtoovke saljem vam puno pozitivne energije i strpljenja [sm=smiley31.gif]




Lepterija -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (12.2.2014 15:05:30)

Joxi, Ivanica radi kod dr Jasmine Popovic i ja ti je toplo preporucujem ako se uspes ubaciti kod nje. Na upute da ti pisu sifru za sterilitet n97, na nuklearno ides 2-3. dan ciklusa za hormone i kazes da je za vto jer se inace ceka dugo na termin.sve mozes na uput sem amh, on je oko 2000 u humanu ili neolabu.




joxy88 -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (12.2.2014 18:22:27)

Lepterija privatno se lecim kod dr Mitica tako da cu kod njega i vto. Ja sam mislila sve hormone da odradim privatno da ne bih cekala puno rezultate. Ocekivala sam ciklus 17.,medjutim ja dobijem veceras(22 dana ciklusa, uvek dobijam 27), tako da bi vec sutra trebala da radim hormone. sad me ova[sm=hudicek1.gif] totalno zbunila




hanka -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (13.2.2014 10:27:11)

Joxy ne znam koliko ti se zuri ali hormoni na nuklearnoj budu gotovi izmedju 2 ili 5 dana,msm zasto bi davala 1500 do 200 po hormonu a ima ih.Sticices do kraja februara




ivanicasale -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (13.2.2014 16:55:53)

Joxy ja sam bas zadovoljna Jasminom.
Cure ja sam danas isla na prvi uz stanje je ovo:7d.c Endo je 6.5,Levi jaj.10 folik.Desni 15 fol. oko 12mm ujutru opet uz jer je dr.strah da ne dodje do hiperstimulacije i dalje primam 100j Puregona




Masato -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (13.2.2014 18:40:17)

Ivanice, mi smo danas bile zajedno?! Ja se danas nisam proslavila, 6 d.c. endo 4.7mm, i 3 folikula (13mm, 12mm i 10mm) Mali amh...




anita -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (13.2.2014 20:09:06)

Joxy, ja sam radila hormone na nuklearnoj medicini prosle nedelje. Rezultati su mi bili gotovi za 4 dana. S tim sto sam hormone za stitnu zlezdu morala da uradim u centralnoj laboratoriji jer na nuklearnoj medicini nemaju reagense.
Danas sam bila u socijalnom u vezi VTO i da li su mi spisak klinika i izjavu koju trebam da popunim kada budem sakupila sve analize. Da li mozda neka od Vas zna iz kog razloga privatne klinike nisu na spisku?




ivanicasale -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (14.2.2014 10:14:04)

meni je danas radjen uz endo mi je 9mm a folikuli oko 13,m14mm,estradiol je 860.Doktorka kaze da je to ok za policisticni jaj.Sta vi mislite?




ivanicasale -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (14.2.2014 10:15:19)


IZVORNA PORUKA: anita


Danas sam bila u socijalnom u vezi VTO i da li su mi spisak klinika i izjavu koju trebam da popunim kada budem sakupila sve analize. Da li mozda neka od Vas zna iz kog razloga privatne klinike nisu na spisku?




Nisu jer misle da moze drzavne da pokriju sve zahteve za vto i kao nema potrebe za privatnicima.




anita -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (14.2.2014 17:46:17)

Ivanice, posto si prosla komisije za vto reci mi molim te kada tj. u kom trenutku se odlucujes kod kog dr.ces raditi vto? Ja cu za otprilike 20 tak dana na prvostepenu komisiju pa me interesuje.




ivanicasale -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (14.2.2014 18:32:11)

Odlucujes se kada dobijes pozivno pismo.Odnosno kada dobijes pismo javljas se tog dana na kliniku i tada kada dodjes na kliniku kazu ti da ubacis knjizicu u sanduce sa imenom lekara kod koga zelis.




hanka -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (15.2.2014 9:37:35)

Ja prosla celu proceduru i nikad nismo ubacivali u sanducice i bas sam se pitala cemu sluze [sm=smiley36.gif]
Ivanice [sm=bravo.gif] jos malo i aspiracija,sta je rekla Jasmina za 2,3,4 dana




anita -> RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-iskustva...molim vas pisite (15.2.2014 11:42:09)

Hanka kada ste vi tj. u kom trenutku ste rekli kod kod dr.cete raditi vto? ( u socijalnom ili kada ste otisli na kliniku )




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>