RE: Anksioznost, panični poremećaj (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Lu -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (17.2.2013 19:21:04)

Besana, vidi se iz tvog pisanja da si radila na sebi, bravo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Kod nas (u Bih) se terapije ne plaćaju u centrima za mentalno zdravlje, tu sam išla i na individualnu i sad još uvijek na grupne terapije a sigurna sam da toga ima i u Srbiji.
Mi imamo scene na grupnoj terapiji, ali to mora s nama da radi obučeni psihoterapet, npr. javi se neko ko želi da "iscenira" neki problem u svom životu, recimo lošu komunikaciju sa mužem ili djecom i podijeli nam uloge a neko glumi i tu osobu naravno i onda sjedi sa strane i posmatra....
To je nešto toliko stvaro, vidiš svoj život pred svojim očima i tačno vidiš šta je to što treba da ispraviš kod sebe, ma fenomenalno[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Tvoj me prijedlog o publici podsjetio na scenu.




Figaro88 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (8.4.2013 12:38:52)

Ja opet imam problema da zaspim uvece.I opet ne lakiram nokte na rukama[sm=smiley13.gif]Znam da je glupo,ali jednostavno ne mogu.Poslednjih dana sam bas pod stresom,a ja umesto da se suocim sa tim jednostavno ne razmisljam,kao da sam oguglala na sve to,a onda se to ispolji na nekom drugom mestu.




Lu -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (8.4.2013 13:49:57)


IZVORNA PORUKA: Figaro88

Ja opet imam problema da zaspim uvece.I opet ne lakiram nokte na rukama[sm=smiley13.gif]Znam da je glupo,ali jednostavno ne mogu.Poslednjih dana sam bas pod stresom,a ja umesto da se suocim sa tim jednostavno ne razmisljam,kao da sam oguglala na sve to,a onda se to ispolji na nekom drugom mestu.

Sama si sebi dala odgovor, odvoji 20 minuta i izanaiziraj situaciju zbog koje si pod stresom i biće sve ok. Znaš da svi imamo takve situacije i nije to ništa nenormalno da se osjećamo loše, samo se trebamo potruditi malo i suočiti se s tim.
Bježanje nas je i dovelo u anksioznost zar ne[sm=smiley13.gif]
Bićeš ti ok, to je samo prolazna situacija[sm=smiley1.gif]




Modessty -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (8.4.2013 13:57:25)


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Besana, vidi se iz tvog pisanja da si radila na sebi, bravo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Kod nas (u Bih) se terapije ne plaćaju u centrima za mentalno zdravlje, tu sam išla i na individualnu i sad još uvijek na grupne terapije a sigurna sam da toga ima i u Srbiji.
Mi imamo scene na grupnoj terapiji, ali to mora s nama da radi obučeni psihoterapet, npr. javi se neko ko želi da "iscenira" neki problem u svom životu, recimo lošu komunikaciju sa mužem ili djecom i podijeli nam uloge a neko glumi i tu osobu naravno i onda sjedi sa strane i posmatra....
To je nešto toliko stvaro, vidiš svoj život pred svojim očima i tačno vidiš šta je to što treba da ispraviš kod sebe, ma fenomenalno[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Tvoj me prijedlog o publici podsjetio na scenu.


E ovo mi se svidja! Kad gledaš sa strane mnogo bolje vidiš gde grešiš.
Ja se strašno bojim da mi se opet ne dese oni "ispadi" koje sam imala kad god bi mi stres bio povećan, a hormoni štitne poludeli. Poslednjih mesec dana sam baš bila pod stresom. Muž na ispitivanju u Banji, ja sa detetom u bolnici.... Tačno sam znala da će da me stigne kad se sve smiri. Ali ovog puta sam rekla mužu da mi je mnogo teško i lepo sam mu se isplakala na ramenu i sad sam bolje
Obično držim sve u sebi. A znam da je to najveća greška! treba da dopustiš da izadje napolje ono što te muči. Ovako se sve samo skuplja i skuplja i kad prelije onda nastane haos




Figaro88 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (8.4.2013 22:01:18)

Modesti ja bas to radim,isto kao i ti,a Lu je sve tako lepo rekla.Andrea je uzasna poslednjih dana,ja brinem zbog nekih troskova,zbog mm-a kome je tesko na poslu,za mamino zdravlje,za brata i bratica,i onda mi je najlakse da drzim sve to u sebi ili da se jednostavno iskljucim.A onda kada se sve skupi nastane haos.Tetka mi je skoro umrla,ja sam pokupila stomacni virus i nisam mogla da odem na sahranu,sada mislim o tome svakog dana,isla sam i u crkvu da zapalim svecu ali ne mogu to da izbacim iz glave[sm=smiley13.gif]




Modessty -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (9.4.2013 8:44:37)

Sve to sama sebi ubacuješ u glavu. Najgore kad te grize savest zbog stvari koje ne možeš da ispraviš. Ali možeš da sve to izbaciš iz sebe i da kreneš dalje.
Da li vam se dešavalo da nemožete da dišete i da jedva dolazite do daha? Toliko sam se bila uplašila za Danila, da kad me je jednog dana sve stiglo i kad sam to izgovorila na glas, nisam mogla da dišem. Jedva sam se smirila.




Figaro88 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (9.4.2013 10:44:22)

Da,kada krene ta uznemirenost onda je tu i gusenje,srce mi nenormalno brzo kuca,tresem se...Ponekad samo osetim da ne mogu da disem,i sto vise mislim o tome sve mi je teze,kao da mi neko sedi na grudima i ne mogu da udahnem kako treba...Sutra imam kontrolu kod doktorke pa cu joj ispricati sve,dugo mi je bilo bas dobro pa vec mesec dana nisam isla kod nje....




Modessty -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (9.4.2013 10:46:10)

kod mene se sve svodi na isto - hipotireoza. Kad polude hormoni ludim i ja. Ili sam nervozna ili mi se mnogo spava




Figaro88 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (9.4.2013 10:54:04)

Da,citala sam da i problemi sa stitnom mogu da budu krivi za napade.To sam prvo proverila,sve mi je bilo ok.Kako ti je sada u trudnoci?




Lu -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (9.4.2013 10:58:18)


IZVORNA PORUKA: Modessty


Da li vam se dešavalo da nemožete da dišete i da jedva dolazite do daha? Toliko sam se bila uplašila za Danila, da kad me je jednog dana sve stiglo i kad sam to izgovorila na glas, nisam mogla da dišem. Jedva sam se smirila.

Kako si se osjećala poslije toga, kad si se smirila?




Lu -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (9.4.2013 11:01:21)


IZVORNA PORUKA: Figaro88

...Sutra imam kontrolu kod doktorke pa cu joj ispricati sve,dugo mi je bilo bas dobro pa vec mesec dana nisam isla kod nje....

Jel ti Figaro razgovaraš s njom duže ili kako izgleda ta kontrola?




Figaro88 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (27.4.2013 19:10:47)

Lu tek sada vidim da si me pitala za kontrole-pricamo dugo,i kad ja ne kazem nesto ona me pita svasta.U pocetku mi je bilo tesko da pricam o svemu,ali sada sam skroz opustena,bas sve mogu da joj kazem,a ona je jako pozitivna osoba,zanimljiva,pa se uvek dobro i nasmejem[sm=smiley1.gif]
Prosli put kada sam prekinula sa lekovima posle tri nedelje sam morala da pocnem opet sa minimalnom dozom,imala sam uzasan apstinecioni sindrom(valjda se tako zove).Sada smo opet izbacili skroz lekove,ali meni opet lose.Danas mi se toliko vrtelo u glavi,i boli me,trnu mi ruke.Popila sam opet pola tableticena svoju ruku[sm=smiley13.gif]jel imao neko jos ovakvih problema,i kako ste pregurali ovo?Resila sam da ovaj put trpim i cekam da prodje,ali izgleda da i nece biti tako lako....




Sanchy -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (27.4.2013 21:28:57)

Sumeci magnezijum,,,,meni pomaze,,,imala sam problema sa anksioznoscu i to bas,resila homeopatijom,dugo koristila bahove kapi...,sada kada se ponekad osetim lose a to je recimo kada nema izlaza,tipa kolona vozila u kojoj se zaglavimo ili let avionom,magnezijum mi pomaze eventualno popijem i bromazepam....,u ostalim prilikama nemam vise nikakvih problema




Figaro88 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (28.4.2013 13:53:06)

Ja i inace uzimam magnezijum svaki dan.Ali te vrtoglavice,glavobolje,naleti besa su posledica prestanka uzimanja lekova(actapax).Smanjila sam na minimalnu dozu pre ovog prestanka,a ono opet kao i prosli put.
Nervozu sada osetim samo kada procitam nesto o smrti povezano sa srcem,ili gledam tako nesto na tv-u,pa izbegavam maksimalno.U poslednje vreme sam bas opustena,ali nema nikakvih problema,pa samo setkamo i uzivamo....




Jacq -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (28.4.2013 13:57:16)

Figaro samo na sunce, setnjica, izbegavaj negativne ljude i ne citaj nista sto te potresa.




mtajcica83 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (8.5.2013 14:51:23)

Prvo sam htjela da budem anonimna,ali ipak sam odlucila da necu...
Neznam jeli ovo prava tema ali ako sam pogrijesila molim moderatore da je prebace gdje treba..
Naime...kod mene situacija sledeca..
Kao osoba sam inace uvijek(skoro) nasmijana, puna pozitive,poleta,muzika me smiruje i ples...Medjutim nekada me uhvati uzasno neko stanje, nisam raspolozena za pricu nikakvu, uzasno budem nervozna, pocne srce ubrzano da mi lupa, skoci mi pritisak (inace imam nizak uvije)stanje,svi i sve mi smeta,nee mogu pluvacku da progutam, glas mi promukne..Ovo se desava kad se bas iznerviram i pocnem da vicem..Nocima sanjam razne katastrofe,od bolesti, ratova,ubijanja,smrti,,i vjecito u tim snovima ja treba da spasim nekoga...Kad me uhvati to moje stanje, najradje bi se negdje osamila, pokrila, u nekom mraku, niko nista da me ne pita i niko da me ne dira..
Sto naravno nije moguce...
I tako me prodje to stanje i ja sam za par dana druga zena, ponovo ona ista, nasmijana, puna optimizma itd...
Ponekada na svoju ruku popijem i tabletu za smirenje..
Neznam vise sto da pisem...valjda sam dobro objasnila sve i otvorila vam se..





Lu -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (9.5.2013 7:21:51)

Mtajcice, postoji nešto zbog čega ti se to dešava jer ništa se ne dešava bez razloga.
Pokušaj razmisliti šta si radila neposredno prije nego što ti se to desi, s kim si razgovarala, o čemu, šta si razmišljala, čula neku vijest itd...
Meni je bio dovoljan miris da dobijem napad panike jer naša podsvijest čuva sve ništa ne zaboravlja, dok mi pokušavamo da potisnemo to nešto ružno.
Iako sada možda ne misliš tako, s vremenom ćeš pronaći uzrok a onda poraditi na tome i ostaviti to tamo gdje pripada. Jedino tako prevaziđemo poteškoće a sve drugo je zavaravanje.
Nije to ništa strašno samo nemoj okrećati glavu od toga, jer što više bježiš ono te više juri, suočiš se i riješiš poteškoću, to je rad na sebi[sm=smiley1.gif]
Ja govorim iz iskustva i iskustva sa grupne terapije.




Bojanceee -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (12.5.2013 22:45:34)

Cao ljudi nova sam na forumu,evo patim vec 5 godina od panicnog poremecaja,naravno imala sam dve jace depresivne epizode,i sad neka treca,koju moja doktorica zove nekim padom... na terapiji sam asentre 50 mg ujutru 50 mg uvece, ksalol po potrebi,kako sam pojacala dozu asentre imam ucestelije nervoze,i panicne napade,da li je to normalno jer mi je doza od pre 5 dana sa 50 mg asentre,povecana na 100 mg... ima li neko iskustvo sa ovim lekom,i kakovo? nadam se brzom oporavku koji mi je jako potreban,jer planiram veridbu sa deckom,itd... ali kazem toliki nagli usponi i padovi raspolozenja me ubise... inace se borim da budem sto aktivnija,i preokupirana,ali me to stize... grozan osecaj da ce se meni desiti nesto,ili da cu nauditi nekom... i konstatna nervoza i grozan osecaj u zeludcu... jedino kad spavam se osecam dobro xaxaxa jer tad sanjam bar lepo...[sm=jezicek.gif]




lasta81 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (13.5.2013 12:37:43)


cao,drage moje forumasice........dugo me nije bilo ali imala sam razlog zbog kojeg se nijam javljala.
Pre svega zelela bi da ohrabrim sve Vas koje imate problem koji sam ja imala.Godinama sam se borila sa aksioznosću ,pila lekove,prestajala,ponovo se vraćala u isti krug i mislila sam da nikada necu izaci.....trazila sam razne savete,doktora,prijatelja....ali sedam godina nista.
Sve bi bilo lakse da nisam bila u braku i da nismo planirali bebu ,ali kako sa tabletama??????????????neko kaze možže,neko nikako,rizikujes.....i opet hiljadu pitanja bez rešenja.[sm=smiley13.gif],pre dve godine sam čvrsto resila da zelim bebu i polako sam počela da izbacujem tablete.....bilo je stvarno teško......imam osecaj kako sam pomislila da ih ne pijem,tako mi je bilo tesko......svaki dan sam smanjivala dozu dok ih na kraju nisam skroz izbacila....i dalje su mi se simptomi vracali kao ranije ali sam stisla zube i pustila da prođe.....posle pola godine iako su strahovi,nestabilnost i dalje bili prisutni poceli smo da radimo na bebi.....srecom posle samo dva meseca sam ostala u drugom stanju i nasoj sreci nije bilo kraja a onda posle krece strepnja da li cu izdrzati bez tableta.Zahvaljujuci mom suprugu koji mi je velikaaaa podrska izdrzala sam celu trudnocu bez lekova....i kad mi je bilo loše kad me je hvatala nesvestica,strah....nisam pricala o tome samo sam cekala da prođe,i proslo je.......Svaki put sam ponavljala u sebi....proćiće.....proćiće....i stvarno je proslo......
Hocu da Vas ohrsbrim i dam volju....može se sve savladati,kad sam ja mogla a mislila sam da nikada necu....možete i Vi[sm=bravo.gif].
Moj cilj je bila [sm=duda.gif]i hvala Bogu,moj sin,moja snaga je sad pored mene,napunili smo sedam meseci i on mi je najveca terapija.
Samo napred drage moje............[sm=smiley27.gif]








mtajcica83 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (13.5.2013 15:42:57)


IZVORNA PORUKA: lasta81


cao,drage moje forumasice........dugo me nije bilo ali imala sam razlog zbog kojeg se nijam javljala.
Pre svega zelela bi da ohrabrim sve Vas koje imate problem koji sam ja imala.Godinama sam se borila sa aksioznosću ,pila lekove,prestajala,ponovo se vraćala u isti krug i mislila sam da nikada necu izaci.....trazila sam razne savete,doktora,prijatelja....ali sedam godina nista.
Sve bi bilo lakse da nisam bila u braku i da nismo planirali bebu ,ali kako sa tabletama??????????????neko kaze možže,neko nikako,rizikujes.....i opet hiljadu pitanja bez rešenja.[sm=smiley13.gif],pre dve godine sam čvrsto resila da zelim bebu i polako sam počela da izbacujem tablete.....bilo je stvarno teško......imam osecaj kako sam pomislila da ih ne pijem,tako mi je bilo tesko......svaki dan sam smanjivala dozu dok ih na kraju nisam skroz izbacila....i dalje su mi se simptomi vracali kao ranije ali sam stisla zube i pustila da prođe.....posle pola godine iako su strahovi,nestabilnost i dalje bili prisutni poceli smo da radimo na bebi.....srecom posle samo dva meseca sam ostala u drugom stanju i nasoj sreci nije bilo kraja a onda posle krece strepnja da li cu izdrzati bez tableta.Zahvaljujuci mom suprugu koji mi je velikaaaa podrska izdrzala sam celu trudnocu bez lekova....i kad mi je bilo loše kad me je hvatala nesvestica,strah....nisam pricala o tome samo sam cekala da prođe,i proslo je.......Svaki put sam ponavljala u sebi....proćiće.....proćiće....i stvarno je proslo......
Hocu da Vas ohrsbrim i dam volju....može se sve savladati,kad sam ja mogla a mislila sam da nikada necu....možete i Vi[sm=bravo.gif].
Moj cilj je bila [sm=duda.gif]i hvala Bogu,moj sin,moja snaga je sad pored mene,napunili smo sedam meseci i on mi je najveca terapija.
Samo napred drage moje............[sm=smiley27.gif]








Divan post, svaka cast na uspijehu...Nadam se da cu se i ja iz ovog mog stanja koje me uhvati ponekad iscupati i da se vise nece ponavljati...[sm=smiley31.gif]




Bojanceee -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (14.5.2013 0:15:44)

Ja se nadam da ceme neko primetiti ovde ... i odgovoriti na poruku [sm=smiley13.gif]




lasta81 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (14.5.2013 12:22:11)

Bojanice,
ne znam koliko mogu da ti pomognem jer mi tvoji lekovi nisu poznati .....ja sam pila zoloft i lorazepan!!!!!Zoloft je jako efikasan kod aksioznosti i panicnog napada,u pocetku sam pila po pola 5 dana pa 5 god.celu tabletu pa par godina odvikavanje....mislim da ti terapija ne odgovara i bilo bi dobro da promenis docu ako se i pored lekova nalazis u zacaranom krugu.....VEC POSLE NAJVISE 10 DANA poboljsanja bi trebalo da bude.A sto se tice ksalola ja njega nisam podnela bukvalno sam skroz malaksala vec posle druge tablete......Tesko je ,znam.....i meni su svi govorili budi jaka ne misli na to bavi se sportom i bilo mi je mnogo tesko da naviknem mozak i telo da se promeni......tablete pomazu one obnavljaju te neurone (AKO NISAM LUPILA)NERVNE ZAVRŠETKE KOJI SU OŠTEĆENI I ZBOG TOGA DOLAZI DO TOG STANJA,ali samo telo mora da se izbori sa tim da bi izbacila tablete......želim ti od srca brz oporavak i jednu[sm=duda.gif] a onda nema vise vremena za paniku.....




lasta81 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (14.5.2013 12:27:17)

matajcica83,a da li ti pijes neke lekove?




mtajcica83 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (14.5.2013 14:16:33)


IZVORNA PORUKA: lasta81

matajcica83,a da li ti pijes neke lekove?


Lasta,pijem na svoju ruku ponekad tablete za smirenje lorazepam..obicno




lasta81 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (14.5.2013 16:18:26)

lorezepan je za smirenje ,opustanje misica i nece ti trajno resiti problem mislim mada nisam strucna ali po svom iskustvu da ti treba neki antidepresiv ali najpre savet nekog psihijatra.Ja sam isto kada mi se problem javio pila za smirenje bude mi malo bolje pa opet i tako sam se vukla godinu dana dok me mama nije za ruku odvela kod psifijatra.....nista strasno dobijes tablete i to nje to.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>