RE: Anksioznost, panični poremećaj (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


mtajcica83 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (14.5.2013 19:20:47)


IZVORNA PORUKA: lasta81

lorezepan je za smirenje ,opustanje misica i nece ti trajno resiti problem mislim mada nisam strucna ali po svom iskustvu da ti treba neki antidepresiv ali najpre savet nekog psihijatra.Ja sam isto kada mi se problem javio pila za smirenje bude mi malo bolje pa opet i tako sam se vukla godinu dana dok me mama nije za ruku odvela kod psifijatra.....nista strasno dobijes tablete i to nje to.


Da znam, ali ovdje kod nas ako odes kod psihijatra odma te ljudi proglase ludim..Male primitivne sredine...Ja jesam razgovarala sa mamom od jedne moje drugarice, ona je psihijatar, i ona mi je tada preporucila persen...Ja sam popila 2 kutije, i taj period mi je bilo ok, ali kad sam prestala da ih pijem posle nekog vremena opet isto...




lasta81 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (14.5.2013 20:53:54)

Tako sam i ja mislila,sto se tice sredine,veruj mi cim sam se osecala bolje posle odlaska i uzimanja antidepresiva krivila sam sebe sto ranije nisam otisla.....a sto se komentara tice ne obaziri se tvoj zivot je vredniji od komentara ljudi pricaju stalno zasto bi se mucila i isprobavala na svoju ruku tablete kad mozes vrlo brzo za nekoliko dana da se osecas kao ranije.....persen je i meni pomogao trenutno ali nije mi resio problem...zato pravac doci i drzim ti fige[sm=smiley32.gif].




Bojanceee -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (14.5.2013 22:14:34)

E draga Asrntra ti je isto sto i zooloft samo drugi proizvodjac,tako sam bar upucena... pa sad prva dva puta mi je bila ziva uzas,a sad treci put me nije puno uhvatilo,i nadam se da ne moze...pogotovo uz lekove koje pijem...mene sad jedino strah toga [sm=smiley13.gif] ne kazem da mi nije malo bolje,sa obzirom da sam povisila terapiju pre 8 dana... [sm=smiley1.gif] doktorka mi kaze da moram da budem samo strpljiva... a da malo me i boli glava na trenutke,ali nije lose... inace sam sa seroxsata,presla na eliceu,koja mi uopste nije odgovarala,a asentru pijem zadnjih 20 dana...




Bojanceee -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (14.5.2013 22:18:47)

I hvala na divnim zeljama za bebu,i u cemi biti potrebna hrabrost... ali ugledacu se na tebe [sm=bravo.gif]




lasta81 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (15.5.2013 10:51:28)

[sm=smiley1.gif]




Bojanceee -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (15.5.2013 23:23:20)

Danas sam provela dan vrlo aktivno,i bila ok,i najednom me je uhvatio ogroman strah veceras...[sm=smiley13.gif] ne znam sta je to ali kod mene ovi lekovi reaguju uvek sa puno uspona i padova... ujutru ranim idem da radim,svaki dan se sa necim zauzmem ne bi li sto pre ovo ludilo prevazisla... pijem lekove ali postoji samo onaj strah sta ako padnem u goru dubijozu... valjda je to ne moguce kad pijem antidepresive... [sm=zmeden.gif] hvala unapred na oodgovoru znaci mi svaka vasa podrska... a da napomenem posto sam vec na sajtu da ja imam problem godinama sa hormonima,ne dobijam menzis... sad ih sredjujem,mozda i zbog toga mi se sve uzburkava u organizmu... jedina dobra strana je sto mrsavim sve vise svakog dana [sm=bravo.gif]




Lu -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (22.5.2013 9:48:24)


IZVORNA PORUKA: mtajcica83


IZVORNA PORUKA: lasta81

lorezepan je za smirenje ,opustanje misica i nece ti trajno resiti problem mislim mada nisam strucna ali po svom iskustvu da ti treba neki antidepresiv ali najpre savet nekog psihijatra.Ja sam isto kada mi se problem javio pila za smirenje bude mi malo bolje pa opet i tako sam se vukla godinu dana dok me mama nije za ruku odvela kod psifijatra.....nista strasno dobijes tablete i to nje to.


Da znam, ali ovdje kod nas ako odes kod psihijatra odma te ljudi proglase ludim..Male primitivne sredine...Ja jesam razgovarala sa mamom od jedne moje drugarice, ona je psihijatar, i ona mi je tada preporucila persen...Ja sam popila 2 kutije, i taj period mi je bilo ok, ali kad sam prestala da ih pijem posle nekog vremena opet isto...

Sve dok tako razmišljaš nećeš pomoći sebi nego naprotiv...izdigni se iznad toga, tvoje zdravlje treba da ti bude na prvom mjestu. Ja sam isto iz male sredine, sela, i mogu ti slobodno reći, briga o tome šta drugi misle većinu nas i dovede u anksioznost!
Uzmite svoj život u svoje ruke i pobrinite se za sebe, niko drugi vam neće pomoći sigurno. Pomoći će vam samo ako zatražite pomoć!




Lu -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (22.5.2013 9:54:06)


IZVORNA PORUKA: Bojanceee

Danas sam provela dan vrlo aktivno,i bila ok,i najednom me je uhvatio ogroman strah veceras...[sm=smiley13.gif] ne znam sta je to ali kod mene ovi lekovi reaguju uvek sa puno uspona i padova... ujutru ranim idem da radim,svaki dan se sa necim zauzmem ne bi li sto pre ovo ludilo prevazisla... pijem lekove ali postoji samo onaj strah sta ako padnem u goru dubijozu... valjda je to ne moguce kad pijem antidepresive... [sm=zmeden.gif] hvala unapred na oodgovoru znaci mi svaka vasa podrska... a da napomenem posto sam vec na sajtu da ja imam problem godinama sa hormonima,ne dobijam menzis... sad ih sredjujem,mozda i zbog toga mi se sve uzburkava u organizmu... jedina dobra strana je sto mrsavim sve vise svakog dana [sm=bravo.gif]

Ne znam koliko dugo piješ ali za AD treba malo vremena da počnu djelovati.
Nekome mogu da ne odgovaraju određeni lijekovi i oni se zamjene drugim, u principu pomažu i pokušaj sad da razmišljaš na taj način, sve dok razmišljamo onako kako smo navikli ne mjenjajući ništa, nema napretka. Evo za početak kreni sa ovim[sm=smiley1.gif]
To što mršaviš, ako nisi na nekoj dijeti, nije dobro[sm=smiley13.gif]




mtajcica83 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (22.5.2013 12:25:22)


IZVORNA PORUKA: Lu RR


IZVORNA PORUKA: mtajcica83


IZVORNA PORUKA: lasta81

lorezepan je za smirenje ,opustanje misica i nece ti trajno resiti problem mislim mada nisam strucna ali po svom iskustvu da ti treba neki antidepresiv ali najpre savet nekog psihijatra.Ja sam isto kada mi se problem javio pila za smirenje bude mi malo bolje pa opet i tako sam se vukla godinu dana dok me mama nije za ruku odvela kod psifijatra.....nista strasno dobijes tablete i to nje to.


Da znam, ali ovdje kod nas ako odes kod psihijatra odma te ljudi proglase ludim..Male primitivne sredine...Ja jesam razgovarala sa mamom od jedne moje drugarice, ona je psihijatar, i ona mi je tada preporucila persen...Ja sam popila 2 kutije, i taj period mi je bilo ok, ali kad sam prestala da ih pijem posle nekog vremena opet isto...

Sve dok tako razmišljaš nećeš pomoći sebi nego naprotiv...izdigni se iznad toga, tvoje zdravlje treba da ti bude na prvom mjestu. Ja sam isto iz male sredine, sela, i mogu ti slobodno reći, briga o tome šta drugi misle većinu nas i dovede u anksioznost!
Uzmite svoj život u svoje ruke i pobrinite se za sebe, niko drugi vam neće pomoći sigurno. Pomoći će vam samo ako zatražite pomoć!
[/quot


Lu, jeste slazem se sa tobom..Nije me briga, ali ovdje su takvi ljudi naprosto...Bila sam prije neki dan kod jednog stvarno divnog covjeka, on je stari psihijatar i isla sam kod njega kuci..(po preporuci drugaricine mame),isla sam na neki opusteni razgovor sa njim..
Kad sam usla kod njega, i kad sam vidjela da je to jedan divan miran i stalozen covjek, u jednom trenutku naseg razgovora ja sam tako pocela da placem, nekontrolisano i i kroz suze mu pricala sta me muci, koji su moji strahovi itd...Kao da je neko cesmu ostvorio, suza suzu stize...Posle toga sam se osjecala kao da mi je neko makao 1000 kg sa mojih ledja...Kao da sam bila laksa cini mi se da sam mogla poletjeti od neke opustenosti..Uglavnom rekao mi je da bi bilo dobro kad bi dosta vremena provodila u prirodi, setala, trcala, da mi onn ne bi dao nikakve antidepresive jer kao da mi nisu potrebni...Uglavnom opet idem kod njega u petak.




mtajcica83 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (22.5.2013 12:26:12)

Lu, jeste slazem se sa tobom..Nije me briga, ali ovdje su takvi ljudi naprosto...Bila sam prije neki dan kod jednog stvarno divnog covjeka, on je stari psihijatar i isla sam kod njega kuci..(po preporuci drugaricine mame),isla sam na neki opusteni razgovor sa njim..
Kad sam usla kod njega, i kad sam vidjela da je to jedan divan miran i stalozen covjek, u jednom trenutku naseg razgovora ja sam tako pocela da placem, nekontrolisano i i kroz suze mu pricala sta me muci, koji su moji strahovi itd...Kao da je neko cesmu ostvorio, suza suzu stize...Posle toga sam se osjecala kao da mi je neko makao 1000 kg sa mojih ledja...Kao da sam bila laksa cini mi se da sam mogla poletjeti od neke opustenosti..Uglavnom rekao mi je da bi bilo dobro kad bi dosta vremena provodila u prirodi, setala, trcala, da mi onn ne bi dao nikakve antidepresive jer kao da mi nisu potrebni...Uglavnom opet idem kod njega u petak. [/quote]




Lu -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (22.5.2013 13:13:08)

Mtajcice pa to je super[sm=bravo.gif]
To što si se otvorila i isplakala to je velika stvar i super početak, stekla si povjerenje i naišla na razumijevanje a to je divno[sm=smiley1.gif]




mtajcica83 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (22.5.2013 14:18:20)


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Mtajcice pa to je super[sm=bravo.gif]
To što si se otvorila i isplakala to je velika stvar i super početak, stekla si povjerenje i naišla na razumijevanje a to je divno[sm=smiley1.gif]



Jeste Lu,mnogo mi je lakse bilo,nekako me saslusao o svemu sto sam pricala, i nije bilo nikakvog osudjivanja, ili prica tipa :trebala si, trebalo je, i otsalih prica koje obicno kad se povjerimo nekome kaze e najbolje bi ti bilo to i to...Bitno je da sam pocela da idem , da sam se nekome otvorila u potpunosti...pa cu vidjeti dalje...Nadam se da cu nauciti od njega mnoge stvari...i da cu ih praktikovat u svom zivotu.




dijana1* -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (22.5.2013 15:29:44)


IZVORNA PORUKA: pippi29

Pozdrav! Ovako prije 1 godinu sam se razbolila psihicki. Dobila sam psihozu. Ta psihoza je trajala 2,3 mjeseca. Sada pijem ljekove i dobro se osjecam. Imam vec jedno djete. Dobila sam velliku zelju za drugim djetetom ali sam nesigurna sta cu jer imam psihicku bolest.
Sta vi mislite?





Verolina -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (22.5.2013 16:29:54)

Pipi, psihoza ne moze da traje samo 2-3 meseca koliko ja znam. Ona traje citav zivot, sem ako nije ona propratna psihoza koja nastaje kao posledica alkoholizma i poremecaja rada zlezda. Jesi li sigurna da si dobila psihoticni poremecaj? I sve zavisi koja vrsta poremecaja je u pitanju, mada, ja cu biti iskrena, najiskrenija, ja se ne bih usudjivala na drugo dete ako je bilo koja vrsta funkcionalne psihoze u pitanju.




pippi29 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (23.5.2013 11:43:14)

IZVORNA PORUKA: Verolina

Pipi, psihoza ne moze da traje samo 2-3 meseca koliko ja znam. Ona traje citav zivot, sem ako nije ona propratna psihoza koja nastaje kao posledica alkoholizma i poremecaja rada zlezda. Jesi li sigurna da si dobila psihoticni poremecaj? I sve zavisi koja vrsta poremecaja je u pitanju, mada, ja cu biti iskrena, najiskrenija, ja se ne bih usudjivala na drugo dete ako je bilo koja vrsta funkcionalne psihoze u pitanju.



jesam dobila psihoticni poremecaj! hvala na odgovoru!

Molim vas za vise savjeta....[sm=smiley13.gif]




pippi29 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (23.5.2013 12:22:36)


IZVORNA PORUKA: pippi29

IZVORNA PORUKA: Verolina

Pipi, psihoza ne moze da traje samo 2-3 meseca koliko ja znam. Ona traje citav zivot, sem ako nije ona propratna psihoza koja nastaje kao posledica alkoholizma i poremecaja rada zlezda. Jesi li sigurna da si dobila psihoticni poremecaj? I sve zavisi koja vrsta poremecaja je u pitanju, mada, ja cu biti iskrena, najiskrenija, ja se ne bih usudjivala na drugo dete ako je bilo koja vrsta funkcionalne psihoze u pitanju.



jesam dobila psihoticni poremecaj! hvala na odgovoru!

Molim vas za vise savjeta....[sm=smiley13.gif]



Pricala sam sa svojim psihoterapeutom i rekao mi je da ja nemam hronicnu psihozu. Da sam imala epizodu psihoze i da nebi trebala mi se vratiti ali opet kaze ako dobro ne budem spavala ili se izlozim extremnom stresu da mogu dobiti simtome psihoze...
Tako da i oni pravo neznaju hoceli mi se vratiti ili nece ali uglavnom nije kronicna psihoza!




Figaro88 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (26.5.2013 13:27:06)

Mtajcice odlicno,drago mi je da si pronasla nekog kome mozes potpuno da se otvoris,to puno znaci.Nadam se da si sada dobro,a sigurno ces vremeno biti jos bolje[sm=smiley31.gif]
Ja i dalje ne pijem lekove.Sada malo redje idem na razgovore,ali sam jako dobro.Naidje mi tako da budem uznemirena,da osecam neke nerealne strahove,ali iskontrolisem se,svesna sam da je to samo u mojoj glavi,i da mi nista nece biti.Imala sam i aritmije sa esistolama,pre bih zbog toga bukvalno odmah dobila napad panike i bilo bi mi jos gore,sada samo disem duboko dok ne prestne...




Zell -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (26.8.2013 19:59:05)

Nije mi drago sto se javljam opet u ovoj temi posle duzeg vremena... pre par meseci su mi poceli opet napadi panike, u toku proslih mesec dana danas mi je bio cetvrti... [sm=smiley13.gif] iz sna se trgnem ne mogu da dodjem do vazduha (prozor je otvoren) a srce lupa 300 na sat... sve cesce i cesce... ako ima neko sa slicnim problemom, neka mi se javi.




viking -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (26.8.2013 20:50:56)

Joj Zell [sm=smiley13.gif] Znaš li šta je uzork?




Zell -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (26.8.2013 20:57:35)

Bojim se da mi se vraca anksioznost ali mi se nije to desavalo pre nekoliko godina kad sam bila i na terapiji... Ne znam sta da radim... da se vratim opet kod lekara dace mi terapiju a jedva sam se skinula sa nje ranije... inace, patim od klaustrofobije i ovo mi se desavalo par puta pretprosle godine u malom (zatvorenom) prostoru ali retko i ne toliko intenzivno. Ove godine dva puta kod svekrve kad smo bili u poseti jer tamo spavamo u sobi koja nema direktan prozor napolje - ali tu imam "razlog" zasto.




gugutka -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (26.8.2013 20:59:24)


Uf Zell [sm=smiley31.gif]




viking -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (26.8.2013 21:00:34)

Ne znam šta konstruktivno da kažem, ti verovatno znaš šta je ovog puta bio okidač da ti se ti strahovi vrate. A ako nema druge, idi kod terapeuta, pokušaj razgovorom da rešiš te probleme, a u krajnoj liniji bolje i lekovi nego da živiš u strahu.




Zell -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (26.8.2013 21:07:51)

Hvala Viking, [sm=smiley31.gif] nema mi druge ako se nastavi ovako da ne bi bilo jos gore, u medjuvremenu se moram raspitati kod kog dr da idem jer sam promenila prebivaliste i opstinu pa ako neko ima da mi preporuci u okolini NS kod koga da se javim, bila bih zahvalna (moze i na pp).
gugutka [sm=smiley31.gif]




viking -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (26.8.2013 21:09:41)

Traži preporuku i u temi Preporućite doktora, mislim da ovu temu ne čita mnogo žena ovde...




Zell -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (26.8.2013 21:10:40)

ok hvala [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>