RE: Temperatura (sirup i čepići) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Ivanka 75 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (26.10.2014 22:13:36)

Ivka od nocas ima temp, 37,5, u jednom trenutku daans isla do 38, ne vise od toga.
Trenutno nema temp, vodili je kod lekara u petak (znaci pre temp), ima crveno grlo pa se nakasljava povremeno.
E sad, ta temperatura, sta raditi? Pred spavanje danas je imala 38 pa sam joj dala brufen da bi odspavala, bilo me strah da ne poraste.




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (26.10.2014 22:19:26)

Mini buba od petka popodne ima tu sugavu 37,5-38 temp :( samo slni i zakaslje se s vremena na vreme al cemo ipak sutra do dr da je pogleda...
Elem, dr nam je rekla da ne radimo nista sa temp i da ako ne prelazi 38 da joj ne skidamo... I tako, mm i ja od petka spavamo na smenu, merimo temp na svakih sat vremena... Srecom, ne prelazi 38 :)




Ivanka 75 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (26.10.2014 22:22:38)

To cu i ja sada da radim, nego mm i ja umorni ceo dan, stigli iz Bugarske nocas u 3 pa ko slogirani, samo zevamo i pospani smo. Taman dok je ona spavala popodne i mi odspavali s njom.
Necu vise da joj dajem brufen, reci cu i sveki sutra da joj ne daje.




Mala Elena -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.11.2014 1:42:03)

Procitah par zadnjih strana. Ne videh ovo- da li dete pokriti tokom spavanja? Elena je imala 38.5, spala zbog Efferalgan -a na 37.7 ..zaspala je ali mi je vruca i dalje. Proslo je sat vremena od uzimanja sirupa. Javite...bas sam zabrinuta. [sm=smiley13.gif]




Mala Elena -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.11.2014 6:39:35)

T joj spala na 37.7 nakon sirupa, pa onda rasla do 39 . Tusirali smo je, sat vremena pre toga je popila sirup a sad ima 37. Da joj ne srozam T vise nego sto treba ? Sta mislite?
Da li da joj dajem nemlecnu hranu danas? Ja nisam za, ali nisam sigurna.
E da, ks i leukociti su dobri, urin nosim kada nahvatam a to ce biti tesko ..




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.11.2014 6:55:40)

ME ne moras je pokrivati. Ti sama proceni i toplotu u stanu i njeno stanje pa vidi, samo nemoj da je pregrejes. Vidim htela si da je trljas alkoholom, niposto alkohol na bebinu kozu, ako vec hoces mozes belance da joj trljas na tabane a opet ni to nije pametno kod vas jer ne znas da li ima alergiju na belance (a mislim ako ima alergiju da se ispoljava i samo kontaktom preko koze nisam sigurna).

Tusiranje i eferalgan bi trebali da rade posao, ako ne mozes da skkines temperaturu sirupom uzmi cepice eferalgana u apoteci samo reci koliko ti E ima kg.

Hajde javljas se da cujemo kako nam je drugarica




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.11.2014 6:58:55)

da,kad ima temperaturu nemoj da je pretopljavas mnogo,raskomoti je.ako nista ne pomogne,uzmi cepice,nama uvek pomognu.nadam se da ce proci brzo..




Mala Elena -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.11.2014 9:55:47)

Hvala vam....evo ima 37.5...cekam da nahvatam urin. Da nas ne uhvati vikend !




Klarita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.11.2014 10:02:45)

Skini joj carapice. ne pretopljavaj. Obicno kad temp prelazi 38,5 je bakterijska infekcija, ali naravno u ovo danasnje ludo vreme ne mora da znaci[sm=zmeden.gif] je l' si kupila kesice za urin? Lepo je prvo operi, guzu celu i ne mazi nikakvu mast ili kremu u predelu gde lepis kesicu da ti ne spadne u peleni.




Peace* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.11.2014 10:38:36)

Kada moji imaju temp nakon sirupa, narendam krompir i stavim u čarapice. Temp spadne na normalno, ali raste čim skinem krompir. Tako da sa krompirom čekamo sledeću dozu leka.




Klarita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.11.2014 10:44:39)

tasho, a ja to probavala kod K i nikad mi nije uspelo, nikad joj krompir nije skinuo,a ni belanac[sm=smiley13.gif] njoj spadne kad natopim carapice u domace sirce[sm=zmeden.gif] mozda i to zavisi od deteta do deteta[sm=zmeden.gif]




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.11.2014 10:48:04)

ove metode sa krompirima,sircetom,rakijom i kojecim mnogo voli moja mama,uvek me gnjavi tom njenom medicinom i kritikuje kako ja nista ne znam.ja nisam nikad nista tako probala bozi.




Peace* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.11.2014 10:50:42)

Ne možda nego sigurno!

Npr, Luka ako ima pre spavanje 37,6, ne postoji opcija da ga stavim da spava bez brufena, jer 20min kasnije ima 39.
Marko ako pred spavanje ima 37,6, uopšte ne brinem, stavim ga da spava i kako zaspe, tako se preznoji i temp spadne.

Iako je praxa sada takva da se deca ne utopljavaju kad imaju temp, mojima temp ne spada dok se ne preznoje. Kako to radim? Dam brufen, i posle nekih 20min ih poteram u krevet. Tad sam obično saosećajna pa ih mazuljim i brzo zaspu, onda pokrijem toplim ćebetom, i nekih 30-45min nakon što su popili Brufen se preznoje. Tad sedim pored njih i pazim da se ne otkriju još nekih 10min. Onda ih presvučem, i spavaju mirno uglavnom do zore, s tim da ja ustajem svakih 1,5h da vidim kakvo je stanje.




Peace* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.11.2014 10:51:59)

IZVORNA PORUKA: branki RR

ove metode sa krompirima,sircetom,rakojom i kojecim mnogo voli moja mama,uvek me gnjavi tom njenom medicinom i kritikuje kako ja nista ne znam.ja nisam nikad nista tako probala bozi.


Meni je sveki jahala po glavi sa krompirom, godinama sam odbijala, i jednu noć u očaju probala - i gle čuda, radi!? [sm=jezicek.gif] Teška srca sam joj priznala da je bila u pravu. [sm=smiley4.gif]

Pazite, krompir ostavlja na posteljini fleke koje neće da izađu. Podmetnite pod nogice neki stari peškir.




Klarita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.11.2014 10:56:37)

Ja nemam svekrvu, a majka mi nije bas u tom fazonu da mi skace po glavi, uglavnom me izokolo pita da li bih[sm=smiley36.gif] jer dreknem na nju[sm=smiley9.gif] a, to sa krompirom sam ovde procitala[sm=smiley1.gif] mnogo si volem RR [sm=smiley31.gif] sve sto mi treba nadjem si[sm=smiley36.gif] A, to sa sircetom na nogama je nama mama radila i znam da je uspevalo, eto i k pomogne...samo smrdi u pm [sm=smiley11.gif]




choopa choops -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.11.2014 13:28:56)

Da ovo za preznojavanje je isto bilo i kod nas. Kad smo bili mali uvijek je bilo, pokrij se da se preznojiš, a sada Ne ni slučajno! [sm=zmeden.gif]

A što se tiče krompira, i ja ga primjenim u kriznim situacijama (kad ne obara lijek). Ili to ili uberem raštan, ako je sezona, i isto na nogice.




Mala Elena -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.11.2014 14:24:48)

A ta bakterijska infekcija koliko traje tj kakva je terapija? Bili smo do pedijatra i dobila je Panaterm sirup ali nista vise . Kupila sam kesice pa cu se potruditi.... raste joj T cim prestaje dejstvo sirupa. Da li da kupim cepice ? Njih stavljam kada je preko 38 ili 39?




Zemunka85 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.11.2014 11:37:02)

I ja se secam preznojavanja, sto kazes a sada to nikako ne savetuju.

Sto se temperature tice, poslednji put sam ovde pisala pre dve nedelje, kada je u petak vece cerka legla ok, a u 1 nocu joj izmerim 39,3. Celu subotu i nedelju je vukla preko 39 i u ponedeljak ujutru odradimo laboratoriju - kazu virus. Ali u ponedeljak popodne od 16h do 23h ona temperaturu 39,6. Nicim, ni ci m ne mogu detetu skinuti. Izmenjala i od lekova i iz frizidera sve sto sam procitala, kupala, tusirala .. ne vredi. GORI! Bas sam se uplasila te je u 23h odvedem privatno u bolnicu. Kao i da nisam. Pogleda covek rezultate, rece virus, sto sam i znala i posla nas kuci, uz opciju da je stavi na infuziju, sto nismo. Tamo joj je temp bila 38. Dodjemo kuci, izmerimo, 39,7. Ali tad je vec bila preumorna, jer ona, ne znam sto, ali tako je uopste ne moze da spava pod temperaturom. Tako da je bila crnih kolutova oko ociju od umora. Dam joj brufen, legla i kako se probudila, kao nova. Sve kao rukom odneseno. Nisam sigurna koliko je tu brufen odradio, a koliko je samo vreme jer je to teralo 39-39,7 tri dana i 4 noci non stop. Ali eto - opet nismo imali postupno ozdravljenje vec odjednom.
Ja sam se uplasila urinarne, taaaaaako mi je to licilo na ono sto smo vec preziveli, ali hvala Bogu nije ....




Klarita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.11.2014 11:46:12)

Zemunka, hvala Bogu[sm=smiley13.gif] cuti, pomeri se s mesta[sm=smiley13.gif]

Ja imam neku teoriju i tako smo ucili je l' te, da svaka temperatura koja prelazi 38,5 i traje vise od tri dana je siguran pokazatelj bakterijske infekcije.

ME, panaterm je paracetamol, nista ti on nije dao sto ti nisi koristila vec. Mozes slobodno da kupis cepice, ali mora ti biti razmak izmedju sirupa i cepica bar tj najmanje 4 sata. Vodi racuna od koliko mg kupujes, mislim da su cepici eferelgana od 80mg i 120mg, nisam sigurna. Obavezno napomeni koliko meseci i kg ima beba. Bakterijska infekcija moze da traje godinama a, moze i da prodje za par dana ako se leci pravom terapijom...leci se antibiotikom. No, vrlo kompleksno pitanje si postavila[sm=zmeden.gif] pa je takav i odgovor. No, najbitnije je da si posetila pedijatra i da je on dao terapiju i savet. Prati i dalje...




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (15.11.2014 17:01:35)

Mini buba od jutros ima T, nije spadala ispod 38. Dala sam joj eferalgan u 10 pa opet u 15:30 kad joj je T skocila na 39.5. I posle tusiranja be spada ispod 38.5. Da posaljem mm po Brufen?
Inace joj ne curi nos i ne kaslje, ideju nemam otkud T :(




Zemunka85 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (15.11.2014 17:20:15)

Mi opet virus. Posle samo dve nedelje. Nikada pre vrtica nije bila bolesna a sada dva puta za dve nedelje. I opet abnormalne temperature doduse sada samo dan-dva. Kumic kojeg sam gore pominjala ovaj put je tkdj prehladjen i imao je sinoc 40 temp. Mi smo dobili AB. Bez laboratorije, Malo je crveno grlo i uvo, pa kaze DR da ne ode dalje, jer ne ume da duva nos. Bas sam se smorila, ali dadoh joj.
Ovog puta nisam probala nista sem Brufena. Na HB nemaju dozvolu uopste da ga preporuce, svi mi vicu da je jako toksican i da naglo skida temperaturu, sto jeste istina, da postoji opasnost od temperaturnog soka, ali njoj nista drugo ne pomaze te nisam htela ponovo da probavam cepice, panadol. Kuma isto kumicu dade Brufen na 40, spustio za dvadeset min na 37, sto opet nije dobro, ali je jedini siguran.
E sad previse su razliciti saveti za doziranje - jedni mi rekose SAMO 2,5ml po dozi MAKSIMUM, dok je jedan cak - 7ml po dozi! Svuda razlicito savetuju doziranje a saveti su poprilicno ekstremni. Totalno sam bila u haosu. Brojim minute do vremena da joj dam, a ukaim se od straha koju dozu da poslusam ...




Klarita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (15.11.2014 17:25:21)

Sta je HB[sm=zmeden.gif]




Zemunka85 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (15.11.2014 17:27:56)

Halo beba. Kazu ne mozemo vam reci kolika je doza, jer nemam dozvolu da ga savetujemo, on je toksican jako ...




Klarita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (15.11.2014 17:37:40)

Misle na brufen? Gluposti...nemaju dozvolu da ga preporuce[sm=hudicek1.gif]...kako me nervira sve to. Imas u uputstvu doziranje po kg, i obicno je najpravilnije tako, a ne po uzrastu. Ako se ne snadjes, pisi ivde, pa cemo da ti preracunamo. Nekad i meni kojoj je struka treba par minuta koncentracije da preracunam dozu, ali ali je bitno da je tako najvalidnija doza. Ne brigaj previse...nije sve do velike ili male doze. Postoje ljudi koji su "brzi" i "spori" acetilatori...da ne ulazim u bespotrebnu diskusiju, ne znaci uvek da ce prevelika doza naglo spustiti temperatutu i obratno[sm=smiley13.gif] Javi koliko lepojka ima kg i dobijas dozu za nju[sm=smiley1.gif] ne trebala vam vise nikada [sm=smiley31.gif]




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (15.11.2014 17:38:10)

Ma nek jedu pite i oni i toksicnost[sm=zz_furious.gif]
Mene zanima koliko posle eferalgana mogu da dam brufen? Upravo se ispovracala od plakanja, verujem da je i lek povratila...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>