RE: Temperatura (sirup i čepići) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Trcosava -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (9.8.2014 6:53:26)

Ani paracetamol ni malo ne spušta temperaturu. Samo brufen!

I uopšte ne razmišljam o neželjenim efektima, jer šta mi znače ti neželjeni efekti ako dobije fras od temperature. Lepo brufen i spadne tempratura. Čepići isto nisu bog zna kako pomagali izprostog razloga, kako joj stavim čepić, tako ga iskaki. Plus joj je bio stres na kub da joj bilo šta dajem u guzu.




serpica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 6:23:27)

Mi vec treci dan imamo temp. nista ne moze da je skine,cepici eferalgan,sirup paracetamol ili brufen,tusiranje,nista.
padne na 38,4 i to je najmanja. Mislila sam da su zubici ali izgleda da je virus,nazalost. Nocas je bolje spavao.[sm=smiley13.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 6:43:06)

Ja evo da se javim. Ja uvek kazem muzu nismo nista ni trebali da joj dajemo to kod nje uvek prodje samo od sebe jer joj ne pomaze paracetamol. Medjutim eto odlucih se ja za brufen prekjuce i pu pu pu od juce nema temperaturu. Neverovatno. Dete mi se odmah preporodilo i odmorilo. Dve doze brufena ( i to manje doze od polovine njene kilaze) i resen problem. [sm=smiley36.gif] Hvala mame.

Serpice drzite se kod nas je bilo slicno. Ali setila sam se sta je pokupila, njen brat od ujaka je pre dve nedelje mozda i manje isto tako imao temperaturu. Stalno se druze ali ona meni stvarno ima super imunitet s obzirom da se druzi s decom iz vrtica a ja ne branim da se druzi s bolesnom decom. (ne kazem da su sva deca iz vrtica bolesna ali je cinjenica da su cesce bolesna-nemojte me bombardovati pliz[sm=jezicek.gif])

Uglavnom prosla agonija. Hvala mame za sve savete.

Eh da kad sam joj dala brufen sporo je delovao, mislim da mu je trebalo jedno sat vremena da krene da spada temperatura. U tih sat vremena sam ja nju brckala da bih joj olaksala muke dok ne pocne da deluje brufen.




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 6:44:33)

super,ljiljo sto je dunja ozdravila[sm=bravo.gif]
serpi,valja ce brzo da prodje..[sm=smiley31.gif]




17 joka -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 6:50:55)

Šerpi da brzo ozdravi[sm=smiley31.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 6:54:07)

Tako je i nama samo brufen pomagao. Ali kad je virus onda nema sta drugo nego da cekamo da prodje. Prosli put je imala temperaturu vrlo kratko. Bas joj je ojacao imunitet. Bilo je i krajnje vreme, jer ni ne sastavi ni nedelju dana u vrticu vec se razboli.




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 6:56:35)

hvala Branki bas je bilo cupavo ajd tako da kazem. Bas je nezgodna ta temperatura, a mm krene da se traumira cim predje 39 jer smo daleko od grada pa da slucajno se ne popne preko 40 tako da mi je u celoj ovoj situaciji bilo mnogo teze sa njim nego sa D. Moram uvek da mu objasnjavam da su deca sa sela prezivela uprkos tome sto su bolnice i lekari daleko, samo na vreme treba krenuti




vikiveki -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 7:00:39)

Nama samo paracetamol pomaže i naravno tuširanje




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 7:03:07)

ma i ja sto sam u gradu,pa se traumiram...bas ne volim tu temperaturu[sm=smiley13.gif]




serpica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 7:05:33)

evo ga lezi mi u rukama,drzim toplomer i pokazuje 38,5 ne znam koliko je digitalni toplomer tacan,sta mislite?




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 7:07:04)

jesu ti dobre baterije?ja nesto ne volim te digitalne...




17 joka -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 7:09:11)

Serpi, nevolim ni ja digitalne ali mislim da nemoze pokazivati neku visu temperaturu




vikiveki -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 7:11:44)

I ja kao i Branki nemam baš poverenja u te digitalne ,koliko sam ja iskusila oni pokazuju pola stepena veću T,mada to možda zavisi i od baterija...ja najviše poverenja imam u one živine,ali njih više niko ne prodaje[sm=smiley13.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 7:12:28)

kazu da digitalni bas i nije pouzdan, najbolji je zivin a digitalni nazalost cesce pokazuje nizu od zivinog. Nadam se da temperatura nije veca serpice. Ja sam kombinovala i digitalni i zivin kad pomislim da digitalni nije dobro izmerio i stvarno bude uvek razlika bar u 0,3 stepena. Dete mi ovih dana vec svisnulo od merenja temperature, juce uzme sama toplometar i kao stavlja i ja je pitam "jel imas temperaturu?" ona kaze "Da" [sm=smiley13.gif]




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 7:14:41)

mislim da na uputstvu i pise ako ste ga sacuvali da digitalni pokazuje pola stepena odstupanje ,da li gore ili dole,ne secam se.




serpica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 7:15:40)

ma ni ja ih ne volim jos sam cula da na tu temp koju pokaze doda se jos 0.5 pa da poludim onda [sm=zmeden.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 7:16:26)

da Branki je u pravu greska merenje je pola stepena gore dole. To je da se razumemo izuzetno velika greska merenja jer nije svejedno da li dete ima 40 ili 39,5 ili 39 aj sad ti znaj ako izmeris 39,5 da li je pola stepena gore ili dole




Torbica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 7:21:15)

Pola stepena se oduzme da bi se uporedilo sa aksilarnom temperaturom tj onom ispod pazuha.




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 7:24:12)

ja uvek D merim ispod mazuha, od rodjenja. Nije bilo sanse da bude mirna dovoljno dugo da joj izmerim temperaturu rektalno. Kazem ima razlike sa zivinim toplomerom, ovih dana sam bas proveravala. Izmerim digitalnim pa odmah zatim izmerim zivinim i bude razlika 0,3 stepena.




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 7:26:21)

i ja merim ispod pazuha kad god mogu,tako su nam rekli na institutu za m i d.imam i neki digitalni u obliku cucle i digitalni za ispod pazuha,ali sa njima nikad nisam nacisto.




Torbica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.8.2014 8:49:40)

Naravno da se razlikuje, rektalni meri unutrasnju temperaturu a zivin spoljasnju. Pola stepena je najnormalnija razlika. Mora unutrasnja temperatura biti veca.




mtajcica83 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (17.8.2014 15:41:58)

Moj svrco juce dobio temp, sinoc imao 37, u toku noci 38.. Imam Ibalgyn, to mu je obaljivalo vatru prosli put kad je imao, paracetamol..nista.
I ja mjerim sa digitalnim i uvijek ispod pazuha.




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (17.8.2014 20:48:34)

mtajcice polako da mu ne srozas temperaturu jako tj da ne bude u hipotermiji. Mislim da se Adulence to desilo sa Ivom. Ja obaram kad ima 38 sa nesto i to jer vidim da ima tendenciju rasta temperatura.

Nesto ga je snaslo[sm=smiley13.gif]. Jadni malci. Drzite se i da sutra budete ko novi




dijana1* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (31.8.2014 6:38:05)

Juce ujutru je Kosta imao tem ispod pazuha 38. U toku dana lko 37.5. Sinoc u 20h 38,5. Stavila sam mu cepic i bilo je ok. U 3h se budi , dete gori, izmerim tem 39.2. Istusirala sam ga i stavila cepic. Sta li ga je snaslo nemam pojma[sm=smiley13.gif]




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (31.8.2014 6:57:01)

da brzo ozdraite,dijana!ko zna sta ga je snaslo i koliko ce puta da ih snadje jos[sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>