RE: Temperatura (sirup i čepići) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


vonavoj -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (17.8.2015 18:55:27)

Daaa..kod visokr temp stopala i jesu hladna!




Ivanka 75 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (17.8.2015 20:44:07)

Kad krece visoka temp sake i stopala se ohlade jer telo valjda vuce krv u vitalne organe, ili nesto sl.




ishler -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.8.2015 16:23:28)

Hvala svima na odgovorima,dala Sam na 4 data paracet i brufen.poslednji put je imala u 5 nocas,i za Danas sve stolice,nadam se da prolazi,veselija je




vonavoj -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.8.2015 20:57:44)

Super! Bitno da prolazi!




dijana1* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.8.2015 23:16:19)

Da se i mi prijavimo.
Kosta je danas odjednom postao vruc i izmerim temp 37.8. To je bilo oko 16 h i oko 21:30 je skocila na 38.5. Dala sam mu febricet i istusirala.
Obicno je nervozan kada ima temp ali danas je bio poprilicno veseo.
Nadam se samo da ce brzo proci. Obicno kada dobije temp traje po 6-7 dana.




Zemunka85 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (25.8.2015 12:05:38)

Neverovatno kako je svako dete za sebe.
Ja bih sa temperaturom 6-7 dana flipnula.
Moja Lara nikada nije imala duze od 3dana (treci je vec kraj) ali nikada nema 37,38. To, sta god da je, odmah rokne na >39, molim lepo :D :(.




Rosita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (25.8.2015 17:49:11)

D danas pet puta povraca za pola h, t 38.7, u usta da uzme nece nista, jedva koji gutljaj vode. Bem ti vise i viruse i promene vremena i sve.




Rosita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (26.8.2015 17:05:05)

Noc grozna, danas mu mm dao nurofen u pola 12, bio super, ali evo sad je 39.3, dobio eferalgan. Eferalgan ga je sinoc poceo raditi tek nakon sat i po [sm=zmeden.gif]. Mislim da cu sutra ujutro da ga vodim da vadi krv. Sta da trazim, kks i crp?




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (26.8.2015 21:59:16)

Uh,rosi[sm=smiley13.gif]
Da,kks i crp.kako mu je sad?




Rosita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (26.8.2015 22:11:31)

Super je kad spadne T, pa se nadam da je neki virus. Videcemo nocas . Sinoc ne spavam, merim T, cistin povracku i shvatam da se ne nerviram kao pre. .. oguglah malo na bolesti :/. Mada sam slogirana otisla na posao, mm ga cuvao, ja cu sutra . Branki [sm=smiley31.gif]




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (26.8.2015 22:15:40)

Znam,najteze je prvih par puta,posle malo oguglas,ali je opet grozno kad su bolesni.ver je neki virus,sta bi drugo bilo.[sm=smiley31.gif]da brzo prodje!




Rosita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (27.8.2015 12:43:00)

crp 63. Ostalo sve u granicama, malko gore dole, tek da predje crtu. Je l ovo obavezno bakterija? On je danas dobro, nema T! Popodne kod dr.




mama krava -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (27.8.2015 14:52:15)

ako su leukociti malko iznad, a monociti ili kako vec malo ispod onda je bakterijska




mama krava -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (27.8.2015 15:01:36)

E, lupila ja ...

Nama kad je bilo ovako bila je bakt....


Leukociti na gornjoj granici 16,7 a max je 17
Limfociti niski 9% a min je 50%
Neutrofilni granulociti visiki 84% a max je 50%

CRP 17,9




MAMAMAJ -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.9.2015 19:28:58)

Temperatura 38,5 i više, bez ikakvih drugih simpota ičega. Dete ima 13,5m. Ima šest zubića i ne vidim da je još neki pred izbijanje.
Nije nervozan, više je smoren i spava mu se. Jede normalno, pije vodu, čaj, stolica bila normalna danas.
Kako vam zvuči?
A da, dobio je temp oko 13h,dala mu Paracetamol, istuširala ga, spala je. Posle opet isto oko 17h. Dajem mu i Dentokind, ali opet každm, ne primećujem da je nrki zubić rešio da izađe, osim što su gornje trojke počele da se spuštaju. Vrlo malo, bele se desni.




Rosita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.9.2015 19:50:34)

U zadnje vreme moj D je imao jedan ili dva takva slucaja i ja jedan, T bez icega drugog, samo glavobolja. Mozda su takvi virusi. Sinoc je malo bio zapusen nos, danas nista, a T ima.




MAMAMAJ -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.9.2015 19:53:55)

Rosita, i njemu je sinoć bio zapušen nosić, suv onako, suva sluzokoža. A je li lepo ručka? Evo sad je zaspao, a ja kao na oglama, samo ga pipkam, i moram sad nekako da mu dam Dentokind. [sm=zmeden.gif]
Samo da nije bakterijski, a virus ćemo sami pobediti.
Jeste išli kod dr i koliko ti je staro dete? Šta savetuješ?




Rosita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.9.2015 21:48:35)

Dve i po. Nismo isli, to je sinoc pocelo, danas sa nosem ok. Jede kad nema T, kad mu skinem normalno se ponasa. A pod t kaze boli ga celo. Danas je interesantno sama spala sa 39 na 38 za sat. Cudno. Al sam mu dala lek da se ne muci. Ne znam, vodila bih ga kod dr ako mu se zadrzi T u pon. Ako ne, ne bih. Da ih sto pre prodje :). Ps nedavno sam ja imala potvrdjen respiratorni virus, t tri dana i glavobolja i nista vise.




MAMAMAJ -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.9.2015 23:07:44)

Naša dr u utorak radi s bolesnom decom, taman ću do tada da vidim, ako je virusno, proći će do tada, ako je bakterijski, trajaće i u utorak. [sm=zmeden.gif]
A on ne ume da priča, ali ume da potvrdi kada ga nešto pitam. Pitala sam ga je li ga boli zubić, potvrdio je, pa glava i to je potvrdio, a stomak, piša, rukice, nogice, ništa to ne potvrđuje.
Verovatno su u istom sosu. :-) Neka da Bog, što pre da budu kako treba. [sm=smiley1.gif]
Ajde čujemo se sutra ovde, da vidimo kakvo je stanje.
Laku nooooć. [sm=smiley1.gif]




vikiii -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.9.2015 23:37:28)

Mamaj,najverovatnije je virus. Meni je tako F pre desetak dana dobio temperaturu preko 39,bez ikakvih drugih simptoma. Lepo jeo,nije kasljao. Vadili mu krv i rezultati pokazali da je virus. Tri dana ga držala temperatura i prošlo. S tim sto je jutros promukao i naravno opet kod dr. Samo sto je sada laringitis u pitanju. Mrzim ove lude promene vremena!!![sm=hudicek1.gif]




MAMAMAJ -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (20.9.2015 0:02:10)

Vikii, ne znam, evo sada nema temp, u 21h sam mu dala Paracetamol, malopre petu dozu Dentokinda, znači sad u 1h i Paracetamol i Dentokind, pa ću valjda i ja malo odspavati. [sm=zmeden.gif] Čoveče, u utorak ulazim u 7m trudnoće, baš me sad to našlo.
Sada mu nije ni nosić zapušen. Popio je punu čašu jogurta oko 22h, nacedila sam mu i limuna par kapi u vodu i gurnem mu svako malo flašicu u usta, pa pije u neznanju. [sm=smiley36.gif] Šta ću, treba se snaći.




dijana1* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (20.9.2015 0:32:58)

Mamaj meni to izgleda kao da je virusno. A kako je ludo vreme samo to covek moze i da ocekuje[sm=smiley13.gif]
Ja ga isto jos ne bi vodila, sacekaj da vidis da nece poceti da kaslje ili da mu se sliva sekret.
Kosta je par puta tako imao temp bez slina,kaslja, proliva ... traje par dana i to je to.
Da nam drugar sto pre ozdravi.




Rosita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (20.9.2015 8:58:12)

Sve isto. Evo sad je doruckovao i prepire se sa mnom, vice nije mi prosla T, trenutno nema. Sinoc u 11 mu dala lek, imao je preko 39. Ma vreme ubija [sm=smiley13.gif]




MAMAMAJ -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (20.9.2015 9:36:17)

Rosita, dobro jutro.
K je noćas oko 1,2 imao temp, opet isti scenario s Paracetamolom i brzo prošlo, spavao je sa mnom, pipkala sam ga celu noć, sada nema temp i traži njam njam. [sm=bravo.gif]
Popio je dosta čaja, ja mu razvodnim, pola voda, pola čaj, mali mi je da pije toliki čaj, i još nacedim limun i malo meda, to je neki polučaj, polulimunada. [sm=smiley36.gif]
Važno da unose tečnost. Sad pečem prazne kiflice i daću mu jogurt, a za ručak ću mu pilav, to sme?
Di, razumemo se mi u svakoj temi. [sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (20.9.2015 10:36:34)

Prevazicice oni to, nadam se, brzo. U principu kad imaju T laganija ishrana, da se energija ne trosi na varenje, pilav je lagan. Mada ja mu dajem sve normalno. Ne bih dala pasulj i sl, ostalo sve. :*




Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>