RE: Temperatura (sirup i čepići) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


MAMAMAJ -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (20.9.2015 11:51:47)

Meni su deca u principu zdrava, M za mesec dana puni 4god i nikad nije okusila antibiotik. On do sada isto tako, hvala Bogu. Nadam se da će tako i ostati ubuduće. 2,3 puta godišnje pokupe neki virus, i to je sve. Tada im uvek spremam neke kiflice da grickaju, dvopek, čaj, limunada, supica, pirinač s piletinom i to tako prođe. Sveže voće i povrće, naravno. Pa, koliko god da uzmu, dovoljno da se organizam bori.
Kako je tvoj sin sada, ima li temp?
Grlimo vas, drugari, i da ozdravi što pre, bez dr. [sm=smiley31.gif]




Rosita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (20.9.2015 12:48:50)

Pisem sa tel pa sve kratko, jos sam sad iskucala i ovo prokletstvo me izbaci[sm=hudicek1.gif]. D se ok ponasa, nema T. Al slucajno mu pogledah grlo, crvenooo je baaas :(. On je pre mesec dana nepunih pio ab. Ne bih da opet pije :(. Nije pio mnogo s obzirom da ide u vrtic. Bojim se da mu se ne zakomplikuje, ne znam da l to moze samo da prodje. Prskacu mu propolis. Sta biste vi radili? Ja sa grlom nemam iskustva, D je oduvek bio laringiticni tip .




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (20.9.2015 13:33:00)

I ja od sinoc u ovom klubu[sm=smiley13.gif]boka dobila temp oko ponoci,svanje nikakva.samo visi na rukama ili na sisi bukvalno.nece nista ni da jede,samo sisa.da ne silim?valjda ce poceti da jede kad joj prodje?
Rosi,ja ne bih jos antibiozdaj caj,propolis,mozda neki biljni sirup..ja bih tako,a opet sta znam.meni boza nije imao sa grlom nikad problem.




MAMAMAJ -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (20.9.2015 13:36:22)

Joj, ne znam, probaj s propilisom, pa ćeš videti do sutra. Ja baš ne znam šta da ti kažem. [sm=zmeden.gif]
I sama se sa sobom borim, u momentima pomislim vodim ga, a onda se saberem i dam mu vremena. Vama je i počelo ranije, mi imamo fore do utorka. [sm=zmeden.gif]
Poslušaj samu sebe, poznaješ svoje dete, vidiš kakav je i kako se ponaša, pa se shodno tome ponašaj i ti, šta drugo.
Daj mu tečnosti što više. Evo meni K ustaje sada, nema temp. Videćemo večeras, znaš da od večeri sve zavisi.
Branki, ne sili, ali što češće nudi, nudi toliko često da ti je i samoj suludo, tako će i najviše popiti.
Žene, da što pre napustimo ovaj klub...




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (20.9.2015 13:48:55)

hoce ona da sisa,ali nece kasice nikako.jutros je uzela malo sredine od hleba.nudicu joj,pa valjda joj nece biti nista.
bas ne volim kad imaju temperaturu,ona mi je nekako najmrskija.




MAMAMAJ -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (20.9.2015 14:03:08)

Branki, stavi jednu supenu kašiku kašice u činijicu, pa je nudi, i tako svakih možda sat i po, dva, pa koliko pojede. Važno je da sisa, to i jeste najvažnije, da bar ovaj moj još uvek sisa, ali prestadosmo kad sam bila 3,5m trufna, nisam izdržala fizički, a htela sam onaj dual breastfiding ili kako mu je već ime. [sm=smiley1.gif]
Mnogo znači deci, znam po M, nju sam dojila 21m i svaki virus je samo sisala, ona odbija hranu kad je uhvati, mada ja nutkam non stop, pa nešto i prođe, kao što sad i tebi savetujem.




Sanjica26 RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (20.9.2015 14:03:51)

Branki, nek sisa ako joj sad to prija. Secam se da je Sofija htela samo da sisa. Valjda im je nase mleko toplo, pa im prija. Brzo ozdravite.




Rosita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (20.9.2015 14:32:21)

Videcu devojke. Moze mm sutra da ga dovede, ali mi zao da se bezveze cima dete. A sa vremenom smo tanki i, zao mi je do neba sto ovo kazem, ali on sto pre mora u vrtic [sm=smiley13.gif], nema ko da ga cuva na duze...
brankice, sve ti kazu zene, nek sisa, to joj i jeste najbolje sad.

Ljubim vas.




MAMAMAJ -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (20.9.2015 23:32:30)

Rosita, kako je D?
Moj Kosta više uopšte nije imao temperaturu. [sm=bravo.gif]
Čudno, zar ne? Valjda je neki virus, pa ga piškenjem, kakenjem i znojenjem izbacio, šta drugo.
Samo kad mu je bolje.
Branki, kako tvoja devojka, jesi uspela da je nahraniš imalo?
Želim vam da vas prođe što pre. [sm=smiley31.gif]




dijana1* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (20.9.2015 23:59:03)

Mamamaj super za K[sm=bravo.gif]
Ociglendo je bilo virusno.
Ja sam Vuka dok je bio mali cim dobije temp vodila kod dr i svaki put bi dobio ab. Tada bas nista nisam znala. I dan danas je osetljiv. A Kostu retko vodim i to tek posle 3-4 dana da uradim nalaze da budem sigurna sta je u pitanju. Skoro je nesto kasljao i bio neki dezurni dr. i odmah mu prepisao ab. Reko molim vas ako nemate nista protiv ja bi prvo izvadila krv. I naravno bila sam.upravu uopste nije bilo za ab.
Rosita, Branki da i vasi klinci sto pre ozdrave[sm=smiley1.gif]




MAMAMAJ -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (21.9.2015 10:32:12)

Hvala, Dijana, a moguće i da je od zubića, on baš teško podnosi sve to. [sm=zmeden.gif] i uvek tako odreaguje i na to spuštanje zubića, i pre nego krene da izbija.
Ja uvek gledam da prođemo sve sami bez lekara, da osetim da treba, naravno da bih ih vodila, ali čim se tamo pojaviš i kreneš da pričaš, dr se 'vata za blokče s receptima i piše ab, a ja nisam za to.




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (21.9.2015 10:38:24)

evo i menne[sm=smiley36.gif]
mamamaj,hvala sto pitas,nije juce imala ceo dan sve do 3 ujutru,tad joj opet dadoh sirup i proslo je.sad nema.videcemo,ovo je treci dan da je prehladjena,valjda ne moze ovako dugo da traje,nadam se.drago mi je sto ste vi bolje,a za dr i blokce i antibio se slazem.cini mi se da pojedini dr sve nekako rade napamet.
rosi,kako je d?




MAMAMAJ -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (21.9.2015 10:50:46)

Mrvica, važno da ona siki, bolji ab ne postoji. [sm=bravo.gif]
Imam osećaj da joj se sada više neće ni vraćati, tako je moja M dok je bila dojena, treći dan sve gotovo. [sm=smiley31.gif]
Rosi, čekamo da nas izvestiš.
Zagrljaj za sve drugare.




choopa choops -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (21.9.2015 11:16:57)

I mii smo u klubu [sm=smiley13.gif]Sinoć oko 1h se puno vrtila u krevetu, ja je pipnem, ona gori. Odmah sam joj dala Paracetamol, nisam ni mjerila da nastavi da spava i ne povrati sirup. Jutros oko 6h opet temp 38C pa sam joj dala sirup. Sad je malo bolje ali stalno je napeta, štreca i evo spava na sisi. Nos joj curka po malo.
Ne znam koliko je prošlo od zadnjeg bronhitisa, nadam se da nije opet!




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (21.9.2015 14:02:42)

Choopo,kakva je situacija kod vas?boka imala temp pre nekih dva sata,ja opetdala sirup,spala je.




Rosita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (21.9.2015 14:41:30)

Zene, D nije imao T od juce. Mm kaze ok je. Ja sam sad u prevozu sa posla. Mislim da ga necemo voditi kod dr pa sta bude. U to bih bila sto posto sigurna da on sutra ne mora u vrtic, ovako strepim. Prskacu mu propolis i pogledati grlo kad dodjem. Cucu se i sa homeopatom da vidim mozemo li nesto uraditi sa lekovima koje imamo kod kuce. Mada sve je to napamet. Njemu ta homeopatija cini mi se pomaze, dok meni recimo ne, ali za druge stvari doduse. Prastajte nepismenost , pisem sa tel. Ljubim, da boki i kod cupe brzo prodje.




cockic -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (15.10.2015 12:34:24)

Leni se temperatura vratila od ponedeljka veće.i stalno se vraća i ako je pod ab.juče je opet odvedem ali u dragiše mišković.odradi joj dr kks i crp.
Le 6.1,eritrociti 5.05,hemoglobin 125,hematokrit 0,36,neutrofili 51,limfociti 33,monociti 12,6,crp 16.7.
Od svega ovde joj je povećan crp,neutrofili,limfociti sniženi malo i monociti duplo povećani.dr nije menjala terapiju samo je rekla da se za krajnike daje panklav,a ne ospamox.a još je njoj ospamox dr.davala stalno.i ova mi rece da svaki put prvo odradim bris grla i nosa.i sad da pije ospamox 10 dana nema efekta menjati ab.ja opet moram do dz.po drugu kutiju ab.ovu popila celu a t ima i dalje[sm=zmeden.gif]






cockic -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (15.10.2015 12:43:53)

I ne znam do kad da joj čuvam ovu t,mukica je dobila prošli petak na subotu.sutra nedelju dana kako je ima ponedeljak preko dana ok možda neka niska da bi uveče opet krenulo sa visokom ,pod terapijom od nedeljepopodne.jutros u 5 h nisam mogla da joj spustim paracetamolom.u 7 h ona gori i izmerim ona 39.1. Odmah tuširanje,nije se bunila i onda joj pre 9 h dam opet paracetamol.sad nema t.a prvo je pila 3 ml ospamoxa,pa povećali u utorak na 5 ml.




Azra_ -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (15.10.2015 21:33:37)

Cockic, valjda će proći. Što T toliko dugo? Krajnici? Pitam gluposti, i tebi nije jasno....[sm=smiley13.gif] Da se brzo sve sredi!




choopa choops -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (15.10.2015 22:30:27)

cockic, nadam se da ćete naći rješenje. Ja samo da kažem da ja uvijek gledam da im dam noću i kad su visoke temperature brufen. Paracetamol mi je preslab. Držim fige da što prije ozdravi.




cockic -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (16.10.2015 10:03:02)

Choopo,Azra [sm=smiley31.gif]
od sinoc je bolje juce popodne je imala 37.9,nisam joj nista dala uvece oko 22h 37.5 isto nista zaspala.i znojila se nocas i od jutros isto nema t.nadam se da je ovo sa ovom dugom temperaturom gotovo.prvi put sam se susrela sa t od 6 dana.sin je imao max 3 dana pod ab,ona 4 tiri pod ab.i 2 pre da pocne da ga pije.
sad nastavljamo ospamox da pijemo jos 5 dana.i onda vadimo bris grla posle tri dana od terapije.




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.10.2015 21:42:35)

Mame, da li je neko skoro koristio Nurofen? Da li je jednako dobar kao brufen?




serpica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.10.2015 21:56:32)


IZVORNA PORUKA: milicicak

Mame, da li je neko skoro koristio Nurofen? Da li je jednako dobar kao brufen?




Milicicak moja drugarica ga stalno koristi kad zatreba kaze da je odlican..
i usput da te jakooo [sm=smiley31.gif] nedostaje mi caskanje i tvoji saveti [sm=smiley13.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.10.2015 22:02:28)

I mi koristimo Nurofen. Lepseg je ukusa, pa ju je Sofi lako prihvatila. Evo sad smo ga pripremili jer je Sofi dobila temperaturu. [sm=smiley13.gif]




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.10.2015 22:08:07)

Serpi [sm=smiley31.gif]
Sanjice, kako se dozira Nurofen? Imam jos malo brufena, znam da joj sigurno skida temperaturu pa cu ga iskoristiti za noc... Mrzim temperaturu




Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>