RE: MIOMI I TRUDNOĆA (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


2002m -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (14.1.2010 15:33:42)

Poslala sam ti pp. 




simka -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (24.2.2010 22:27:53)

ja sam pre 3 meseca operisala miom, bio je na spoljasnjem zidu materice i kad sam ga otkrila mirovao je nekoliko meseci na 2cm a zatim je naglo poceo da raste i otisao na 4,5 cm. tada sam se odlucila za laparoskopiju, a ujedno mi je uradjena i histeroskopija, tu mi je otkriven i uklonjen mali polip na unutrasnjem uscu grlica materice...




usamljena -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (29.9.2010 21:24:59)

Ja za svoj miom znam vec 7 godina! I sama se iznenadih sada [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Najvise je rastao do (mislim) 38 mm. Juce sam bila kod dr i sada je 8  mm [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]Zapravo i prosle godine u 11 mesecu je bio 8 mm, sto znaci da nije rastao hB.  Ja sam misljenja da je meni smetao u zacecu, dr mi je govorila da moze smetati a i ne mora ... U trudnoci nisam znala sta se desava, negde od 5-6 meseca jer ga je  [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/duda.gif[/image] zaklonila i nije se video. Kazu da u trudnoci moze da nestane ali i da naraste, tako da sam bila u iscekivanju.
E sad jel zna neko sta je ovo: Na PVU i dalje manja ectopia? To mi pise a nisam sigurna sta znaci




regi -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (30.9.2010 9:52:20)

od prije 2 dana,kad sam isla a kontrolni UZV jer se spremamna FET, dr mi rekao da imam miom(koji nije bio u junu ,kad sam isla na VTO i svaki dan radili UZV) ,da je velik 9,5 mm,jos je mali,nije na povrsini(ne znam kako se to zove),slaba je prokrvljenost oko njega(radio color dopler) i rekao da nece ometati implantaciju,ali da estrogen(kojeg pijem kao pripremu za FET) utice na njegov rast,kkao i da je moguce da raste u trudnoci, ali da je malo vjerojatno da ce trebati bilo kakva intervencija ikada.ne znam kako je donio takav zakljucak.

Prilicno sam sigurna(u porodici ne znam nikog ko ima sa miomima problema) da je nastao od stimulacija z a VTo.




Olga75 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (14.12.2010 10:36:46)

Meni je dr na uz utvrdjivanju trudnoce pronasla miom 3,5x3,8 na zadnjem zidu uterusa . Pratila ga je do negde 18 - te nedelje kad se beba "izborila" sa njim tj. nije ga videla. Citava trudnoca ej protekla manje - vise uredno ali sam se porodila mesec dana pre termina . U trudnoci nije porastao i jes je tu , sad smo u razmisljanjima da li ga operisati ili ne jer ne pravi probleme.




dunja RR -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (19.8.2011 14:55:59)

IZVORNA PORUKA: kumara

Jos nesto da dodam... Ne znam da li to ima veze sa miomom ili ne, ali rezultat PAP testa mi je IIIa grupa.

Uopste ne mogu da utvrdim da li je to dobro ili lose, i koliko je ozbiljno.

Tasho, i meni su radili biopsiju, ali bas zbog tog testa (mislim da nije zbog mioma). U cetvrtak uvece cu imati rezultate.


Moja drugarica je saznala da je trudna ali i da je papa IIIb grupa, i rekli su joj da je to loše. Da li neko zna šta to znači? U lošem je stanju, sama u svemu, čekam sada da se javi ...

Radiće joj sada biopsiju.

Da li je opasna biopsija za vreme trudnoće? Ja nisam ni znala da može u trudnoći da se radi.




Cuftas -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (29.10.2011 11:35:40)

Mene ceka miomektomija[sm=zmeden.gif] Nekim cudom je moj miom za dva meseca porastao na 61x50x60 mm i mora napolje, a doktorka B.Arsic kaze da je preveliki za laparo, i da mora klasicna operacija.
Nigde ne mogu da nadjem koliki je oporavak od operacije i koliko treba da prodje da se krene sa muckanjem ili sa iui, vto...Ova operacija mi je poklon za 40. rodjendan i ne mogu da cekam 65-ti da radjam [sm=smiley13.gif]




degu -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (29.10.2011 14:06:52)

Ćuftice [sm=smiley31.gif]
Imaš ovde temu Klasična operacija , Dunja je nedavno bila, možete razmeniti iskustva i informacije o oporavku i kad može VTO posle toga [sm=smiley31.gif]




Cuftas -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (29.10.2011 15:06:45)

Veverice moja, sta bi ja bez tebe [sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (29.10.2011 15:12:03)

Cuftas, ja sam to prosla, tako da sve sto te zanima pitaj slobodno. I nista ne brini, bice to sve ok




Cuftas -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (29.10.2011 20:32:01)

Jacq sve me zanima, pisi kad si radila, gde, koliki ti je bio oporavak, sta sad radis...[sm=smiley31.gif]




tina37 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (29.10.2011 22:04:11)

Cuftice,ja sam ga operisala pre 5 g. I vrlo brzo sam se oporavila,a sa muckanjem krenes kad osetis da si spremna,a za VTO nakon toga ne znam




Cuftas -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (30.10.2011 9:44:48)

Tina pisi malo o tome, trebaju mi sva moguca iskustva, gde si radila, koliki ti je miom bio... ti se bese spremas sad za VTO, izvini, ali stvarno je nemoguce zapamtiti sta koja od nas radi[sm=smiley9.gif] ponekad ne znam ni za sta se ja sad spremam...




tina37 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (30.10.2011 9:58:02)

Radila sam u Leskovcu kod doktorke od koje svi beze,a ona jedina pristala da me operise,jer je miom bio na vanjskom zadnjem zidu materice i ne mogu se setiti velicine(naci cu na otpusnoj).Bio je jako prokrvljen sto je znacilo da moze u toku oper.doci do obilnog krvarenja i vadjenja svega.Al zena me super operisala,sacuvala matericu i od sledece nedelje pocinje stimulacija za VTO




malenac76 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (30.10.2011 10:01:26)

cuftas moja rodjaka je operisala miome u 39toj godini i 6mj poslije toga ostala trudna prirodnim putem (prva trudnoca)  i sve je proslo savrseno [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Cuftas -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (30.10.2011 10:03:59)

TinaMalenac hvala, ja se operacije uopste ne plasim, samo me plasi to koliko posle materici treba da se oporavi, da ne gubim i tu vreme




malenac76 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (30.10.2011 10:05:30)

i moja kolegica sa posla je operisala miome vec drugi put i rekli su joj da mora cekati 6 mj i onda akcija [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] a rodjaka mislim da je i manje cekala jer je vec poslije 6mj bila trudna




tina37 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (30.10.2011 10:08:11)

Cuftice,sto se toga tice ja se pazila neka 3 meseca,jer mi dr.nije nista rekla,a posle me napala zasto sam se pazila kad je sve u redu i kad mi je materica kao nova.Eto ja ispala budala




Anoniman -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (31.10.2011 16:05:59)

Cuftas,
meni su nakon VTO, posle par godina na redovnom ginekoloskom pregledu rekli da mi je materica puna mioma, koji su veliki. A nakon VTO sam redovno na 6 meseci isla kod dr na preglede bas zbog rizika i posledica koje mogu nastati posle VTO i navodno nisu ih videli. Cak mi se i materica povecala kao da sam u 3. mesecu trudnoce. pored svega toga ja sam imala sasvim normalne cikluse, iako sam bila od onih koje sa takvim miomima trebaju da imaju obilne i neredovne cikluse, a kod mene sve ok, osim sto sam posle vracala film i kontala da mi se stomak malo uvecao, mada sam se ugojila pa sam mislila da je to zbog toga. Oerisao me je dr. Djakovic iz Bg ovde u Sabackoj bolnici ( ne znam da li smem da pominjem imena pa se unared izvinjavam moderatorima). Imala sam klasicnu oeraciju, najgore mi je bilo jer sam dren nosila do 6. dana. U bolnici sam bila 12 dana jer je kod mene bila malo duza i sama operacija..oko4 sata.Kod mene je postojao rizik da ostanem bez materice jer mi je jedan miom bio na samo 2mm udaljen od endometrijuma. Hvala Bogu sve se zavrsilo kako treba. End i materica su ok, mada mi se pre nekog vremena opet pojavio miom, ali stoji ne raste. Nazalost jos uvek nisam ostala u drugom stanju, a dr je rekao da mozemo nakon 4 meseca vec pokusavati. Ako te jos nesto interesuje pitaj.
Imam dve drugarice koje su operisale isto i nakon godinu dana prirodnim putem ostale trudne pa se nadam da cu i ja sa njima a i ti sa mnom zabebiti  [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Cuftas -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (1.11.2011 21:05:00)

hvala Jacq, lepo si sve napisala, pitacu te kad se budem setila jos necega, za sad je ovo sasvim ok... nije mi tesko da idem na operaciju ako ce to da resi problem[sm=smiley1.gif]




meyo -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (1.11.2011 21:44:00)

cuftas ja nemam sta pametno da ti kazem po ovom pitanju al samo jedan hug za tebe
i znaj da ce sve biti ok. jednog dana i miomi i operacija i sve ce biti iza tebe pa prirodno ili na savremena nacin doci ce i do nas bebce [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] samo hrabro!!




Cuftas -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (1.11.2011 22:06:58)

hvala Meyo, vazno je da su se setili da me operisu, a beba ce kad ona hoce, ja samo treba da joj napravim mesta [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (2.11.2011 11:38:20)

Cuftas, takodje jedan savet... miomi su zavisni od estrogena.. Mogu se smanjiti na prirodan nacin ishranom i fizickom aktivnoscu. U soji i nekim drugim namirnicama nalaze se takozvani fitoestrogeni
Oni se vezuju za receptore preko kojih deluje estrogen i tako sprečavaju njegov uticaj na rast mioma. Estrogen koji se nije vezao za receptore neutrališe se u jetri i izbacije preko bubrega i creva. To je takozvano antiestrogensko dejstvo fitoestrogena. Imas na netu to, ja ti ovde iskopirala deo teksta.




Cuftas -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (2.11.2011 22:36:48)

hvala jos jednom Jacq, nemam pojma cime se ovaj moj hrani, primala sam zoladex i od njega je trebao da se smanji ili sasvim povuce, a on nista... ide napolje i tacka, a posle okrecem novi list




Anoniman -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (21.11.2011 9:42:39)

Licno sam imala miom 1,8cm. i uspjela sam ga ukloniti bez operacije.
Saznala sam za slijedeci recept:
- 1 l lozovace
-50 gr. kunice
-50 gr. kantariona
-50 gr. nevena
-50 gr. macine trave
Sve dobro izmijesati i ostaviti da stoji 14 dana, povremeno promuckati.
15-ti dan poceti piti po jednu casicu na taste.
Meni je pomoglo, a svima vama koji se odlucite za ovaj lijek, zelim puno uspjeha u lijecenju. Nadam se da cemo imati povratne informacije.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley20.gif[/image]


Ovo sam iskopirala sa jednog drugog foruma, pa mozda nekom bude od pomoci [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>