RE: MIOMI I TRUDNOĆA (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Olga75 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (29.6.2014 9:57:00)

IvaMark a da ona nema endometriozu ?




ivaMark -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (29.6.2014 11:40:49)

Oldzi, nije endometrioza (valjda)... raste joj ka spoljnoj strani materice, i zahvacena su joj oba jajovoda.

Bila je kod jos jednog dr i slozio se sa ovom terapijom da probaju da ga smanje ili operacija (vadjenje) ali kao posto nije radjala da ga smanje pa da ona proooba da ostane trudna odmah posle toga... Niko joj ne garantuje kako ce se sve to odvijati.

U svakom slucaju javljacu ovde sta se desava, mozda nekome koriste te informacije.

Hm, i jos nesto da naglasim: ona nije isla kod ginekologa par godina [sm=smiley13.gif] mozda bi bilo malo lakse sve to da se otkrilo ranije.




Olga75 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (29.6.2014 11:43:56)

pa to je onda ogroman neki miom [sm=smiley13.gif]
ajde ako nekako procitas dijagnozu jer za tako velike miome treba histerektomija [sm=smiley13.gif]




ivaMark -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (29.6.2014 11:57:21)

Olga, kaze mi da je 4cm...

Reci cu joj da proba da procita dijagnozu, nas dve smo malo dalje pa komuniciramo preko neta.




vesnam -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (1.7.2014 22:30:27)

Ivo ja sam skinula miom pre tri nedelje, i nije ništa strašno, zbog VTO sam morala, ali bi ga svakako sklonila pre trudnoće. Moj je bio 4x3.5x2 cm i oporavila sam se brže nego što sam očekivala. Ožiljci su jako mali, a doktor je prezadovoljan kako je sve zaraslo. Moj je bio u zidu materice. ako mogu nekako da pomognem, tu sam




ivaMark -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (2.7.2014 13:31:50)

Vesna, kod nje je valjda problem sto su zahvacena oba jajovoda pa se ne zna koliko su zapusena.
Javljacu o razvoju situacije i hvala na javljanu. Srecno sa VTO [sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (14.2.2017 20:47:38)

IZVORNA PORUKA: lence

"Subzerozni" znaci da je na spoljasnjem zidu maternice. Oni se uklanjaju prvenstveno zbog njihove velicine ili pozicije (ako npr pritiscu jajovod i na taj nacin ga blokiraju). Intramuralni su u zidu maternice.


Meni je dr danas na sistematskom UZ videla adenomiotični cubserozni čvor (miom) 4mm. Videla sam ga i ja kao neka mala tačkica, ne vidi se uvak, krije se, i ona ga je jedva primetila. Rekal mi je da je na beznačajnom mestu i beznačajne veličine i da ga zaboravim, da ne treba da se operiše. Ja sam se bila zabrinula ali je ona rekla da zaista zaboravim da ga je spomenula (i napisala ;).

Sada čitam, niko ovde nije imao tako mali miom. Ne znam šta da mislim, ali kontam, ova dr stvarno ima iskustva i rekla bi mi da je problem neki, s obzirom da zna da razmišljam o novom IVF-u.

Samo se nadam da neću trebati opet na op.




IvanaSK RR -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (15.2.2017 7:36:20)

Dunja, ne verujem da bi doktorka rekla da zaboravis na miom, ako smatra da nije tako.
Kreni ti u nove pobede, bice to sve super!




vocicana -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (15.2.2017 8:00:10)

Sve potpisujem! Dinjci [sm=smiley31.gif]




dddaca -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (18.7.2017 22:44:14)

Da li je neko uspeo prirodnim putem da smanji ili potpuno ukloi miom?




vocicana -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (19.7.2017 9:05:09)

Msm da sve zavisi od velicine istog, ako je manji tipa ne veci od 1 cm, neka alt_ernativa bibila ok, a ovako jedino operativnim putem. To jemozda smetnja, ali ne verujem da bitno ugrozava bebu i mamu ako nije preveliki. To se moze resiti ako mama radja carskim rezom, jednim aktom. Ili bolje pre planirane trudnoce.
Dddacoda nisi trudna? Nemas ticker, a bas bi bilo lepo da ga postavis.




AnaTamara -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (19.7.2017 11:46:44)

Ja sam imala miom koji je naglo rastao , u septembru je bio oko 1 cm a u decembru 4.5cm. Svasta su mi pricali da radim da nestane, trudnoca,cajevi,...medjutim dr mi je rekao da je pitanje da li cu moci da ostanem trudna ali iako ostanem da moze da se desi da nestane ili da raste zajedno sa matericom i ugusi plod, tako da sam se odmah odlucila za opereciju ( nalazio se na zadnjem zidu materice ). Moja svekrva ga ima, oko 2cm, i tako stoji godinama, ne raste. U decembru sam ga skinula a u maju aprilu ostala trudna




dddaca -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (19.7.2017 14:22:57)

Voci nisam trudna, ali ne bih da idem na operaciju pre nego sto probam nesto manje radikalno.




AnaTamara -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (19.7.2017 15:12:27)

Koliko se secam, proslo je 4 godine, meni su preoprucivali caj od majcine dusice, virak (ne znam sta je to) , cuvarkucu... Iskreno, ja nisam pokusavala vec sam se odmah odlucila za operaciju




dddaca -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (19.7.2017 15:18:04)

Virak je odlican za reproduktivne organe, mada ne znam za miome. Za cuvarkucu sam i ja cula, ali samo kao preporuku. ne i kao neko konkretno iskustvo.




Didy -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (30.8.2022 21:48:39)

Pisala sam na prethodnoj strani da sam imala mali miom. Prošle godine mi je ginekolog primetio još jedan manji. Danas sam bila na redovnoj godišnjoj kontroli i oba mioma su porasla. Manji je bio 10_x_8mm, a sad je 17x10 (on navodno nije potencijalni problem), ali veći je bio 25x20mm, a sad je 72x64mm i ginekolog je rekao da mora da ga prati jer nije rastao prethodnih 15 godina i da dođem na kontrolu za 6 meseci. Rekao mi je da u menopauzi prestaju sa rastom, nije mi dao nikakvu terapiju. Malo me je sve to pomerilo jer mi je pre par godina tako na jajniku dijagnostifikovao endometrioznu cistu koja je bila velika i isto je rekao da ćemo je pratiti, pa kad sam došla posle 6 meseci, porasla je još više, pa sam morala da je operišem, a i levi jajnika su mi tad izvadili. Malo mi je zaličio scenario na taj, nadam se da se neće morati operacijom završiti. 🤔




dddaca -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (30.8.2022 21:54:36)

Didy, iskreno se nadam da nece biti potrebe za tim. Ako ce ti biti lakse, sto ne potrazis jos neko misljenje?




flamingos -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (30.8.2022 22:41:51)

Didy,nadam se da neće morati operacija.Videćeš za 6 meseci.Držim fige da sve bude kako treba.❤




Didy -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (30.8.2022 23:14:35)



IZVORNA PORUKA: dddaca

Didy, iskreno se nadam da nece biti potrebe za tim. Ako ce ti biti lakse, sto ne potrazis jos neko misljenje?



Evo čitam za neke alt_ernativno metode za umanjenje mioma, čajeve i sl. Ne košta me ništa da probam. Daco, imam baš veliko poverenje u svog ginekologa, veliki je stručnjak i stalno se usavršava. Vodio mi je obe trudnoće, prvi je i primetio taj miom, drugi ginekolozi nisu nikad. Za endometrioznu cistu mi je sve rekao, tako je sve bilo kako je rekao. Nema šta. Kad pomislim - imam u stomaku nešto veličine limuna. Ako se ne smanji, verovatno ću morati da operišem. Sad nešto mislim da ta veličina neće moći laparoskopski da se odstrani kao kad su mi jajnik i endometrioznu cistu izvadili. 




dddaca -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (30.8.2022 23:33:59)

Citala sam neke komentare da laparoskopski mogu da se operisu i veci miomi, ali da lekari uglavnom izbegavaju. Ali spominju nekog dr, ne znam mu ime, koji radi samo privatno i koji je vrhunski strucnjak, a uz to operise laparoskopski velike miome. Pa eto, ako uopste bude potrebe za operacijom, da znas o da se raspitas na vreme. Takodje zavisi i od polozaja da li moze laparoskopski. U svakom slucaju nemoj da panicis i da mislis na nagoru opciju. Sacekaj pregled pa ces videti. A dotle pokusavaj alternativnim metodama




Didy -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (31.8.2022 1:36:30)

Imam pola godine da iščitavam i istražujem. Meni su u Betaniji u Novom Sadu vrhunski odradili laparoskopsku operaciju jajnika, baš sam zadovoljna. Brzo sam se oporavila, dren bio prazan pola dana nakon operacije, ja iskukala odmah sutradan da idem kući... Zlu ne trebalo, nadam se ipak da se nećemo ponovo sretati. 





dddaca -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (31.8.2022 7:38:00)

I ja se nadam. Ajde pisi ovde na temi ako nesto budes uzimala i kakav efekat je imalo




flamingos -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (31.8.2022 8:07:43)

Didy,i ja se nadam da se više nećete sretati i da ćeš uspeti da rešiš taj problem.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]