RE: MIOMI I TRUDNOĆA (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Olga75 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (21.11.2011 10:23:56)

sta je kunica ?




Anoniman -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (21.11.2011 15:18:20)

Kunica- hajducka trava
  Olga, sada sam nasla na netu. Inace sam post kopirala sa drugog foruma, pa zato nisam menjala nazive biljaka. Nase devojke ce se svakako snaci, ako nekom zatreba....a bolje da ne treba [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Cuftas -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (21.11.2011 20:20:03)

hvala Jacq, samo sto ja vozim svako jutro, pa bih preskocila sve te recepte s alkoholom[sm=smiley36.gif] sad cekam operaciju, a posle cu valjda brzo da ostanem trudna, pa nece da stignu novi da se naprave, sve sam ja tako smislila[sm=smiley36.gif]




meyo -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (21.11.2011 20:24:29)

cuftice drzim fige da plan uspije ... ma nema da nece
kad je intervencija??




Cuftas -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (21.11.2011 22:00:45)

nemam pojma, danas sam radila briseve, pa ako oni budu u redu, onda ostali pregledi, a ako ne udu, malo vaginaletica, pa opet pregledi... necu da se nerviram, kad bude sve gotovo, pocinje nerviranje jer ce da bude velika frka da dobijem uput za NF




majamaki14 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (13.3.2012 23:40:20)

pozdrav, ako bi neko mogao da mi pomogne ja imam miom 98 mm jako je veliki na zadnjem je zidu, i dr mi predlaze trudnocu jer sam jako mlada i nemam jos dece ali ja mislim da je to veliki rizik, sta da radim???




Olga75 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (14.3.2012 8:48:19)

Majamaki , dobrodosla
sto se mioma tice , mozda bi trebalo da odes kod jos jednog ginekologa jer miom u trudnoci vrlo cesto zna da naraste , ja sam ga imala ( jos uvek ga imam ali je mnogo manji ) nije rastao i beba se izborila sa njim negde u cetvrtom - petom mesecu i nije rastao
moja rodjaka je takodje imala miom u trudnoci i to dosta veliki , negde 10 cm , iznela je trudnocu ali se porodila CR u Betaniji jer je njena trudnoca smatrana rizicnom
sve u svemu , moj savet je da odes jos kod nekog ginekologa i razmotris sve moguce opcije pre nego sto zatrudnis




majamaki14 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (15.3.2012 10:07:48)

hvala ti, danas sam bila kod jos jednog ginekologa i ona kaze kao moram da se operisem, imam zakazano 2 aprila kod dr. Stanojevica pa cu videti sta ce mi i on reci.
a kako je bila u toku trudnoce tvoja rodjaka sa velikim miomom i ako znas koji je miom imala moj je intramuralni miom.
jer sve vreme lezala u bolnici?




Olga75 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (15.3.2012 12:28:50)

samo znam da nije bio na peteljci , jos ga ima mada je bilo da ce ga mozda ukloniti kad joj urade CR ali nisu , ona nema nikakvih problema i miom su joj otkrili kad i trudnocu
u bolnici je bila na pocetku trudnoce par dana i pre termina je upucena u Betaniju , tamo je bila oko nedelju dana ali nije imala nikakvih krvarenja , kontrakcija ali zbog mioma je vodjena kao rizicna trudnoca




enic -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (23.4.2012 23:55:22)

ja sam imala 2 spontana zbog mioma veliki je svakom trudnocom je porastao i nije se smanjivao nakon spontanog prosle godine u novembru u 3 mjesecu sam imala spontani miom je bio 12cm a prije trudnoce 7-8




enic -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (24.4.2012 0:02:19)

u januaru sam isla da operisem miom ali su me otvorili klasican rez18cm i sasili nisu ga ostranili zato sto je bijo puno mehak,ja sam pokusavala sa alternativnom medecinom i miom se bio promjenio sad u junu su me zakazali ponovo na operaciju,neznam dali cu ici posto nevjerujem doktorima pocela sam totalnu terapiju od rudolfa brojsa citala sam da su neke zene tako uspjele izljeciti miome jer druge teratije nepomazu vjerujte ja sam sve isprobala evo 2godine se borim da izljecim miom jer zelim bebu




čupa čups -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (15.8.2012 11:18:58)

Evo da i ja ukratko ispričam svoju priču. Možda svima vama koje imate probleme sa miomima i trudnoćama malo olakšam. Imam 32 godine, a iza mene su 2 operacije mioma i 2 carska reza. Prvi miom sam operisala 2004. godine, nakon dvije godine sam rodila slatku djevojčicu. Opet nakon 2 godine mi je ustanovljeno da imam miom, koji se mora otkloniti, tako da sam 2008. opet operisana. I nećete vjerovati ali sam opet nakon 2 godine rodila djevojčicu. Tako da mi je svaka parna godina bila pod nožem. Mislila sam da ću 2011.g. da mirujem , ali mi je tada ustanovljen polip koji sam morala otklanjati. To mi je rađeno vaginalnim putem, ali nemam pojma šta će mi se desiti ove parne godine 2012. Samo znam da opet imam polip i da opet razmišljam o bebamaaa...
Treba samo biti optimista i vjerovati u sebe. Poštujte savjete ljekara i biće sve ok.




jole82 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (18.8.2012 14:23:23)

Zna li neko moze li se u trudnoci piti caj Josif Pancic za ublazavanje tegoba kod mioma (69)????




čupa čups -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (20.8.2012 10:18:10)

Ja ti jole82 savjetujem da pitaš dr koji ti vodi trudnocu da li smiješ piti taj čaj.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




jole82 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (20.8.2012 12:10:41)

Ne sme saznala sam....bila sam kod dr...umalo i bolnicu da zaglavim...sad sam na strogom mirovanju i odrzavanju...[sm=smiley13.gif]
Bice bolje, al miom me je bas namucio....




Jole84 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (20.8.2012 13:33:45)

Jole [sm=smiley13.gif] odmaraj mila,bem mu sunce baš...[sm=smiley22.gif]
Javni se kako si [sm=smiley31.gif]




čupa čups -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (21.8.2012 11:15:45)

Ukoliko je savjet dr da miruješ bolje poslušaj bukvalno. Ja sam drugu trudnocu preležala 8 mjeseci. Nije bilo nimalo lako ali sam dobila nagradu na kraju. Kad sam ponekad sjedila i hranila ćerkicu kojoj je tad bilo 2 godine, doktorica bi to odmah primijetila na kontroli i podvlačila mi da je potrebno potpuno LEŽANJEEE. Tako da sam je bas slusala.
Pozdrav i srećnoo




jole82 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (21.8.2012 11:34:55)

Hvala vam devojke...ovu trudnocu sam cekala vise od 2 godine..i naravno da cu sve da uradim samo da sve bude u redu sa [sm=duda.gif].....




čupa čups -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (24.8.2012 12:45:08)

Držim ti fige. Samo budi disciplinovana i sve će biti ok.




NadaR -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (6.10.2012 15:50:35)


IZVORNA PORUKA: Vesna 1984

Molim Vas da mi kažete kakva su vaša iskustva o miomima u trudnoći...
Način liječenja i održavanja odnosno čuvanja trudnoće...





pipi_coco -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (24.10.2012 12:17:00)

Cao narode ja sam ovdje nova
Upravo sam nabasala na ovu temu i dobra je ali nazalost vidim da nije bas aktivna [sm=smiley13.gif]
Ja imam miom promjera cca 40mm i pratim ga redovno svakih 6 mjeseci.
Zanima me da li je neko od vas imao problema sa zacecem zbog mioma???
4 mjeseca ganjam trudnocu ali nista, iako mi je dr dala zeleno svjetlo odnosno rekla da obzirom na njegov položaj mogu slobodno da se upustim baby making [sm=smiley1.gif]
Bila bi jako zahvalna kad bi mi neko odgovorio na pitanje
pooozzzz svima




jole82 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (24.10.2012 12:29:43)

pipi_coco dobro dosla, pre svega...
Evo ja sam ti primer...imala miom i pre trudnoce i evo za koji dan ulazim u 7. mesec..
Moj miom se nalazi na prelazu iz grlica u istmicni deo materice, na zadnjem zidu levo...delom je subserozni, a delom intramuralni...Imas na netu da nadjes klasifikaciju mioma, pa ce ti biti jasnije koji je koji..
Uglavnom on po svojoj poziciji i velicini od 30mm nije predstavljao veliku opasnost za zacece...ali..posto je blizu grlica...ako bude rastao i sirio se (to niko ne zna na koju ce stranu, ako ce uopste rasti), moze da mi predstavlja veliki problem, jer glic ako se zatvori od zaceca nema nista...to mi je par dr reklo...
Miom nije rastao tokom godinu dana, koliko sam znala za njega...i zatrudnela sam...
E sad druga je prica sto je moj miom u trudnoci zbog hormona narastao do 85mm..do pocetka 6 meseca..i sto sam imala bolove...ali to je toliko individualno, da se ne mozes porediti ni sa mnom, ni sa kim drugim..Sada se smanjio, na poslednoj kontroli je bio 50mm :)
Ako ti je dr rekla da pozicijom ne ugrozava zacece, onda se opusti i samo muckajte...Nije 4 meseca strasno...
Nama je trebalo 2 godine, a svi nalazi su bili ok..i miom nista nije smetao...samo izgleda luda glava...zato se opusti i nek je sa srecom.




Verolina -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (24.10.2012 12:37:18)

Jole, zasto ti ne bi isla na carski rez i tako da ti i miom odmah uklone. To su radili mojoj komsinici, koja je blizance rodila sa dva velika mioma. Uradili joj CR i istovremeno operisali miome.




jole82 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (24.10.2012 12:41:47)

Verka tek treba za jedno mesec dana da se vidim sa docom koji ce da me poradja...moja dr ce mu preneti celu pricu, posto mi je dva puta ona i operisala ascus na grlicu, ja imam svu dokumentaciju i slike mioma sa uz, pa ce i on da me pogleda i nek odluci...
Doca kod kojeg vodim trudnocu i ta dr kod koje sam i pre trudnoce isla privatno, ne smatraju da trebaa da ga operisem, posebno sto je evo hB poceo da se smanjuje...oni em saradjuju sa tim dr sto ce me poradjati i on je i sam strucnjak i iz oblasti hirurgije...tako da tek cu saznati na cemu sam..ako bude trebalo, ja nemam nista protiv...




Verolina -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (24.10.2012 12:52:26)

Jole, uz tebe sam[sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>