RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


nata11 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (16.5.2013 12:16:53)


IZVORNA PORUKA: Jole84

I ja sam moje udavila vodom,počela zemlja da mi buđa [sm=smiley36.gif]
Možda da uneseš malo unutra?


Hahahah i moje Jole. Nikako da mi se osusi zemlja, a taman lepo bilo krenulo.




Jole84 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (16.5.2013 13:54:19)

Plavuše,šta reći,sve smo shvatile bukvalno [sm=smiley36.gif]




Verolina -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (16.5.2013 15:56:46)

Posadila seme:
*Azijske tresnje lici
*Japanske kruske nasi
*Pavlovog drveta
*Azijskog bagrema
iiiiiiiiiiiiiiiiii...nikla mi je urma jos pre dva meseca. Za dva meseca je porasla 10cm. Poludela urma.
Jole i Nato, kad mi izbiju ove sadnice da dodjete ko'' mene da vam podelim stosta.I da se to naravno zalije pivom[sm=smiley36.gif] Pavlovog drveta ima 40 semena[sm=smiley36.gif], a tresnji, krusaka i ostalog najmanje po 5. Oformila sam botanicku bastu u dvoristu.[sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (16.5.2013 16:34:12)


IZVORNA PORUKA: Verolina

Posadila seme:
*Azijske tresnje lici


njam, mnogo volem liči [sm=bravo.gif]




Jole84 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (16.5.2013 20:58:26)


IZVORNA PORUKA: Verolina

Jole i Nato, kad mi izbiju ove sadnice da dodjete ko'' mene da vam podelim stosta.I da se to naravno zalije pivom[sm=smiley36.gif] Pavlovog drveta ima 40 semena[sm=smiley36.gif], a tresnji, krusaka i ostalog najmanje po 5. Oformila sam botanicku bastu u dvoristu.[sm=smiley36.gif]


A di ja na terasu da stavim sve te strance [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Dolazimo na pivo,govorimo tiho i nosimo srpski peršun sa sobom [sm=jezicek.gif]




dunja RR -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (16.5.2013 20:59:52)


Jole pusti peršun, njega ne smeju trudnice, a vi ćete to uskoro biti[sm=smiley1.gif]
I ja se odrekla peršuna iako ga baš, baš volem.




Jole84 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (16.5.2013 21:26:30)

Dunjči ja sam to tek skoro čula,nisam znala.
Al ispoštovaćemo,nema šta [sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (16.5.2013 21:30:29)


Nija nisam znala mila, jela sam ga u početku, malkice, ali kada sam pročitala da je abortiv, odrekla sam ga se.




Verolina -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (16.5.2013 22:10:21)


IZVORNA PORUKA: Jole84


IZVORNA PORUKA: Verolina

Jole i Nato, kad mi izbiju ove sadnice da dodjete ko'' mene da vam podelim stosta.I da se to naravno zalije pivom[sm=smiley36.gif] Pavlovog drveta ima 40 semena[sm=smiley36.gif], a tresnji, krusaka i ostalog najmanje po 5. Oformila sam botanicku bastu u dvoristu.[sm=smiley36.gif]


A di ja na terasu da stavim sve te strance [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Dolazimo na pivo,govorimo tiho i nosimo srpski peršun sa sobom [sm=jezicek.gif]

Kupi si kucu[sm=smiley36.gif]




Ana13 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (20.5.2013 16:52:17)

Jole ,a gde si kupila seme za biljcice? Ja sam ranije kupovala u brikolazu,ali sad ga nema. Vlasac bih da zasadim,ali ga nigde nisam videla. Svud ima samo persun i bosiljak. Mogla bih i ceri paradajz i one male ljute papricice...




Jole84 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (20.5.2013 23:56:32)

Anči kupila sam u poljoprivrednoj apoteci,kad se od Šojke krene ka železničkoj stanici,ima svega,mada sigurno ima i drugim ali ja sam se jedino te setila.
I ja ću da idem po vlašac [sm=bravo.gif]
Nisam znala da je tolko lep osećaj kad ti poraste nešto što si zasejao [sm=smiley36.gif]




cvećka -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.6.2013 10:23:27)

E pa ljudi, evo sta je ostalo od svih mojih zacina, tri i po grancice bosiljka i persuna:
[img]http://www.dodaj.rs/f/3q/Za/4PzzdoaQ/imag1186.jpg[/img]
tako da zvanicno izjavljujem da odustajem od sejanja, sledeci put cu da kupim nesto sto je vec poraslo, pa mozda uspam da ga odrzim! (:




Sanjica26 RR -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.6.2013 10:26:25)

Cvecka nema veze sledece godine ce biti bolje.[sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.6.2013 10:26:39)

mozda mu se ne svidja mesto , probaj da promenis , porasce cim je izniklo




mati -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.6.2013 10:27:02)

Jao bre cvecka.
Da samo vidite nas ceri paradajz, tj mm, ako ovako nastavi mislice komsije da sadimo travu na terasi.




Figaro88 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.6.2013 10:30:23)

Meni je sve super niklo i raste,jagodice smo vec brali,ali su bas sitne,ali su zato slatkeee..




degu -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.6.2013 10:32:53)

Meni za sad bosiljak super raste [sm=bravo.gif] i predivno miriše




Anoniman -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.6.2013 10:36:07)


IZVORNA PORUKA: mati

Jao bre cvecka.
Da samo vidite nas ceri paradajz, tj mm, ako ovako nastavi mislice komsije da sadimo travu na terasi.


[sm=jezicek.gif]
mm je kupovao vise puta i bosiljak i svasta nesto, ali uvek mu na kraju propadne.




viking -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.6.2013 11:12:04)

Meni bosiljak u saksiji traje oko nedelju dana, i to je to. A svekrva je imala ogromnu saskiju sa prelepim bosiljkom, baš je žbun bio, odličan je bio... Ja u stvari mislim da je to zato što smo mi na sunčanoj strani, valjda ga ubije ta vrućina....




nata11 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.6.2013 11:21:44)

Meni cherry ne mrda, premestala ga sa jednog mesta na drugo, ide samo u visinu jos malo pa ce mi udariti u terasu, a cvetova ni na vidiku. Isto onaj lukac- perca mi ne mrda ali zato persuna imam od 3 vrste, mogu za kinu da izvozim koliko sam ga nasejala[sm=smiley36.gif]




Sandricak -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.6.2013 11:24:17)

ja nemam naviku da sadim zacine u saksijama, iako znam da su zdravi... koristim susene zacine iz kesica




vikiveki -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.6.2013 11:30:32)

Ja sve začine koje mogu sadim u saksiju,bosiljek,peršun...




cvećka -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.6.2013 13:30:18)

Ja sam na straaasno suncanoj strani, za terasu sam videla da im se ne svidja nikako, a ovo stoje u trpezariji, blizu prozora, ne znam gde bi moglo da im bude bolje?[sm=smiley13.gif] U kupatilo ima da ih odnesem [sm=jezicek.gif] ma niklo je bilo puno, samo se onda odjednom sve skoro smlatilo i ostalo je to.. izgleda kao da ce i to crkne. Eto, i ja cu koristiti iz kesica i dalje, iako sam zamisljala da cu imati sveze i prirodno, pusti snovi... (8 Bila sam i do poljoprivredne apoteke gde sam kupila seme, da pitam gde sam pogresila, kazem ja njima sve lepo sta sam radila, oni pojma nemaju i kazu mi: "Evo ti ovo, rastvoris pola kasicice u dva litra vode i prskas jednom nedeljno, to ce mu pomoci da bude bolje", mislim, da sam htela prskano, mogla sam to odavno da uradim jbg. Kao da nista danas ne moze bez prskanja /:

Kupila sam jedan zbun bosiljka na pijaci, da vidim ako i njega ne ubijem... ali mu uopste nije list isti kao od ovog koji sam sejala... zbun ima nekako duguljaste, a meni su rasli okruglasti listici [sm=zmeden.gif]




cvećka -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.6.2013 13:41:27)

E, a koliko polivate ljudi? Ni to nisu znali da mi kazu! Kaze zavisi, cak iako ti zemlja izgleda malo suvo odozgo, ti proceprkaj, pa ako je dole vlazno ne treba... Treba da idem svaki dan po saksijama da ceprkam!?

Sanjice, sledece godine verujem da cu od klinaca zaboraviti i sta su zacini [sm=smiley36.gif]

Mati, daj neku slicicu, bas mi je drago! (:

E svaka cast svima kojima ovo ide, ja sam izgleda totalni tantuz za to, nema veeeze [sm=smiley36.gif]

Nato daj jedan rasad! (:




Figaro88 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (18.6.2013 22:32:51)

Procvetali mi krastavci[sm=bravo.gif]Ceri nekako stoji,ljuta paprika isto,jagodice su super.Jedva cekam da poraste prvi krastavac,Andreu sve to odusevljava,mogu da zamislim kad bude brala[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>