RE: Ranice na grliću materice (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


caca81 -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 15:08:31)

Pre planiranja druge trudnoće sam otišla na pregled gde mi je doktorka konstatovala "ranicu" na grliću i savetovala mi da je odmah uklonim kod nje privatno, bila sam skeptična, jer nikad nisam imala nikakvih ginekoloških problema i potražila sam i drugo mišljenje, taj doktor je konstatovao da nemam ranicu. Promenila sam doktorku i na redovnim pregledima u trudnoći sam pitala da li imam ranicu, ta doktorka mi je rekla da ima neka "sitna"promena i da to nije ništa. Porodila sam se i posle mesec dana otišla na kontrolni pregled gde je sve bilo ok, PAPA je bio II grupa, ali joj je bilo nešto sumnjivo, pa je uradila ponovo i dala mi 6 vaginaleta da stavljam. Prošlo je godinu dana, bila sam privatno na pregledu, po njoj sve je ok, nema nikakve ranice. Ja zaista ne znam šta da mislim i kome da verujem!




Anchy_Ljuba -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 15:14:07)

                                           LEK



Ja sam imala ranicu na grlicu, tek se udala, nisam se cuvala, i upala za upalom i eto.
A onda sam cula za prirodan lek koji je nekoj zeni izlecio rak na grlicu....
Med cist prirodno sladak ( koji nema dodatnog secera u sebi) i 48 priblizno ista listica cuvara kuce...
Ti listici se samelju na masini za mlevenja mesa i pomesa se sa medom...
I svaki dan se uzimaju 3 supene kasike dnevno. Kada sam ispila sve to i ponovo otisla na kontrolu nije bilo nicega, ranica je nestala a ja od tada cak ni upale nemam...




Sanjica26 RR -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 15:16:55)

Meni su to moji napravili, ali ne znam da li smem i dalje da koristim u trudnoci.
A, inace sestra od strica je koristila i nema vise polipa na debelom crevu. Tako da je dobro za sve.




Anchy_Ljuba -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 15:19:22)

To ne moze nikako da ti skodi, med i cuvar kuce sve je to prirodno... Ja imam jos uvek al sad uzimam kad se setim i nista ne fali ni meni ni mojoj bebici. Tako da slobodno mozes




dunja RR -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 15:22:02)


IZVORNA PORUKA: caca81

Pre planiranja druge trudnoće sam otišla na pregled gde mi je doktorka konstatovala "ranicu" na grliću i savetovala mi da je odmah uklonim kod nje privatno, bila sam skeptična, jer nikad nisam imala nikakvih ginekoloških problema i potražila sam i drugo mišljenje, taj doktor je konstatovao da nemam ranicu. Promenila sam doktorku i na redovnim pregledima u trudnoći sam pitala da li imam ranicu, ta doktorka mi je rekla da ima neka "sitna"promena i da to nije ništa. Porodila sam se i posle mesec dana otišla na kontrolni pregled gde je sve bilo ok, PAPA je bio II grupa, ali joj je bilo nešto sumnjivo, pa je uradila ponovo i dala mi 6 vaginaleta da stavljam. Prošlo je godinu dana, bila sam privatno na pregledu, po njoj sve je ok, nema nikakve ranice. Ja zaista ne znam šta da mislim i kome da verujem!



Moguće je i da si imala ranicu ranije ali da je nestala. Ranice nastaju i nestaju sa povećanjem i smanjenjem količine bakterija koje ih i stvaraju. Naravno postoje i razne vrste ranica ali se u većini slučajeva radi o ovim koje ne treba dirati jer se povuku same od sebe. Treba ih redovno pratiti i ukoliko nastave da se šire ukloniti ih operacijom( takođe postoji nekoliko vrsta operacija).




Sanjica26 RR -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 15:22:22)

Hvala Anchi[sm=smiley1.gif]




Anchy_Ljuba -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 17:19:36)

Dunja           
         Ja sam imala ranicu vise od 2 godine. Nije se menjala al sa lekovima koje su mu prepisivali silni lekari nije mi nista pomoglo. Cak je jedna doktorka htela da me salje na spaljivanje.... 


Sanjica26
              Drago mi je ako nekom mogu da pomognem... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




dunja RR -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 17:21:24)


IZVORNA PORUKA: Anchy_Ljuba

Dunja           
         Ja sam imala ranicu vise od 2 godine. Nije se menjala al sa lekovima koje su mu prepisivali silni lekari nije mi nista pomoglo. Cak je jedna doktorka htela da me salje na spaljivanje.... 


Sanjica26
              Drago mi je ako nekom mogu da pomognem... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]



imam i ja draga više od četiri godine, ali mi govore da ne diram. Uskoro ponovo idem na pregled pa ću videti šta sada kažu.




dunja RR -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 17:21:52)


IZVORNA PORUKA: Anchy_Ljuba

Dunja           
         Ja sam imala ranicu vise od 2 godine. Nije se menjala al sa lekovima koje su mu prepisivali silni lekari nije mi nista pomoglo. Cak je jedna doktorka htela da me salje na spaljivanje.... 


Sanjica26
              Drago mi je ako nekom mogu da pomognem... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]



kažeš IMALA, više je nemaš?




Anchy_Ljuba -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 17:26:24)

Nemam je vec skoro punih 4 godine
Pu,pu,pu i da se nikad vise ne vrati




Sanjica26 RR -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 17:27:56)

Dunja, mpgla bi da poslusas Anchi. Ja sam ti napisala primer za moju sestru. Nece ti uopste skoditi.




Anchy_Ljuba -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 17:29:23)

  Da ispravim samu sebe Kad sam napisala da jos uvek imam     Odnosilo se na taj med i cuvarkucu    ne na ranicu. Nju nemam skoro punih 4 godine


To ne moze nikako da ti skodi, med i cuvar kuce sve je to prirodno... Ja imam jos uvek al sad uzimam kad se setim i nista ne fali ni meni ni mojoj bebici. Tako da slobodno mozes





Sanjica26 RR -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 17:31:17)

Anci jel mozes da svratis do teme 4D? Pitala sam te nesto[sm=smiley1.gif]




eni26 -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 17:32:20)

E pa i meni konstatovali pre 3 god ranicu na grlicu materice,al Dr kaze nista opasno,uvek papa test uredan i Dao mi da stavim vaginaletu ,jedna u pakovanju,Sa L .. se zove,zaboravila sam..
I dalje me plasi to,jer uvek kaze da je sve ok...




Anchy_Ljuba -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 17:34:55)

Znam na koju mislis al ni ja ne mogu da se setim. Davno je to bilo...
Probaj sa ovim nece ti skoditi, moze samo da ti pomogne




eni26 -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 17:36:52)

Mozda Laxomicin....?




Anoniman -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 21:51:00)

IZVORNA PORUKA: eni26

Mozda Laxomicin....?


Da nije Lomexin? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anchy_Ljuba -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 22:58:45)

Stvarno neznam, ne mogu da se setim. U svakom slucaju ni to mi nije pomoglo...
Kao sto rekoh meni je med i cuvar kuce izlecio ranicu....




Ana RR -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 23:06:37)

Ja sam već pisala da su mi biljne vaginalete Mumio izlečile ranicu. Koristim ih i preventivno bar jednom u dva meseca.




jelena038 -> RE: Ranice na grliću materice (11.5.2010 23:31:17)

Ja sam pre jedno 6-7 godina imala II grupu na papa testu, tada su mi radili običnu biopsiju, i niko mi ništa nije objašnjavao, to je moj lekar, kao, pazio... ja bila balava, uglavnom, bilo rešeno. Međutim, prošao porođaj, pa vanmaterična, pa u neka doba ja odem na redovnu kontrolu, kod dr. koji me je u medjuvremenu operisao i spasio me posle vanmaterične, i - papa III grupa. Odmah biopsija, loop excisio. To nije spaljivanje, već strujom odstrane ceo deo drlića na kom se ranica nalazi i onda celu tu ranicu - tj. tkivo, šalju na nuklearnu medicinu i čeka se patološki nalaz. Patološki je pokazao CIN III - teška displazija, kako moj dr. kaže - neki lekari u tome vide tešku displaziju, da se razumemo, ja u tome vidim početak karcinoma. Uglavnom, do seledećg stadijuma mogu proći i godine, ali čekamo nalaz. Nalaz je trebalo da pokaže da li se na rubu tkiva nalaze problematične ćelije, tj. da li je ranica sasvim odstranjena. Nalazile su se, na žalost. Onda je trebalo raditi konizaciju. Konizacija je... hm. Grlić je valjak, kako mi je objasnio, oni seku plitku kao kupu, kao olovka, samo sa udubljenjem, a ne vrhom. Plitko seku kod žena koje misle rađati, a dublje kod baka, da bi bili sigurniji, a i ne treba im grlić. Kada iseku taj komad grlića, kao što su mi uradili, šalju opet na patološki i čeka se opet, da li ima ćelija na rubu. Ako nema, dovoljno je, zdrava sam, ako ima, opet seku, još dublje. Sve se radi pod totalnom anestezijom. Uz sve to, radili su mi viruse na dan ovulacije, uzeli su uzorak i ti su se rezultati dugo čekali, jer je ta neka hemija skupa, pa kad otvaraju pakovanje, čekaju puno uzoraka da im se isplati, to sam nezvanično saznala. U pitanju su HPV, humani papiloma virusi, koji izazivaju te ranice, imate o njima na netu dosta. Uglavnom, meni su rekli da ih ima oko 80% polno aktivnih ljudi. Rade se u vreme ovulacije jer su tada najaktivniji. Ima ih mnogo i test se radi na srednje i visoko rizične. Prvo sam dobila patološki nalaz, da NE MORAM više na operacije, da su dovoljno odsekli i da ću moći da rađam opet, a onda su stigli i rezultati virusa - NEMAM ni njih! Ispostavilo se da se meni ranica pojavila bez najčešćeg uzroka... Nisam više htela da ulazim u to je li od stresa, ili čega... Bilo mi je samo važno da se dvomesečna agonija završila. Nisam puno znala o tome, ali me je oduševilo to što su besplatna testiranja na viruse i što je borba protiv karcinoma grlića materice i karcinoma dojke sve glasnija! Eto, to je moje iskustvo, sad sam mirna, ali mi je malo žao što sam o tome svemu morala da saznam na takav način, i što o tome nije bilo emisija ranije, kao o raku pluća, na primer... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




caca81 -> RE: Ranice na grliću materice (26.5.2010 13:23:05)

Jeco, zaista mi je žao što si prolazila kroz to sve, ali i bolje je da se te stvari otkriju na vreme, ja sam isto svesna da ta "ranica", koju ja čas imam čas nemam može da bude početak raka i zato me nervira što kažu da ne treba dirati, da će pratiti. Za Anchy pitanje da li te listiće u apoteci mogu kupiti?




Maza82 -> RE: Ranice na grliću materice (1.6.2010 12:26:59)

Ja vučem ranicu na grliću godinu i po dana, s tim da su mi je tada otkrili, znači možda je i duže tu.. Papa mi je bio III, CIN I, radila biopsiju, idem svaka 4 mjeseca, ali evo jutros sam bila i dalje stoji kolposkopska promjena, tj. ranica, uradila sam Papu i tipizaciju HPV-a. Čekam rezultate i poslije mi je rekla da radim briseve. Potrošila sam bruku vaginaleta i tableta i ništ anije bolje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




budala -> RE: Ranice na grliću materice (18.8.2010 10:35:04)

Mile moje,imam 26godina i jos nisam radjala,ali imam veliku zelju da jednog dana budem majka.Pre 5 meseci mi je otkriven HPV virus,tacnije masa kondiloma,bakterija eshirihija coli,gljivice i ranica na grlicu materice sa mozakom na 5 i 12h.Nakon lecenja baktrimom,povidon jodom i vaginaletama,izvrsena je laserska intervencija juna ove godine.
Pre par dana sam otisla na kontrolu i bas kao sto sam i sumnjala,opet su se pojavili.Doduse u manjem broju,ali tu su.Ponovo je radio laser i pri kontroli krajem meseca radice mi se i biopsija ranice.
Vrlo sam zabrinuta jer nisam svesna koliko dugo nosim ovo u sebi,ginekologa,nazalost,zbog odsustva nisam dugo posecivala.
Brinem jer ne znam sta tacno znaci taj  mozaik na ranici.Da li to znaci da ja imam tumor?
Rezultati Papa testa su 2b grupa.Sta to znaci?
Da li cu ja,ako sve bude u redu,moci normalno da radjam i uzivam u materinstvu?
Unapred zahvalna




Nensi* -> RE: Ranice na grliću materice (18.8.2010 10:49:23)

Ja sam pre 4 godine imala ranicu i kondilome,sredila sam to laserom i hvala Bogu nisu se vracali posle toga,i pre dva meseca sam se porodila...E sad,za taj mozaik,stvarno ne znam,citala sam da ima vise vrsta,da tako kazem,ali za tvoj stvarno ne znam...Nadam se da ce se javiti neko ko zna vise o tome...
I jos nesto....Jel si kondilome skidala privatno ili drzavno? Pitam zato sto znam slucajeve koji su skidali privatno a uopste ih nisu ni imali nego ovi samo hoce da uzmu pare...Ja sam skidala u Frontu i nikada se nisu pojavili...
A ja sam ranicu imala zbog kondiloma,kako sam se njih resila i ona se sredila i vise nisam imala problema sa tim...
Nadam se da sam bar malo pomogla [sm=smiley31.gif]




Maza82 -> RE: Ranice na grliću materice (18.8.2010 11:21:56)

Draga moja, ja sam imala ranicu na grliću materice, tj. oni kada rade kolposkopiju nazivaju mozaikom. Plus mi je papa bio III grupa, imala strašnu upalu, CIN 1 i gljivice. Liječila sam se tabletama i vaginaletama, išla na kontrolu, gljivice sam izliječila, ali mi je na idućem pregledu i dalje stajala ranica. Rekli su da radim biospiju, radila sam i nalaz je bio uredan hvala Bogu. I dalje sam bila pod terapijom. Doktorica mi je rekla da se ranice teško skroz povlače, ali je bitno da ideš redovno na kontrolu. Meni je na zadnjoj kontroli papa II grupa, HP virus negativan, nema cina više. Znači sve se može izliječiti. I nemoj da misliš da imaš tumor grlića materice, ali uradi biospiju obavezno, da si mirna. Posveti pažnju ishrani, jer je mnogo bitan imunitet, upravo zbog pada imuniteta se sve to najviše dešava. Ako te još nešto interesuje pitaj.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>