RE: Ranice na grliću materice (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Brana -> RE: Ranice na grliću materice (4.5.2011 17:00:20)

Meni su radili Krioterapiju,nista ne boli,brzo je i efikasno,posle dva meseca od njenog uklanjanja tj.smrzavanja nije bilo ni traga da je ikada postojala. Hvala Bogu nije se vracala a nadam se da vise nikad ni nece.




milenatea -> RE: Ranice na grliću materice (4.5.2011 17:02:30)


Meni su takođe godinama "pratili", radili i kolposkopiju i PAPA test (II gr bio) i jednom prilikom me je mrzelo da idem kod svog dr jer mi je iz centra BG-a bio daleko, pa odem kod prijateljičinog. I žena pogleda, inače prethodno sam kod svog išla tri meseca pre toga, i predloži biopsiju ODMAH. I eto iznenađenja a OVDE je ostatak priče

strasno, i meni se za tri meseca stvorio cin1. a kazu kao sporo sve to napreduje. zabrinjavajuce je kako sve vise zena pati sa tim... uzas. ja u petak idem na kontrolu nakon 6 meseci pa cemo videti sta ce biti




moja ciklama -> RE: Ranice na grliću materice (4.5.2011 23:26:46)


IZVORNA PORUKA: dunja RR
mila, samo su ti radili biopsiju ili su baš otklonili ranicu (ako jesu, kojom metodom)?


joj, pojma nemam. Valjda samo Biopsiju. Mislim, nije smrdelo na roštilj, kao kod drugih[sm=smiley36.gif], samo valjda čupanje klještima i razmaz. Nije bilo nikakve anestezije.

uputna dijagnoza je bila-cervicitis chronica (ovo je hronično zapalenje kanala grlića materice)
intervencija-biopsio cervicis uteri et termocauterisatio(hemost.)

milenatea na živo, i dr. je bio jako nežan. Samo jedan cim i neka neprijatnost od par sekundi. Biće na kontroli sve OK, navijam!

vika i aždajice75 pročitala sam i ranije tvaše "slučajeve" i samo imam da vam kažem BRAVO.

Hvala vam, što ste ovde! Baš mi znači[img]http://yoursmiles.org/tsmile/bouquet/t4427.gif[/img]

Saveti i ideje za dodatno lečenje su dobrodošli, kao i dr. sa kojima ste se družili.
Ja sam videokolposkopiju i biopsiju uradila u FRONtu, kod Dr.Vanje (Jovica Milošević).
A vi?




milenatea -> RE: Ranice na grliću materice (5.5.2011 0:07:27)

ja sam sve radila u Nisu privatno kod kazu najveceg strucnjaka za grlic jer je valjda isao na neke specijalizacije i cula sam dva misljenja lekara i ista su bila... ovaj se zove Rasa Zivadinovic, debelo sam platila... drzim fige bice sve ok. JACAJ IMUNITET, ja sam se kljukala svim i svacim. sve sto te zanima konkretno pitaj. znam kako ti je, najvise ubija neizvesnost dok ne stignu rezultati sa biopsije. evo ja i posle godinu i tri meseca se plasim, u petak idem na kontrolu. i rekli su mi svi dr bez nervoze, jacaj imunitet i bice sve ok.




azdajica75 -> RE: Ranice na grliću materice (6.5.2011 11:39:22)

Ja sam biopsiju radila privatno u Vš,a uzorak su mi obrađivali u laboratoriji čiji se rezultati priznaju u Frontu,kako sam čula.
Konizaciju sam radila u jednoj privatnoj klinici u Bg,radila mi doktorka iz Fronta,uput mi ovi naši iz Vš-a ne bi nikad dali,jer se konizacija radi i kod nas u bolnici.Mislim da je jako bitno kako se uradi konizacija,naročito ako žena planira trudnoću,pošto se tu radi o isecanju dela grlića i u većem broju slučajeva je trudnoća malo komplikovanija(serklaž,održavanje...).Zbog toga nisam žalila da platim  i odem privatno,samo da sve bude u redu.
Ciklama,iskreno se nadam da će ti rezultati biti dobri!![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley20.gif[/image]





milenatea -> RE: Ranice na grliću materice (6.5.2011 11:59:21)

slazem se sa tim da se treba voditi racuna koliko i sta odsecaju i da je bolje platiti i moci izneti trudnocu nego da dodje do komplikacija. ja sam laserom operisana, ali ne znam ni kako se to odstranjuje da li seku deo ili samo spaljuju jer je smrdelo i dimilo se tamo dole... a ako treba opet da me seckaju ne znam sta cu[sm=zmeden.gif]




moja ciklama -> RE: Ranice na grliću materice (23.5.2011 20:31:22)

Drage moje, da vam javim, da je nalaz biopsije potpuno uredan!
Bogu hvala!




dunja RR -> RE: Ranice na grliću materice (23.5.2011 20:35:08)

IZVORNA PORUKA: moja ciklama

Drage moje, da vam javim, da je nalaz biopsije potpuno uredan!
Bogu hvala!


Hvala Bogu [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Anoniman -> RE: Ranice na grliću materice (23.5.2011 20:37:45)

ciklamo, jos jednom [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] a sta sad dalje? koliko cesto ces morati na papa test i kolposkopiju?




moja ciklama -> RE: Ranice na grliću materice (23.5.2011 20:42:48)

dalje..ništa, nalaz potpuno uredan. Papa i kolposkopija na 6-7 meseci.
Kseno[sm=nosecka.gif], hvala što pitaš![sm=smiley9.gif]




milenatea -> RE: Ranice na grliću materice (23.5.2011 22:27:26)

najlepsa vest koju sam cula [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
[sm=bravo.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]


IZVORNA PORUKA: moja ciklama

Drage moje, da vam javim, da je nalaz biopsije potpuno uredan!
Bogu hvala!

[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]

super draga to je najvaznijeeeeee (izmedju ostalog[sm=smiley1.gif])




moja ciklama -> RE: Ranice na grliću materice (23.5.2011 22:47:21)

hvala[sm=smiley1.gif]




imam nadimak -> RE: Ranice na grliću materice (7.6.2011 14:29:19)

pre petnaestak dana sam isla na svoj prvi ginekoloski pregled i tad su mi "otkrili" mozaik na grlicu materice. posle toga sam radila papa test i rekli su mi da su mi nasli epitele, ali da je to zbog mozaika.[sm=zmeden.gif] uopste mi nije jasno o cemu se ovde radi. doktorka kaze da treba da se kontrolisem na cetiri do sest meseci i da to nije alarmantno, a ja po forumima i sajtovima zakljucujem da jest. htela bih to resiti sto pre (spaljivanje ili kako god), ako neko nesto zna o tome, molim vas pisite :)
hvala




Anoniman -> RE: Ranice na grliću materice (7.6.2011 14:50:55)

slusaj doktorku! nije svaka situacija ista! i ja imam isto promene na grlicu i idem otprilike na svaka tri meseca na papa test i kolposkopiju. ti testovi pokazuju koliko je ozbiljna situacija i da li treba preduzeti nesto tako drasticno ili samo pratiti situaciju. da li ti je rekla da pijes vitamin E?




milenatea -> RE: Ranice na grliću materice (7.6.2011 22:59:04)

i idi kod jos jednog ginekologa, da cujes dva misljenja. ako ti kaze isto onda je istina sta ti je rekla prva. samo cesto na kontrole




dunja RR -> RE: Ranice na grliću materice (11.7.2011 9:13:07)


Zarasla mi ranica, kaže dr. da je sve u redu, nema potrebe da se dira, to je lepa vest ovog dana. Tužne vesti sam pisala u temi VTO.




crna ruza -> RE: Ranice na grliću materice (22.8.2011 11:31:55)

i meni je danas rekla dr da imam ranicu na grlic materice
ja nemam nikakvih simptoma, npr pojacan sekret,krvarenje nakon odnosa ili bilo kakvo osim menstruacije, itd, nista, a kaze da imam ranicu, a papa i brisevi bice danas gotovi, rekla mi da ce najverovatnije tu ranicu ukloniti spaljivanjem, pa me zanima jel to boli?
ona kaze ne boli, ali ja ipak da cujem ako ima jos neka sa licnim iskustv




crna ruza -> RE: Ranice na grliću materice (24.8.2011 22:38:54)

zanima me sta ce biti ako je osoba pozitivna na hpv virus i papa test 3 grupa? jel to znaci pocetak karciona?
i koliko vremena treba da prodje da bi ranica presla na nesto ozbiljno? npr godinu dana jel mnogo?




biba* -> RE: Ranice na grliću materice (25.8.2011 7:59:36)

crna ruzo,to ne mora da znaci da je ono najgore,kao prvo trebalo bi odraditi biopsiju da se utvrdi koliko su te promjene zahvatile grlic.zatim se u zavisnosti od nalaza radi konizacija,kojom u vecini slucajeva budu odstranjene te promjene.A ranica kao ranica ne prelazi na nesto drugo,mislim nece svaka zena koja ima ranicu dobiti karcinom,vec je to samo povecan rizik i treba se kontrolisati.




erika021 -> RE: Ranice na grliću materice (9.9.2011 20:51:39)

Ja sam prosto ocajna,godinu ipo dana bila sam poresno lecena,imam veliku ranicu koja je jd negativna i papa 3 grupu,predhodni dr,mi je davao silne vaginalete,antibiotike i samo smo se vrteli u krug,onda je meni puko film i odlucim da promenim ginekologa. Danas odem na kolposkopiju i dobro sto nisam pala,ranica je i dalje velika,uzet je papa ko zna koja ce grupa biti,predlozena mi je biopsija i kiretaza cerviksa,pa kad budu svi rezultati gotovi,odlucicemo o daljem lecenju. Ona predlaze lasersko uklanjanje ili operativno isecanje dela grlica. Ne mogu da docekam sve rezultate,nadam se samo da nije dosta odmaklo,uh preplakah ceo dan[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




dunja RR -> RE: Ranice na grliću materice (20.9.2011 20:44:09)


Erika mila, šta je bilo na kraju što se tiče rezultata, kako si, šta dalje?




dunja RR -> RE: Ranice na grliću materice (20.9.2011 20:44:57)

Opet se vidi ranica grrr, i rekli su da planiram i biopsiju (pre ili posle operacije endometrioze u zavisnosti od rezultata pape).

Kada se biopsija radi kod državnog koliko se ostaje u bolnici, kakva je procedura?

kod privatnog?

Šta ide dalje ako su rezultati biopsije loši?




Verus -> RE: Ranice na grliću materice (20.9.2011 20:48:06)

Majku joj...mada, ja cesto imam problema sa tim, ali su rezultati ok...cak sam i prosle godine imala los papa, ali sam bila HPV negativna, pa sad takve samo puste da same zarastu, a to se i desilo...

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Verus -> RE: Ranice na grliću materice (20.9.2011 20:49:14)

Erika: ako mogu nek urade laserski, brze ce zarasti, a i manje uklone nego konizacijom, bice to ok, i ja sam se sekirala pa je sve proslo...
IZVORNA PORUKA: erika021

Ja sam prosto ocajna,godinu ipo dana bila sam poresno lecena,imam veliku ranicu koja je jd negativna i papa 3 grupu,predhodni dr,mi je davao silne vaginalete,antibiotike i samo smo se vrteli u krug,onda je meni puko film i odlucim da promenim ginekologa. Danas odem na kolposkopiju i dobro sto nisam pala,ranica je i dalje velika,uzet je papa ko zna koja ce grupa biti,predlozena mi je biopsija i kiretaza cerviksa,pa kad budu svi rezultati gotovi,odlucicemo o daljem lecenju. Ona predlaze lasersko uklanjanje ili operativno isecanje dela grlica. Ne mogu da docekam sve rezultate,nadam se samo da nije dosta odmaklo,uh preplakah ceo dan[sm=smiley19.gif] [sm=smiley19.gif]




dunja RR -> RE: Ranice na grliću materice (20.9.2011 20:51:37)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]

Meni su uvek rezultati super a imam tu ranicu 7-8 godina. Prvi put mi dr. večeras spomenu biopsiju - pa čak i ako rezultati budu dobri. Mada odmah je rekla da dođem kod nje na biopsiju pa se nadam da nije samo da bi mi uzela lovu (privatno sam išla). Svi državni doktori su mi rekli da je ne diram jer su rezultati uvek super. Nemam pojma šta sada da radim ...

Ma sada prvo da rešim operaciju endometrioze za dve nedelje pa ću otom potom ovo ...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>