RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Ana RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (9.4.2019 14:10:55)

Dunjči, mi jesmo, par puta je imao laringitis i odmah su mu uključivali pulmikort. Ali kod njega je znalo da bude baš gadno.




flamingos -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (11.7.2019 8:18:01)

Dva puta je imala laringitis,i to kad je krenula u školu.Ali,uz inhalaciju brzo je prošao.Dosadan je taj kašalj,samo kad ga čuješ





Duškić -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (11.7.2019 8:23:37)

Pa to se desava, nezgodno i jakp neprijatno.
Al sta da se radi.
Ispiranje grla, inhalacije.




doramar11 -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (11.7.2019 9:24:59)

Kod nas je u tesnoj vezi sa alergijom. Treba proveriti.




flamingos -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (11.7.2019 9:56:37)



IZVORNA PORUKA: doramar11

Kod nas je u tesnoj vezi sa alergijom. Treba proveriti.
Ima i toga,sve je to povezano





vonavoj -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (19.9.2019 10:31:15)

Evo i nas sa laringitisom..pulmicort i aerius..milina..




dunja RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (19.9.2019 21:09:39)

Von i mi. Juče sistematski, produvalo ga do tamo i nazad, kaže dr juče bio zasićen vazduh alergenima. Jutros malo kašljao, do večeri nije mogao da diše
Kaže mm koliko je bilo alarmantno, stigli su u DZ u 7.50. i odmah ga je dežurna dr inhalirala, prodisao.




dunja RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (19.9.2019 21:16:47)

Sad mi pričaju, ja sad stigla kuci sa M. A kad su krenuli u dz nije bilo toliko Strasno, čak nismo ni bili sigurni da li je laringitis (imao je kada se M rodila jednom u sred noći aringitis) kao kaD su tamo stigli, koliko se pogoršalo za to kratko vreme 




vonavoj -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (19.9.2019 22:02:48)

Brzo to ide..M laje,promukao..dala sam mu aerius jutros i 2 puta inhalirala..evo sad se ispovrcao,popio mleko i zaspao i zgadilo mu se,i sve napolje.taj nagon za povracanjem mu je od rodjenja lak..uvek pored kreveta imam lavor..Sta je dobio kao terapiju?




Sanjica26 RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (19.9.2019 22:08:14)

Von, mi smo uvek od laringitisa imali isti nagon za povracenjem i svaki podoj je povratila dok se nije stanje smirilo. Nisi ga vodila kod lekara? 





vonavoj -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (19.9.2019 22:15:46)

Nisam,javila mi se dr. Inhalirala sam ga sa pulmicortom 2 puta i dala aerius.On cesto povraca,tj.kad god se malo zagrcne..sad je jos i dobar kakav je bio,ludela sam...odmah sve izbaci. Pre neko vece isto.od plakanja se zagrcnuo i sve napolje.Sanjice,otprilike kad im bude bolje? Moje nisu nikad imale laringitis? Valjda je noc i najgora,nije puno kasljao preko dana.




Sanjica26 RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (19.9.2019 22:20:52)

Da, noc je najgora. Ja bih ga nocu inhalirala ako bude mnogo kasljao. Nije vam rekla za noc? Mislim da dete treba da bude pokriveno za noc, kad je takvo stanje. 


Sofiji je vec sledeceg dana bilo bolje. Nadam se da ce i kod M😘




vonavoj -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (19.9.2019 22:24:11)

Nadam se da ce sutra biti bolje..ne gusi se,ali se zakaslje.evo spava na meni..Ukljucila sam jonizator,mozda odradi posao i on.




dunja RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (19.9.2019 23:07:27)

Isto pulmikorort i aerius kaoo vi. Tamo su ga inhalirali, mi ujutru opet, naredna 2 dana. Uz aerisu 5ml.

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Brzo to ide..M laje,promukao..dala sam mu aerius jutros i 2 puta inhalirala..evo sad se ispovrcao,popio mleko i zaspao i zgadilo mu se,i sve napolje.taj nagon za povracanjem mu je od rodjenja lak..uvek pored kreveta imam lavor..Sta je dobio kao terapiju?





dunja RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (19.9.2019 23:09:48)

S više ne laje, posle te inhalacije u DZ. Normalno priča sve ok, od tada.ne znamo šta mu je uradila ali drugo dete od kako došao iz DZ.




flamingos -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (20.9.2019 6:25:04)

Pulmicort i aerius  su i nama pomogli.Brzo je prošlo.Nadam se da ste dobro i da ste imali mirnu noć.





vonavoj -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (20.9.2019 7:10:20)

Noc mirno prosla..oko 1 je pio mleko,gladan je bio..laje jos,mali je.. kod vecih to ide lakse. Super Dunja da mu je bolje!




pari -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (20.9.2019 8:08:51)

Sad tek vidim ovde von da se mučite 😣 nadam se da će danas biti bolje!





vocicana -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (20.9.2019 11:09:20)

Moj sin je bas pre mora opet imao laringit. Sve sam sama kuci uradila, brzo se stabilizovao




dunja RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (20.9.2019 11:26:32)

Von drago mi je da ste bolje. I S jos hropi, ali ne kao juce. Sad se inhaliramo, dezurala sam celu noć, proveravala da li diše. Usput nocas primetih da curi kazance po zidu, u kupatilu, sad cekam vodoinstalatera. S zaspala pa cu posle u šetnju sa njom, da je sad ne budim.

Mozda bih mogla i njega u kratku set_nju




vonavoj -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (20.9.2019 12:14:43)

Dunja,sme u set_nju,i treba da je na svezem vazduhu..Ja sam ga jutros jedva inhalirala,hoce sam,pa se otima..ne saradjuje ni za presvlacenje pelene a kamoli inhalator.




Sanjica26 RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (20.9.2019 14:38:18)

Nama dr nije preporucivala napolje sa laringitisom🙄





vonavoj -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (20.9.2019 14:44:48)

Svez vazduh je najbolji za laringitis,napolju manje kaslju.




vonavoj -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (20.9.2019 21:59:26)

Samo da javnem da je M mnogo bolje,skoro da i ne kaslje,ne laje.eto od 3 inhalacije pulmikortom. Nadam se mirnoj noci.




Sanjica26 RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (20.9.2019 22:09:18)

Odlicno. Rekoh ja da ide oporavak jako brzo kad se pocne na vreme sa inhalacijom 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>