RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Modessty -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (8.12.2015 12:13:00)

ma i nama! Ali ranije dok je bio do godine pomagao aerius, a sada samo pressing. Primetila sam da mu smeta kad duva vetar i onako podigne prašinu. Odmah krene da škripi i promuklo priča. Ili kad je magla kao ovih dana. Mada sad je dobro. Nadam se da će tako i da bude. [sm=smiley1.gif]




mama krava -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (23.2.2016 15:36:34)

Ovaj moj u subotu počeo promuklo da priča i onda u toku noći počeo da laje! Smorila sam se kao zmaj! Dala mu Pulmicort, ali i sutradan nastavio, da bi mu se juče čulo i na plućima i dali mu Berodual ili Spalmotil. Ja ga, kad došli kući inhalirala Berodualom i ono kao malo bolje, ali u toku noći užas....i ja uzmem Spalmotil, taman prošlo 6 sati i izlupkala ga posle inhalacije i on je počeo da kašlje...ali onako zrelo i par puta se žestoko nakašljao i nastavio mirno da spava.
Baš mi je čudno kako tako bolje rteaguje na Spalmotil?




Mala Elena -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (30.5.2016 7:50:06)

Smorila sam se. E pocela jutros promuklo da kaslje. Inhalirali smo je samo fizioloskim jer nismo trenutno imali pulmikort. Treba li u stvari pulmikort ?




vocicana -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (30.5.2016 8:29:20)

Pulmicort je snazan kortiko, to i sama znas, daje se prvih 48 sati, kada je to gusenje najsnaznije, oslskuj dete, posle ces nastaviti kako inace radis. Moje iskustvo sa pneumoftiziolozima




Mala Elena -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (30.5.2016 8:47:18)

Voci, a na njenih 12 kg jel dosta 5 kapi i tri puta dnevno?




Mala Elena -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (30.5.2016 11:41:02)

Joj budale, sad vidim sta sam napisala. Pulmikort se kupuje u ampulama a berodual se racuna u kapima .
Da stavim celu ampulicu od 0,2?




vocicana -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (30.5.2016 15:10:50)

Samo da se iskonsultujem, msm da ne smes celu ampulu. Samo da vidim, ali bolje je da pitas pedijatra,] molim te.




Mala Elena -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (30.5.2016 15:17:18)

U pravu si, ali pedijatrica nam je na odmoru...
Pokupila sam je iz vrtica ranije, da ne zarazi tamo decu ako je vec virusno.
Videcu kako ce biti. Ni mm nije za to da joj sama dajem..onda cu samo fizioloski pa neka nam je Bog u pomoci..




vocicana -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (30.5.2016 15:26:15)


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

U pravu si, ali pedijatrica nam je na odmoru...
Pokupila sam je iz vrtica ranije, da ne zarazi tamo decu ako je vec virusno.
Videcu kako ce biti. Ni mm nije za to da joj sama dajem..onda cu samo fizioloski pa neka nam je Bog u pomoci..

Fizioloski i pantenol zbg vlazenja sluznice,da je malo zastiti, ipak je to od hladnog prehlada. Proprati situaciju.
Ljubimo vas




Mala Elena -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (30.5.2016 16:44:27)

Vazi...mislim da joj je i fizioloski pomogao...vec par sati se nije nakasljala..bas cudno ali neka nam je sa srecom...havala Vociiii[sm=smiley1.gif]




jess021 -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (30.5.2016 21:17:12)

ME, mi smo skoro imali laringitis. Grozno je za cuti, ja sam se oduzela.
Najbolje ces je inhalirati tako sto ces dobro napariti kupatilo pa biti sa njom unutra 10-15min. Veruj mi, to odlicno radi, a i pored toga je mozes inhalirati fizioloskim.




Mala Elena -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (30.5.2016 23:56:15)

Hvala Jes. Evo sada beba tako kaslje, oduzela sam se sto kazes.[sm=smiley13.gif] jedva cekam jutro...




vocicana -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (31.5.2016 6:59:13)

ME kakva je situacija? Kakvu ste noc imale ti i bebica? Mislim na tebe bas bi volela da je sve ok. Javi kada stignes[sm=smiley31.gif]




Buba Mira -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (3.11.2016 8:53:12)

N je noćas imala teške muke [sm=smiley13.gif]
Juče uveče je izgubila glas, bukvalno reži i škripi, svaki udah je režanje. Ne sme da se nakašlje jer je jako boli grlo. Inhalirala sam je noćas, ali se opet budila, uplaši se, kao da ostane bez vazduha.

E sad, imam pitanje, pored inhalacija, šta se ono stavlja u čarapu pa se zagreje u mikrotalasnoj, pa toplo na vrat - grlo? Pirinač ili morska so?
Nema temperaturu.




mamica 91 -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (21.12.2016 13:42:27)

Grrrr Nikoljdaan [sm=hudicek1.gif] uvek pokupe nesto.
U juce rezala pa sam je inhalirala samo na fiziolosku, medjutim kad je zaspala probudila se posle sat vr oci krvave, usne otekle, ne moze udahnuti tera je da povrati kroz onaj kasalj, opstrukcija, dok sam spremila ventolin i fiziolosku u inhalator ona poplavila,nikako da udahne, nekako je podisala to i posle pola sata povratila, onda joj je bilo lakse, temp 37.. Noc smo nekako izgurali.
Sad je bolje malo, od jutros se inhaliramo na fiziolosku i kamilicu, ali je i V poceo da rezi, tako da sam i njega inhalirala.. Serpa kamilice kuva na kaminu..
Samo da vcrs noc prodje kako treba [sm=smiley29.gif]




Mala Elena -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (21.12.2016 14:51:38)

Mamice, bas mi je zao...Mi smo pokupili na decijem rodjendanu skoro, ali proslo je.
Taj laringitis me uvek jako uplasi. Za decu do 4 god je posebno opasan, treba dete kontrolisati i dok spava jer mogu da se zatvore ti vazdusni putevi [sm=smiley13.gif] Ozdravite sto pre.




Anck Su Nmaun -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (26.2.2017 8:29:38)

Mi opet laringitis zahvatili [sm=smiley13.gif]
A tek u utorak mozemo kod dr. [sm=smiley13.gif] za sad nema temperaturu.




vocicana -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (26.2.2017 9:18:26)

Anck, koje dete ima laringit? Joa Boze kada procitam to, sva se najezim, kako je strasno, imala sam prilike da cujem. Zelim vam brzo ozdravljenje.




Mala Elena -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (4.3.2018 7:17:16)

Evo opet u temi [sm=smiley13.gif]
Sta si davala Anck, kakvu inhalaciju?
P.je jako promukla i jako tesko dise...




Anck Su Nmaun -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (4.3.2018 7:34:24)

Nisam ja smela nista sem fizioloskog sama.
Doktorka nam je prepisala inhalacije Beroual i Pulmikort.

Ne znam ta Pantenol sam cula da svasta ubacuju pa ga vise nestavljam.




vocicana -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (4.3.2018 7:39:31)

Radices to sa kortiko kako ti je dr rekla, Pulmikort se daje prvih 48-72 sata, veoma je vazno dok se kasalj ne stabilizuje, pa ce sve posle ici laganije. Ne stavljaj Pantenol, to mozes kada je manje ozbiljno, Pantenol mu nista bitno ne menja niti znaci.




Mala Elena -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (4.3.2018 7:41:10)

Poslala sam ja i dr poruku pa cekam da odgovori..
Nego sto je nedelja...Hvala!




vocicana -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (4.3.2018 7:46:59)

I da, prva pomoc kod akutnog Laryngitis-a, kad ste kuci, nemate inhalator, ne znate kako da se ponasate, dete izvodite, na balkon na hldano i vratite u tan gde je toplo, napolje-unutra, napolje - unutra, a u medjuvremenu neki ukucan da pusti u kupatilu slavine sa vrelom vodom, da se napravi para u kupatilu, pa dete unesite u tu takvu prostoriju. Dok se malo ne smiri i bezbedno odete u zdravstvenu ustanovu.




dunja RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (9.4.2019 11:45:55)

Ja mislim da smo zapatili laringitis. Ovaj kasalj nikad nije imao, nocas odjednom krenuo, iz zdravog deteta. Cekaju kod dr. Nema T. 




dunja RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (9.4.2019 14:06:58)

Potvrđen, laringitis, dobili Aerius i po potrebi Pulmikort, ali njega samo ako se stanje pogorša.

Da li ste kretali odmah sa Pulmikortom?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>