[Obrisana poruka] (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (2.9.2011 22:20:49)

[Sadržaj poruke je obrisan]




limunada -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (27.9.2011 14:41:36)

i ja da se pridruzim ovoj temi  i nikola ima laringitis,bili smo u bolnici nedelju dana,puste nas kuci bez ikakvog sirupa a on i dalje pomalo se zakaslje i krci mu.odem opet i dispanzer i  kaze sta ste dovodili dete da se razboli tu  kaze pluca su cista,samo ima laringitis,ja kazem dajte mi neki sirup da izbaci to jer ne primetim ni kroz stolicu da izbacuje i nije mi htela dati,tako da sam ja na svoju ruku uzela sirup beli slez jer nemogu slusati dete kako se muci stim.




Lu -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (25.10.2011 17:40:16)

IZVORNA PORUKA: Mariya

Da li neka od vas ima iskustvo sa virusnom upalom glasnih žica? Moja malecka je od juče promukla, kenjkava, ceo dan je bila budna i pola dana plakala. Nema temperaturu, redovno piški, kaki malo manje a manje i jede, siki oko 7-8 minuta umesto onih 12-15. Odnela sam je kod pedijatra danas i dijagnoza je virusna upala glasnih žica.Kaže  dr. da su joj pluća ok, uši isto. Dobili smo inhalaciju i jednu injekciju na "L" ler-- len-- nešto, ne mogu da pročitam... Da li se nekome desilo ovako nešto? ja sam tako zabrinuta, pa ona ima tek 5 nedelja a već je bolesna..





Mariya -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (25.10.2011 18:36:45)

Da li se nekome desilo ovo sa malom bebom? Moja ima 5 nedelja..




Lu -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (25.10.2011 18:42:55)

Mariya, dobili ste znači terapiju, samo prati kako diše pogotovo kad spava.
Ako slučajno bude otežano disanje vodi je doktoru.




mihi -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (25.10.2011 18:46:22)

Mariya nije beba ali je sin imao oko godinu dana, meni se stariji sin bukvalno gušio, rekla mi je dr kad počne da kašlje da uđem u kupatilo zatvorim vrata i pustim vrelu vodu u kadu da curi da se napravi para i da tu unesem dete da diše taj topao vlažan vazduh, tvoja beba nije tako loše, ne kašlje ili nisam dobro razumela. Moj muž je pre 2 nedelje imao laringotraheit trajalo je 10 dana bez temperature i evo još kašlje mada sve manje i manje, virus grozan.




mihi -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (25.10.2011 18:47:47)

Da nije lemod? dobila beba.




NadaR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (25.10.2011 19:11:49)

I mi smo se namucili sa laringitsom. Milos se bukvalno gusio.
U kupatilu sve pozatvaraj , pusti vrelu vodu da se dobro napari i onda istresi kamilicu u rifuzi u kadu . Jos bolje je kombinacija cajeva majcina dusica + list od bokvice.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]








limunada -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (25.10.2011 22:23:47)

Onda cu i ja tako da uradim,ovaj moj mali kaslje,ripa a nezna da izbaci,bas se muci




Mariya -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (26.10.2011 19:09:01)

Žive smo! noć i nije bila tako strašna, mislila sam da će biti gore. Mala sad već lepše diše, ne pišti, ali je promukla još uvek. dobili smo inhalaciju za danas i sutra i kaže dr. da ne brinem, biće joj dobro...Mislim da sam izgubila 10 godina života za ova 2 dana..




Lu -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (26.10.2011 20:06:51)

Marya dago mi je,
inekcija pomogne odmah a inhalacije naknadno, bićete vi super[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Moj R. je nakon inekcije odmah prodisao.




New Mom -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (14.2.2012 19:44:33)

Kaća ima laringitis.[sm=smiley13.gif]
Noć subota na nedelju je bila stravična. Kašljanje i zacenjivanje...
Temperatura je samo tu noć bila 38, inače je uopšte nema.
Za Th smo dobili Aerius 3ml 4 dana, plus inhalacije (fiziološki plus erfedrin) i Prospan (kad krene iskašljavanje).
Rana jutra su najgora.[sm=smiley13.gif]




natadz -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (4.3.2012 20:29:22)

Ja više ne znam dokle će to da traje [sm=smiley19.gif] Mi se tačno godinu dana borimo sa teskim napadima laringitisa. Javljaju se svaka 2 meseca, naravno noću. Jeste da su sve blaži i da sin (3,5 godina) to sve smirenije podnosi, ali ima li kraja? Zadnji put je imao pre mesec dana i to dan za danom i noćas opet. Nikad se tako brzo nije ponovilo. Rečeno mi je da mu odmah dam 3ml Avila, da ga inhaliram pulmikort 1ml + fiziološki 3 ml. Kad odemo kod pedijatra uvek mu još doda i antibiotik za koji nisam sigurna da je neophodan, koliko sam čitala po netu.
Da li je neko mozda vodio dete u slane sobe? Vidim da im au Novom Sadu. Mozda to malo pomogne. Mada smo na moru svake godine.




Anoniman -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (4.4.2012 23:37:03)

Luka kašlje od nedelje. Ličio je kašalj na laringitis, međutim, nije bio učestao kao prethodnih puta kada je imao laringitis, pa sam mislila da možda ipak nije. No, danas smo otišli kod dr, i potvrđen je laringitis. Inhalacije 3x na dan 1,5ml fiziol + 5 kapi efedrina 0,5%, i 1x na dan 2,5ml Aeriusa.
Na moje pitanje kako Marko nije dobio, odgovor je bio da je moguće da će dobiti, ili pak da ga je zaštitio Aerius koji pije već 8 dana zbog potencijalne alergije nakon vakcine (i treba da ga pije još 6 dana). Ipak, dr je predložila da i Marka preventivno inhaliram 3x na dan, ali da u 1,5ml fiziol stavljam 3 kapi efedrina.
Pitah dal će Luka dobiti temp, kaže, ako dobije, ići će do 40. Dobio je temp večeras, na 37,8 sam mu dala brufen, zaspao je, i do nedavno se toliko znojio da sam ga samo presvlačila, kosa mu je bila mokra kao da je ronio, bukvalno. Sada ga pipam, nije vruć.
Takođe, dr je rekla da se kašalj menja kako odrastaju. Nema više onog kašlja od kog ne može doći do daha, nego je prosto tog zvuka, ali ređi. Ili sam samo na vreme otišla kod dr? Kako god, nadam se brzom oporavku, i nadam se da Marko neće dobiti.




Yula -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (5.4.2012 0:14:21)

I mi mu zelimo brz oporavak i da sto lakse prebrodi taj laringitis! ( ja i nemam pojma sta je to, ali imam vremena da naucim sve te decje boljke [sm=smiley13.gif] )




Rada T. -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (7.5.2012 20:27:34)

pre pola sata smo došli od doktora... Lule fasovao laringitis[sm=smiley13.gif]

popi*dela sam[img]http://yoursmiles.org/tsmile/rtfm/t1943.gif[/img] još mi samo to fali ne može da diše, temperatura 38,5 [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif] celu noć ću da bdim!




indy_25 -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (7.5.2012 21:11:50)

Rado pustu vrucu vodu u kupatilu i zatvori vrata. Kasnije kad se pocne isparavati uvedi ga unutra i budite malo tu. Moja Sara je bas imala strasan laringitis davno ja sam tako radila u tus kabini. Ili skuhaj kamilice i stvai morske soli ako imas pa nek se isparava nad time ali pazi da se ne oprzi nemoj ga skroz blizu toga.




Rada T. -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (7.5.2012 22:03:34)

hvala na savetima[sm=smiley31.gif]




indy_25 -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (7.5.2012 22:09:30)

Nema na cemu samo nek njemu bude bolje [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (7.5.2012 23:30:23)

Rado, laringitis brzo prolazi. Aerius sirup, inhalacije fizilooški i efedrin, i za dan je već mnogo bolje, a za 2-3 dana kao da ništa nije bilo. Nemoj se uplašiti, kašalj kod laringitisa se pogoršava oko 2h ujutru. Ako zagusti, a ne verujem da će, verovatno ste dobili terapiju, inhliraj dete.




cockic -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (1.10.2012 11:35:11)

moj peka zakacio laringitis u cetvrtak a kretao je sa par dana pre redjom stolicom malo nosem da bi u cetvrtak krenuo da kaslje uzasno dan noc,noc je najgora.

terapija je inhalacije pulmikort,neodeksacin kapi i nos,aereus 2,5ml.
i u subotu dobije turu 38.6 popi paracetamol ali ta tura se spusti za 20 min jako brzo i imao je to vece isto i juce nista.nadam se da je zavrsio inhalira se do sutra vece pa zovem dr da pitam.

ali to nije sve izgleda da je lena dobila isto joj krenulo sa stolicom malo redjom u subotu kasljucala inhalira se fizioloski i pantenol.tako da danas kod lekara sigurno dobi od petra laringitis evo malo pre temperaturu 38.1 dado joj eferalgan i sad spava [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




cockic -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (1.10.2012 11:37:30)

ja napisa post usla sam na temu izbaci prvu stranu i ja napisa nas slucaj kad ono na onoj strani zakljucana tema nisam znala [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]a zasto je zakljucana




Olga75 -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (1.10.2012 11:40:39)

nije zakljucana cim moze da se pise u njoj [sm=smiley1.gif]




cockic -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (1.10.2012 12:42:04)

ma olgic ja pisala na prvoj strani to mi otvori i kad sam napisala post i ode na 4 stranu i kad ono katancic je bio tu gde pise odgovor ja skontala da je to zakljucano.bitno da vise nije mada bolje da se i neotvara cesto ova tema jer je uzasan taj laringitis.

evo lena je imala tu turu 5 min i odmah poce da deluje eferalgan probudila se mokra definitivno virusne ture brze padaju tj spustaju od bakterioloskih.

mada i lena onu od upale uha kad je imala brzo se skide a bila je mala 5 meseci,mada evo i sad sva sreca pa im brzo skinu za ovaj laringitis.ja kazem da ga i lena ima jer su simptomi isti ali pravu dijagnozu cu znati oko 15h kad dodjem kuci sa njima.

sta ja napisa haos ali nema veze ko razume razume [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




cockic -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (23.9.2013 12:49:33)

evo petar opet laringitis tacno posle godinu dana,mislim da je prosli put imao turu.i isto nije pio antibiotike.i sad nema turu,i dobio je isto samo inhalacije pulmicort,spalmotil i fizioloski.mada mozda smo brze reagovali juce ujutru poceo suvo da kaslje i odveli ga sinoc kod pulmologa i kaze laringitis.a lena je puna sekreta i dobila inhalacije fizioloskim. simptomi laringitisa,promuklost i dosadan suv kasalj koji malo gore zvuci.ma samo da mu prodje i da nepredje na lenu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>