RE: Analize pred porodjaj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


PoisonEve -> RE: Analize pred porodjaj (28.9.2011 22:08:44)

Shasice, nije nepohodno, kolko znam jedino u zemunskoj bolnici insistiraju na korokulturi. Medjutim nije na odmet da poneses i te rezultate ako vec mozes da dobije uput od tvog ginekologa iz DZ.
Ja sam izvadila sledece za gradsku:
- krvna grupa ( imam prepis na papiru a imam i knjizicu dobrovoljnih davaoca krvi)
- cervikalni bris
- vaginalni bris
- koprokultura
- antigen na hepatitis
- poslednji UZ nalaz
- kompletna krvna slika
- nalazi urina
- nalazi poslednje urinokulture

Jos samo CTG da odradim u ponedeljak




lanica82 -> RE: Analize pred porodjaj (1.11.2011 22:04:46)

Koliko vremena pred porodjaj treba da se rade sve ove analize, pretpostavljam da nije dobro za bebu da se prirodnim putem rodi ako je prisutna neka infekcija? [sm=smiley13.gif]




maslackic -> RE: Analize pred porodjaj (5.11.2011 12:13:46)

PE, sve te nalaze su ti trazili u Gradskoj? koliko moraju biti stari?
meni je dr trazila da za sledecu kontrolu u 34 nedelji ponesem krvnu grupu,Hbs Ag i cervikalni bris...
i kako i gde se radi Hbs Ag?




minavb -> RE: Analize pred porodjaj (5.11.2011 12:23:20)

Da ti ginekolog uput i odes u gradski zavod za zastitu zdravlja.




maslackic -> RE: Analize pred porodjaj (5.11.2011 12:27:00)

hvala Mina, vidim da svi kazu da za porodjaj ne treba da bude stariji od 30 dana,sto mi je ona rekla da radim sada? i jel se analiza radi kao za krvnu sliku,bez klopanja ili mogu da klopam...




minavb -> RE: Analize pred porodjaj (5.11.2011 12:30:52)

Ne secam se , ali mislim da je moja analiza bila starije od mesec dana. Normalno jedes. Ne doruckuje se kad se kontrolise nivo secera u krvi, za sve ostale analize dorucak ne smeta.




maslackic -> RE: Analize pred porodjaj (5.11.2011 12:39:21)

Super,hvala ti :)




maslackic -> RE: Analize pred porodjaj (9.11.2011 13:30:18)

devojke,zanima me ,posto treba da vadim krv za krvnu grupu,jer sam totalno zaboravila...,sad vidim na sajtu gradskog zavoda da je potreban osim zdr.knjizice i licne karte i uput overen na lekarskoj komisiji RZZO? da li je to istina ? i ako jeste di treba da idem? [sm=smiley1.gif]




lesica -> RE: Analize pred porodjaj (9.11.2011 13:35:17)

Maslackic,ja sam krv za krvnu grupu vadila u zemunskoj bolnici na odeljenju za transfuziologiju,i ako se dobro secam tada sam samo nosila uput od ginekologa,uz licnu kartu i zdravstvenu knjizicu. Samo nesto menjaju [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




Ana RR -> RE: Analize pred porodjaj (9.11.2011 13:35:33)

Maslackic, pa ti celu trudnoću nisi znala koja si krvna grupa? Kako to?

Treba ti samo uput od lekara i knjižica, odeš u zavod za transfuziju krvi (od 8 do 10 ujutru) i sutradan je gotovo.




maslackic -> RE: Analize pred porodjaj (9.11.2011 13:39:52)

Ne znam kako, dr me nije ni pitala da li znam , a ja uvek zaboravim da kazem... tako da sam uput dobila pre neki dan... ja mislim da sam B+ ali nemam napismeno...
dok ne trazis niko se ne set_i da ti kaze...

i hvala vam devojke! [sm=smiley1.gif]




Verus -> RE: Analize pred porodjaj (9.11.2011 16:53:51)

Da li testiraju na Streptokoku grupe B?




IRJ82 -> RE: Analize pred porodjaj (15.11.2011 12:34:30)

da li je neka od vas dobila da uradi ultrazvuk stitne zlezde bebe i ultrazvuk srca bebe? ja sam dobila za sledecu nedelju, posto je to kao obavezno, mada se daje svim trudnicama, jer bi onda bila velika guzva. Inace, ja vodim trudnocu u Visegradskoj




ikacc -> RE: Analize pred porodjaj (17.11.2011 15:35:56)

Ja sam radila sve analize koje je dr. dala , na kraju u bolnici nista nisu ni trazili ni gledali , sem vencanog lista i l.k.




Azra_ -> RE: Analize pred porodjaj (18.11.2011 9:29:21)

Ikacc mozda je malo off, ali da li si nosila original vencanog lista ili kopiju?
I da li kada u higijenskom radis one silne briseve treba da kupis one epruvetice? Secam se da sam jednom davno radila bris grla,l otisla tamo, a oni m i traze tu epruveticu, pa sam se vracala do apoteke da kupim. Da li to i sada treba?




crazymama -> RE: Analize pred porodjaj (16.4.2012 11:55:32)

da li neka zna koliko dugo se ceka rezultat hbs antigena?




cockic -> RE: Analize pred porodjaj (16.4.2012 11:57:45)

ja sam radila ptivatno i cekala mozda dva dana,za drzavno ne znam[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




crazymama -> RE: Analize pred porodjaj (16.4.2012 13:01:05)

ne znam sta da radim, dr iz DZ mi je dala uput i kritikovala me sto to jos nisam odradila, a dr koji mi vodi trudnocu u Frontu gde cu se poradjati mi je rekao da mi to nije neophodno...?




Nanica1 -> RE: Analize pred porodjaj (5.5.2013 9:38:13)

Jel se test na zuticu radi svaki dan u Higijenskom u NS? U koliko sati treba doci i koliko dugo se veka na rezultat?




Sladja80 -> RE: Analize pred porodjaj (22.5.2013 13:12:04)

mogu li analize da se urade u privatnoj laboratoriji?




Modessty -> RE: Analize pred porodjaj (22.5.2013 13:52:07)


IZVORNA PORUKA: crazymama

ne znam sta da radim, dr iz DZ mi je dala uput i kritikovala me sto to jos nisam odradila, a dr koji mi vodi trudnocu u Frontu gde cu se poradjati mi je rekao da mi to nije neophodno...?


Ako ti je dr koji će te poradjati rekao da ti ne treba onda ti ne treba.
Ja nisam ni prošlog puta nosila sve te rezultate. Briseve sada nisam ni radila i neću. I ja praktično duplo vodim trudnoću - idem privatno kod dr koji radi u bolnici a kod dr u ambulantu idem jer moram. Bitno je bilo jedino da ima onaj zeleni uput za bolnicu za porodjaj, ličnu kartu i papir sa krvnom grupom i rh faktorom.




janabons -> RE: Analize pred porodjaj (22.5.2013 14:54:34)

Ja tek danas trebam da dobijem sta sve treba da uradim od analiza,a sledece nedelje ce mi dr iz fronta proveriti da li je to sve. Bris nisam radila ni jednom u trudnoci. Do skoro sam se nervirala zbog toga sto cu biti u 38. nedelji bez ijedne analize, a sad me zabole, kad mi oni kazu jos je rano[sm=smiley36.gif]




Sladja80 -> RE: Analize pred porodjaj (23.5.2013 12:31:27)

ja dobila danas uput za cervikalni i vaginalni bris,hbs ag i koprokulturu,jel se sve to radi u dzordza vasingtona? isla sam na pocetku trudnoce tamo i ne mogu da se setim kako rade,mada bih ja isla privatno znam da je bila neopisiva guzva ali ako neko zna koja je procedura neka napise hvala![sm=smiley1.gif]




ivaMark -> RE: Analize pred porodjaj (24.5.2013 11:08:22)

Meni dr ni jedan jedini nalaz nije trazio pred porodjaj....uh! Nikakve briseve, krvnu sliku.....nistaaaaa...
Ispalo je sve kako treba!




janabons -> RE: Analize pred porodjaj (24.5.2013 15:53:06)

Sladjo, ja sam juce dobila isto upute za C i V bris, Hbs ag, za korpokulturu mi niko nije pomenuo, iako znam da ima na spisku fronta za prijem u porodiliste, moja dr kaze da ne treba.
Ovako, hbs ag se radi u institutu za javno zdravlje u 29. novembra, svaki radni dan od 7-12h bez zakazivanja( ja sam uradila privatno 950din, jer mi nikako nije odgovaralo to vreme, a nemam vremena na pretek).
Brisevi se rade u Batutu, tj meni ce moja dr da uradi u d.z., a muz ce odmah da nosi u batut, da bi sto pre bilo gotovo.
Ko je tebi rekao za korpokulturu, ako treba , bolje ja da uradim,a ne da me posle zajebavaju na prijemu.
I pretpostavljam da ti je dr dala uput za porodiliste[sm=smiley1.gif]
Sledece nedelje, radim kks i urin za epidural, Ako se do tad ne porodim[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>