RE: Analize pred porodjaj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Maraj -> RE: Analize pred porodjaj (8.9.2015 15:04:20)

Pa stvarno bezobrazluk. Ja ko ginekologiju da sam zavrsila. Pa i vi. U sve treba da budemo upucene....




jekiki -> RE: Analize pred porodjaj (9.9.2015 10:17:08)

Kada citam za vase dr, moja je sjajna, ja nista i ne pitam ona sama ispisuje upute za sve analize koje trebaju i naglasi koje ce trebati npr za sledeci put, ja ne bih ni znala sta da trazim




dijana1* -> RE: Analize pred porodjaj (14.9.2015 14:45:40)


IZVORNA PORUKA: adulence

Zeene idem sutra privatno da nosim stolicu traze mi u porodilistu koprokulturu,pa me zanima jel se nosi samo jedan uzorak stolice,znate li...nesto nece pretrazivac preko moba,zato ne pisem u adekvatnoj temi...





Tiziana -> RE: Analize pred porodjaj (14.9.2015 15:15:30)

Ado, ja nisam radila korpo. Niti mi je iko to trazio. Oni ti svakako pred porodjaj uzmu bris..




adulence -> RE: Analize pred porodjaj (14.9.2015 15:23:38)

Pa nemam pojma pisr mi u izvestaju iz misevica izmedjuostalog i to....
A i da vaginalni bris sad gledam kod ristica kmaju cenu za vaginalni bris i vagjnalni bris anaerobno sta je to? Hmmm?




Tiziana -> RE: Analize pred porodjaj (14.9.2015 17:51:47)

E to vec ne znam.ja sam privatno vodila trudnocu i oni su mi uzimali briseve kad je sta trebalo,ja sam samo uzimala nalaze.




Animsaj9 -> RE: Analize pred porodjaj (26.10.2015 19:42:23)

Da li ima neka mama iz Ns? Da li za betaniju treba koprokultura i vag. bris?




daki81 -> RE: Analize pred porodjaj (26.11.2015 10:18:54)

Dobila sam upute za gradski zavod izmedju ostalog,da radim cv bris i vaginalni kao i uput za urinokluturu,pa me zanima ako neko zna i ako je neko skoro isao tamo da li urinokluturu odnosim bas u onoj bocici za urinokulruru ili im odnosim bas mokracu u onoj standardnoj plasticnoj bocici za urin pa oni tamo zaseju podloge i da li ce mi smetati za uzimanje briseva to sto koristim utrogestan vaginalno?[sm=smiley13.gif]




Animsaj9 -> RE: Analize pred porodjaj (26.11.2015 11:08:56)

Za urinokulturu znam da se ostavlja u redovnu čašicu za mokraću koja se kupi u apoteci, ne za tu posebnu čašicu. A za bris, ne moj stavljati utrogestan dan ili veče (kako već stavljaš) pred uzimanje brisa, da bi dobili realan nalaz.




daki81 -> RE: Analize pred porodjaj (26.11.2015 12:02:40)

Utrogestan koristim ujutru i uvece,ja sam svakako mislila da ga to jutro ne stavim pre analiza ali mozda je onda i bolje da ga ni vece pre ne koristim,ne znam da li sam utrogestan moze da deluje na rezultate,bar ove koji meni trebaju..hvala




jekiki -> RE: Analize pred porodjaj (26.11.2015 12:46:25)

Daki utrogestan mozes i popiti, a za urinokulturu, ne znam odakle si, ali ako radis u gradskom zavodu u Bg-u mora ona specijalna bocica, za druge gradove ne znam,




daki81 -> RE: Analize pred porodjaj (26.11.2015 13:02:38)

Ja ga koristim samo vaginalno,ne znam iz kog razloga ali samo tako mi je prepisano vec mesecima,jesam iz Bg,znaci ipak da im odnesem vec zasejane podloge u onoj posebnoj bocici?




jekiki -> RE: Analize pred porodjaj (26.11.2015 14:23:42)

Da odnesi u onoj posebnoj bocici. A sto se tice utrogestana da ne bi prekidala popi ga slobodno da lakse mogu brisevi da se urade a i urin, pa onda nastavi vaginalno kako ti je i dr rekao




Animsaj9 -> RE: Analize pred porodjaj (27.11.2015 22:09:34)

Utrogestan mozes i popiti, ja sam ga samo pila, pa preskoči tad vaginalno.




daki81 -> RE: Analize pred porodjaj (27.11.2015 22:16:32)

Drage mislite to jutro samo ili i vece pre davanja brisa?Meni je terapija inace ujutru i uvece...ja sam mislila da ipak ispostujem uvece terapiju a ujutru da odlozim do davanja briseva pa nakon toga da nastavim..




MAMAMAJ -> RE: Analize pred porodjaj (28.11.2015 9:17:44)

Za zemunsko porodilište od analiza potrebna krvna grupa, ostalo sve rade sami na licu mesta na prijemu [sm=bravo.gif]




Animsaj9 -> RE: Analize pred porodjaj (28.11.2015 9:23:02)

daki ja sam mislila tu vecernju da preskocis , ili ga popij , da nalaz bude realan, a sad ujutru kad zavrsis sa brisevima i dodjes kuci ti stavi tu jutarnju , bice verovatno kasnije , pa onda pomeri malo i vecernju




daki81 -> RE: Analize pred porodjaj (28.11.2015 9:29:50)

Tako cu i uraditi,hvala...a sto se tice analiza za NF,ja sam dobila u Dz za briseve,urinikulturu i za zuticu a na kontroli u NF doca mi rekao da za zuticu ne treba iako pise na sajtu i da mi nista vise od analiza ne treba( ni koagulacija,ni krvna slika..),izgleda da rade sve na licu mesta i da to ipak i zavisi od doktora




MAMAMAJ -> RE: Analize pred porodjaj (8.12.2015 23:37:50)

Dopuna za zemunsko porodilište:
Više ne rade Hbs antigen, tako da se mora u Džordža Vašingtona, a vaginalni i cervikalni bris mogu da uzmu u poliklinici pri porodilištu, kada budete išle na uz kod njih.
Pošto već idem u Dž. V. uradiću sve tamo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]